alexa جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره | توریست اپ(مترجم)
logo

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

آرژانتین را به تیم فوتبال دوست داشتنی‌اش، به لیونل مسی جاودانه و آبشار عظیم و با شکوه آیگواسو می‌شناسیم. اما آرژانتین، همه این‌ها هست و این همه نیست. کشوری که به آخر دنیا نزدیک است!، پر از یخچال‌های طبیعی و کویرهای سیقل خورده در بادهای دوران است، و همجوار با اقیانوس رازآلود اطلس است. اگر قصد سفر به این کشور را کرده‌اید، به شما بسیار تبریک می‌گوییم و امیدواریم تجربه‌های نابی را در این سفر هیجان‌انگیز تجربه کنید. توریست‌اپ در این مقاله ( جاذبه های گردشگری آرژانتین ) تلاش کرده تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های این کشور را به تصویر بکشد و همراه مناسبی برای شما در طول این سفر باشد. پس اگر همچنان مشتاق دانستن از سرزمین کوه‌های نقره هستید که نامش را از این کوه‌ها گرفته است، با ما همسفر شوید.

 

بوئنوس آیرس (Buenos Aires)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۳)

بوئنوس آیرس، شهر بزرگ، جهانی و پایتخت آرژانتین است. در مرکز این شهر، پلازا د مایو (Plaza de Mayo)، ساختمان‌های برجسته و به جا مانده از قرن ۱۹ام، شامل کاسا روزادا (Casa Rosada)، و کاخ ریاست جمهوری قرار گرفته است. دیگر جاذبه‌های این شهر، تئاتر کلون (Teatro Colon)، سالن بزرگ اپرا که از سال ۱۹۰۸ بنا شده است و دارای ۲۵۰۰ صندلی است و موزه مدرن MALBA، که هنر آمریکای لاتین را نمایش می‌دهد، قرار گرفته است.

اگر مشتاق آگاهی از معنای نام بوئنوس آیرس هستید، باید بدانید، نام این شهر از آب و هوای خوب آن، از وزش بادهای مناسب آن گرفته شده است. هوای این شهر نیمه حاره ای مرطوب است و دارای چهار فصل است و این اتفاق به علت همجواری این شهر با اقیانوس اطلس است.

چهارمین شهر بزرگ از لحاظ جمعیتی در آمریکا ست و جمعیت آن بالغ بر ۱۷ میلیون نفر است. یک کشور چند ملیتی است و بسیاری از مردمان آن به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

صنعت گردشگری در این شهر از سال ۲۰۰۲ رونق پیدا کرد و بسیاری از مسافرانی که به این شهر می‌رسند، آن را بهترین مکان گردشگری بعد از فلورانس ایتالیا می‌دانند.

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

 

خیابان کامینیتو (Caminito Street)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۷)

کامینیتو، به عنوان یک موزه خیابانی و کوچه‌ای با حفظ سنت‌های قدیمش شناخته می‌شود و معنای نام آن، راهپیمایی و یا پیاده‌روی در مسیری کوتاه است. این خیابان پر از رنگ و هنر مردم خلاق آرژانتین، در لا بوکا (La Boca) و در قلب بوئنوس آیرس قرار گرفته است.

این مکان دارای اهمیت فرهنگی نیز هست، چرا که موسیقی مشهور تانگو (Caminito 1926)، که توسط جوان د دیوس فیلیبرتو ساخته شد، از این خیابان الهام گرفته شده است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

 

باغ گیاه شناسی بوتانیکال (Botanical Garden)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۴) باغ گیاه شناسی بوتانیکال

باغ گیاه‌شناسی موجود در بوئنوس آیرس، در منطقه پالرمو قرار گرفته است. این باغ سه گوش، هم مرز با خیابان سانتافه (Santa Fe Avenue)، خیابان لاس هراس (Las Heras Avenue) و خیابان ریپابلیک اراب سیریا (Republica Arabe Siria street) است. برای بازدید از این باغ، می‌توانید روزهای چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه در ساعات ۸ صبح تا ۶٫۴۵ عصر و یا در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۹٫۳۰ صبح تا ۶٫۴۵ عصر مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که این مکان در روز دوشنبه باز نیست. این باغ، به عنوان یادبود ملی در سال ۱۹۹۶ و در وسعت‌ ۶٫۹ هکتاری ساخته شد و در آن بیش از ۵۵۰۰ گونه گیاهی، درختچه‌ای و درختی نگهداری می‌شود. در این مکان خواهید توانست با مجسمه‌ها، یادبودها و خانه‌های سبز نیز روبرو شوید.

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

 

ساحل مار پلاتا (Mar del Plata)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۸) ساحل مار پلاتا

مار پلاتا، شهری پرتردد و تفرجگاهی در جوار ساحل اقیانوس اطلس است.  امتداد طولانی از سواحل، شامل پونتا موگوتو (Punta Mogotes) و پلایا گرانده (Playa Grande) متعلق به مار پلاتاست. در آن سوی پلایا گرانده، خیابان‌های محله لوس ترونکوس (Los Troncos)، مجموعه‌ای از خانه‌های باشکوه به جا مانده از اوایل قرن ۲۰ را گردآوری کرده‌اند که هم‌اکنون همگی تبدیل به موزه شده‌اند. برای مثال، در این مکان می‌توانید به موزه تاریخی روبرتو تی باریلی بروید که شهر را در گذر زمان عکاسی می‌کرده و اشیا آن را در این موزه نگهداری می‌کرده است.  نام این شهر به معنای دریایی مجاور به رودخانه‌ است.

مار دل پلاتا یکی از بندرگاه‌های اصلی برای ماهیگیری و بزرگترین تفرجگاه کنار دریایی در آرژانتین و هفتمین شهر بزرگ آرژانتین محسوب می‌شود.

علاوه بر این، در این شهر ۷ موزه هنری، دیرین شناسی و تاریخی موجود است و می‌توانید انواعی از تفریحات شبانه را تجربه کنید. همچنین در این شهر فستیوال‌های مختلف مانند فستیوال ماهیگیری و یا مسابقات بین‌المللی شعر برپا می‌شود‌‌.

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

 

باریلوش (Bariloche)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۹)

سان کارلوس دباریلوش که به باریلوش در میان همگان معروف است، شهری درآرژانتین و در منطقه پاتاگونیاست. این منطقه هم‌مررز با ناهوئل هواپی (Nahuel Huapi)، دریاچه یخی بزرگی است که به واسطه کوه‌های آند احاطه می‌شود. باریلوش برای معماری آلپی سوئیسی و شکلات‌هایش معروف است و به راحتی می‌توانید این شکلات‌های خوشمزه را در مغازه‌های خیابان اصلی آن، به نام کاله میتره (Calle Mitre) بیابید. این منطقه برای پیاده‌روی، اسکی در نزدیکی کوه‌های آن و اکتشاف و جستجو در اطراف دریاچه مشهور است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

 

پارک ملی ایگواسو (Iguazú National Park)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۱۰) آبشارهای عظیم ایگواسو

پارک ملی ایگواسو، که نامش را از آبشارهای عظیم ایگواسو وام گرفته است، محدوده‌ای وسیع از جنگل‌های بارانی نیمه حاره‌ای است و در محدوده کشور آرژانتین و هم‌مرز با برزیل قرار گرفته است. این طبیعت زیبا، چشم‌نواز و روح‌انگیز، شامل رودخانه ایگوآسو، آبشارهای چندگانه مانند آبشار ایگواسو، گارجنتا دل دیابلو یا گلوگاه شیطان است. در این پارک، حیات وحش متحیر کننده‌ای مانند جگوارها، حیوانی از خانواده راکون‌ها به نام کواتا، پرنده توکان و انواع بسیاری از جانوران زیبای کره زمین را خواهید دید. علاوه بر آن، دولت آرژانتین، مسیرهای پیاده‌روی را درون این جنگل‌ها پدید آورده است که با قدم زدن در آنها، چشم‌هایتان همه تماشا خواهد شد و لذت بی‌سابقه‌ای را تجربه خواهید کرد.

این پارک همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر باز است و می توانید از آن بازدید کنید. حتی در روزهای تعطیلات هم می توانید به آن سر بزنید.

جاذبه های گردشگری آرژانتین | جاهای دیدنی آرژانتین | جاهای دیدنی بوئنوس آیرس | جاذبه های گردشگری بوئنوس آیرس | دیدنی های آرژانتین

 

پریتو مورنو (Perito Moreno)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۱۲)

یخچال‌های طبیعی پریتو مورنو، واقع در پارک ملی لاس گلاسیرس (Los Glaciares)، و بخش جنوب غربی سانتا کروز آرژانتین قرار گرفته است و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاتاگونیا به حساب می‌اید. یخچالی به وسعت ۲۵۰ کیلومتر مربع و طولی برابر با ۳۰ کیلومتر، که یکی از ۴۸ یخچالی است که در بین آند و شیلی قرار گرفته است.

این یخچال، سومین ذخیره‌گاه بزرگ آب شیرین در دنیا محسوب می‌شود.

این یخچال طبیعی در ۷۸ کیلومتری ال کالافیت قرار گرفته است و بعد از اکتشاف توسط فرانسیسکو مورنو، به این نام، نامگذاری شد. فرانسیسکو مورنو، یکی از افراد پیشرو در مطالعات جغرافیایی داشت و نقش مهمی در دفاع از قلمرو آرژانتین در زمان وجود نزاع‌های بین‌المللی بین مرز شیلی و آرژانتین ایفا کرد.

 

مرداب ایبرا (Ibera Wetlands)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۱۳)

ذخیره‌گاه ایبرا، منطقه حفاظت شده‌ای است که در مرداب وسیع ایبرا و در بخش شمال شرقی آرژانتین قرار گرفته است. این مرداب شامل باتلاق‌ها، لجن‌زارها، و تالاب‌هایی است که از بخش جنوب غربی شهر ایتوزاینگو تا (Ituzaingo) شهر چاواریا (Chavarria) امتداد یافته است. در کنار تالاب ایبرا، روستای کلونیا کارلوس پلگرینی (Colonia Carlos Pellegrini)، بسیار مشهور است.

این ذخیره‌گاه خانه جانوران زیادی مانند تمساح‌ها، گوزن‌ها و صدها گونه پرنده است. همچنین، ایبرا، یکی از مهم‌ترین ذخیره‌گاه‌های آب شیرین در قاره آمریکا و دومین مرداب بزرگ جهان بعد از مرداب پانتانال به حساب می‌آید.

 

کیوبرادا د کافایت (Quebrada de Cafayate)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۱۵) - کیوبرادا د کافایت (Quebrada de Cafayate) - یوالس کالچاکوئیس - سالتا - دره کالچاکوئیس

کافایت، شهری واقع در مرکز یوالس کالچاکوئیس در استان سالتا آرژانتین است. در ۱۶۸۳ متری از سطح دریا واقع شده است و مرکز گردشگری مهمی برای اکتشاف دره‌های کالچاکوئیس به حساب می‌آید. کیفیت شراب‌های این منطقه مشهور و مثال زدنی است و گردشگران زیادی به همین علت به این شهر پا می‌گذارند. عوارض طبیعی ایجاد شده در دره کالچاکوئیس یکی از زیبایی‌هایی است که اشکال مختلفی را خلق کرده است و تمام تلاشتان را برای هر چه بیشتر دیدن و کشف کردن این طبیعت خواهید کرد.

 

اوسوایا (Ushuaia)

جاذبه های گردشگری آرژانتین-توریست اپ (۱۶) - اوسوایا (Ushuaia) - مجمع الجزایر تیرا دل فوگو - کوه‌های مارتیال

اوسوایا، شهری پر رفت و آمد در آرژانتین است. این شهر در مجمع الجزایر تیرا دل فوگو، جنوبی‌ترین نقطه از آمریکای جنوبی واقع شده است و به آخر دنیا معروف شده است. این شهر که با وزش بادهای مختلف، صیقل یافته و روی یک تپه پر شیب ساخته شده است. شهر با کوه‌های مارتیال و کانال بیگل احاطه می شود.

این شهر، دروازه سفرهای قطب جنوب و تورهایی است که در نزدیکی Isla Yecapasela قرار گرفته‌اند؛ این منطقه به شهر پنگوئن‌ها معروف شده است.

آرژانتین را که سفر کنید، متوجه خواهید شد که برای بازدید این کشور، به روزهای بسیاری نیاز دارید. هر گوشه از شهر، داستانی برای گفتن دارد و شگفتی‌هایی که خود را ملزم به دیدن و کشف آنها خواهید دانست.

به این کشور سفر کنید و تجربیات ارزشمندتان را با ما و دیگر خوانندگان توریست‌اپی به اشتراک بگذارید تا ما نیز در ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز شما سهیم شده باشیم.

منبع: www.touropia.com , www.touropia.com


مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *