alexa ترکیه را با این 10 واقعیت جالب بشناسید | توریست اپ (مترجم همراه)
logo

ترکیه را با این ۱۰ واقعیت جالب بشناسید

ترکیه را با این ۱۰ واقعیت جالب بشناسید

ترکیه را با این ۱۰ واقعیت جالب بشناسید

در ادامه بررسی سرزمین ترکیه، به دنبال نظراتی رفته‌ایم که گردشگران اروپایی درباره سفر به ترکیه و شگفتی‌های ترکیه گفته‌اند. گردشگرانی که بسیار سفر کرده‌اند و ترکیه را به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری به حساب می‌اورند. زمانی که دلایل و نگاه این گردشگران را بخوانید، متوجه خواهید شد که این کشور و مهم‌ترین شهر آن، استانبول، سفر بسیار زیبا و پر از زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بنابراین با ما و با نگاه گردشگران حرفه‌ای همراه باشید.

 

قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مرکز خرید دنیا و ترکیه

ترکیه-توریست اپ (۳) بازار بزرگ ترکیه
بازار بزرگ استانبول (Grand Baazar)، یا کاپلی چارشی، در تاریخ ۱۴۵۵ و در مدت کوتاهی بعد از فتح قسطنطنیه توسط عثمانی‌ها تاسیس شده است. در طول قرن‌ها، این بازار دچار تغییر و تحولاتی شد تا اینکه هم‌اکنون دارای ۶۱ خیابان و بیش از ۳۰۰۰ فروشگاه است و در حال حاضر، حدود ۳۳۳٫۰۰۰ فوت مربع، مساحت بسیار بزرگ دارد. این بازار به قدری بزرگ است که شما هرگز قادر نخواهید بود همه جاهای آن را کشف کنید، اما این به معنای ناامیدی و  دست از تلاش برداشتن نیست. بر طبق آخرین آمارهای ارائه شده از Travel+LEISURE، بازار بزرگ، در سال ۲۰۱۴، رتبه ۱ را در بین جاذبه‌های گردشگری دنیا در بین ۹۱ میلیون فرد داشته است.

 

دسرهای عجیب ترک‌ها

ترکیه-توریست اپ (۴) غذاهای ترکیه ، دسرهای ترکیه ای

امضا مهمانی‌های عثمانی‌ها (ترک‌ها)، تووک گوقسو است، که در واقع همان پودینگ سینه مرغ است. این غذا، ترکیب عجیبی از مرغ پخته شده، شیر، شکر، و دارچین بوده و بسیار خوشمزه است. این غذای محبوب، در منوی غذایی بسیاری از رستوران‌ها وجود دارد و جز بهترین غذاهای ترکیه ای است

 

تاریخ ترکیه، متنوع و غنی

ترکیه-توریست اپ (۵) ، معبد مزولیتیک ، تپه گوبکلی ، گالیپولی
جالب است بدانید ۱۳ مکان در ترکیه وجود دارد که ثبت آثار جهانی یونسکو شده است و به عنوان میراث جهانی ثبت گردیده است و ۶۲ مورد در لیست انتظار ثبت آثار قرار دارند. این موارد شامل معبد مزولیتیک (تپه گوبکلی)، شهر مقدس (افسوس)، میدانی که محل فرود سربازان جنگ جهانی دوم بود (گالیپولی) و موارد بسیار دیگری که این کشور را به ششمین مقصد بزرگ گردشگری دنیا تبدیل کرده است.

 

بابانوئل معروف و زادگاه ترکیه‌ایش.

ترکیه-توریست اپ (۷) ، سنت نیکولاس
سنت نیکولاس که بعدها به بابا نوئل معروف شد، در حقیقت زادگاهش، قطب شمال نیست که سوار بر گوزن‌های قطبی شود، بلکه در پاتارا، به دنیا آمد، شهری در ترکیه و بعد از آن شهرت جهانی یافت.

اما تنها بابانوئل معروف نیست که متعلق به ترکیه است، استراحتگاه مریم مقدس، در نزدیکی شهره مقدس افسوس قرار دارد.

شمایل بابلی،  که همان شمایل ابراهیم پیامبر است، در سانلیفورای ترکیه قرار دارد و در نهایت، شروع زندگی انسان‌ها که به روایتی از کشتی نوح و بعد از طوفان معروف بوده است، در نزدیکی کوه آرارات واقع در ترکیه، لنگر انداخت تا به زندگی و زیبایی‌هایش سلامی دوباره بدهند.

 

لاک‌پشت‌های کمیاب در ترکیه

ترکیه-توریست اپ (۶) ، لاک‌پشت‌ کمیاب در ترکیه
یکی از اولین دریاهایی است که لاک‌پشت‌ها در اینجا لانه سازی می‌کنند.

ساحل ایزتوزو (Iztuzu Beach)، درست در بخش غربی فتحیه، پناهگاه و مامن لاک پشت‌های دریایی سر بزرگ است. این لاک‌پشت‌های دوست‌داشتنی بین ماه‌های می و اکتبر به اینجا می‌رسند، از ساحل بالا می‌روند تا مکان دقیق تخم گذاری را برای تولد فرزندان نسل بعدی خود بیابند. سالانه حدود ۳۰۰ لانه در این سواحل توسط لاک‌پشت‌ها ایجاد می‌شود و افرادی که دوستدار حیات وحش هستند، عاشق دیدار این مناظر تولد و زندگی هستند.

 

ترکیه و بلندی‌هایش

ترکیه-توریست اپ ، کوه های ترکیه
با اینکه بیشتر مرزهای ترکیه آبی هستند، اما ترکیه فقط به دریاها و آب‌ها محدود نمی‌شود؛ به عبارتی دیگر، این کشور تنها دارای اقلیم و زیبایی‌های ساحلی نیست. ترکیه خانه تعدادی از کوه‌های تماشایی و بی‌نظیر است و افرادی که در فصل زمستان به این کشور سفر می‌کنند، می‌توانند از دامنه‌های زیبای این کوه‌ها بازدید کنند. اقامتگاه‌ها و استراحتگاه‌های بسیاری در این مناطق ساخته شده که می‌تواند بعد از گشت و گذار و انجام تفریحات مختلف زمستانی، به آنها پناه ببرید. پالان‌دوکن در استان شرقی ارزوروم، مرتفع‌ترین کوه در ترکیه با ارتفاع ۳۱۲۵ متر است و بر اساس نظرات اروپاییان، طولانی‌ترین پیست اسکی جهان را دارد که به شکل طبیعی ساخته شده است. درنهایت باید بدانید ترکیه دارای بیش از ۱۳۰ قله با ارتفاع بیشتر از ۹۸۰۰ پا (۳۰۰۰ متری) است.

 

استانبول و نمایش‌های هنری سحرانگیز

ترکیه-توریست اپ (۸) ، بینیال استانبول ، فستیوال های ترکیه

بینیال استانبول، هم‌اکنون در ورژن چهاردمش، به یک فضای هنری بین المللی تبدیل شده است، به طوری که بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ بازدید کننده در ۲۰۱۳ از این مجموعه بازدید کرده‌اند و هم‌اکنون در رتبه بالای هنرهای معاصر در جهان قرار دارد. در این مکان هنری، بی‌نظیرترین نمایش‌های هنری برگزار می‌شود.

 

اتصال قاره‌ها از زیر زمین توسط ترکیه

ترکیه-توریست اپ (۹) راه آهن زیر زمینی ترکیه
استانبول ممکن است بزرگترین شهر اروپایی باشد، اما بیش از نیمی از این کشور در قاره آسیا قرار گرفته است. بیش از یک قرن از رویای سلطان این کشور برای ارتباط ریلی در زیر تنگه بسفروس گذشت تا اینکه در سال ۲۰۱۳، مترو زیرزمینی مارماریس افتتاح شد. علاوه بر این، این شهر خانه‌ای برای تونل، یک کانال کوتاه که به طور پیوسته‌ای (مداوم) دومین قدمت راه آهن زیر زمینی بعد از لندن را دارد.

 

ترکیه و اولین دانه‌های کشاورزی جهان

ترکیه-توریست اپ (۱۰) کشاورزی ترکیه
تاریخ‌شناسان معتقدند که کشاورزی در حدود ۱۱٫۰۰۰ سال پیش در سرزمین‌های ترکیه آغاز شد. در مکان‌هایی مانند چاتالهویوک (Çatalhöyük)، در جنوب مرکزی ترکیه، مدارکی یافت شده است که نشان می‌دهد ساکنان این شهر ابتدایی، محصولات کشاورزی مانند گندم و جو را به رژیم غذایی خود افزوده‌اند و علف‌های وحشی، از لحاظ ژنتیکی، با دانه‌های اهلی که هنوز در جنوب شرقی ترکیه رشد می کنند، یکسان‌اند و حتی امروزه، این کشور به عنوان دهمین کشور تولید کننده دانه های جهان است.

 

مکان‌های مقدس مسیحیت واقع در ترکیه

ترکیه-توریست اپ (۱۱) مکان های مقدس ترکیه
حدود ۹۹% جمعیت ترکیه، مسلمان‌اند، اما جالب است بدانید، این سرزمین شگفتی‌ها، به دلیل حکمرانی پادشان مختلف با ادیان متفاوت، سالانه زائران مسیحی فراوانی دارد، چرا که رهبر روحانی ۳۰۰ میلیون ارتدوکس جهان، در استانبول زندگی می‌کند.

در این مقاله، چند مورد از ویژگی‌های جالب این کشور که می‌تواند گردشگران زیادی را به سوی خود فرابخواند، مورد بررسی قرار گرفته است. اما اگرچه نگاه‌های کلی درباره ترکیه و گردشگری آن وجود دارد، هر فردی خلقیات و نگاه و دید متفاوت و منحصر به فردی دارد که می‌تواند ترکیه را از دید خود تفسیر و تعبیر کند. اگر به این کشور همسایه زیبا سفر می کنید، می‌توانید نگاه و نظرات خود را درباره این کشور، با ما در میان بگذارید. توریست‌اپ، همواره از خواندن و ارائه نظرات شما، خوانندگان عزیز استقبال خواهد کرد.

 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره ترکیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *