alexa اشتباهات رایج در سفر به تایلند - توریست اپ
logo

اشتباهات رایج در سفر به تایلند

اشتباهات رایج در سفر به تایلند

اشتباهات رایج در سفر به تایلند

اشتباهات رایج در سفر به تایلند، نکاتی که همه نمی دانند.

سالهای زیادیست که سفر به تایلند در بین گردشگران سراسر دنیا و همینطور گردشگران ایرانی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. اگر به دنبال سفری تفریحی و البته پرهیجان و مکانی با آب و هوای نسبتا مناسب و مناظر بسیار زیبا و البته مقرون به صرفه هستید، ما نیز تایلند را به شما پیشنهاد می دهیم.

سواحل شنی و آبهای آبی و شفاف و جنگلهای زیبا و بازارهای سنتی و مدرن فراوان از جمله زیبایی های سفر به تایلند است. اما هر مکان جدیدی که با آن آشنایی ندارید، میتواند دردسرها و مخاطراتی برای شما ایجاد کند. بنابراین آشنایی با فرهنگ و رسوم و قوانین مردم یک کشور دیگر پیش از سفر به آن می تواند بسیار کمک کننده باشد تا سفر لذت بخش تری را تجربه کنید و از دردسرهای ناآشنا دور بمانید. با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را برخی از این قوانین و نکته ها که رعایت آنها می تواند سفر شما را کاملا امن و لذت بخش کند.

اشتباهات رایج در سفر به تایلند

توصیه نویسنده: سوغاتی های تایلند

اشتباهات رایج در سفر به تایلند:

  • یکی از اشتباهاتی که گاها برخی مسافران با آن روبرو می شوند و برایشان دردسرساز می شود یا اینکه مسافرتشان را به تاخیر می اندازد این است که تاریخ اعتبار پاسپورت خود را پیش از برنامه ریزی سفر چک نمی کنند. اگر تاریخ انقضای پاسپورت شما کمتر از ۶ ماه است بنابراین پیش از رزرو تور تایلند و یا خرید بلیط حتما نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

  • حتما قبل از سفر به تایلند یا هر سفر دیگری یک کپی از پاسپورت خود تهیه و آن را در ایمیل خود نگه دارید تا اگر در طول سفر پاسپورت خود را گم کردید یا اینکه خدای ناکرده وسایل شما دزدیده شد، با کپی که از پاسپورت خود دارید خیلی راحت نسبت به صدور پاسپورت جدید اقدام نمایید و درگیر مشکلات آن نشوید.

پاسپورت-و-ویزا-توریست-اپ (۹)

  • تنهایی به تایلند سفر نکنید. این مهمترین توصیه ما به شما می باشد. سفر به تنهایی همیشه و در هر کشور بیگانه ای مخاطراتی را به همراه دارد، مانند بیمار شدن، تصادف، دعوا و درگیری یا مسموم شدن توسط مردم محلی یا تلکه کردن و این قبیل مسایل. بنابراین اگر شما همراه با تور یا گروهی سفر کنید، در صورت بروز مشکل برای هرکدام از اعضای گروه، دیگر اعضا می توانند به او کمک کنند. ضمنا هزینه ها برای گروه همیشه بسیار ارزانتر است تا اینکه بخواهید تنها سفر کنید. مثلا هزینه رزرو اتاق برای دونفر بسیار ارزانتر از رزرو برای یک نفر است یا مثلا هزینه ورودی اماکن وقتی در تعداد بالا باشد خیلی به صرفه تر است و همینطور هزینه ایاب و ذهاب برای چندنفر با هم خیلی کمتر است تا اینکه کسی بخواهد تنها سفر کند.

توصیه نویسنده: راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند

اشتباهات رایج در سفر به تایلند

  • پول خود را پیش از سفر به تایلند به پول رایج این کشور یعنی بات، تبدیل نکنید. بلکه به شما توصیه می شود ابتدا و پیش از سفر خود در ایران پولتان را به دلار تبدیل کنید و سپس در تایلند و در صرافی های بی شماری که وجود دارد و خدمات شبانه روزی ارائه می دهند، دلارهایتان را به بات تبدیل کنید و در این کشور از پول خودشان استفاده کنید و نه از دلار.

توصیه نویسنده: پارک آبی های تایلند و آب تنی در آنها

  • برای سفر به تایلند لازم نیست که چندین چمدان با خود وسیله به همراه ببرید. توصیه ما به شما این است که بجز لباس و وسایل مورد نیاز شخصی خود، وسایل اضافه با خود نبرید و بار خود را سنگین نکنید. زیرا هر چه که برای سفر نیاز داشته باشید با قیمت مناسب می توانید در تایلند خریداری کنید.

طریقه بستن چمدان

  • کفش و لباس مناسب همراه داشته باشید. به دلیل مرطوب بودن و شرجی زیاد هوا در تایلند، زمین اغلب سر بوده و مسافرانی که بخاطر گرمای زیاد مثلا دمپایی ابری می پوشند، زیاد دیده شده که هنگام پیاده روی و یا سوار شدن به وسیله نقلیه سر خورده و این امر گاها باعث شکستگی دست و پای آنها و خراب شدن سفرشان شده است. بنابراین به همراه داشتن صندل یا کفش کتانی یا اسپرت سبک بسیار مناسب تر است.

 توصیه نویسنده: مراکز خرید تایلند

  • به یاد داشته باشید که در تایلند حتما هنگامی که از دستشویی های عمومی استفاده می کنید، هیچگاه دستمال توالت خود را درون توالت جا نگذارید و هیچوقت داخل سیفون هم نیندازید زیرا عواقب ناخوشایندی به همراه دارد. زیرا در توالت های عمومی این کشور هیچ مکانی برای انداختن دستمال توالت وجود ندارد و مردم این کشور هم دستمال توالت خود را بیرون از دستشویی و در داخل سطل های اطراف آن می اندازند.
دسشویی در سفر به تایلند

دسشویی در سفر به تایلند

  • آب آشامیدنی در تایلند چندان سالم نیست البته به غیر از رستوران ها و هتل ها که آب آنها تمیز است. بنابراین در خیابان و مکانهای تفریحی چنانچه تشنه شدید حتما آب معدنی خریداری کنید و از آب شرب موجود به هیچ عنوان استفاده نکنید. همچنین سعی کنید که از یخ های موجود در بازارها و آب میوه ها استفاده نکنید زیرا این یخ ها نیز محصول همان آب ناسالم هستند.

توصیه نویسنده: منتخب جاهای دیدنی تایلند از نظر مسافران و گردشگران 

آب بنوشید

  • تایلند قوانین گمرکی سخت گیرانه ای دارد. بنابراین در سفر به تایلند مراقب داروها یا حتی مقدار سیگار و تنباکویی که با خود همراه می برید باشید زیرا اگر داروی مخدر همراه داشته باشید یا اینکه مقدار بیش از حد مجاز سیگار یا تنباکو به همراه داشته باشید، بنابر قوانین سخت گیرانه گمرک تایلند با جریمه های سنگین و حتی زندان مواجه خواهید شد. همینطور حواستان باشد که در طول سفر از هیچکس چیزی امانتی قبول نکنید زیرا شما نمی دانید که داخل این امانتی ممکن است چه چیزی باشد و ممکن است شما به دردسر بیفتید.

دارو در سفر به تایلند

دارو در سفر به تایلند

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع سفر به تایلند 

  • یکی دیگر از اشتباهات رایجی که متاسفانه بسیاری از مسافرین و گردشگران در تایلند انجام می دهند و گاها باعث خطرات زیاد و مشکلاتی برای مسافرین می شود، سلفی گرفتن با ببرها و فیل ها و سوار شدن بر فیل ها می باشد. هر دوی این ها علاوه بر اینکه نقض آشکار حقوق حیوانات و ظلم در حق آنهاست، در عین حال خصوصا در مورد ببرها بسیار خطرناک است.زیرا خیلی بعید و دور از واقعیت است که در حالیکه مشغول سلفی گرفتن با یک ببر هستید، ببر هم تمام مدت بی حرکت و بی آزار بماند بنابراین برای حفاظت از خودتان هم که شده از این کار اجتناب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *