alexa اقامت فرانسه ، قطب بزرگ گردشگری و توریستی جهان - توریست اپ
logo

اقامت فرانسه ، قطب بزرگ گردشگری و توریستی جهان

اقامت فرانسه ، قطب بزرگ گردشگری و توریستی جهان

اقامت فرانسه ، قطب بزرگ گردشگری و توریستی جهان

فرانسه، قطب بزرگ گردشگری اروپا بوده که یکی از بزرگترین قدرت های فرهنگی، نظامی و اقتصادی جهان است. نام پایتخت این کشور فرانسه، پاریس بوده که دارای ۶۷ میلیون جمعیت است. زبان این کشور فرانسوی و دین آنان مسیحیت می باشد. این کشور از نظر آب و هوایی جزء کشورهای مدیترانه‌ای بوده که هر شهر آن آب و هوای متفاوتی دارد. بعد از مهاجرت بحث اقامت یکی از مهمترین موضوعاتی بوده که ذهن همه را به خود مشغول کرده است. حال توریست اپ قصد دارد بهترین و رایج‌ترین راه‌های اقامت به کشور فرانسه را عرضه کرده و اطلاعات مفیدی را دراین مقاله ارائه دهد.

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق کار

یکی از مهمترین شرایطی که باعث می‌شود کاری مناسب با حقوق خوب پیدا کنید تسلط بر زبان فرانسوی است. بهتر است بدانید اگر به زبان فرانسوی تسلط نداشته باشید طیف کار محدودتری پیدا خواهید کرد و حقوق دریافتی شما از سطح انتظار پایین خواهد آمد. پس توصیه ما این است که در وحله اول و قبل از تصمیم به اقامت کاری حتما قبل از مهاجرت به این کشور زبان فرانسوی خود را تقویت کنید.

اقامت فرانسه از طریق کار

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

همچنین به یاد داشته باشید در ابتدا انعطاف پذیری نیاز اولیه شما در انتخاب شغل است. بعد از اقامت شاید شغل ایده آل شما پیدا نشود در این صورت شما باید اول در پی مشاغل دیگری که معمولی تر است باشید.

  کسب و کار در کشور فرانسه دارای سلسله مراتب قوی بوده به شکلی که وظایف هر فردی از قبل تعریف شده است. برای مثال یک منشی در شرکت های فرانسوی نقش مهمی داشته و باید بداند چیدمان صندلی ها در جلسه به ترتیب سمت قرار می گیرد.

حداقل دستمزد برای یک شغل معمولی حداقل ۶۷/۹ یورو در ساعت یا ۱۴۶۶ یورو در ماه است.برای کار تمام وقت در فرانسه باید هفته ای ۳۵ ساعت کار کنید که این میزان ساعت کاری و دستمزدها سالیانه تغییر خواهد کرد.

– اگر قصد اقامت فرانسه از طریق کار را دارید بهتر است بدانید که برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا مخصوصا نروژ و سوئیس قوانین به شکل یک تبعه فرانسوی اجرا می‌شود. اما برای ملیت های دیگر در صورتی شغل به آن‌ها تعلق می گیرد که فرد مناسبی از تبعه فرانسه یا اتحادیه اروپا برای دریافت آن شغل پیدا نشود.

هنگام مصاحبه کاری در فرانسه کاملا باید آماده باشید و بهتر است به خواسته یک کارفرمای فرانسوی که از شما انتظار دارد توجه کنید. در وهله اول رزومه خود و پاکت آن را به شکل فرانسوی و کیفیت رفتار و بیان خود را در مصاحبه بالا ببرید.

 • دو سوال مهم در مصاحبه کاری از شما پرسیده می‌شود که حائز اهمیت است.
 1. نقاط قوت شما چیست؟
 2. چه مهارت و تکنیک هایی برای پیشرفت کاری خود دارید؟

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

در گام اول بهتر است بدانید که با خرید خانه در فرانسه نمی‌توانید اقامت دائم بگیرید و باید برای اخذ اقامت فرانسه از دیگر روش‌ها مانند تحصیل استفاده کنید. لذا نباید فریب تبلیغات و افرادی بخورید که ادعا دارند می توانند اقامت دائم فرانسه را از طریق خرید ملک برای شما دریافت کنند.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

یکی از مهمترین موضوعاتی که ذهن مخاطب را درگیر کرده قیمت خانه‌های فرانسه است.بنابراین بدانید که قیمت‌های خانه در این کشور بر اساس نوع شهر،محله و موارد دیگر متغیر بوده و به نوع محله زندگی شما در خارج یا داخل شهر نیز بستگی دارد.

در خارج شهر قیمت خانه‌ها به نسبت داخل شهر ارزان تر بوده است.در پاریس قیمت خانه بین ۵۳۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو  و در شهری مانند استراسبورگ خانه ها برای هر متر باید هزینه‌ای حدود ۱۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو پرداخت کنید.

همچنین به غیر از هزینه خانه در فرانسه باید حدود ۲۱ درصد مالیات بر ارزش افزوده بپردازید. در نتیجه قبل از خرید خانه بهتر است با یک مشاور املاک در فرانسه صحبت کنید.

آرژانس‌های املاک در فرانسه اطلاعات کافی در خصوص ملک را ندارند در نتیجه باید شخصا و با کمک کارشناس ملک آن را کامل بررسی کنید.

اگر قصد خرید داشتید باید مبلغی بابت بیعانه پرداخت کنید و مابغی مبلغ را هنگام امضای سند نهایی و رسمی پرداخت کنید.

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل یکی از آسان‌ترین راه هایی است که می‌توانید از طریق آن به فرانسه مهاجرت کرده و اقامتی آسوده را تجربه کنید. خبر خوش این است که اگر در فرانسه اقامت دارید و دارای تابعیت این کشور هستید هزینه تحصیل برای شما یا فرزندانتان رایگان خواهد بود که از استانداردهای بالایی برخوردار است.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه
 • در کشور فرانسه معدل مشخص می کند که فرد در چه فیلد و رشته تخصصی می‌تواند ادامه تحصیل دهد.
 • تحصیل در دانشگاه یکی از مهمترین مقطع های تحصیلی در فرانسه بوده که نصف بیشتر بودجه این کشور به دانشگاه ها تعلق دارد.برای مثال دانشگاه پاریس در بین دانشگاه های اروپا از رتبه‌ی بالایی برخوردار بوده و همیشه در صدر قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۷۸۹ تاسیس شده و دانشجویان زیادی را از اقصی نقاط جهان به خود جذب کرده است.
 • یکی از مهمترین بخش‌های تحصیل هزینه آن است که میزان شهریه در دانشگاه های دولتی فرانسه توسط دولت تامین می‌شود و این هزینه ها برای دانشجویان خارجی و داخلی یکسان است. اما در نظر داشته باشید که هزینه های خورد و خوراک،رفت و آمد و لوازم تحریر به قوه ی خود باقی است.
 • اکر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارید در ذهن داشته باشید که هزینه های این دانشگاه زیاد بوده و سالانه حدود ۱۰۰۰۰ یورو هزینه بر است.
 • اگر قصد دارید از طریق تحصیل اقامت فرانسه را اخذ کنید حتما باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید. اگر زبان انگلیسی هم بدانید راحتتر می‌توانید در زمینه تحصیل و کار در این کشور موفق باشید.

اقامت تحصیلی فرانسه

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

 بهترین دانشگاه های فرانسه:

دانشگاه اکول نرمال سوپریور (Ecole Normale Supérieure)

دانشگاه پیر و ماری کوری (Université Pierre et Marie Curie)

دانشگاه (École Normale Supérieure)

دانشگاه (CentraleSupélec)

مؤسسه مطالعات سیاسی (Sciences Po)

دانشگاه گرونوبل (Grenoble-Alpes)

دانشگاه پاریس سود (Paris-Sud 11)

دانشگاه پانتئون-سوربن (Panthéon-Sorbonne)

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

یکی از پرمتقاضی ترین مهاجرت و اقامت ها در فرانسه از طریق ازدواج است.متقاضیان از این طریق می توانند تابعیت و اقامت دائم کشور فرانسه را بگیرند.زندگی و ازدواج در این کشور به خواسته و انتظارات شما بستگی دارد که قصد دارید تابعیت فرانسوی بگیرید یا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

اخذ تابعیت فرانسوی ازطریق ازدواج

اگر فردی قصد دارد با فردی که تابعیت فرانسوی دارد ازدواج کند باید مراحلی قانونی جهت اخذ تابعیت فرانسوی را طی کند. قبل از گذراندن مراحل قانونی یکی از مهمترین کاری که زوجین باید انجام دهند ارائه اسناد و مدارک دال بر زندگی مشترک با یکدیگر است.

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

 ۴ روشی که می‌توان از طریق آن ازدواج تابعیت فرانسه را اخذ کرد:

۱- چنانچه ۴ سال از ازدواج و زندگی زناشویی آن‌ها گذشته باشد.

۲- چنانچه زن و شوهر در خارج از فرانسه زندگی کرده باشند، همسر متقاضی باید در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت‌نام کرده باشد.

۳- اگر زن و شوهر در خارج از فرانسه ازدواج نمایند، ازدواج آن‌ها بایستی در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسد.

۴- این مدت‌زمان ۴ ساله که ذکر شد می‌تواند به ۵ سال نیز افزایش یابد چنانچه متقاضی نتواند با مدارک قانونی ثابت نماید که به‌طور مستمر برای مدت ۳ سال در فرانسه زندگی کرده‌اند.

اخذ اقامت دائم فرانسه نیز به ۳ طریق:

 1. ازدواج با شخصی که اقامت موقت فرانسه را به نحوی از انحاء دارد و قصد دارد به‌عنوان همراه، برای همسر خود نیز جهت ورود به فرانسه اقدام کند.
 2. ازدواج با شخصی که اقامت دائم فرانسه را دارد.
 3. ازدواج با شخصی که  تابعیت فرانسه را دارا می‌باشد.

هزینه زندگی در فرانسه

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج

این نوع اقامت یکی دیگر از شرایطی است که نسبتا به راحتی می‌توانید در این کشور اقامت گزینید. اگر شخصی اقامت موقت برای کار، تحصیل یا … را داشته باشد در این شرایط می‌تواند برای همسر خود کمتر از ۶ ماه برای ویزا اقدام کند و ویزای وابسته به همسر خود را در فرانسه دریافت کند.

 • بعد از مدتی که اقامت موقت وی به اقامت دائم تبدیل شد یا تابعیت فرانسه را گرفت، برای همسر وی نیز اقامت یا تابعیت صادر می‌شود.
 • در شرایط بالا فرد باید تمکن مالی خود مبنی بر تهیه مسکن برای دو نفر را در فرانسه اثبات کند.
 • اگر شخصی که اقامت دائم دارد قصد کرده با فردی غیر فرانسوی ازدواج کند در این حالت اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج بسته به شرایط شخص متقاضی و همسر وی سه الی چهار سال زمان خواهد برد .
 • همچنین برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج باید اثبات کنید که ازدواج صوری نبوده و تداوم دارد. گفتنی است که برای این‌گونه اقامت باید اسناد و مدارک محکمه‌ پسندی برای قانع کردن دولت فرانسه داشته باشید در غیر این صورت ویزا و اقامت شما باطل خواهد شد و پیامدهای غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت.

اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

متوسط بودجه لازم برای زندگی در ماه در هر یک از شهرهای بزرگ فرانسه به شرح زیر است:

پاریس: بین ۱,۰۵۰ و ۱,۲۰۰ یورو

نیس: بین ۷۰۰ و ۹۲۰ یورو

لیون، نانت، بوردو یا تولوز: بین ۶۵۰ و ۹۰۰ ـ ۸۵۰ یورو

برای سایر شهرهای فرانسه، می‌توانید با مبلغی کم‌تر از ۶۰۰ یورو در ماه زندگی کنید.

آداب‌ورسوم مردم فرانسه

اقامت فرانسه زندگی در فرانسه

آداب‌ورسوم مردم فرانسه

 • فرانسه به کشور عشاق و احساسات معروف است.
 • فرانسوی‌ها به غذا و شیوه‌ی زندگی خیلی اهمیت می‌دهند.
 • آداب غذا خوردن و طرز طراحی میزه نهار و شام برایشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 • اکثر غذاهای فرانسوی با نان و پنیر مخصوص همراه است به نوعی چاشنی اصلی غذاهای آن‌ها محسوب می‌شود.
 • پاریس خانه‌ی مد و فشن است و در خیابان‌ها و بین مردم فرانسه این مهم به‌ وضوح قابل‌ مشاهده است.
 • فرانسوی‌ها اعتقاد دارند تعداد گل باید زوج باشد.
 • دیر رسیدن سر میز شام برای آنان بی‌ادبی و توهین محسوب می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *