alexa بهترین جزایر استانبول برای تفریحات ساحلی [+ عکس ] - توریست اپ
logo

بهترین جزایر استانبول برای تفریحات ساحلی کدامند؟

بهترین جزایر استانبول برای تفریحات ساحلی کدامند؟

بهترین جزایر استانبول برای تفریحات ساحلی کدامند؟

بهترین جزایر استانبول: شهر استانبول بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است که از دو بخش آسیایی و اروپایی تشکیل شده است. از بالا دریای سیاه و از پایین دریای مرمره استانبول را احاطه کرده‌اند و کانال بسفر، که راه ارتباطی میان این دو دریا است، از میان استانبول می‌گذرد. جزایر استانبول که به مجموعه جزایر پرنس معروف هستند، در سمت آسیایی استانبول و در دریای مرمره قرار دارند. ۹ جزیره پرنس به علاوه‌ی جزیره‌ی کوچک گالاتاسارای، جزایر استانبول را تشکیل می‌دهند که قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

در تمام سلسله جزایر پرنس استفاده از وسایل حمل و نقل موتوری ممنوع است و عبور و مرور تنها با دوچرخه و درشکه انجام می‌شود.

لینک های مرتبط
  جاهای دیدنی استانبول
  راهنمای جامع سفر به استانبول
  هیجان انگیزترین تفریحات استانبول در ترکیه
  مشاهده تورهای استانبول
  بهترین هتل های استانبول
  راهنمای سفر به ترکیه – حقایقی که قبل از سفر باید بدانید

بهترین جزایر استانبول: بیوک آدا

بهترین جزایر استانبول: بیوک آدا

بهترین جزایر استانبول: بیوک آدا

به معنی «جزیره‌ی بزرگ» بزرگ‌ترین جزیره از جزایر استانبول به شمار می‌آید. این جزیره ۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و محله‌ای از بخش آدالار استانبول محسوب می‌شود. یکی از مکان‌های دیدنی بیوک آدا کلیسای جرج مقدس یا آیا یورگی است. در کنار کلیسا، سری به رستوران یوچیتپه (Yücetepe Kır Gazinosu) بزنید. این رستوران از سال ۱۹۷۸ در حال فعالیت است و کوفته‌های بسیار خوشمزه‌ای دارد.

فقط اگر برایتان امکان دارد، سوار درشکه‌ها نشوید. از اسب‌های بیوک آدا به سختی کار کشیده می‌شود و تنها ۲ سال عمر می‌کنند. مسئله‌ای که در اخبار محلی چندین بار به آن پرداخته شده اما معمولاً توریست‌ها از آن بی‌خبر هستند.

مخاطبان عزیز هم اکنون مناسب ترین و  ارزانترین تور استانبول را از معتبرترین آژانسهای ایران در توریست اپ می توانید مشاهده کنید.

هیبلی آدا

جزیره هیبلی آدا

هیبلی آدا

دومین جزیره بزرگ استانبول است. در بدو ورود بنای بزرگ مدرسه‌ی نیروی دریایی ترکیه به چشم می‌خورد. دو بنای تاریخی در این جزیره وجود دارد. اولی بقایای کلیسایی است که در واقع آخرین کلیسای ساخته شده پیش از سقوط قسطنطنیه به شمار می‌آید.

بنای دیگر قبر ادوارد برتون، سفیر انگلیسی است که برای فرار از طاعون قسطنطنیه در سال ۱۵۹۸ به این جزیره فرار کرده و روزهای آخر عمر خود را در آنجا گذرانده بود. خانه‌های چوبی قدیمی و زیبایی در این جزیره وجود دارند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

پیشنهاد مطالعه: بهترین حمام‌های سنتی استانبول را ببینید 

بورگاز آدا

جزیره بورگاز آدا

بورگاز آدا

در جزایر استانبول سومین جزیره از لحاظ وسعت به شمار می‌آید. نام جزیره به یونانی آنتی‌گونی بوده که در واقع نام پدر یکی از افسران اسکندر کبیر است. یعنی پدر دمیتریوس مقدونی که در این جزیره دژی بنا می‌کند و نام پدرش را بر آن می‌گذارد. سعید فائق نویسنده معروف ترک در این جزیره زندگی می‌کرده و اکنون خانه‌اش به موزه تبدیل شده است. این جزیره بیشتر برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و طبیعت‌گردی توصیه می‌شود.

کینالی آدا

کینالی آدا نزدیک‌ترین جزیره به استانبول و چهارمین جزیره بزرگ این شهر محسوب می شود.

کینالی آدا

اولین مقصد لنج‌ها یا اتوبوس‌های دریای که از سواحل شهر به سمت جزایر استانبول روانه می‌شوند، کینالی آدا است. کینالی آدا نزدیک‌ترین جزیره به استانبول و چهارمین جزیره بزرگ این شهر محسوب می شود. این جزیره ساحلی‌تر از بقیه جزایر است. به همین علت در تابستان‌ها شلوغ‌تر هم هست. کلیسای مدرن کینالی آدا با سقف مثلثی شکل از حیث معماری بسیار دیدنی است. اگر به کینالی آدا بروید فستیوالی از غذاها، نوشیدنی‌ها و موسیقی را تجربه خواهید کرد.

بهترین جزایر استانبول:صدف آدا

بهترین جزایر استانبول:صدف آدا

بهترین جزایر استانبول:صدف آدا

صدف آدا از کوچکترین جزایر استانبول به شمار می‌آید. این جزیره در سال ۱۹۵۹ توسط شهسوار سیوقلو خریداری شد. جنگل کاجی که اکنون در صدف آدا قرار دارد، توسط مالک جزیره کاشته شده است. پلاژ ساحلی، کلاب و چندین رستوران در این جزیره وجود دارد.

جزیره کاسیک

جزیره کاسیک

جزیره کاسیک

کاسیک به معنای قاشق بوده چون شکل جزیره شبیه به یک قاشق است. این جزیره نیز مانند صدف ملک خصوصی محسوب می‌شود و متعلق به یک شرکت توریستی است. برای رفتن به این جزیره باید یک قایق اجاره کنید.

یاسی آدا

یاسی آدا

یاسی آدا

یکی از کوچکترین جزایر استانبول که نامش در سال ۲۰۱۳ به جزیره «دموکراسی و آزادی» تغییر پیدا کرد. در قرن ۴ از یاسی آدا به عنوان تبعیدگاه و در قرن ۱۱ به عنوان زندانی برای محکومین سیاسی استفاده می‌شد. ۴ سلول زیر زمینی از این زندان هنوز قابل بازدید است. یاسی آدا مقصد محبوبی برای غواصی به شمار می‌آید. این جزیره در حال بازسازی است و قرار است به یکی از بهترین مراکز گردشگری استانبول تبدیل شود.

سیوری آدا

سیوری آدا

سیوری آدا

این جزیره کوچک در دوران عثمانی برای قتل عام سگ‌های خیابانی استفاده شده بود. سیوری آدا خالی از سکنه است و بندری کوچک دارد که توسط ماهیگیران استفاده می‌شود. می‌توانید برای پیکنیکی ساحلی با اجاره‌ی قایق به این جزیره بروید.

جزیره کوچک گالاتاسارای

جزیره کوچک گالاتاسارای

جزیره کوچک گالاتاسارای

یکی دیگر از جزایر استانبول که ملک خصوصی بوده و متعلق باشگاه ورزشی معروف گالاتاسارای است. این جزیره‌ی کوچک جزو جزایر پرنس نیست و در نزدیکی بخش اروپایی و در تنگه بسفر جای دارد. مجموعه‌ای از استخرها، بارها و رستوران‌ها در این جزیره قرار دارد. جزیره گالاتاسارای مقصد ایده‌آلی برای لذت بردن از استانبول مدرن است.

توصیه ما این است که مطالب مختلفی که در مورد این دو شهر در توریست اپ وجود دارد را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها کسب کرده و سپس مقصد خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *