alexa

افزایش گردشگران خارجی در ترکیه تا سال ۲۰۲۳

افزایش گردشگران خارجی در ترکیه تا سال ۲۰۲۳

افزایش گردشگران خارجی در ترکیه تا سال ۲۰۲۳

به گزارش گروه توریست اپ، ترکیه کشوری توریست پذیر بوده که سالیانه از اقسی نقاط جهان گردشگران متعددی را به ویژه در سال های اخیر جذب کرده است.

لینک های مرتبط
    نرخ های جدید عوارض خروج از کشور ۱۳۹۷

    امکانات جدید هواپیماهای شرکت اتحاد

    ممنوعیت سوختگیری هواپیماهای ایران در لبنان

    پرداخت عوارض به صورت کاغذی متوقف شد

در همین راستا فعالان و مقامات این کشور در زمینه صنعت گردشگری ترکیه تصمیم گرفتند برای جذب بیشتر اروپایی و روسی‌ها زمینه‌های بهتر و راحت‌تری را فراهم کرده تا به هدفشان برسند.

کشور ترکیه قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ سالانه ۵۰ میلیون مسافر و گردشگر را به خود جذب کند که هزینه سرانه مستقیم هر گردشگر به یک هزار دلار افزایش‌یابد تا با درآمد ۵۰ میلیارد دلاری خود ترکیه را به مهمترین قطب توریستی در جهان تبدیل کنند.

گفتنی است که در اوایل سال ۲۰۱۸ ترکیه اهدافی برای پیشبرد صنعت توریستی خود انجام داد و قرار بود با جذب ۴۰ میلیون گردشگری خارجی به ۳۲ میلیارد دلار دست یابد که در این امر نیز موفق شد و اکنون قصد دارد برای سال ۲۰۱۹ نیز بر تعداد گردشگران خود افزایش دهد.البته ناگفته نماند که این آمار تا آبان ماه اعلام شده و هنوز تا پایان سال میلاد ۲۰۱۸ مانده که به احتمال فراوان توریست‌های این کشور از مرز ۴۰ میلیون هم خواهد گذشت.

 

اگر قصد دارید به ترکیه سفر کنید می توانید با دانلود اپلیکیشن توریست اپ با مراکز خرید،جاهای دیدنی،سوغات و غذاهای ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *