alexa معرفی بهترین جاهای دیدنی آتن و یونان - توریست اپ
logo

معرفی بهترین جاهای دیدنی آتن و یونان

معرفی بهترین جاهای دیدنی آتن و یونان

معرفی بهترین جاهای دیدنی آتن و یونان

آتن پایتخت تاریخی اروپا به شمار می رود که با تاریخ طولانی پرچمدار اروپا محسوب می شود. در قرن پنجم پیش از میلاد “عصر طلایی پریکلس” نقطه اوج تاریخ طولانی و جذاب آتن به شمار می رود و توانست ارزش و تمدن شهر اهمیت جهانی را به دست آورد. در طول سالها، بسیاری از فاتحان، آتن را اشغال کردند، و آثاری منحصر به فرد و پر زرق و برق را به وجود آوردند. جاهای دیدنی آتن

لینک های مرتبط
    از جاذبه های گردشگری یونان چه می دانید؟
    ۲۰ تا از معروف ترین غذا های یونانی
    سوغات یونان و آتن ،مجموعه زیبایی از هنر
    تعطیلات نوروز کجا بریم سفر؟

در سال ۱۸۳۴، آتن تبدیل به پایتخت دولت یونان مدرن شد حدود ۲ قرن از این موضوع می گذرد. آتن شهری مدرن جذاب با جذابیت بی نظیر است. بخش بزرگی از مرکز تاریخی این شهر به یک ناحیه ۳ کیلومتری عابر پیاده (بزرگترین در اروپا) تبدیل شده است، که منجر به سایت های باستان شناسی عمده (پارک های باستان شناسی) مشاهده است.

آتن در فاصله ۵ کیلومتری (۸ کیلومتر) از خلیج فالرون، دریایی از دریای اژه (Aigaíon) که در آن پیره (پریایو)، بندر آتن واقع شده است، در یک حوضه خشتی کوهستانی تقسیم شده از شمال به جنوب توسط یک خط تپه ها آتن بزرگ  و دارای مساحت ۱۶۵ مایل مربع (۴۲۷ کیلومتر مربع) است. رودخانه Kifisós، تنها در تابستان ، جریان آب را از طریق نیمه غربی؛ رودخانه ایلیوس، نیمه شرقی را می گذراند.برای آشنایی هر چه بیشتر با آتن، در مقاله جاهای دیدنی آتن با توریست‌اپ همراه باشید.

بهترین جاهای دیدنی آتن

آکروپلیس

آکروپلیس

آکروپلیس یکی از مجموعه های بسیار قدیمی در یونان بوده که در شمال شرقی پارتنون در آتن، پایتخت یونان و در بلند نقطه‌ی دشت و ۱۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. مجموعه‌ی تاریخی آکروپلیس برای مردم یونان یک نماد ملی محسوب می شود. این مجموعه با دقت و ظرافت بسیار دقیق هندسی و ریاضی بنا شده است.

سازنده این مکان، پارتنون است که بزرگترین معبد دوره عتیقه که از ۴۴۷ پیش از میلاد تا ۳۳۸ پیش از میلاد کلاسیک به شمار می رود. معبد با روندهای برجسته ای از ستون های Doric و جزئیات مجسمه های خیره کننده، چشم انداز هیجان انگیز است. در فریز در سمت شرقی، امدادها تولد الهه آتنا را تصویر می کنند.

بهترین جاهای دیدنی آتن

موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان شناسی

موزه ملی باستان شناسی آتن در قرن نوزدهم، بزرگترین موزه باستان شناسی یونان و یکی از بزرگترین موزه های باستانی در جهان است. موزه در یک ساختمان نئوکلاسیک با ۸۰۰۰ متر مربع از فضای نمایشگاهی قرار بنا شده است. در نمایشگاه پنج مجموعه دائمی با بیش از ۱۱،۰۰۰ نمایشگاه ارائه شده است که تمدن یونان از قبل از تاریخ دوره کلاسیک تا اواخر دوران قرون وسطی یک ارائه کامل را به نمایش می گذارند.

مجموعه Prehistoric قرن ششم هجدهم پیش از میلاد تا سال ۱۰۵۰ قبل از میلاد (دوره های نئولیت، سیکلادیک و میکنه) را پوشش داده و یافته های مربوط به حل و فصل ماقبل تاریخ را در Thera ارائه می دهد. مجموعه مجسمه های یونان باستان از قرن ششم قبل از میلاد تا قرن پنجم پیش از میلاد، شامل شاهکارهای نادری بوده که در این مکان قابل رویت هستند.

بهترین جاهای دیدنی آتن

موزه بیزانس

موزه بیزانس از جاهای دیدنی آتن

این موزه جذاب اطلاعاتی در خصوص دوره بیزانس تاریخ یونان به شما میدهد.این موزه قرن نوزدهم، برای Duchesse de Plaisance، همسر Charles-François Lebrun از فرانسه ساخته شده است. این موزه مجموعه ای با ارزش از هنر بیزانتی را نشان می دهد. امپراطوری بیزانس پس از فروپاشی امپراطوری روم، وارث نیمۀ شرقی بود. امپراطوری فراگیر رسمی ارتدکس مسیحی در دین و یونانی بود. از قرن سوم تا قرن پانزدهم، امپراتوری بیزانس بر سرزمین هایی که اکنون بالکان، یونان و آسیای صغیر است، حکمرانی می کرد. در طول این دوره، هنر بسیار ارزشمند بود.

یکی از جاهای دیدنی آتن موزه بیزانس است

هنرمندان بیزانس، شاهکارهای موزاییک های دقیق، پر زرق و برق و آیکون های طلایی را ایجاد کردند. مجموعه شامل مجسمه ها، نقاشی ها، آیکون ها، منسوجات و موزاییک ها است. نکات برجسته بخش های معماری از basilicas اولیه مسیحی و کلیساهای بیزانس و بازتولید چشمه ای است که در صومعه دافنی نشان داده شده است. حیاط موزه دارای یک قطعه پر زرق و برق از یک کف موزاییک از قرن پنجم است.

بهترین جاهای دیدنی آتن

آگورا

آگورا از جاهای دیدنی آتن

آگورا باستان بازار و مرکز زندگی روزمره در آتن باستانی بود. برای نمایش چشمگیر آگارا از دور، به دیوار شمالی آکروپلیس یا جاده های آئروپوگس بروید. بهترین مکان برای ورود به آگورا در دروازه شمال واقع در خیابان آدریانو (نزدیک کلیسای سنت فیلیپ) است. کلمه یونانی “Agora” بدین معنی است که این سایت محل مکالمه عمومی است. آگورا محل مدیریت و تجارت و همچنین مکان ملاقات Agora tou Dimou، یک گروه تصمیم گیری مدنی بود. رویدادهای ورزشی و اجرای تئاتر نیز در اینجا برگزار شد.

آگورای یونان و آتن

آگورای باستان یونان،یکی از مکان های کلیدی یونان باستان بود، زمانی یک منطقه پر فعالیت، شلوغ  مرکز فعالیت های اداری، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن دوره بود. سقراط ایده‌های فلسفی خود را در اینجا گسترش داد و سنت پل پس از آن دین مسیحیت را رواج داد. آگورا در یونان باستان به یکی از جاهای دیدنی آتن مبدل گشته است.

بهترین جاهای دیدنی آتن

موزه سیکلادیک یونان

موزه سیکلادیک یونان

در سه ماهه کلوناکی، موزه Cycladic Art در سال ۱۹۸۶ توسط بنیاد نیکلاس و دولی گولاندریس تاسیس شد. صاحب کشتی نیکولا P. گولاندریس، مدافع شناخته شده هنر و زندگی فرهنگی در آتن بود. موزه شامل بیش از ۳،۰۰۰ چیزهای دیدنی است که در یک ساختمان مدرن براق و نماد از سنگ مرمر و شیشه قرار دارد.

موزه سیکلادیک آتن

مجموعه نشان دهنده هنر یونان باستانی، هنر باستانی Cyclades (جزایر دریای اژه است که در جزیره دلس واقع در نزدیکی میکوون قرار دارد) و هنر قبرس (از جزیره قبرس) از قرن چهارم قبل از میلاد تا قرن ششم هجری قمری می باشد

بهترین جاهای دیدنی آتن

معبد زئوس

معبد زئوس آتن Olympieion

معبد زئوس آتن یا المپیون “Olympieion” یکی از مکان های گردشگری آتن و بزرگترین معبد یونان باستان است. هر چند باید گفت معبد پارتنون بهتر محافظت شده، ولی معبد زئوس هم یکی از با ارزش ترین معابد یونان در آتن به شمار می رود. بیش از ۱۰۰ ستون مرمرین داشته که امروزه تنها ۱۵ تای آن باقی مانده است.

در پایان می توان گفت جاهای دیدنی آتن یونان بسیار زیاد بوده و خارج از وقت این نوشتار می باشد و اگر میخواهید جاذبه های توریستی آتن رو کامل ببینید بهتر است با رفتن به یک تور گردشگری آتن از آثار تاریخی آن لذت ببرید.

 

اگر می خواهید در مورد جاذبه های گردشگری ایران و کشورهای دیگر بدانید می توانید اپلیکیشن توریست اپ را دانلود کرده و قبل از سفر به مقاصد مختلف اطلاعات کافی کسب کنید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *