alexa 30 دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند | توریست اپ (مترجم همراه).
logo

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

من فکر می کنم برای همه ما انسان ها، زمان هایی در زندگی وجود دارد که بخواهیم از زندگی شهری و شلوغی آن دل بکنیم تا به منطقه ای آرام و زیبا سفر کنیم (به ویژه تنها سفر کردن یا سفر مجردی رفتن یکی از این موارد است)،

سفری که ما را به آرامش روحی و ذهنی برساند. علاوه بر آن، بسیاری از ما سودای سفر و ماجراجویی های شگفت انگیز را در سر می پروانیم، اما نمیتوانیم موفق به اینکار شویم، چرا که همواره می اندیشیم برای سفر، باید با افرادی همراه شویم تا علاوه بر امنیت سفر، لحظات لذت بخش تری را تجربه کنیم.

اما در بسیاری از مواقع نمیتوانیم با افرادی که دوست داریم همراه شویم. از طرفی شاید به این نیز فکر کرده باشید که بهتر است دل را به دریا بزنید و به تنهایی سفر کنید، اما از نظر شما عوامل و محدودیت های زیادی مانع از اینکار می شوند.
اما افراد بسیار زیادی که اتفاقا به نوعی جهانگرد هم محسوب می شوند، از فواید مختلف تنها سفر کردن بسیار سخن می گویند. از نظر جهانگردان و افراد اهل سفر، هر نوع سرگردانی در این سیاره بسیار زیبا، پاهای بی قرار انسان را آرام و حس ماجراجویی ذاتی را سیراب خواهد کرد.

بنابراین در این مقاله، مرجع مهمی از نظرات افرادی که به تنهایی سفر کرده اند ارائه شده است. علاوه بر آن، آدرس اینستاگرامی و نوئیتر تعدادی از آنها نیز آورده شده است تا اگر قصد آشنایی بیشتر با سبک سفر آنها داشتید، به این صفحات مراجعه کنید.
بنابراین با ما در این مقاله همراه باشید.

 

۱- خلاق تر خواهید شد:

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۵)

 

یکی از ویژگی های اساسی برای تمایز انسان ها با همدیگر، تفاوت خلاقیت آنها با همدیگر است. خلاقیت به معنای خلق ایده و راه هایی است که افراد دیگر قادر به دیدن آن نیستند. در دنیای امروزه، افراد خلاق، جایگاه والاتری دارند. اما نکته تاسف بار این است که خلاقیت انسان ها در دوران کودکی به میزان زیادی خاموش می شود. پس اگر به دنبال بیدار کردن دوباره خلاقیت هسید، سفر کنید. بعد از مدت زمانی که به تنهایی سفر کردن را آغاز میکنید و به جستجوی جهان پیرامونتان می پردازید، جرقه های خلاقیت در شما بیشتر روشن می شود. اتفاقی که به میزان زیادی در من رخ داد (@ICEscobar_).

 

۲- حلال مشکلات خواهید شد.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۶)

 

شما تنها سفر می کنید، پس مسئولیت تمام زندگی خود را به تنهایی به دوش می کشید. در حقیقت، این یک واقعیت بزرگ است. هر انسانی باید مسئولیت زندگی خود را به تنهایی به دوش بکشد، اما زمانی که در اجتماع هستیم، روی کمک دیگران حساب می کنیم و در بعضی مواقع از افراد دیگر توقعاتی داریم. اما در طول سفر انفرادی، شما به تنهایی باید همه چیز را انتخاب کنید و تجربه کنید. همین موضوع ورزش ذهنی خوبی برای یافتن راه حل های مناسب برای مشکلات است. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که در ارائه راه حل برای مشکلات دیگران نیز صاحب نظر شده اید (@guidocarol).

 

۳- موقعیت های شغلی بیشتری پیدا می کنید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۷)

 

اگر کمی با خود صادق باشیم، متوجه می شویم که امروزه بیشتر از آنکه میزان تحصیلات در یافتن شغل راه گشا باشد، مهارت های کسب شده شماست که فرصت های شغلی خوبی خلق می کند. به عبارتی دیگر، امروزه، کارفرمایان به میزان تحصیلات شما توجه نمی کنند، بلکه بر مهارت های فردی و جمعی شما توجه دارند. در طول سفر، شما تغییر می کنید، توانایی هایی به دست می آورید که سازگاری شما را برای شرایط مختلف و غیر قابل پیش بینی بیشتر می کند و توانایی شما برای رویارویی با چالش های جدید بیشتر می شود (@ICEscobar_).

 

۴- با خود به صلح می رسید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۹)

 

یکی از مباحث مهم در توسعه شخصی، خلوت کردن با خود است. اتفافی که در دنیای امروزه کمتر می توانیم به آن برسیم. زمانی که تنها سفر می کنید، زمان زیادی از روز و شب را تنها با خویشتن خود خواهید گذراند و همین موضوع سبب می شود تا یاد بگیرید با خود و با ذهن خود راحت باشید و به یک صلح درونی برسید. زمانی که این اتفاق برای شما رخ دهد، با پیرامونتان نیز بهتر ارتباط برقرار می کنید (@daniellemuntain).

 

۵- ارتباط بهتری با دیگران برقرار می کنید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۱)

 

وقتی به تنهایی سفر می کنید، شما مجبور می شوید خود را در هر موقعیتی قرار دهید و با افراد مختلفی ملاقات کنید و همینکار باعث می شود حتی اگر فردی درونگرا و یا خجالتی باشید، مهارت ارتباط برقرار کردن را بهتر بیاموزید. بنابراین اگر به دنبال توسعه روابط با دیگر افراد و به دنبال کشف دنیای جدید هستید، به تنهایی سفر کنید (@wearekingingit).

 

۶- زندگی با احترامی می یابید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۲)

 

زمانی که به تنهایی سفر می کنید، تجربیات بسیاری می آموزید و همین موضوع سبب می شود تفکر و ایده های ویژه خود را بیابید. شما به شخصیتی محکم و قوی تبدیل می شوید و عقایدتان مورد احترام قرار می گیرد (@JohannaW)

 

۷- از منطقه امن خود خداحافظی می کنید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۳)

 

هر فردی در زندگی خود، شرایط روزمره ای را تجربه می کند که به آن عادت کرده است و دلیلی برای ترک آن نمی بیند. اما سفر کردن، آن هم به تنهایی، یعنی فرار از منطقه امنی که برای خود ساخته ایم. منطقه امنی که زندگی را برای ما یکنواخت کرده است. زمانی که با این منطقه امن خداحافظی می کنید، گویی دوباره متولد شده اید. همانند کودکی می شوید که از تجربه هر اتفاق جدیدی، غرق لذت می شوید. برای من اینکار زمان رخ داد که به تنهایی به مدت ۵ روز در پارک ملی تورس دل پاینه در شیلی پیاده روی کردم، کمپ زدم و شب را به روز رساندم. در آن روزها، گویی دوباره متولد شده بودم و وجودم با هستی یگانه شده بود (@patchinpixels).

 

۸- سفر تمام یا بخش زیادی از زندگی شما می شود:

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۴)

 

زمانی که به تنهایی قدم اول را برای سفر کردن بردارید و شروع به اکتشاف درون و محیط پیرامون خود کنید، دوست خواهید داشت همه جهان را ببینید. گویی همه جهان را شما را به سمت خویش فرا می خواند.

 

۹- با ضعف های خود روبرو می شوید:

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۵)

 

قبل از تنها سفر کردن، من متوجه شدم دچار اختلال وسواس فکری- عملی (OCD) هستم و نمیتوانم چیزها را تحت کنترل خود قرار دهم. خوشبختانه، تنها سفر کردن، چشم انداز زندگی من را تغییر داد اجازه داد با ضعف هایم روبرو شوم و آنها را به نقاط قوت زندگی خود تبدیل کنم. هم اکنون گرایش OCD من به نفعم شده است. من می توانم با این میزان از دقت، سفرهای دقیقی را برنامه ریزی کنم و با عوامل مختف غیر پیش بینی شده در سفر سازگار شوم.

 

۱۰- به انسانی شجاع تبدیل می شوید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۷)

 

اگر من با کس دیگری مسافرت می کردم، شک دارم که بانجی جامپینپ در نیوزلند و یا غواصی با کوسه ها را در افریقای جنوبی امتحان می کردم و یا حتی شب به دهانه آتشفشانی در اندونزی می رفتم. تنها سفر کردن به معنی عدم دخالت عقاید، شک ها و ترس های دیگران است. تنها سفر کردن شما را شجاع می کند – @JohannaW

 

۱۱- عدم تعلق را به شما می آموزد.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۸)

 

تنها سفر کردن باعث می شود تنها با وجود خود احساس خوشبختی کنید، چرا که در می یابید چه چیزهایی به واقع شما را شاد، آرام و راضی می کنند @wearekingingit

 

۱۲- به ملاقات همه جهان خواهید رفت:

سفر-مجردی-توریست-اپ (۲۹)

 

وقتی تنها سفر کردن را شروع می کنید، مجبور می شوید با مردم پیرامونتان بیشتر ارتباط برقرار کنید و همین موضوع فهم و درک شما را از پیوستگی و وابستگی با انواع فرهنگ ها و مردمی مختلف بالا می برد (@nataliaanja).

 

۱۳- می توانید یک یا چندین زبان خارجی یاد بگیرید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳۰)

 

یادگیری به واسطه قرار گرفتن در شرایط، بهترین راه یادگیری زبان است. به مناطق مختلف سفر می کنید و قرارگیری در محیط های متفاوت، ذهن شما را زودتر به یادگیری زبان جدید سوق می دهد، چرا که مجبورید نیازهای خود را مرتفع کنید (@Lovelyforliving).

** در این مسیر می توانید برای سهولت و یادگیری زبان های جدید، نرم افزار توریست اپ را دانلود کنید**

 

۱۴- انواع غذاهای جهان را امتحان خواهید کرد.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳۱)

 

غذاهای محلی هر منطقه را می خورید و حتی شانس درست کردن آنها در منزل خود را نیز خواهید داشت. کاری که من بعد از بازگشت از سفرها بارها و بارها انجام داده ام (@ICEscobar_).

 

۱۵- سرگردانی بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳۲)

 

به تنهایی سفر می کنید و در زمان هایی حس سرگردانی و گمگشتگی پیدا می کنید، با این حال، نه تنها ترس شما را فرا نمی گیرد، بلکه حس ماجراجویی پدید آمده، روح شما را سرشار از خوشی و لذت می کند (@dakota_wilko).

 

۱۶- قدرت مقابله با آشفتگی های زندگی را پیدا می کنید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳۳)

 

در بعضی مواقع اتفاق ها خوب پیش نخواهند رفت، شما پروازی را از دست می دهید، روی مدفوع حیوانی مانند فیل راه می روید و حتی مجبور می شوید بعد از یک سفر بسیار خسته کننده، شبی را در هاستل بگذارنید و صدای خرو پف اهالی دیگر را تحمل کنید. اما در نهایت شما چاره ای جز خندیدن و آسان گرفتن بر اوضاع پیش آمده نخواهید داشت. این امر باعث می شود، زندگی برایتان لذت بخش تر شود (@carriepr).

 

۱۷- آزادی خود را جشن گرفته اید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۰)

 

تنها سفر کردن، یعنی شما آزاد هستید مسیر و مکان سفر را خود انتخاب کنید. آزادید هر زمانی که دوست داشتید غذا بخورید و استراحت کنید. به عبارتی دیگر فقط یک قلمرو وجود دارد و آن قلمرو شماست. پس آزادی از آن شما خواهد بود (Melani Cosatovic).

 

۱۸- زندگی را ساده تر می گیرید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳)

 

برای من این موضوع زمانی مشخص شد که کوله سفر خود را طوری جمع کنم که نیمی از وسایل معمولی را با خود به همراه نمی برم، چرا که می توانستم بسیاری از نیازهای خود را از مارکت های محلی برطرف کنم. زمان هایی شما مجبور می شوید از تمیز کردن کامل ظروف خود خودداری کنید و همه این ها به این معنی است که یاد می گیرید زندگی را کمتر به خود سخت بگیرید (@mezzarino).

 

۱۹- انسان منظمی می شوید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۴)

 

یاد می گیرید حواستان به زمان های پرواز و یا بلیطهای اتوبوس و مانند آن باشد. چرا که تنها سفر می کنید و فردی وجود ندارد همه این موارد را به شما گوشزد کند (@ICEscobar_).

 

۲۰- سریع تر می شوید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۴)

 

در هنگامی که باید خود را به پرواز، اتوبوس و یا قطار برسانید، با سرعتی بیشتر از همیشه در حالی که کوله باری بر دوش دارید، به سمت فرودگاه و یا پایانه می روید و به این ترتیب کم کم متوجه می شوید به میزان زیادی در این کار مهارت پیدا کرده اید (@paulenedelosreyes).

 

۲۱- انعطاف پذیر تر می شوید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۵)

 

تنها سفر کرده اید و متوجه می شوید که برنامه هایتان با اشکال مواجه شده است، برای مثال پرواز تاخیر داشته و یا لغو شده است. بنابراین یاد می گیرید چطور با این نوع از سناریوها برخورد کنید و مدیریت کنید و این زمان های دشوار را به لحظاتی نسبتا خوشایند تبدیل کنید (@Lovelyforliving).

 

۲۲- حس شهودی شما تقویت می شود.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۶)

 

تنها سفر می کنید و یاد می گیرید به ندای درونی خود گوش کنید و اعتماد کنید و این به معنی آگاهی از جهان واقعی است. به عنوان مثال زمان هایی پیش می آید که تنها با تکیه بر حس شهودی خود، راه و مسیر خود را می یابید (@gypsyheartblog).

 

۲۳- یاد می گیرید که خود را دوست داشته باشید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۷)

 

از کلاس های یوگا تا دویدن در جنگل های جزایر تایلندی و پیاده روی در آتشفشان های اندونزی، یاد گرفتم که به بدنم برای قوی بودنش، و توانایی فیزیکی اش سپاسگزار باشم. به خصوص که من یک دختر تنهای مسافر هستم (@rutaagayire).

 

۲۴- احترام عمیقی به زمین به عنوان مادر موجودات پیدا می کنید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۸)

 

در حین سفرهای فردی، حسی از تشخیص اهمیت به محیط پیرامون و حمایت از زیستگاه های حیات وحشی ایجاد می شود. حتی حس احترام به مردم محلی، و تمیز کردن محیطی که از آن لذت کرده اید، نیز در شما پدیدار می شود (Dennis Mischko)

 

۲۵- یاد می گیرید که چندان به عقیده دیگران توجه نکنید و آن را جدی نپندارید.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۹)

 

اهمیت دادن به عقیده دیگران چندان اهمیتی ندارد. تعدادی از افراد ممکن است شما را قضاوت کنند، اما بسیار چیزهایی که شما در تنها سفر کردن یاد می گیرید، به شما کمک می کند تا چشم هایتان را به تصاویر بزرگ باز کنید (@wandertoofar).

 

۲۶- یاد خواهید گرفت که پدیده ها چگونه رخ می دهند.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۳)

 

در این سفرهای فردی یاد خواهید گرفت که اگر چیزی را به اندازه کافی بخواهید، حتما راه دستیابی به آن نیز پدیدار خواهد شد. اتفاقی که بارها برای من رخ داد (@dakota_wilko).

 

۲۷- یاد خواهید گرفت که دنیا به آن ترسناکی که شما فکر می کنید، نیست.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۱)

 

همواره ما را از رفتن به کشورهایی که تروریسم وجود دارد، از جنگل های ساکت و آب های خروشان ترسانده اند. اما وقتی تنها سفر می کنید و شجاعت درونتان افزایش می یابد، متوجه می شوید که این ترس ها، فقط از ناشناخته ها ایجاد می شود. پس با قدرت بیشتری به کشف ناشناخته ها پا می گذارید (@ICEscobar_)).

 

۲۸- یاد خواهید گرفت که هیچ کس کامل نیست.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۱۲)

 

بارها در طول سفر با افرادی مواجه شدم که بسیار پرانرژی و قوی بودند، اما آنها نیز با مشکلاتی روبرو بودند و بزرگترین درسی که چنین پدیده هایی در من ایجاد کرد، دوست داشتن خودم و دیگران با وجود تمام نواقصمان بود (@nataliaanja.

 

۲۹- به کمتر از آنچه شایسته هستید، قانع نخواهید شد.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳۴)

 

تنها سفر کردن به شما می اموزد که هیچ گاه شما نیاز به ایجاد روابط دوستی و برقراری روابط اجباری نیستید و یاد می گیرید گروه دوستی و افراد نزدیک خود را محتاطانه تر و شایسته تر انتخاب کنید (@JohannaW).

 

۳۰- ثروتمندتر خواهید شد.

سفر-مجردی-توریست-اپ (۳۳)

 

البته تنها سفر کردن به معنای ثروت مالی نیست، اما می تواند بزرگترین سرمایه گذاری برای زندگی و عمرتان باشد. راهی که باعث می شود شما به آنسوی رویاهای دست نیافتنی، آگاهی، محبت، تجربیات، خاطرات، اعتماد به نفس و مانند آن دست پیدا کنید (@ICEscobar_).

در پایان به یاد داشته باشید، در هر لحظه شما در حال نوشتن سرگذشت زندگی خودتان هستید. پس آن را آنطور که دوست دارید بنویسید. زندگی که برای هر یک از ما فراهم شده است، زندگی به مقصد گورستان و آن هم با هدف سالم و سلامت رسیدن نیست. در نهایت باید بتوانید با خود تکرار کنید، زندگی فوق العاده ترین سفری بوده است که با خود تجربه کرده اید و در این راه، تنها سفر کردن می تواند راه و رسم زندگی را به خوبی به شما بیاموزد.

منبع: www.hostelworld.com

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند

تنها سفر کردن / تنها سفر کردن

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10
دیدگاه

 1. یاسمن گفت:

  این متنتون رو خیلی دوست داشتم، واقعا آدم رو برای سفر کردن مجاب می کنه. من در اطرافم دورادور با آدم هایی آشنا هستم که سفر کردن، شده زندگیشون و با اینکه سنشون خیلی هم زیاد نیست و حتی به ۳۰ سالگی نرسیدن، اما به علت سفر رفتن و تجربه کسب کردن توی سفر و به ویژه تنها سفر کردن، آدمها بزرگی شدن و چقدر مهارت پیدا کردن تو زندگیشون و با خودشون واقعا در صلح بیشتری ان

 2. مهریار گفت:

  همه حرف هایی که زدین، میتونه خیلی مجاب کننده باشه. اما به نظرم هنوز هم تنها سفر کردن خطرات زیادی برای خانوم ها داره و به همین راحتی نمیشه دل به دریا زد.

 3. آهو محرابی گفت:

  با خوندن متن شما، واقعا واقعا واقعا مشتاق سفر شدم. من خودم اهل سفر نیستم و سایتتون رو هم از طریق مترجمتون پیدا کردم. اما این مطلب برام جالب شد و همشو رو خوندم. ممناننن

 4. Jalal گفت:

  خیلی عالی و مفید بود.ممنونم از زحماتت.امیدوارم هر کجای این جهان زیبا که هستی موفق و موید باشی.

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   از اینکه توانسته ایم رضایت خاطر شما دوست عزیر را برآورده کنیم، بسیار خوشحالیم و برای آرزوی بسیار خوبتان، واقعا سپاسگزاریم.
   امیدواریم شما نیز همواره در مسیر سفر زندگی خود، پراز انرژی و شوق زندگی باشید.

 5. علی گفت:

  سلام کوله بار مو بستم
  با شرکت تا آخر این ماه تسویه کردم
  و بخاطر مشکلات و ناراحتی های شخصی نیاز بسفر دارم
  ممنون از مطالبتون

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   علی عزیز، سلام و درود بر شما
   به راستی سفر کردن، یکی از بهترین تصمیماتی است که افراد میتونن در مواقع ناراحتی و غم به اون پناه ببرن.
   چرا که سفر راهی است برای آرامش یافتن، و حتی یافتن راه حل برای مشکلاتی که با اونها روبرو شده بودیم.
   سفر جهان بینی آدمی رو تغییر می‌ده و همین موضوع قدرت تحمل انسان رو بالاتر میبره و به او در درک والاتری از زندگی، کمک میکنه.
   توریست اپ برای شما، بهترین سفرها رو آرزو می کنه، سفرهایی پر از لذت، ماجراجویی و آرامش.

 6. Arman گفت:

  تنها چیزی که در زندگی ارزش دارد زندگی است شما خودتان را با هیچ کس مقایسه نکنید رویاهای دیگران را دنبال نکنید به قلب خود نگاهی بندازید خواهید دید که قلب مانند یک پازل است تکه ی مخصوص خودش را در آن بزارید پس تکه گمشده خود را پیدا کنید شما یک بار در این کره خاکی زندگی میکنید پس این یک بار را هدر ندهید
  پس درود بر آدمی که زندگی کرد

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی.
   برای متن زیبا و تاثیرگذاری که فرستادید، بسیار ممنون و سپاسگزادیم.
   به امید روزهایی پر از اگاهی و خوشی برای شما

 7. سپهر طاهری گفت:

  سلام
  .
  من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست اینجا دارم
  .
  با اجازتون اینجا برای دوستم تو واتس اپ فرستادم
  .
  ممنون