alexa آبشار میلاش و هلو دشت - آخر هفته کجا بریم؟ - اپلیکیشن توریست اپ
logo

آخر هفته کجا بریم؟ آبشار میلاش و هلو دشت

آخر هفته کجا بریم؟ آبشار میلاش و هلو دشت

آخر هفته کجا بریم؟ آبشار میلاش و هلو دشت

توریست اپ در پاسخ به سوال “آخر هفته کجا بریم؟” این هفته، تعطیلات دو روزه‌ای را به آبشار میلاش و هلو دشت استان گیلان ترتیب داده و بسیاری از آنچه برای این سفر زیبا ضروری است را، در این مقاله ارائه کرده است. آنچه در این مقاله خواهید خواند، مسیر سفر به آبشار میلاش رودسر، تعداد ساعاتی که در راه خواهید بود، جاذبه‌های دیدنی این دو مکان و نکات سفر است. با ما در این مقاله و در این سفر دو روزه ایرانگردی همراه و همسفر شوید.

 

مسیر سفر به آبشار میلاش (Milash Waterfall) 

اخر هته کجا بریم آبشار میلاش

برای رفتن به این آبشار بر اساس اطلاعات گوگل مپ آبشار میلاش، از سه مسیر می‌توانید اقدام کنید:

  • مسیر اول: که کم مسافت‌ترین مسیر است، حدود ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه در راه خواهید بود و باید مسافتی ۲۸۵ کیلومتری را طی کنید. در این مسیر از شهرهای کرج، آبیک، قزوین، اسماعیل آباد، زرشک، فلار، بهرام آباد، رازمیان، سوگاه، هیر، ویار، سپارده، درگاه، ارکم، کیارمش، رودبارک، زیار و سپس روستای تاریخی دیورود می‌گذرید تا بالاخره در جهت مسیر این آبشار قرار بگیرید.
  • مسیر دوم: ۶ ساعت و ۱۶ دقیقه و مسافت ۳۳۶ کیلومتری است. از شهرهای شهر قدس، شهریار، فردآباد، اشتهادرد، فتح آباد، بوئین زهرا، عصمت آباد، شهرک صنعتی لیا، قزوین عبور خواهید کرد تا دوباره در همان مسیر قرار بگیرید.
  • مسیر سوم: ۶ ساعت و ۴۵ دقیقه و ۴۰۵ کیلومتر. در این مسیر از جاده ساوه، هجیب، شهرک آراسنج باید بگذرید تا دوباره به بوئین زهرا برسید و بعد ادامه مسیر را خواهید رفت

زیار و مدرسه همت

آخر هفته کجا بریم - آبشار میلاش گیلان

جالب است بدانید، روستای زیار، همان روستایی است که لوکیشن‌های فیلم بچه‌های مدرسه شبانه‌روزی همت در آن برپا می‌شده است.

آبشار میلاش و هلو دشت گیلان زیبا و دیدنی است

مسیر پیاده‌روی آبشار میلاش

آخر هفته کجا بریم - پیاده روی آبشار

باید بدانید تا خود روستای میلاش می‌توانید با اتومبیل شخصی حرکت کنید، اما بعد از آن باید به مدت نیم ساعت پیاده‌روی کنید تا بتوانید به آبشار برسید.

اما مسیر پیاده‌روی آن به راستی زیباست و می‌توانید از طول مسیر لذت ببرید.

آبشار میلاش و هلو دشت را در آخر هفته ببینیم

از آبشار میلاش چه می‌دانیم؟

آخر هفته کجا بریم - تور آبشار میلاش

اگر این سوال برای شما به وجود آمده است که آب این آبشار از کجا تامین می‌شود، باید شما را به سراغ چشمه‌ای ببریم که از کوه بندبن سرچشمه می‌گیرد. در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا و ۷۰۰ متری از رودخانه پلورود قرار دارد و تبدیل به رودخانه‌ای می‌شود و در نهایت از ارتفاع ۲۵ متری به زمین پرتاب می‌شود و تبدیل به آبشار میلاش می‌شود.

اگر از فاصله دوری به این آبشار نظر کنید خواهید دید که توسط درختان جنگلی احاطه شده است.

آبشار میلاش و هلو دشت گیلان در مسیر زیبایی‌های خداوند

مسیر ویژه منتهی به آبشار

از مسیر روستا، به یک مسیر دو شاخه می‌رسید که هر دو مسیر بالا و پایین دست آن شما را به آبشار خواهد رساند. اما مسیر بالا‌دست آن، پیاده‌روی آسان‌تری دارد و مسیر پایین دست، مسیر پیاده‌روی سخت تر و البته ماجراجویانه‌تری دارد و شما می‌توانید بسته به روحیات خود، یکی از این مسیرها را برای رسیدن به آبشار استفاده کنید.

اگر دوست دارید می‌توانید آبشار میلاش را با تورها سفر کنید و یا با برآورده کردن هزینه، به تنهایی و یا با دوستان خود به این سفر زیبا بروید. تنها سفر کردن دارای مزایایی است که می‌توانید در طول سفرهای یک روزه تا دو روزه آن را تجربه کنید و از مزایای بسیار آن بهره‌مند شوید.

اقامت در آبشار میلاش

برای اقامت، می‌توانید خود روستای میلاش را انتخاب کنید. و یا آنکه در ارتفاعات این منطقه کمپ بزنید.

آبشار میلاش و هلو دشت را سفر کنید

جاذبه‌های آبشار میلاش

آخر هفته کجا بریم - دیدنی آبشار میلاش

همانطور که همگی می‌دانیم، مسیر رفتن به جاذبه‌های دیدنی شمال ایران نیز تا حد زیادی زیبا هستند و هر زمان که خسته شدید، می‌توانید در کنار جاده و در کنار یکی از زیبایی‌هایی که در این مسیر وجود دارد، رفع خستگی کنید. باید بدانید روستای میلاش هم، هنوز بافت سنتی و قدیمی خود را حفظ کرده است و می‌توانید خانه‌هایی با سقف شیروانی و چوبی را در آن ببینید.

درخت‌های که در طول مسیر خواهید دید، انجیل، فندق و مزارع گل گاوزبان است.

آبشار میلاش و هلو دشت جاذبه های منحصر به فرد

هلو دشت (Halu Dasht) را هم ببینید

آخر هفته کجا بریم - مسیر هلو دشت

اگر به آبشار میلاش رفتید، می‌توانید به هلو دشت نیز سفر کنید که در نزدیکی آبشار میلاش قرار دارد.

هلودشت در زبان گیلکی، به صورت هلیو دشت تلفظ می‌شود و روستای کوچکی است که در شهرستان املش و ناحیه دهستان لات لیل قرار دارد و حدود ۳۰ کیلومتر با املش فاصله دارد و دارای پارک جنگلی نیز هست.

در حقیقت، این منطقه را ییلاق هلودشت می‌گویند که دارای هوای معتدل و مناسب برای سر کردن روزهای تابستان است.

آبشار میلاش و هلو دشت رودسر گیلان

مسافت هلودشت

آخر هفته کجا بریم ییلاق هلو دشت

ارتفاعات ییلاقی هلودشت در خارج از املش قرار دارد و برای رسیدن به آن، باید از شهرستان املش خارج شد و به سمت روستاهای لات لیل و بلوردکان راند. مدت زمانی که برای رسیدن به این ییلاق طی خواهید کرد، حدود یک ساعت خواهد بود.

آبشار میلاش و هلو دشت در مسیر گیلان

جغرافیای هلو دشت

این روستا در ارتفاع ۱۹۰۰ متری کوهستان‌های املش واقع شده و زمانی که به این منطقه پا بگذارید، زمان‌هایی از روز خواهید توانست ابرها را دورتادور خود مشاهده کنید.

در زمانی که از املش به سمت هلودشت حرکت می‌کنید، باید از جاده آسفالته‌ای که در کنار حاشیه رودخانه قرار دارد، عبور کنید تا بعد از عبور از این منطقه و گذر از جاده‌ای خاکی به هلودشت برسید.

هلودشت بیشتر به دلیل مسیر جنگلی و پر از درختان راش و توسکا و گذشتن از میانه ابرها جذاب و دوست‌داشتنی است و البته که آرامش عجیبی را تجربه خواهید کرد.

آبشار میلاش و هلو دشت چشم انداز زیبا

فصل مسافرت به آبشار میلاش و هلو دشت

بهترین زمان برای رفتن به این سفر، بهار و تابستان است. اما مسلما زیبایی و رنگارنگی پاییز شما را محصور خواهد کرد.

البته می‌توانید از هلودشت به سمت خصیل دشت نیز حرکت کنید که در ارتفاع بالاتری قرار دارد و از پوشش جنگلی آن کاسته می‌شود.

اگر به دنبال اقامت در آبشار میلاش و هلو دشت هستید، می‌توانید کمپ بزنید و یا از اقامتگاه‌های بومگردی استفاده کنید.

آبشار میلاش و هلو دشت راه بهشت

نکات سفر به آبشار میلاش و هلو دشت

اگر می‌خواهید یکی از آخر هفته‌های خود را به این دو مکان آبشار میلاش و هلو دشت بگذرانید، باید وسایل مناسب سفر به همراه داشته باشید. لیست این وسایل در سفر به جواهر دشت و دریاچه چورت آورده شده است.

اخر هفته کجا بریم - طبیعت زیبای ایران

ایران سرزمینی است که گوشه گوشه آن، دارای زیبایی‌هایی است که فرصت دیدار آنها، تجربیات ناب و ارزشمندی برایتان به ارمغان خواهند آورد. اگر در طول سفر به این مکان‌های زیبا، ماجرا و تجربه‌های جدیدی به دست آوردید، می‌توانید با ما و دیگر خوانندگان توریست اپ نیز به اشتراک بگذارید.

آبشار میلاش و هلو دشت را ببینیم و تجربه کنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *