alexa جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه | توریست اپ.
logo

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

همگی ما در نقشه‌ها و درس‌های جغرافیایی آفریقا را به سرزمینی خشک، پوشیده از بیابان‌های وسیع و حیات وحش منحصربه فرد شناخته‌ایم. اما بخشی از این قاره وسیع با تاریخی که به دوران پیدایش انسان باز‌می‌گردد، یعنی آفریقای جنوبی، تا حد زیادی چهره متفاوتی دارد و یکی از دوست‌داشتنی‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است؛ به طوری که تمام گردشگران حرفه‌ای در روی این کره خاکی آرزو دارند برای یکبار هم که شده به این قاره وسیع پر رمز و راز و به راستی پر از شگفتی، سفر کنند و جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی را ببینند.

در حقیقت، آفریقای جنوبی همه ویژگی‌هایی که هر گردشگری برای سفر، تعطیلات و ماجراجویی نیاز دارد، با خود دارد: آب و هوایی خوب، صحنه‌های بی‌نظیر حیات وحش، سواحل عالی، اقامتگاه‌های مدرن و پیشرفته، و در نهایت غذاهایی بی‌‌بدیل. بخشی از ماجراجویی‌هایی که در این سرزمین انجام خواهید داد، مانند آفرود با سافاری یا غواصی با کوسه‌های بزرگ سفید، تجربه‌هایی هستند که بر غنای روح انسانی می‌افزایند. پس برای شناختن این کشور همچنان بکر با توریست اپ همراه باشید.

 

کیپ تاون (Cape Town)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۲)

کیپ‌تاون یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین شهرها و در واقع دومین منطقه شهری بسیار معروف در آفریقای جنوبی، بعد از ژوهانسبرگ (Johannesburg) است. تابستان‌های این شهر، گرم و خشک و زمستان های آن ملایم و معتدل است و در حالت کلی، دارای آب و هوای گرم مدیترانه ای است. فصل زمستان در این شهر از آغاز ماه ژوئن تا پایان آگوست ادامه دارد و در این مدت، هرازچندگاهی، جبهه هوای سردی از اقیانوس اطلس به این شهر می‌رسد. متوسط دما در روزهای زمستان، ۱۸ درجه و حداقل دما در این فصل، ۸٫۵ درجه است. تابستان از اوایل ماه دسامبر تا ماه مارس است و متوسط دمای آن ۲۶ درجه سانتیگراد است.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۴)

کیپ‌تاون پایتخت قوه مجریه آفریقای جنوبی است (آفریقای جنوبی، دارای سه پایتخت است؛ قوه مجریه در پرتوریا و قوه قضایه در بلوم فونتین است) و چون شهری ساحلی است، بیشتر تفریحاتی که مربوط به آب و دریا است را در این شهر خواهید یافت.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۳)

یکی از بیشترین سطوح تنوع زیستی را می‌توان در کیپ‌تاون یافت که نسبت به مناطق مشابه آن، بالاتر است و بسیاری از نواحی آن نیز به عنوان میراث جهانی ثبت شده‌اند. یکی از نکات جالب در این زمینه، وجود ۲.۲۰۰ گونه گیاهی در کوهی به نام تیبل است. این میزان گونه گیاهی را می‌توان با ۱.۲۰۰ گونه موجود در انگلستان مقایسه کرد. بسیاری از گونه‌هایی که در این کوه زیبا یافت می‌شوند، بومی این منطقه هستند و در هیچ کجای جهان قادر به دیدن آن نخواهید بود. اگر به سراغ گونه‌های جانوری در کیپ‌تاون برویم، می‌توانیم گونه‌های منحصربه فردی مانند فلامینگوهای موقر، فک‌های بازیگوش، مرغان ماهیخوار پر جست و خیز، نهنگ‌های کوهان‌دار با ابهت، مرغان آفتاب، پنگوئن‌های منحصربه فرد آفریقایی، بابون‌های باهوش چاکما، اسب‌های آبی غول آسا و سمورهای دریایی را بیابیم. در حقیقت، کیپ‌تاون فرصت دیدار پنگوئن‌هایی را برایتان فراهم می‌کند که تنها تصور می‌کنید قادر به دیدن آنها در قطب شمال خواهید بود.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

 

دوربان (Durban)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۵)

دوربان، شهری ساحلی در بخش شرقی استان کووازولوناتال آفریقای جنوبی است و برای تاثیراتی که از فرهنگ آفریقایی، هندی و حتی استعماری کسب کرده است، مشهور است. این منطقه باغ گیاه‌شناسی معروفی دارد که نمونه‌های گیاهی معروف آفریقا را در خود نگاه می‌دارد. دوربان یکی از شهرهای اصلی برای گردشگرانی است که به آفریقای جنوبی مسافرت می کنند، چرا که سواحل وسیعی دارد و اقلیم آب و هوایی آن نیمه‌حاره‌ای مرطوب با تابستان‌هایی داغ و مرطوب است. دوربان در یکی از نظرسنجی‌ها، به عنوان یکی از ۷ شهر عجیب دنیا و در کنار شهرهای ویگان (شهری درفیلیپین)، دوحه، لاپاز (پایتخت بولیوی)، هاوانا (پایتخت کوبا)، بیروت و کوالالامپور قرار گرفته است. حیات وحش و طبیعت دوربان را می‌توانید در مناطق مختلف زیر ببینید:

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۶)

باغ گیاه شناسی دوربان که دارای صحنه (سن) بزرگی برای برگزاری رخدادهای بزرگ نیز هست

  • جنگل هاوان
  • ذخیره‌گاه طبیعی آلمان نو
  • ذخیره‌گاه طبیعی دره کبوتر
  • پارک پرنده رودخانه اومجگنی
  • ذخیره گاه طبیعی لاگون اومهالانگا

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

 

باغ ملی گیاه‌شناسی کریستن‌بوش (Kirstenbosch National Botanical Garden)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۷)

این باغ گیاه‌شناسی در دامنه شرقی کوه‌های تیبل و در کیپ تاون واقع شده است. این باغ یکی از ۹ باغ گیاه‌شناسی ملی است که حداقل ۵ بیوم (مناطقی با آب و هوای مختلف که گونه‌های جانوری و گیاهی متفاوتی را در خود جای می دهند) از شش بیوم موجود در آفریقای جنوبی را پوشش می‌دهد. این باغ گیاه‌شناسی در سال ۱۹۱۳ تاسیس شد و به عنوان اولین ذخیره‌گاه گیاهی در جهان شناخته شد. این باغ، یک مجموعه ۵۲۸ هکتاری است و به عنوان میراث جهانی نیز شناخته می‌شود.

در ساعات زیر می‌توانید از تورهای بازدید رایگان این باغ استفاده کنید؛ این تورها  ۹۰ دقیقه ای هستند:

ساعت ۱۰ و ۱۱ صبح و ساعت ۲ بعدازظهر از درب ورودی ۱. روزهایی که این تورها برگزار می شود،  روزهای دوشنبه تا جمعه است  و  در ساعت ۱۰ روزهای یکشنبه نیز میتوانید به این باغ سر بزنید

اطلاعات بیشتر را می‌توانید در وب سایت اصلی این باغ مشاهده کنید

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

 

جزیره روبن (Robben Island)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۱۲)

جزیره روبن در حوزه کوه تیبل، و در فاصله ۶٫۹ کیلومتری غرب ساحل بلوبرگاسترند، واقع شده است و نام آن، نامی آلمانی و به معنای جزیره فک‌هاست. مساحت این جزیره، حدود ۵ کیلومتر مربع، و به استان کیپ وسترن (کیپ غربی) تعلق دارد. این جزیره نیز در سال ۱۹۹۹ به عنوان میراث جهانی ثبت شد. تخم‌مرغی شکل است و جالب است بدانید، نلسون ماندلا، رئیس جمهوری افریقای جنوبی به مدت ۱۸ سال از مدت ۲۷ سال اسارتش را در این جزیره گذرانده است. جزیره روبن را می‌توان به کمک تورهایی که در شهر کیپ تاون طراحی شده‌اند، دید. به این ترتیب، این تورها سه بار در روز به این جزیره می‌روند و مدت زمانی که برای این تورها اختصاص می‌دهند، ۳٫۵ ساعت است که شامل عبور از دریا و رسیدن به جزیره، و گشت و گذار در بخش‌های تاریخی جزیره و موزه آن است.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۱۳)

زمانی که آلمانی‌ها برای اولین بار در سال ۱۶۵۲ به این مکان رسیدند، جزیره پر از فک‌ها و پرندگان، به ویژه، پنگوئن بود و ساکنین برای اینکه بتوانند در این جزیره زندگی کنند، در این جزیره خرگوش آزاد کردند تا بتوانند منبع گوشت خود را تامین کنند تا اینکه در نهایت جمعیت پنگوئن‌های این منطقه را در سال ۱۸۰۰ نابود کردند و مجبور شدند کلنی جدیدی را در سال ۱۹۸۳ به این جزیره ارسال کنند.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی ، ملت شگفتی‌های جاودانه

 

کیپ واین لند (Cape winelands)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ (۹)

کیپ واین‌لند در ناحیه بولاند از کیپ غربی واقع شده است و بیشتر جمعیت آن سیاه پوست هستند. اگر به این منطقه می‌روید، می‌توانید خانه راستا در مبکونی را که خانه‌ی چوبی و منحصر به فرد است و ساخت آن ۲۰ سال طول کشیده است را تماشا کنید. می‌توانید قدیمی‌ترین هتل افریقای جنوبی را اینجا بیابید که واقع در بخش استلنبوش است. می توانید برای تماشای معماری مسحور کننده در پارل بروید و در نهایت می‌توانید دوچرخه سواری به سمت کوه داشته باشید. این منطقه سرسبز و شگفت انگیز در قسمت شمالی کیپ تاون قرار داشته و دارای مزارع بکر و سرسبز زیادی است. در این منطقه انواع رستوران، هتل، مرکز خرید و …  نیز وجود دارد که می توانید از تفریحات چند منظوره لذت ببرید.

پارک ملی کروگر (Kruger National Park)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ۲

پارک ملی کروگر، در شمال شرقی آفریقای جنوبی، و یکی از بزرگترین ذخیره‌گاه‌های طبیعی در جهان است. در این ذخیره‌گاه فوق العاده ویژه، تراکم بالایی از حیوانات دنیا را می‌بینید: شیرها، پلنگ‌ها، کرگدن‌ها، فیل‌ها و بوفالوها. اما این ۵ گونه، همه داستان سحرانگیز این پارک نیست؛ پارک کروگر، خانه صدها پستاندار و پرندگانی مانند عقاب‌ها، کرکس‌ها و لک‌لک‌هاست. اگر به دنبال حیوانات ویژه این پارک نیستید، باید بدانید منظره این پارک نیز در جهان فوق العاده بی‌نظیر است؛ کوه‌ها، دشت های فراخ و جنگل‌های حاره‌ای را می‌توان در جای جای این پارک زیبا ببینید. این پارک دارای مساحت ۱۹ هزار کیلومتر مربعی است و در سال ۱۹۲۶ برای بازدید عموم، به صورت تخصصی افتتاح گردید. برای بازدید از این پارک باید تا قبل از ساعت ۵٫۳۰ بعدازظهر اقدام کنید. در حقیقت، این پارک می‌تواند بخش مهمی از ماجراجویی‌های شما را در آفریقای جنوبی تکمیل کند. پس اگر به آفریقای جنوبی می‌روید، این پارک را در لیست اولویت‌های خود برای گردش بگذارید.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی | جاهای دیدنی آفریقای جنوبی | دیدنی های آفریقای جنوبی

 

هرمانوس (Hermanus)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ۳

هرمانوس، شهر کنار دریایی و در جنوب شرقی کیپ‌تاون قرار دارد. این مکان، مقصدی برای تماشای وال‌هایی است که در اقیانوس در حال گشت زدن و چرخیدن هستند. سواحل مهم این شهر، ساحل وئلکلیپ، و ساحل گروتو است که به راحتی می‌توان در کنار این سواحل پیاده‌روی کرد. متوسط دمایی در این منطقه، ۱۹ درجه سانتیگراد و با رطوبت ۶۶% است.

علاوه بر تماشای وال‌ها، این موجودات عظیم الجثه جهان، می‌توانید به بازدید از موزه قدیمی هاربور بروید که در اطراف بندرگاه قدیمی واقع شده است و همینطور موزه‌ وال‌ها که مربوط به وال‌ها و اسکلت های جمع اوری شده از آنهاست.

گلد ریف سیتی (Gold Reef City)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ۴

گلد ریف سیتی ، شهربازی در ژوهانسبرگ آفریقای جنوبی است و در کنار یک معدن طلای قدیمی قرار دارد که در سال ۱۹۷۱ بسته شد. این پارک در همه روزها به جز روز دوشنبه از ساعت ۹٫۳۰ صبح تا ۵ بعدازظهر باز است و گردشگران می‌توانند از تفریحات موجود در آن استفاده کنند. تعدادی از تفریحات این مکان، پارک آبی، ترن‌های هوایی و تعدادی از بازی‌هایی است که هیجان زیادی خواهد داشت.

سوئوتو (Soweto)

آفریقای جنوبی

سوئوتو، نام اختصاری است که در سال ۱۹۶۳، به تمام شهرهایی که در بخش جنوب غربی شهر قرار داشتند، داده شد. این نواحی در اواخر قرن ۱۹ام به عنوان محله‌ای موقت برای کارگران معدن طلا مورد استفاده قرار گرفت و بعدها به عنوان محل اقامت اجباری یهودیان سیاه‌پوست ژوهانسبورگ استفاده شد. در سال ۱۹۷۶، سوئوتو محل شورشی‌هایی بود که در مقابل زبان رسمی آموزشی تک زبانه قد علم کرده بودند. موزه خانوادگی ماندلا، و روستای مخروبه کردو موتاوا، دو مورد از مکان‌های دیدنی برای افرادی هستند که به دنبال گشت و گذار در مکان‌های تاریخی هستند.

سان سیتی (Sun City)

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی-توریست اپ۵

سان سیتی و یا شهر آفتاب، اقامتگاهی مجلل و دارای کازینو است و در شمال غربی آفریقای جنوبی واقع شده است. این مکان بین رودخانه الاندس و پیلانسبرگ و در فاصله دو ساعتی از ژوهانسبرگ قرار گرفته است. در این مکان، هتل‌های بسیار زیبا، زمین‌های بازی گلف، سواحل شنا و بازی و تفریحات برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد.

جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی | بهترین جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی

منبع: www.planetware.com


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *