alexa بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور شهر فرهنگ های گوناگون + نظرات مسافران
logo

بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور، شهر فرهنگ های گوناگون+نظرات مسافران

بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور، شهر فرهنگ های گوناگون+نظرات مسافران

بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور، شهر فرهنگ های گوناگون+نظرات مسافران

جاهای دیدنی کوالالامپور تمام نشدنی است. به همین دلیل در اینجا لیستی از بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور، شهر فرهنگ های گوناگون + نظرات مسافران را در اختیار دارید. کوالالامپور، پایتخت مالزی، برای داشتن یک جامعه چند فرهنگی معروف است و تعداد عمده‌ای از ساکنان آن را افراد مالزیایی، هندی و چینی تشکیل می‌دهند؛ از همین رو، رویدادهای پر جنب و جوش و فستیوال‌های زیادی در کوالالامپور و بسته به فرهنگ‌های مختلف برگزار می‌شود. در همین حین بازارهای محلی و مکان‌های مذهبی در کوالالامپور نیز یک دیدگاه کلی از شیوه زندگی و فرهنگ مردم محلی را ارائه می‌دهند.

لینک های مرتبط
  لینک مرتبط
  لینک مرتبط
  لینک مرتبط
  لینک مرتبط

توریست اپ در این مطلب تلاش کرده راهنمای جامعی از بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور، که قسمتی از معروف‌ترین جاذبه‌های منحصر به فرد جهان مانند برج های دوقلو پتروناس تا نقاط مذهبی مثل غارهای باتو، و همچنین بازارهای خیابانی سرشار از فرهنگ بومی‌ها و باغ‌های گیاه شناسی هستند را برای شما بررسی و ارائه کند. اگر شما خوانندگان گرامی هم فرصت سفر به این کشور زیبا را یافته‌اید، می‌توانید تجربیات ارزشمند خود را با ما و دیگر خوانندگان گرامی در میان بگذارید. مشتاق شنیدیم.

برج های دوقلو پتروناس: Petronas Towers

برج دوقلو پتروناس

 

از اولین جاهای دیدنی کوالالامپور که کشور مالزی با آن شناخته می شود، برج های پتروناس است. مرکز شهر کوالالامپور با برج های دوقلو و منحصر به فرد پتروناس اشغال شده است. برج های دوقلو به عنوان جواهرات ارزشمند کوالالامپور شناخته می‌شوند. اگر به مالزی سفر کنید و از این بنای باشکوه دیدن نکنید، سفرتان تکمیل نشده است!

جاهای دیدنی کوالالامپور

این برج‌های بزرگ و عظیم از جنس کروم و فولاد هستند و از بخش پایینی، برج‌ها توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل شده‌اند. اگر دوست دارید از تعداد طبقات این برج‌های بلند بدانید، باید بگوییم، ۸۸ طبقه این بنای عظیم را ساخته و ۷۸ آسانسور در آنها فعالیت می‌کنند. همچنین ارتفاع کلی این بنا از زمین تا بلندترین نقطه آن حدود ۴۵۱٫۹ متر است. یکی دیگر از جاذبه‌های اصلی برج های پتروناس، پل آسمان است که در طبقه ۴۱ و ۴۲ قرار گرفته و ارتباط دهنده دو برج به یکدیگر است؛ از این برج ها بیشتر بدانید

بهترین زمان برای بازدید از برج پتروناس و پل آسمان: اواسط روز قبل از غروب آفتاب

 

غار باتو یا غار میمون‌ ها: Batu Caves

غار باتو کوالالامپور

 

دومین مکان از جاهای دیدنی کوالالامپور ، غار میمون‌ها یاغار باتو است. غار باتو مجموعه ای از غارها و معابد هندو بر روی یک تپه سنگ آهکی است و کل مجموعه معابد به خدای موروگان تعلق دارد. در محوطه بیرونی مجموعه معابد، یک مجسمه بزرگ طلایی از خدای موروگان قرار گرفته و ارتفاع آن، ۴۲٫۷ متر است و بلندترین مجسمه موروگان در جهان شناخته می شود.

 

زمانی که از غار باتو دیدن می کنید، مراقب میمون‌های آب زیر کاه باشید! وسایل خود را داخل کیف نگه دارید و از بردن مواد غذایی یا وسایل پر زرق و برق و رنگارنگ (مثل عینک آفتابی) که توجه میمون ها را جلب می کند خودداری کنید. چندین بار دیده شده که میمون ها از مردم دزدی می کنند و وسایل آنها را به سرقت می برند!

ساعت بازدید از غار باتو: هر روز از ساعت ۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰

بازدید از برج منارا کوالالامپور: Menara KL Tower

برج منارا KL

 

در بالای جنگل استوایی بوکیت ناناس، برج منارا کوالالامپور با ۴۲۱ متر ارتفاع قرار گرفته است. این برج یکی از پر بازدیدترین جاهای دیدنی کوالالامپور است که در حال حاضر پنجمین برج بلند جهان شناخته می شود. درست است که برج منارا به اندازه برج های دوقلو پتروناس معروف نیست، اما همچنان یکی از معماری های مهم مالزی است که منظره‌ دیدنی تری از شهر را خلق می کند. اگر می خواهید بلیط رایگان برای بازدید از این جاذبه گردشگری کوالالامپور نسیب شما شود بهتر است که جزء اولین نفراتی باشید که به برج منارا می رسید.

ساعت بازدید از برج منارا کوالالامپور: روزهای هفته ۹:۰۰ تا ۲۲:۰۰_آخر هفته ها و تعطیلات رسمی ۹:۳۰ تا ۲۲:۰۰

قدم زدن در محله چینی ها: Chinatown

محله چینی ها از جاهای دیدنی کوالالامپور

 

محله رنگارنگ چینی ها به بهشت خرید مقرون به صرفه شهرت دارد که به نظر یک محله همیشه بیدار است. محله چینی ها عمیقاً غرق در فرهنگ، میراث و تاریخ شرقی است، و بدون شک یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی کوالالامپور و مالزی به حساب می آید. محله چینی ها یکی از بهترین مکان های مالزی برای خرید و امتحان کردن انواع و اقسام غذاهای خیابانی است! اصلی ترین خیابان محله برای خرید کردن خیابان پتالینگ است که در آن می توانید مغازه های بی شماری از بدلیجات، کیف، لباس و کفش را پیدا کنید.

ساختمان سلطان عبدالصمد: Sultan Abdul Samad Building

ساختمان سلطان عبدالصمد

 

ساختمان سلطان عبدالصمد از اولین ساختمان های کوالالامپور است که به سبک معماری موریش (آفریقای شمالی) ساخته شده است. این ساختمان یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی کوالالامپور است که در اصل به عنوان دبیرخانه ای برای دولت استعماری بریتانیا به کار گرفته می شد. امروزه از این ساختمان به عنوان محلی برای دفاتر وزارت اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ مالزی مورد استفاده قرار دارد. ساختمان سلطان عبدالصمد در سال ۱۸۹۷ میلادی توسط آرتور چارلز آلفرد نورمن در شرق میدان مردکا ساخته شد و از زیباترین جاهای دیدنی کوالالامپور به شمار می رود.

پارک آبی سان وی لاگون: Sunway Lagoon Park

پارک آبی سان وی لاگون مالزی

 

پارک آبی سان وی لاگون، یکی از بزرگترین و مشهورترین پارک های تفریحی در جنوب شرقی آسیاست. مساحت این پارک در حدود ۸۸ هکتار یا ۳۵۶٫۱۲۳ متر مربع است و دارای ۹۰ جاذبه گردشگری در شش ناحیه مختلف است. این شش ناحیه به ترتیب، تالاب نیلدون، پارک آبی، پارک تفریحی، پارک حیات وحش، پارک اسکریم و اکستریم است.

حقیقت جالبی که درباره این پارک آبی وجود دارد این است که: یکی از بزرگترین سواحل تفریحی ساخته دست انسان در این پارک واقع است. به همین دلیل پارک آبی سان وی لاگون به یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی کوالالامپور از نظر توریست ها تبدیل شده است.

ساعات کاری پارک آبی سان وی لاگون مالزی: روزهای دوشنبه، چهارشنبه، جمعه ۱۱:۰۰ تا ۱۸:۰۰_روزهای شنبه و یکشنبه ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰

خیابان الور، بهشت غذای کوالالامپور: jalan alor

خیابان الور از جاهای دیدنی کوالالامپور

 

یکی از جاهای دیدنی کوالالامپور خیابان اصلی بوکیت بیتانگ، یعنی خیابان الور است و به عنوان یکی از بهترین مکان های دیدنی کوالالامپور در نظر گرفته شده است. خیابان الور، یکی از مشهورترین خیابان های معروف به انواع طبخ غذاست و توریست ها تقریباً عاشق این مکان هستند و همانطور که قبلا اشاره شد، این مکان پر از انواع رستوران ها و دوره گردهاست. البته  دراین ناحیه، انواع فروشگاه ها، پاساژها، و بوتیک های خرید نیز در این منطقه یافت می شوند.

آکواریوم KLCC کوالالامپور: Aquaria KLCC

آکواریوم کوالالامپور

 

اکواریومی با مساحت ۴۶۴۵۱۵ متر مکعب در کوالالامپور وجود دارد که بیش از ۱۵۰ گونه موجود دریایی در آن زندگی می کند. تعدادی از مردم، از این آکواریوم به عنوان یک تله توریستی یاد می کنند. چرا که انواع مختلف جلبک های دریایی که از آن به عنوان کلپ یاد می شود، مرجان های دریایی و دیگر موجودات دریایی در این اکواریوم جای گرفته است.

ساعت بازدید از آکواریوم کوالالامپور: هر روز از ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰

خرید در بازار مرکزی کوالالامپور: Central Market

بازار مرکزی کوالالامپور

 

به این بازار، بازار پاسار سینی هم گفته می شود. این بازار به عنوان بازار مرطوب شناخته می شده است (بازاری که برای فروش گوشت تازه و محصولات اینچنینی استفاده می شود و مجزا از محصولات خشک مانند وسایل الکترونیک و لباس است). اما هم اکنون یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری و توریستی است و اغلب بین بهترین مکان های مورد بازدید در کوالالامپور شناخته می شود. از طرف دیگر، این مکان بازتاب بسیار خوبی از فرهنگ و میراث مالزی است. این بازار در سال ۱۸۸۸ و توسط بریتانیایی ها تاسیس شد، اما در سال ۱۹۳۷، توسط یک گروه هنری، این ساختمان تکمیل شد. این بازار دو طبقه ای، شامل همکف و اصطبل، و طبقه اول که به شکل خانه  خانه است. در اتاق های طبقه همکف، پارچه های با کیفیت، نقاشی، انواع سوغاتی ها، مجسمه ها و دیگر صنایع دستی به فروش می رسد.

باغ گیاهشناسی پردانا: Perdana Botanical Gardens

باغ گیاهشناسی پردانا

 

باغ گیاه شناسی پردانا مجموعه عظیمی از باغهای گل و پارک حیوانات در کوالالامپور را پوشش می دهد. نام دیگر این مکان باغ دریاچه است. یکی از جاذبه های دوست داشتنی این باغ، باغ ارکیده است که مسیری برای پیاده روی و چشمه هایی که با دست انسان ساخته شده در آن وجود دارد. علاوه بر این در باغ ارکیده، یک حوضچه نیم دایره‌ای و یک باغچه سنگی قرار دارد که در آن بیش از ۸۰۰ گونه خاص و مختلف از ارکیده مالزیایی کاشته شده و در همان جا می توانید گل ارکیده خریداری کنید.

از دیگر جاذبه های پر بازدید باغ گیاهشناسی پردانا، باغ هبیسکوس است. هبیسکوس نام گل ملی مالزی است که برای حفاظت و نمایش زیبایی آن در کنار گل های متنوع دیگر، باغی را به آن اختصاص داده اند. این باغ شامل بیش از ۵۰۰ نوع از شکوفه های رنگارنگ است.

ساعت بازدید از باغ گیاهشناسی پردانا: هر روز از ۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰

باغ پرندگان کوالالامپور: KL Bird Park

باغ پرندگان مالزی

 

پارک پرندگان و یا باغ پرندگان کوالالامپور، بزرگترین پارک پرنده جهان و از بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور است. در این باغ قدرت پرواز آزاد برای پرندگان وجود دارد. با این حال، نام این باغ، تا حدی، فریبنده است. چرا که در این باغ، همه پرندگان، قدرت پرواز آزادانه ندارند و بسیاری از آنها درون قفس نگهداری می شوند. خانه های پارک پرندگان، بیش از ۳۰۰۰ پرنده در خود جای داده است که بیش از ۲۰۰ گونه هستند و بسیاری از پرندگان بومی همین منطقه هستند. به احتمال قوی، بازدید از این پارک می تواند یکی از تجربه های ارزشمند شما در طول سفر به کوالالامپور باشد.

معبد Thean Hou کوالالامپور: Thean Hou Temple

معبد Thean Hou

 

از دیگر مکانها و جاهای دیدنی کوالالامپور که نباید در سفر به مالزی آن را از دست بدهید معبد تین هو است. معبد تین هو، دارای عناصر  بوداییسم، تائویسم و کنفوسیوس گرایی است و به الهه دریایی مازو چین اشاره دارد. این معبد توسط Hainanese در مالزی ساخته شد و در سال ۱۹۸۹، برای بازدید عموم، بازگشایی شد. علاوه بر آن، در این معبد، یک استخر لاک پشتی، یک باغچه گیاهان داروهای چینی و ۱۲ مجسمه حیوانات که مربوط به طالع بینی هستند، وجود دارد. این معبد منظره ای تماشایی از کوالالامپور می دهد و مکانی مشهور برای ثبت تصاویر جشن های عروسی است. در این معبد حتی، دفتر ثبت نام ازدواج هم وجود دارد و سالانه حدود ۵,۰۰۰ زوج، در اینجا ازدواج می کنند.

هند کوچک در مالزی: Little India

هند کوچک در کوالالامپور

 

یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور هند کوچک است که مکانی عالی برای خرید و تجربه انواع غذاهای هندی است. اگر به خرید محصولات خوب و مقرون به صرفه هندی و یا امتحان کردن بهترین غذاهای هندی علاقمند هستید، حتما از هند کوچک در کوالالامپور دیدن کنید.

دهکده فرانسوی و دهکده ژاپنی: Berjaya Hills

برجیا هیل از جاهای دیدنی کوالالامپور

 

اگر دوست دارید که همزمان از چندین فرهنگ مختلف دنیا دیدن کنید بهتر است به برجیا هیل بروید. این مکان حدود یک ساعت با کوالالامپور فاصله دارد و برای رفتن به آنجا می توانید از خودروی شخصی، مینی ون با ظرفیت ۷ نفر و اتوبوس استفاده کنید. این مجموعه در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و اصلی ترین جاذبه آن دهکده ای به سبک فرانسوی می باشد که شبیه به دهکده کولمار است که در قرن ۱۸ میلادی در یکی از روستاهای کشور فرانسه ساخته شد. همچنین کمی بالاتر از آن یک دهکده ژاپنی قرار گرفته که الهام گرفته از دهکده بودیان ژاپنی است.

جاذبه های بسیاری در برجایا هیل وجود دارند که از بین آنها می توان به چشمه آب گرم تاتامی، زمین گلف ۱۸ حفره ای، رستوران های فرانسوی، انجام مراسم چای ژاپنی، زمین های سنگ فرش شده، پارک خرگوش ها و همچنین هتلی به سبک فرانسوی اشاره کرد. همچنین یک قلعه به سبک قرون وسطایی نیز در این دهکده زیبا ساخته شده است.

بهترین زمان برای بازدید از برجیا هیل: اگر در روزهای تعطیل به این مکان بروید می توانید شاهد موتورسیکلت های رالی و یا انجام مسابقات مختلف در دهکده فرانسوی ها باشید. اما در آخر هفته ها و تعطیلات برجیا هیل خیلی شلوغ است.

بوکیت بینتانگ قلب تپنده کوالالامپور: Bukit Bintang

بوکیت بینتانگ

 

از دیگر جاهای دیدنی کوالالامپور که می توانید از آن دیدن کنید، به فارسی نام عجیی دارد و احتمالا تلفظ آن برای ما ایرانی ها، قدری دشوار خواهد بود. بله، بوکیت بینتانگ، مکان مناسبی برای لذت بردن از انواع غذاهاست. در واقع همه ما، میدانیم که یکی از لذت های زندگی خوردن و امتحان کردن انواع مختلف غذاهای خوشمزه است. در این صورت، بازدید از بوکیت بیتانگ را از دست ندهید. در این مکان انواع رستوران های چینی، هندویی و مالزیایی ها وجود دارد. البته همواره می توانید تعداد کمی از رستوران های عربی، مراکشی و حتی ایرانی و انواع دستفروش های خیابانی را نیز در این محل ببیند. برای مثال، حتما برای خوردن شوارما که متشکل از مرغ، گوشت گوسفند، گوشت گاو، و تکه های سبزیجات است، سری به این محل بزنید

تجربه و نظرات مسافران درباره بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور:

 • -ناشناس: یکی از بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور پارک آبی سان وی لاگون (sunway lagun) که میتونید خیلی راحت با تاکسی به اونجا برید….یه فروشگاه شبیه اهرام مصر هم کنار این پارک آبی هست که دیدنش خالی از لطف نیست…
 • -ناشناس: zoo negaraهم باغ وحشی توی کوالالامپور هست که اگر به زندگی حیوانات علاقه مند باشید دیدنش رو پیشنهاد میکنم….واقعا جالبه.
 • -ناشناس: یکی از بهترین جاهایی که تو سفرم به مالزی زفتم پارک پرندگان بود که خیلی بزرگ و جالبه و تعداد زیادی از گونه های مختلف پرندگان رو آنجا میتونید ببینید.
 • -ناشناس: به نظر من اگر به مالزی سفر می کنید فقط و فقط به بوکیت بینتانگ برید… واقعا یکی از بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور بود که انواع و اقسام رستورانها و غذاهای خوشمزه رو توی اون خیابون معروفش پیدا می کردید.
 • ناشناس: من به تازگی به کوالالامپور سفر کردم و دومین روز سفرم رو به بازدید از پارک پرندگان، پارک پروانه ها و باغ ارکیده اختصاص دادم که به نظرم از بی نظیرترین جاهای دیدنی کوالالامپور بودن. البته هوا به شدت بارانی بود، یادتون باشه هر موقعی از سال که قصد دارید به مالزی برید چتر رو فراموش نکنید! چون واقعا لازمه…
 • ناشناس: از بهترین جاهایی که توی سفر به کوالالامپور میشه رفت محله چینی هاست که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو اونجا پیدا میکنید! نزدیک غروب شروع به پخت و پز میکنن ولی غذاهاشون بوی خوبی نداشت و مزاج من رو کور کرد. ولی جالب ترین چیزی که توی این محله بود خرید و امتحان کردن میوه هایی بود که تا به حال نخورده بودیم مثل انگوستین، رامبوتان، دراگون فروت، جک فروت، استار فروت، پولاسان، دراگون آیز، جامبو ایر( شبیه سیب پفکی بود!)، آناناس، پاپایا و البته انبه که یکی از یکی خوشمزه تر بودن.

 

توجه: دیگر نیازی به یادگیری زبان های مختلف جهان در سفر نیست، تنها کافیست اپلیکیشن توریست اپ را از اینجا دریافت کرده تا به راحتی به همه زبان های دنیا در سفرتان مسلط شوید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3
دیدگاه

 1. یه مسافر گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون

 2. امیرحسین گفت:

  عالی بود. خیلی دقیق و کامل توضیح دادید