alexa سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ،از اسکی تا کنسرت|توریست اپ(مترجم)
logo

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ، از اسکی تا کنسرت

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ، از اسکی تا کنسرت

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ، از اسکی تا کنسرت

زمانی که به کشورهای مختلف مسافرت می‌کنید، چه فعالیت‌هایی پیش زمینه ذهنی شما برای انجام در این مکان‌هاست؟ آیا به صرف دیدن جاهای دیدنی، چشیدن انواع غذاهای مختلف و خرید کردن، سفر برای شما پاسان می‌یابد و یا مایل هستید دیگر ویژگی‌های آن کشور را نیز ماجراجویی کنید. برای مثال، هر کشوری، می‌تواند تفریحات ویژه خود را داشته باشد. به عنوان مثال اگر به کشورهای سردسیری می‌روید، می‌توانید اسکی کردن، و بالا رفتن از کوه‌های پر از یخ را انتخاب کنید و اگر به کشورهای ساحلی می‌روید، تفریحات متنوع آبی، هیجان فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. اگر به کشورهای بیابانی می‌روید، آفرود و گشت و گذار در شن زارها، می‌تواند تجربه کاملا متفاوتی را برای شما خلق کند. حتی در بعضی از کشورهای پوشیده از جنگل، جنگل نوردی، گذر از باتلاق‌ها و طناب‌نوردی، عالی هستند. در حقیقت افراد مختلف در حالت معمول هیچ‌کدام از اینکارها و فعالیت‌ها را تجربه نمی‌کنند، اما زمانی که به مکان و یا کشور دیگری مسافرت می‌کنید، زمان و فرصت بسیار باارزش می‌شود و افراد در لحظه زندگی‌ می‌کنند. از همین‌رو، در این مقاله ( تفریحات مسکو )، به عنوان اولین سری از مقالات تفریحات و سرگرمی توریست‌اپ، به کشور روسیه رفته‌است، تا تفریحات متنوع این کشور را بررسی کند. بنابراین با ما همراه این تفریحات و هیجانات باشید.

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو  | مکان های تفریحی مسکو | اماکن تفریحی مسکو | تفریحات مسکو

 

تئاتر بولشوی (Bolshoi Theater)

تفریحات مسکو-توریست اپ (۲)

یکی از معروف‌ترین مکان‌ها در روسیه، تئاتر بولشوی است که توسط معمار معروف جوزف باو و برای اجرای اپرا و باله طراحی و ساخته شد. در گذشته‌ها، این مرکز فرهنگی، محل برگزاری انواع تئاترها برای تزارها و سلاطین روسیه بوده است و امروزه در این مکان، انواع زیباترین اپراها، تئاترها و باله‌ها اجرا می‌شود، اگر مشتاق دیدار انواع این پرفورمنس‌های فوق العاده زیبا که به صورت جمعی برگزار می شود، هستید، با پا گذاشتن به مسکو، برنامه‌های این مجموعه را به صورت آنلاین بررسی کنید و موردی که مایل هستید ببینید را رزرو کنید تا در طول اقامتتان در مسکو، به تماشای آنها بروید.

البته به یاد داشته باشید که قیمت بلیط‌ها، تقریبا در تئاتر بولشوی، گران است و قیمت‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ روبل برای انواع پرفورمنس‌ها متغیر است.

یکی از هنرهای زیبایی که می‌توان در تئاتر بولشوی پیدا کرد، باله بولشوی است که قدمت آن به باله‌های دوران ۱۷۷۶ باز می‌گردد و در حقیقت، جزو معروف‌ترین باله‌ها در دنیا بعد از فرانسه و ایتالیا نیز شناخته می شود. این نوع رقص کلاسیک با حالت‌های مختلف و در مراسم‌ها و جشن‌های مختلف در روسیه برگزار می‌شود و تنها آن را در تئاتر بولشوی نخواهید یافت، بلکه مراکز مختلفی هستند که این نوع رقص در آن انجام می‌شود و شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، به تماشای این رقص زیبا بروید. به عنوان مثال، مرکز تئاتر و باله پرم، در شهر پرم روسیه یکی از این موارد است.

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ،از اسکی تا کنسرت

 

موزیک‌های کلاسیک

تفریحات مسکو-توریست اپ (۳)

اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین زمین برای کنسرت های کلاسیک، کنسرواتوار مسکو است. معروف‌ترین و جدیدترین پرفورمنس‌ها در سه سالن بزرگ آن با نام‌های سالن اصلی (Great Hall)، سالن کوچک (Small Hall)، و سالن راچمانینوو (Rachmaninov) برگزار می شود که مسابقات موسیقی را نیز برگزار می‌کند. یکی از مهم‌ترین مسابقاتی که در این سالن‌ها برگزار می‌شود، مربوط به رقابت‌های بین‌المللی تیچایکوسکی (Tchaikovsky) است. اگر می‌خواهید با هزینه کمتری از این امکانات استفاده کنید، می‌توایند بخش بالکن آن را رزرو کنید.

هزینه بلیط ها بسته به نوع کنسرتی که اجرا می‌شود، بین ۱۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل روسیه است. در این مکان، انواع موسیقی‌های جاز، و پاپ برای کودکان و بزرگسالان اجرا می‌شود که بلیط آن بین ۳۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰ روبل است.

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ،از اسکی تا کنسرت

 

تفریحات شبانه

تفریحات مسکو-توریست اپ (۶)

یکی از قدیمی‌ترین، معروف‌ترین و دموکراتیک‌ترین کلاب‌های رقص در مسکو، پروپاگاندا (Propaganda) است. در این مکان، به صورت روزانه، انواع جشن‌ها برگزار می‌شود و محدودیتی برای رفتن به این کلاب‌ها وجود ندارد. انواع رقص‌هایی که در این مکان برپا می‌شود، با انواع موسیقی‌های تکنو، گیتار الکترونیک، و موسیقی‌های جاز اجرا می شود.

یکی دیگر از کلاب‌های معروف در مسکو، space Moscow است که کلاب بسیار بزرگی با طبقه اختصاصی برای رقص است که حدود ۳۵۰۰ فرد در آن جای می‌گیرند. در این مکان، رقص‌ها و آوازها، موسیقی‌ها و نواها، به علت طراحی‌های جالب این مکان جلوه خاصی می‌گیرند تا هیجان بیشتری برای شما ایجاد شود.

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ،از اسکی تا کنسرت

 

اسکیت‌سواری

تفریحات مسکو-توریست اپ (۴)

همگی ما روسیه را به کشوری سردسیر و پر برف می‌شناسیم، اگرچه جام جهانی روسیه در زمان فصل گرم این کشور برگزار می‌شود و بسیاری از گردشگران این ایام را برای بازدید کشور روسیه و مسکو انتخاب کرده‌اند، اما باید بدانید، همچنان می‌توانید مناطق زیادی را برای امتحان و تجربه ورزش هیجان انگیزی مانند اسکیت بیابید. این مناطق بسته به دوری و نزدیکی به محل اقامت شما، و بسته به تجهیزاتی که دارد، می‌تواند هزینه‌های مختلفی داشته باشد.

تعدادی از این مکان‌ها برای اسکی سواری، شامل موارد زیر هستند:

 • میدان اسکی GUM، میدان اسکی پارک گورکی که نام آن از نویسنده معروف روس، ماکسیم گورکی الهام گرفته شده است و میدان بازی سوکولنیکی (Sokolniki).
 • میدان گام را می‌توان با مترو چخوسکایا (Chekhovskaya)، میدان اسکی پارک گورکی را با مترو اوکتیابراسکایا (Oktyabrskaya) و میدان بازی سوکولنیکی را با مترو سوکولنیکی، طی کرد.

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ،از اسکی تا کنسرت

 

شهربازی‌های روسیه و مسکو

تفریحات مسکو-توریست اپ (۵)

تمام شهربازی‌هایی که در روسیه می‌توانید پیدا کنید در اینجا لیست شده‌اند:

 • باغ الکساندر در نووچرکاسک (Novocherkassk): نام این پارک از امپراطور الکساندر اول گرفته شده است و قدیمی‌ترین پارک شهر است و یک پارک ۹ هکتاری است. این باغ دارای انواع مجمسه‌های شگفت‌انگیز و عظیم، درختان سربه فلک کشیده و دریاچه‌های جالب و زیبا است.
 • پارک فانلند (Funlan park): یک شهربازی عظیم و خانوادگی است و در شهر تولیاتی (Tolyatti) قرار دارد. ۸ هکتار وسعت دارد و انواع تفریحات هیجانی که آدرنالین خونتان را بالا می برد، را در آن خواهید یافت. در عین حال، دارای باغ وحشی برای حیوانات، باغ پروانه‌ها و مسیرهای دوچرخه سواری است.
 • پارک گورکی (Gorky park) که با همین نام در روستو و تاگانروگ هم وجود دارد. پارک گورگی در مسکو، در سال ۱۹۲۸ افتتاح شده است. دارای دریاچه‌های عظیمی است که مردم به راحتی در آن قایق سواری می کنند، و چرخ و فلک های بزرگ که برای بازی کودکان مناسب است، انواع کافه ها و خانه های به جا مانده از دوران سزارها را نیز می‌توانید در این مکان بیابید.

جزیره رویاها که در حقیقت یک شهر بازی بسیار بزرگ و معروف است: این پارک نیز در مسکو واقع شده است، اما افتتاح آن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. وسعت پارک در حدود ۳۰۰ هزار متر مربع است و در حقیقت از روی دیزنی لند آمریکا ساخته شده است. از همین رو در آن، سینما، هتل، سالن کنسرت، مدارس قایق‌رانی برای کودکان و حتی رستوران‌ها و فروشگاه‌های خرید را می‌تواند یافت.

سرگرمی‌ها و تفریحات مسکو روسیه ،از اسکی تا کنسرت

 

تفریحات دیگر با کمترین هزینه

تفریحات مسکو-توریست اپ

علاوه بر آن، می‌توانید این تفریحات کم‌هزینه را نیز در لیست تفریحات خود بگنجانید:

 • گشت و گذار در مراکز خرید، بدون آنکه قصد خرید داشته باشید
 • پیاده‌روی در شهر و دیدن جاهای دیدنی و دست‌سازه‌های جالب در اطراف شهر
 • دوچرخه سواری در شهر، اگر با خود دوچرخه به همراه داشته باشید
 • کوهنوردی و بالا رفتن از کوه های مختلف
 • گشت و گذار در کناره‌های رود ولگا
 • قایق سواری در طول رودخانه های ولگا

 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره روسیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *