alexa با اصول اولیه برنامه‌ریزی سفر آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

اصول اولیه برنامه‌ریزی سفر

اصول اولیه برنامه‌ریزی سفر

اصول اولیه برنامه‌ریزی سفر

اگر قصد سفر دارید قطعاً یک موضوع بسیار مهم برنامه‌ریزی سفر است! حال فکر می‌کنید برنامه‌ریزی سفر چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟ آیا تنها خرید بلیط می‌تواند تضمین‌کننده یک سفر خوب باشد؟ اگر زمانمان کم بود چه باید کنیم در این مقاله می‌خواهیم در خصوص پارامترهای مهم برنامه‌ریزی سفر بیشتر صحبت کنیم و البته نگاهمان علمی است.

لینک های مرتبط
    مهم ترین شرایط اخذ ویزای دبی

    پاسپورت امارات، معتبرترین پاسپورت جهان شد

    معرفی جامع بهترین شهرهای ساحلی دنیا

    عجایب هفتگانه جهان و شاهکارهای طبیعت

اولین چیزی که در برنامه‌ریزی سفر مهم است طرح یک سری سؤالات است. حال چطور باید این سؤالات را موردبررسی قرار دهم؟ ما اینجا تعدادی از مهم‌ترین سؤالات را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.در ابتدا باید تصمیم بگیرید که کجا می‌خواهید بروید؟ این سؤال خود شامل چندین بخش‌بندی مختلف است، مثلاً باید از خود بپرسید آیا سفرهای تاریخی برای من زیباتر است و یا از طبیعت‌گردی لذت می‌برم؟ اگر هوا سرد باشد به من خوش خواهد گذشت؟

مرحله دوم و یا سؤال دوم تعیین مدت‌زمان سفر است که بسیار مهم است هرچه زمان بیشتر باشد دست ما برای گشت‌وگذار بازتر است اما امان از سفرهای فشرده ! چه باید کرد؟ پس بهتر است در ابتدا به‌طور حدودی برآورد نماییم که مدت‌زمان سفر ما چقدر است.حال برای اینکه بتوانید بهترین برنامه ریزی را برای سفرهایتان چه داخلی و چه خارجی داشته باشید با توریست اپ همراه باشید.

اصول اولیه برنامه‌ریزی سفر

برنامه‌ریزی سفر

برنامه‌ریزی سفر کار ساده‌ای نیست و به نوعی دشوار است، در واقع اصلاً نمی‌دانیم که باید از کجا شروع کنیم و قرار است که در مرحله اول چه‌کارهایی صورت بگیرد و در مرحله دوم نیاز است که چه اتفاقی افتد. همه‌چیز سعی می‌کند ما را غرق کند و این ما هستیم که باید بتوانیم هر آنچه در این مسیر نیاز را به‌طور دقیق به کار بگیریم. من تجربه شخصی‌ام را به همراه یک سری پارامترهای علمی در این مقاله ترکیب کرده‌ام و می‌تواند سرنخ‌های جالبی برای برنامه‌ریزی سفر شما باشد.

در خصوص هزینه‌های سفر باید به‌طور دقیق تحقیق شود گاهی هزینه‌ها آنقدر سرسام‌آور است که شاید اصلاً به ما خوش نگذرد. سؤالات بعدی که باید از خودتان بپرسید در خصوص هزینه‌های اقامت، محل اقامت و همین‌طور زمان و شرایط پرواز است. آیا موارد گفته‌شده همه آن چیزی است که برای برنامه‌ریزی سفر نیاز است؟ نه! در ادامه مقاله به‌طور دقیق در خصوص پارامترهای مهم برنامه‌ریزی سفر صحبت خواهیم نمود.

برنامه ریزی سفر

گام‌های مهم برنامه‌ریزی سفر

گام‌های مهم برنامه‌ریزی سفر

همان‌طور که در بخش بالا توضیح دادیم مهم‌ترین اصل در برنامه‌ریزی سفر پیدا کردن مکانی است که باید برویم. در واقع باید از خود سؤال کنیم که می‌خواهم در سفر خود در فضایی آرام ریلکس کنم و یا به دنبال ماجراجویی هستم؟ اروپاگردی را ترجیح می‌دهد و یا می‌خواهم کمی ساده‌تر سفر کنم. بنابراین به اصل اول بسیار ارزش دهید و اگر خانوادگی سفر می‌کنید باید مکانی را انتخاب نمایید که با رضایت همه اعضای خانواده باشد (حداقل از آن مکان متنفر نباشند!)

دومین موضوع مدت‌زمان سفر شماست که جای بحث دارد. مدت‌زمان سفر شما ارتباط مستقیمی با هزینه‌ها دارد، کسی که سه‌روزه سفر می‌کند باکسی که حداقل می‌خواهد ۱۵ روز در سفر باشد قطعاً از نظر هزینه در تفاوت است پس قبل از اینکه به سراغ هزینه برویم سنگ خودتان را وا بکنید و سعی کنید در تخمین زمان سفر خود احساسی برخورد نکنید. حال که زمان سفر تعیین شد باید بررسی نمایید که آیا بودجه کافی برای زمانی که در نظر گرفته‌اید دارید یا خیر؟

با برنامه ریزی سفر کنید

هزینه‌های سفر شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه‌های سفر شامل چه مواردی می‌شود؟

این سؤال بسیار مهم است و باید به‌طور دقیق در مورد آن بحث شود. اول هر چیز شما نیاز به خرید بلیط دارید، حال اگر بخواهید در فصل‌های شلوغ سفر نمایید قیمتی که برای بلیط در نظر گرفته‌شده است به‌مراتب گران‌تر از فصل‌های دیگر است پس یکی از بخش‌های مهم در هزینه سفر شما خرید بلیط است. دومین موضوع محل اقامت شماست. محل اقامت شامل آپارتمان، هتل و یا هاستلی است که قرار است رزرو نمایید، این هزینه بستگی به شرایط هتلی که انتخاب خواهید نمود دارد پس باید پیش از هر نوع اقدامی سعی کنید به‌طور دقیق بررسی نمایید که آیا می‌توانید از پس هزینه آن برآیید. من جای شما باشم قطعاً هتل‌های مقصد را زیرورو می‌کند و گزینه متوسط را انتخاب می‌کنم.

حال سؤال اینجاست که هزینه‌های سفر به همین دو مورد یعنی خرید بلیط و رزرو محل اقامت ختم می‌شود؟ هرگز! اینکه گفتیم هرگز دلیل خاص خودمان را داریم! درواقع بارها دیده‌شده است که بسیاری از افراد از هزینه‌های جانبی دوری می‌کنند این در حالی است که برخی از هزینه‌ها خود شامل بخش‌های مهم سفر می‌شود و باید رعایت شود. مثلاً من فکر می‌کنم هر شهر و یا کشوری را انتخاب کرده باشم حداقل یک‌بار را به رستوران و سرو غذای مخصوص آن منطقه خواهم پرداخت پس این هم یک هزینه دیگر است! حال فرض کنید آب‌وهوای منطقه با شما سازگار نبود و دچار سرماخوردگی شدید ( و یا خدای ناکرده مسموم!) پس هزینه‌های درمانی نیز بخش مهمی از سفر محسوب می‌شود. درصورتی‌که مکان‌های تاریخی را برای سفر انتخاب کنیم باید به سراغ بازدید از موزه‌های تاریخی و قدیمی برویم و بابتش پول پرداخت نماییم، اگر به فرزندمان قول داده‌ایم که او را به پارک آبی خواهیم برد باید بابت این بخش نیز هزینه بلیط پرداخت نماییم. خرید سوغاتی، خرید لوازم خوراکی و … همگی در لیست هزینه‌های سفر قرار می‌گیرد.

بهترین برنامه ریزی برای سفر

در برنامه‌ریزی سفر چطور صرفه‌جویی کنم؟

برنامه ریزی سفر

حدس می‌زنیم که آدرنالین خونتان در بخش قبل کمی بالا رفته است و ما هم از این بابت شوربخت هستیم به همین دلیل در این بخش کمی دلجویی راه می‌اندازیم و روش‌هایی که سبب می‌شود بتوانیم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنیم را بررسی می‌کنیم.

یکی از روش‌هایی که در سفر می‌تواند یک استراتژی صرفه‌جویی تلقی شود استفاده از غذاهای سنتی منطقه است که البته هم خوش‌طعم‌تر است و هم ارزان‌تر از غذاهای بین‌المللی در رستوران‌ها! مورد بعدی استفاده از کارت‌های اعتباری است که به شما اجازه می‌دهد بتوانید به‌سادگی از مکان‌های تاریخی با هزینه‌های کمتر دیدن نمایید. بهتر است در طول سفر خیلی باکلاس به نظر نرسید! شاید برای شما کمی خنده‌دار باشد اما به‌طورکلی وقتی بیش‌ازحد شیک‌پوش باشید سبب می‌شود که فروشندگان بر روی شما تجارت راه بیندازند. بخش بزرگی از هزینه‌های سفر رزرو هتل است و بهتر است که در انتخاب هتل ایده آل نگری را کنار بگذارید هدف از هتل محل اقامت تمیز و بانظم است همین و بس!

هزینه های سفر خارجی

تخفیف‌های آخر هفته‌ای را فراموش نکنید

تخفیف در سفر

در برنامه‌ریزی سفر آنچه بسیار مهم است ارزان بودن سفر در عین باکیفیت بودن است در این مسیر شما می‌توانید برخی از تخفیف‌هایی که آخر هفته برایتان فراهم‌شده است را موردبررسی قرار دهیم حتماً می‌پرسید چگونه؟ در نظر داشته باشید که برخی از مراکز خرید در برخی از کشورها دارای طرح‌های تخفیف آخر هفته و یا فصلی برای اجناس خود هستند و اگر از این موضوع مطلع باشید می‌توانید به‌سادگی در خرید خود انعطاف‌پذیر بوده و بهترین سود را داشته باشید.

تخفیف ها را در سفر از دست ندهید

فعالیت‌ها بخش مهمی از برنامه‌ریزی سفر هستند

برنامه ریزی برای سفر

اینکه می‌خواهم در سفر چه‌کار کنم بسیار مهم است. حال یعنی چه؟ اگر می‌خواهید زمانی را در ساحل آفتاب بگیرید باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید، درصورتی‌که فکر می‌کنید بیشتری زمان سفر شما باید به بازدید از جاذبه‌های دیدنی منطقه سپری شود می‌بایست سعی نمایید برای خواب خود برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید و البته کمی از خواب خود کمتر کنید. درصورتی‌که می‌خواهید از جشن‌های شبانه لذت ببرید چه خوب است که همه‌چیز در ذهن شما درست برنامه‌ریزی‌شده باشد تا جانمایند. پس باید یک برگ کاغذ و یا یک دفترچه کوچک بردارید و هر آنچه در ذهن خود را دارید لیست کنید سپس شماره‌گذاری کرده و اولویت‌بندی‌های دقیق‌تری داشته باشید.

بهترین برنامه سفرهای خارجی

در انتخاب پرواز خود دقت کنید

برنامه ریزی سفر

ارکان مهم برنامه‌ریزی سفر زمان پرواز و نوع پرواز است! گاه بیشتر هزینه برای خرید بلیط اخذ می‌شود درصورتی‌که با نوع پرواز کمتر نیز می‌توانید سفر خوبی داشته باشید. کلاس‌های پرواز را بشناسید و سعی کنید واقع‌بین باشید. در نظر داشته باشید که وجود آفرهای پروازی برای کسانی که قصد دارند سفر خوبی داشته باشند بسیار مهم است و هرگز نباید از یاد برود. یک موضوع را همیشه در ذهن خود داشته باشید که بیمه سفر بخش بسیار مهمی از سفر محسوب می‌شود در صورت بروز بیماری، سرقت و یا هر نوع اتفاق دیگر این بیمه است که باعث دلگرمی شما می‌شود پس از پارامترهای اصلی برنامه‌ریزی سفر جا نمانید و آن‌ها را خرج اضافی تلقی نکنید هیچ‌چیز مهم‌تر از سلامت انسان نیست.

اگر می خواهید در مورد جاذبه های گردشگری جهان بدانید می توانید اپلیکیشن توریست اپ را دانلود کرده و قبل از سفر به مقاصد مختلف اطلاعات کافی کسب کنید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *