alexa جام جهانی ۲۰۱۸ و جاهای دیدنی روسیه که حتما باید دید (عکس+نقشه)
logo

جاهای دیدنی روسیه که حتما باید دید (عکس+نقشه)

جاهای دیدنی روسیه که حتما باید دید (عکس+نقشه)

جاهای دیدنی روسیه که حتما باید دید (عکس+نقشه)

جاهای دیدنی روسیه چه ارتباطی با جام جهانی ۲۰۱۸ دارد؟! این روزها که بحث جام جهانی روسیه داغ شده است، افراد بسیار زیادی در تلاشند تا مسافرتی یک ماهه به این کشور داشته باشند و تابستانی پر از هیجان را در این کشور سپری کنند. پس از جام جهانی ۲۰۱۸ و جاهای دیدنی روسیه که حتما باید دید هرگز غافل نشوید.

جاهای دیدنی روسیه

برخلاف تصور بسیاری از ما که روسیه را کشوری سرد و بدون جذابیت های گردشگری می پنداریم. کشور روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا، با مساحتی بیش از ۱۷ میلیون کیلومتر مربع، جاهای دیدنی و جذابیت های گردشگری فراوانی به صورت طبیعی، تفریحی، تاریخی، آدب و رسوم، هنری، غذا و مانند آن دارد. در این مقاله برآن شدیم تا به معرفی برخی از بهترین جاهای دیدنی روسیه بپردازیم که هر مسافری به روسیه، باید از آن دیدن کند تا سفری کاملتر، زیباتر و پر تجربه تر را داشته باشد.

جاهای دیدنی روسیه

کلیسای ناجی در خون، چه حسی را در شما بر می انگیزد؟

کلیسای ناجی در خون

یکی از بهترین جاهای دیدنی روسیه کلیسای ناجی در خون است. ساخت این بنا در سال ۱۸۸۳ و در طول سلطنت الکساندر سوم آغاز شد و در سال ۱۹۰۷ در زمان سلطنت نیکلاس دوم پایان یافت و بیش از ۴٫۵ میلیون روبل صرف ساختن این بنا شد. این کلیسا، معماری متفاوتی نسبت به دیگر بناهای ساختمان سن پترزبورگ دارد و از نوع آثار ملی گرای رمانتیک است.

این ساختمان مشابه کلیسای جامع سنت باسیل مسکو است که مربوط که در قرن هفدهم ساخته شد. کلیسا بیش از ۷۵۰۰ متر مربع مساحت دارد، ستون ها و دیوارهایی بلند دارد و تمام دیوارها و حتی سقف، نقاشی شده است. انواع نقاشی های مسیح با معماری شگفت انگیز کلیسا عجین شده است و سرودهای مذهب ارتدوکس کلیسا همزمان نواخته می شود تا روح شما را به ارتعاش درآورد. بدین ترتیب، چشمان شما می تواند چند ساعت از جهت هنری تغذیه شود.

بهترین جاهای دیدنی روسیه

 افتخار فرهنگ و هنر روسیه: سالن تئاتر بولشوی

سالن تئاتر بولشوی از دیدنی های روسیه

اگر فیلم قوی سیاه (black suwan) را دیده باشید، با هنر باله آشنا شده اید. نوعی ویژه از رقص که تلفیقی از هیجان و آرامش است. سالن تئاتر بالشوی یکی از مشهورترین جاهای دیدنی روسیه و تالارهای دنیا برای هنر باله و اپرا بوده است. این سالن در طول عمره سازه ای خود، سه بار آتش گرفته و هر بار، به همت انسان های هنر دوست، دوباره بازسازی شده است.

سالن تئاتر بولشوی روسیه

بسیاری از آثار هنری باله دنیا چه از نوع کلاسیک و چه از نوع نئو کلاسیک در این سالن به وجود آمده است. حداقل هفت سالن مختلف در این ساختمان بزرگ وجود دارد و بزرگترین تالار آن، بیش از ۱۷۰۰ نفر گنجایش دارد. تصاویر زیر گوشه ای این ساختمان با شکوه را به تصویر کشیده است.

معروف ترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی روسیه

 لذت بزرگ خریدن کردن در مراکز خرید گام GUM

جاهای دیدنی روسیه

مراکز خرید “گام”، مخخف روسی “فروشگاه جهانی و اصلی” است. گام نام بسیاری از فروشگاه ها در زمان شوروی سابق بوده است و هم اکنون نیز تعدادی از فروشگاه ها این نام را همچنان با خود یدک می کشند. یکی از جاهای دیدنی روسیه، مشهورترین فروشگاه گام است که در بخش گورد کیتای مسکو قرار دارد و روبروی خیابان سرخ قرار گرفته است.

مراکز خرید گام در روسیه

همانطور که در تصویر می بیند، این مرکز خرید، همانند قصری سلطنتی ساخته شده و پل هایی دو طرف قصر را به همدیگر متصل می کند. انواع محصولات و برندهای معروف را می توانید در این مرکز خرید بیابید، به همین خاطر جزء گرانترین مراکز خرید دنیا به حساب می آید. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، گشتن در چنین بازار قدیمی که با محصولات امروزی، به روز می شود، می تواند حال شما را خوب کند.

جاهای دیدنی روسیه و مسکو

کلیسای سنت ایزاک سن پترزبورگ، نمایش هنر و معماری

جاهای دیدنی روسیه

کلیسای سنت ایزاک، بزرگ ترین معبد شهر سنت پترزبورگ و از برترین جاهای دیدنی روسیه است. این کلیسا از نظر ابعاد و بزرگی، چهارمین کلیسای عظیم جهان است. گنبد اصلی کلیسای جامع، ۱۰۱٫۵ متر است و با طلای خالص پوشیده شده است. این گنبد با ۱۲ فرشته که ساخته دست جوزف هرمان است، تزیین شده است. این فرشته ها احتمالا اولین مجسمه های بزرگ تولید شده به روش الکتروتایپینگ بود که جایگزینی ریخته گری مجسمه های برنز قدیمی بود.

کلیسای سنت ایزاک سن پترزبورگ

مجسمه کبوتر که از بالای گنبد آویزان است، نمایانگر روح القدس است. درهای کلیسا برنزی است و معماری مشابه ساختمان جیوانی فلورانس دارد. ویژگی های داخلی کلیسا، مانند ستون ها و مجسمه ها، شاخته شده از گرانیت های رنگارنگ، و سنگ های مرمر است.به طور خلاصه، اگر تمایل دارید، نمایشی با شکوه از هنر معماری، نقاشی و مجسمه سازی را یکجا ببینید، کلیسای سنت ایساک، می تواند چنین آرزویی را برآورده کند. پیشنهاد می کنیم که این مکان دیدنی روسیه را در جام جهانی ۲۰۱۸ فراموش نکنید.

توریستی ترین جاهای دیدنی روسیه

قلعه پیتر و پاول

قلعه پیتر و پاول در روسیه

قلعه پیتر و پاول، قلعه ای اصلی در سن پتزربورگ است که در سال ۱۷۰۳ توسط پیتر بزرگ شروع به ساخته شدن کرد و در سال های ۱۷۰۶ تا ۱۷۴۰، به شکل طراحی های دومنیکو ترزینی، تکمیل شد. این قلعه تا سال ۱۹۲۰، به عنوان قلعه و زمین اعدام دولت بولویک ها، مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه این قلعه به عنوان بخشی مهم و مرکزی از موزه ایالتی تاریخی سنت پتزربورگ و یکی از بهترین جاهای دیدنی روسیه شناخته می شود. اگر به دیدن مکان های تاریخی علاقه مند باشید، این قلعه می تواند ساعات زیادی از وقت شما را در طول روز به خود اختصاص دهد.

 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره روسیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 

کرملین، نمادی از کشور روسیه

کاخ-کرملین-توریست-اپ

کرملین به معنای “قلعه درون شهر” و دارای قلعه ای است که جایگاه سکونت رئیس جمهور دولت فدرالی روسیه است و از این منظر، مشابه کاخ سفید آمریکاست.

در اینجا، تزارهای خودکامه، دیکتاتورها و رئیس جمهورهای امروزی، بهترین و بدترین کارهای خود را به انجام رسانده اند. کرملین با مساحتی به اندازه ۲۷ هکتار، مجموعه ای مستحکم در قلب مسکو است

که از ناحیه جنوبی به رودخانه مسکو، از ناحیه شرقی به کلیسای باسیل و میدان سرخ و از ناحیه غربی به باغ الکساندر، مشرف است.

مهم ترین مکان های کرملین، شامل پنج قلعه، و چهار کلیسا و چندین موزه است و شرایط بازدید از این مکان ها، در زیر آورده شده است:

 • موزه های کرملین که با پرداخت پول و گرفتن بلیط، می توانید از آنها بازدید کنید
 • مجموعه قلعه بزرگ کرملین که از دسته تورهای گران برای بازدید است
 • قلعه ایالتی کرملین- سالن کنسرت. با خرید بلیط کنسرت می توانید از آن استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری روسیه

میدان سرخ مسکو

میدان-سرخ-مسکو

میدان سرخ امروزه به عنوان میدان مرکزی مسکو شناخته می شود که به بزرگراه های اصلی روسیه منتهی می شود. با شنیدن نام میدان سرخ، حتما این سوال در ذهن خواننده شکل می گیرد که چرا نام این میدان سرخ است.

نام میدان سرخ نه به خاطر رنگ آجرهای میدان (که در دوره هایی حتی به رنگ سفید بوده است)، و نه به خاطر ارتباط بین رنگ قرمز و کمونیسم بوده است.

این نام برگرفته از کلمه روسی (красная krasnaya) و به معنای قرمز و زیبا است.

این میدان قبلا پوزار یا مکان سوخته  نامیده شده بود که اشاره به سوخته شدن چندین ساختمان در این محل دارد. علاوه بر آن، در دوره هایی این مرکز به عنون مکانی برای خرید و فروش بازرگانان بوده است. و امروزه بیشتر جنبه تفریحی و سرگرمی اهمیت دارد. یکی از مراکز خرید گوم، آرامگاه لنین و کلیسای واسیلی در این مکان قرار دارند.

جاهای دیدنی مسکو و روسیه

دریاچه بایکال، یکی از شگفتی های دیدنی جهان

دریاچه-بایکال-توریست-اپ

دریاچه بایکال که به معنای دریاچه طبیعت است، در جنوب سیبری واقع شده است.

زمانی که به دریاچه بایکال نگاهی بیندازید، به تاریخی ۲۵ میلیون ساله نظر می کنید. این دریاچه، بزرگ ترین دریاچه آب شیرین جهان است و به علت عمق ۱۶۴۲ متری، عمیق ترین دریاچه جهان در نظر گرفته می شود.

جدا از این اعداد و ارقام، باید بدانید کوههای بلند پوشیده از یخ در اطراف این دریاچه، پناهگاه مناسبی برای انواع جانورانی مانند خرس، روباه، گوزن و عقاب است و اگر به دنبال دیدن جانوران کمیاب دریایی مانند فک ها هستید، به راحتی می توانید آنها را در اینجا مشاهده کنید.

شفافیت این دریاچه بسیار زیاد است، به طوری که گفته می شود، حتی میتوان عمق دریاچه را مشاهده کرد. علاوه بر آن انواع فعالیت کوهنوردی، قایقرانی، دوچرخه سواری و ماهیگیری را می توانید در این منطقه تجربه کنید.

محبوب ترین جاهای دیدنی روسیه

جزیره پوگست کیژی

پوگست-کیژی-توریست-اپ

کیژی، جزیره ای در مرکز دریاچه اونگا با طول ۶کیلومتر مربع و عرض ۱ کیلومتر مربع است و ۶۸ کیلومتر از پایتخت کارلای، پتروزادسک فاصله دارد.

نام دیگری این جزیره پوگست کیژی (kizhi Pogost) است و مجموعه سکونتگاه ها و کلیساهای موجود در این جزیره، مربوط به قرن ۱۵ام است و امروزه به عنوان موزه روباز استفاده می شود. این جزیره به عنوان میراث جهانی در یونسکو شناخته می شود. به این ترتیب، شما میتوانید بیش از ۸۰ ساختمان چوبی که از قرون ۱۵ تا ۱۷ باقی مانده است را در اینجا مشاهده کنید.

بهترین زمان بازدید این جزیره، فصل تابستان است که گنبدهای کلیساها، در زیر نور خورشید می درخشند و فضایی رازگونه را ایجاد می کنند. اگر در زمان جام جهانی روسیه، قصد سفر به روسیه را دارید، از این جزیره زیبا حتما دیدن کنید.

ullscreen”>

هیجان انگیز ترین جاهای دیدنی روسیه

پارک گورکی: مرکز فرهنگی تفریحی روسیه

پارک-گورکی-توریست-اپ

پارک فرهنگی و تفریحی گورکی، پارکی مرکزی در مسکو است که نامش را از نویسنده معروف ماکسیم گورگی گرفته است.

یکی از مهم ترین رمان های معروف این نویسنده، رمان “مادر” است که جنبش کارگری روسیه را به تصویر می کشد.

این پارک در رمان “پارک گورکی” نوشته ارتین کروز اسمیت، توصیف شده و حتی فیلمی نیز با همین نام ساخته شده است.

این پارک دارای ۱۷۰۰ باغ، کافه، و جایگاه های تئاتر روباز است. در امتداد ساحل رودخانه مسکو واقع است و به دو بخش اصلی دارد. بخش اول بیشتر مورد علاقه کودکان است و سرگرمی های آنها را فراهم کرده است. در این پارک شما می توانید قایق و یا اسب اجاره کنید، از کلاب های ورزشی یا زمین های تنیس بازدید کنید و اگر در فصل زمستان به این پارک سفر کنید، مکان های وسیع اسکی ایجاد می شود.

بخش بعدی که بخش قدیمی تر باغ است، دارای انواع باغ های رسمی و درختان است. علاوه بر این،  انواع ساختمان های اواخر قرن ۱۸ام و اوایل قرن ۱۹ام را در این مکان مشاهده می کنید. در این بخش آمفی تئاترهای روباز که محل برگزاری جشن های مختلف و کنسرت هاست، نیز وجود دارد.

توجه: دیگر نیازی به یادگیری زبان های مختلف جهان در سفر نیست، تنها کافیست اپلیکیشن توریست اپ را از اینجا دریافت کرده تا به راحتی به همه زبان های دنیا در سفرتان مسلط شوید.

منبع: lonelyplanet.com , https://en.wikipedia.org , http://www.moscow.info , https://www.travelallrussia.com/


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4
دیدگاه

 1. ماندانا رستمی گفت:

  من دانشجوی رشته زبان روسیه هستم و امسال عید برای تقویت زبانم به این کشور سفر می کنم. امیدوارم مطلب شما به دردم بخوره

 2. ساره گفت:

  رفتن به روسیه توی جام جهانی خیلی عالی میشه. ممنون برای مطلبتون. حتما اگر بتونم برم به روسیه، به این مقاله رجوع می کنم

 3. سمی گفت:

  عالیه اگر انقدر قشنگه من حتما بیلیط مالزی رو کنسل کنمو برم روسیه
  ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما میزارید
  فقط الان جامـجهانی ۲۰۱۸هوا اونجا چطوره .؟سرد نیســـــــــــت؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز و گرامی، روسیه سردسیر و پهناور، به راستی یکی از کشورهایی است که برای هر انسانی ارزش دیدن داره، همانطور که مالزی سرسبز و پررمز و راز رو هم باید دید.
   آب و هوای روسیه در طول تابستان تا زمستان بسیار متغیره و همانطور که میتونه زمستان‌های تا منفی ۳۰ درجه رو تجربه کنه، تابستان‌های گرم ۳۷ درجه‌ای هم داره.
   پس اگر خواهان سفر به روسیه هستید، ماه‌های تابستانی اون رو، یعنی بین ماه‌های جولای تا اگوست (ماه‌های تیر تا شهریور) رو برای این سفر هیجان‌انگیز و پر از شگفتی‌ها انتخاب کنید.
   همچنین به یاد داشته باشید که سفر در طول جام جهانی هم، ماهی است که دمای هوای این کشور تقریبا در بیشتر مناطق اون معتدل و بین ۱۸ تا ۳۴ درجه در روز تغییر می‌کنه.
   توریست‌اپ برای شما دوست عزیز روزهای پر از سلامتی، خوشی و ماجراجویی رو آرزو می‌کنه.