alexa 10تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!
logo

۱۰تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!

۱۰تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!

۱۰تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!

از فواید سفر این است که نه تنها روح تازه‌ای به شما میبخشد بلکه زندگی را زیباتر می کند. مشکلی که در نوشتن این مطلب وجود دارد این است که ۱۰تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!، تعداد بسیار کمی است. چون اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید بگوییم که می توان بیش از ۱۰۰ دلیل آورد که با آنها عاشق سفر کردن با کمترین هزینه می‌شوید، ولی همین ۱۰ مورد کافی است تا شما را به یک توریست واقعی تبدیل کنیم.

لینک های مرتبط
  افسردگی بعد از مسافرت چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟
  مصاحبه با اولین زنی که توانست به ۱۹۶ کشور جهان سفر کند
  ۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند
  درآمدزایی در سفر با اپلیکیشن های معتبر

این روزها که انسان امروزی، در تلاش مداوم برای کسب درآمد در شهرهای شلوغ است، سفر کردن به صورت ماهانه و یا هر چند وقت یکبار، می‌تواند آرامش زیادی برای جسم و روح او به ارمغان بیاورد. برای سفر کردن، چندان نیازی نیست، به دنبال هزینه‌های گزاف باشیم و یا حتی تنها به فکر سفرهای خارجی باشیم، بلکه یک سفر دو روز آخر هفته، به یکی از مناطق نزدیک محل زندگی، می‌تواند مجموعه‌ای از آرامش، ماجراجویی، ارتباط با آدم‌های جدید، شناسایی و دیدن مناطق جدید را برای ما به ارمغان بیاورد. با این تفاسیر، توریست اپ، به دنبال یافتن فوایدی است که بسیار ساده، اما تاثیرگذارند و دانستن آنها، لذت زیادی برایمان حاصل می‌آورد.

۱- تفریح و ماجراجویی از بهترین و هیجان انگیزترین فواید سفر

بهترین فواید سفر

بسیاری از ما انسان‌ها در زندگی عاشق ماجراجویی هستیم. حتی زمانی که در خانه نشسته‌ایم، به کوهنوردی، اسنوبرد، دوچرخه سواری و هر چیز دیگری فکر میکنیم. برای همین است که نمی توانیم در گوشه ای ساکت بنشینیم و کاری نکنیم؛ پس زمانی که سفر میکنیم، عاشق پیدا کردن تفریحات جدید و امتحان کردن آنها هستیم.

در گوشه به گوشه دنیا ماجراجویی‌های مختلفی وجود دارد، از بانجی جامپینگ در آبشار ویکتوریا گرفته تا کمپینگ در صحرای سفید مصر یا رفتن به سافاری شترسواری در هند برای آماده شدن در یک سافاری بزرگ در آفریقا. بعضی از این ماجراجویی‌های هیجان انگیز را نمی توان در ایران انجام داد، بنابراین یکی از فواید سفر کردن این است که به شما این فرصت را می دهد تا ماجراهای مختلفی را که نمی توانید به هیچ طریقی در ایران خودمان انجام دهید، امتحان کنید. اگر می‌خواهید بیشتر از این عاشق سفر کردن شوید، به دنبال ماجراجویی بزرگ بعدی خود باشید.

۲- تجربه طعم غذاهای جدید دلیلی خوشمزه برای سفر!

فواید سفر

ما ایرانی‌ها عاشق غذا هستیم، اصلا چه کسی هست که از غذاهای خوشمزه و جدید بدش بیاید؟! یکی از فواید سفر و مسافرت بدست آوردن فرصتی برای تجربه انواع و اقسام غذاهای جدید است.

این یک حقیقت انکار نکردنی است که همه ما عاشق غذا خوردن با چاپستیک یا با دست هستیم، حتی عاشق سر کشیدن غذا از درون کاسه‌های داغ یا برگ‌های موز و یا خوردن غذاهایی هستیم که در کنار خیابان پخته می‌شوند. تجربه غذا خوردن در محیط جدید و تازه رستوران‌های اطراف دنیا بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است.

۳- ملاقات با آدم های جدید 

سفر

از دیگر فواید سفر این است که اگر فردی اجتماعی باشید، چیزی که در طول سفر از آن لذت خواهید برد هم صحبتی با مردم کشورهای دیگر است. شما می توانید با دوستان جدیدی همسفر شوید و خاطرات خود درباره مسافرت‌های دیگر را با آنها به اشتراک بگذارید.

۴- باهم بودن در طول سفر از زیباترین فواید سفر

فواید سفر

یکی از زیبایی ها و فواید سفر نزدیک کردن آدم ها به یکدیگر است. اگر با افرادی که عاشق آنها هستید و علایق یکسانی دارید سفر کنید، زمان بیشتری را در کنار هم خواهید بود. همچنین می‌توانید کارهایی که در طول سفر دوست دارید را با یکدیگر انجام دهید مثل بالا رفتن از کوه‌ها، استراحت در ساحل و… . حتی بسیاری از افراد در طول سفر کردن، عاشق می‌شوند و عشق زندگی خود را در سفر پیدا می‌کنند.

۵- نوشتن یا عکاسی در طول سفر

سفر

یکی از ویژگی های افرادی که عاشق سفر کردن هستند، درست کردن یک وبلاگ و نوشتن تجربیات خود از سفر است. بنابراین تمام مدتی که در سفر هستند، به این فکر می کنند که کارهایی که در این مدت انجام داده‌اند را چگونه بنویسند و یا چه عکسی برای نوشته‌های خود انتخاب کنند تا به خوبی آن لحظات را توصیف کند.

به این ترتیب یکی دیگر از فواید سفر که میتوان با آن عاشق سفر کردن شد به اشتراک گذاشتن نکات و تجربیات سفر با دیگران، عکاسی و نوشتن درباره اوقات سپری شده در سفر است.

۶- کنار آمدن با محدودیت های سفر از دیگر فواید سفر

فواید سفر کردن

زمانیکه بیشتر وقت خود را در خانه بگذرانیم، کمی به تنبل شدن تمایل پیدا می‌کنیم. اما زمانیکه سفر می کنیم دوست داریم که خودمان را بسنجیم و ببینیم که تا چه حد می‌توانیم با محدودیت ها کنار بیاییم. هنگامی که کار فوق العاده ای را انجام می‌دهیم، برای ما به رضایت بخش‌ترین کار روی زمین تبدیل خواهد شد.

از سختی ۱۲٫۰۰۰ کیلومتر دوچرخه سواری در آفریقا گرفته تا کوه پیمایی تا کمپ اصلی اورست و یا صعود به قله کلیمانجارو و… فقط و فقط می‌توان حس رضایت و خوشحالی از رسیدن به یک امتیاز عالی را نتیجه گرفت که یکی از فواید سفر به شمار می رود.

۷- تماشای مکان‌های الهام بخش و هیجان انگیز از بهترین فواید سفر

فواید سفر

گاهی اوقات زیبایی سفر اشک را به چشمان ما دعوت می کند. برخی از مکان‌های دیدنی که شاهد آن هستید به طرز عجیبی غافلگیر کننده است. زمانیکه در بالای یک کوه می ایستید و یک جاذبه توریستی که جزء میراث جهانی است را تماشا می کنید، باور کردنش برایتان سخت می شود که آیا واقعا آنجا هستید یا نه! بنابراین تنها سفر کردن به ما این اجازه را می دهد تا شاهد برخی از بزرگترین جاذبه های روی زمین باشیم، پس به نظرتان می‌توان عاشقش نشد؟

۸- پرواز کردن

فواید سفر

اکثر مردم پرواز کردن را دوست ندارند. اما کسانی که عاشق سفر هستند قسمت پرواز کردن و فرودگاه را هم دوست دارند. لحظه رسیدن به فرودگاه و خوردن یک نوشیدنی قبل از پرواز باعث آرامش شما در پرواز خواهد شد. همچنین از دیگر فواید سفر گردش در محوطه فرودگاه و نگاه کردن به فروشگاه هایی است که داخل آن قرار دارد و استرس پرواز را کمتر می کند.

۹- اتاق های هتل

بهترین هتل در سفر

با اینکه ممکن است در بعضی از هتل ها و مهمان خانه‌ها آن طور که باید راحت نباشیم، اما اتاق های هتل، پتوهای تازه و نو، کانال‌های تلویزیون و خدمات اتاق بسیار دوست داشتنی هستند.

یکی از فواید سفر این است که زمانی که به اتاق خود در هتل می رسیم، در اولین لحظه همه کمدها، یخچال کوچک داخل اتاق و حمام را بررسی می کنیم تا متوجه شویم که هتل چه خدماتی را ارئه می دهد و همین کارها، سفر را دوست داشتنی تر می کند.

۱۰- کاوش و جستجو در تاریخ

مکان های تاریخی در جهان

زمانی که در سفر خود به یک مکان تاریخی و جاذبه گردشگری می روید که در مدرسه درباره آن یاد گرفته اید یا کتابی درباره آن خوانده‌اید، بسیار شگفت زده خواهید شد. چرا که با تماشای خرابه های هزار ساله و یا قدم زدن در ساختمان‌های قدیمی مانند عجایب هفتگانه جهان، به این فکر میکنید که یک اتفاق بزرگ تاریخی در آن مکان رخ داده است و هم اکنون شما در آنجا هستید! این یکی از بهترین فواید سفر کردن است.

بهترین فواید سفر کردن

توریست اپ، به عنوان یک اپلیکیشن جامع گردشگری، تلاش می‌کند فرهنگ سفر و ماجراجویی را در میان ایرانیان عزیز، گسترش دهد تا بتوانند روزهای زیباتر و پرماجراتری را تجربه کنند و مناطق بیشتری از این دنیای شگفت‌انگیز را تماشا کنند. اگر به دنبال آگاهی از جاهای دیدنی تا غذاهای کشورها، اطلاعات تورها تا پروازهای بین‌المللی هستید، دانلود توریست اپ، به شما پیشنهاد می‌شود.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4
دیدگاه

 1. نازنین گفت:

  سلام
  با تشکر از شما در مورد فواید سفر
  اما میخوام یه چیزی خدمتتون عرض کنم
  من فکر میکنم فواید سفر و ماجراجویی بر کسی پوشیده نیست ولی دو مشکل وجود داره هم هزینه گران سفر کردن و هم اینکه نداشتن همسفر
  امروزه افراد زیادی از جمله خودم به دلیل تنها بودن همسفری ندارم بنابراین از سفر کردن محروم هستم
  کاش به غیر از فواید سفر به این دو موضوع هم پرداخته میشد
  با تشکر

  • Tourist App گفت:

   با سلام
   از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید ممنونیم
   حتما در روز های آتی مطالبی در مورد همسفر در سایت گذاشته خواهد شد
   درمورد کاهش هزینه های سفر و ارزان سفر کردن هم می توانید این مطلب ما را بخوانید
   با تشکر

 2. مهناز گفت:

  خیلی ممنون برای این مطلبتون. من یاد این شعر قشنگ از سهراب سپهری عزیز افتادم: سفر مرا به سرزمینهای استوایی برد. و زیر سایه آن بانیان سبز تنومند، عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد. چه خوب یادم هست،،،وسیع باش،تنها وسربه زیر وسخت…

 3. عارف گفت:

  من یکبار تنها سفر کردن رو تجربه کردم و از شانسم با ادمهایی روبرو شدم که خیلی جالب نبودن. اینه که شانس هم میتونه کمک کننده باشه. اما با کلیت فوایدتی که گفتید، موافقم.