alexa 10تا از جاهای دیدنی اسپانیا ، کشور ماتادورها - قسمت اول|توریست اپ
logo

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

در مقاله ” جاهای دیدنی اسپانیا ” همواره ما انسان ها قادر نیستیم زادگاه خود را انتخاب کنیم و بسته به سرنوشت و یا تصادف در شهر و کشوری مشخص متولد می شویم.

اما ما آدم ها به رسم اجداد کوچ نشینمان علاقه زیادی به سفر و کشف ناشناخته ها داریم، از همین رو در زمان ها و به بهانه های مختلف، از زادگاه خود به مناطق مختلف سفر می کنیم و در این مسیر، با مناطقی آشنا می شویم که علاقه و وابستگی زیادی در ما ایجاد می کنند، گویا عاشق آن مکان خاص می شویم و همچنین فواید سفر از کسی پوشیده نیست.

چنین حسی را در سفر به اسپانیا با شدت و هیجان زیادی می توان تجربه کرد.

اسپانیا کشوری با فرهنگ های بسیار متنوع و مذاهب گوناگون اسلامی، مسیحی و یهودی؛ داشتن قدیمی ترین رستوران دنیا، انواع آثار تاریخی با شکوه و با ابهت، کلیساهای عظیم، آثار هنری متنوع و فوق العاده زیبا، سواحل زیبا، آفتابی درخشان، شهرهای به جا مانده از قرون وسطی، شهرهای سفید در آندولس، مردمی با روابط دوستانه و صمیمی و شوخ طبع، فستیوال های شاد و رنگارنگ، موسیقی های اسپانیایی و رقص فلامنکو (flamenco) ، قلعه های اسپانیایی، تنوع بی نهایت در هر چیز، و حتی زبان اسپانیایی ها، به طور بی حد و حصری، مسحور کننده خواهد بود. از اینرو پرداختن به چنین کشوری، نیازمند چندین مقاله مختلف است، اما ما در این مقاله تلاش کردیم تا حدی مهمترین و توریستی ترین مناطقی که هر فردی در اسپانیا باید آن را ببینید، بررسی کنیم؛ مناطقی که شما را به وجد می آورند و پر از احساس خوب می کنند. بنابراین با ما در این سفر همراه باشید.

همچنین اگر نگران هزینه های سفرتان می باشید می توانید مقاله ی کاهش هزینه های سفر را مطالعه کنید

همچنین برای شروع سفر می توانید اپلیکیشن توریست اپ را روی گوشی همراه خود نصب کنید تا برای ارتباط گرفتن با افراد آنجا به مشکل بر نخورید

سانتیگو د کامپوستلا (Santiago de Compostela)

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۲)

بگذارید نشانی این شهر را با معرفی کتابی در ذهن شما حک کنیم : خاطرات یک مغ، خاطرات مردی است که در جستجوی روح خویش و رشد شخصی، مسیری را به مقصد سانتیگو دکامپوستلا سفر کرد؛ کتابی که به قلم زیبای پائولوکوئیلیو نوشته شده است و در ایران هم کتاب معروفی است و شهر زیارتی-تاریخی سانتیگو د کامپوستلا را به تصویر می کشد.

اگر به دنبال اطلاعات جغرافیایی برای این شهر هستید، باید بدانید در شمال غربی اسپانیا واقع شده است و پایتخت ناحیه گالیسیا در شمال غربی اسپانیا است و برای مقصد نهایی زیارتگاهی اش به عنوان  مسیر کامینو د سانتیاگو معروف است. این زیارتگاه قرون وسطایی در قرن نهم ساخته شد و مسیرهای ساخته شده برای رسیدن به آن، به تمام کشورهای اروپا منتهی می شد. زائران با هدف رسیدن به آرامگاه سنت جیمز، فرستاده ای از سمت عیسی مسیح، به این کشور سفر می کردند و البته هنوز هم این زیارتگاه زائران و مشتاقان خود را دارد. صدف یا گوش ماهی، نماد زائرها است و مکان های تاریخی مربوط به کامینو د سانتیگو با این نشان تزیین شده است. زائرها این نشان را به گردن ها و کوله پشتی های خود نیز آویزان می کنند. موزه این زیارتگاه، به بازدید کنندگان اجازه کشف و شهود در ادوار تاریخی  و زندگی این فرستاده مسیح را می دهد.

اما دیگر جاهایی که باید در این شهر به بازدیدش بروید، به اختصار در زیر لیست شده اند.

هتل دلاس ریس کاتولیک (Hostal de los Reyes Católicos): این مکان هاستل و یا اقامتگاه سابق زائران بوده و با معماری گوتیک و با انواع نمادها و حیاط ها تزیین شده است. در حقیقت این مکان توسط پاپ های کاتولیک در سال ۱۴۹۹ برای زائران ساخته شد.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۳)

 

شهر قدیمی Casco Antiguo: این شهر جزو میراث جهانی یونسکو است و در جنوب کلیسای مشهور سانتیاگو قرار دارد و در مرکز این شهر، دو خیابان به موازات هم ساخته شده است که مربوط به قرن هجدهم اند. توریست ها از بودن در این شهر و قدم زدن در تاریخ قرون وسطایی لذت زیادی می برند.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۴)

 

کلیسای سنت ماری (Colegiata de Santa María la Real de Sar): قدمت این کلیسا به قرن ۱۲ام باز می گردد. طرح این کلیسا به سبک رومنیکی است و تمام بخش های آن با انواع گل ها و گیاهان تزیین شده است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۰)

 

مرکز هنرهای معاصر گالیسیا (Centro Galego de Arte Contemporaine): هنر مدرن اسپانیا در سالن های نمایشگاهی این مرکز هنری به تصویر کشیده شده است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۸)

 

Casa do Cabildo: این بنا، یکی از بهترین نمونه های معماری ساخته شده به سبک باروک و مربوط به سال ۱۷۵۸ است. ساختمانی اشرافی و فوق العاده با شکوه با انواع مجسمه های خلاقانه که هم اکنون به فضای نمایشگاه هنری، تبدیل شده است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۶)

 

موزه دپوبو گالگو (Museo do Pobo Galego): این موزه نشان دهنده فرهنگ گالیسیایی، آداب و رسوم سنتی و دریایی اسپانیا است و از سال ۱۹۷۶ شروع به کار کرده است. انواع موسیقی ها، لباس ها، معماری ها، و موارد یافت شده از اکتشافات باستان شناسی در این موزه به چشم می خورد.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۷)

 

ساختمان فرهنگ Cidade da Cultura de Galicia: این ساختمان پیشرفته در مقابل ساختمان های تاریخی این شهر قرار دارد و محلی برای برپایی انواع نمایشگاه ها، کتابخانه ها، و اجراهای تئاتر است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۵)

 

قلعه تاریخی سن لورنزو (Pazo de San Lorenzo de Trasouto): این قلعه درون جنگل با شکوهی از درختان بلوط قرار دارد و به صومعه ای قرون وسطایی تبدیل شده است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۹)


شهر تولدو (Toledo)

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۱)

شهر تولدو، شهری در مرکز اسپانیا، واقع شده روی رودخانه تاقوس، و پایتخت ناحیه کاستیلا-لامانچا است. نماد این شهر، شمشیر تولدو مربوط به قرن یکم میلادی است. این شهر در قله کوه واقع شده است و پایتخت اسپانیا در قرن ۱۶ام بوده است. از آنجا که در این شهر، هر سه قومیت مسیحی، یهودی و مسلمان برای قرن های متمادی زندگی می کردند، می توان این شهر را شهر سه فرهنگی نامید. امروزه این شهر برای مقاصد هنری و معماری بسیار معروف است که بیشتر معماری ها مربوط به دوره امپراطوری رم است و جز جاهای دیدنی اسپانیا می باشد.

چه کارهایی دیگر می توانید در توردو انجام دهید

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۲)

 • خود را در این شهر از قید و بندها رها کنید و سعی کنید در بین خیابان های قرون وسطایی با عظمتش پیاده روی کنید. مطمئن باشید معماری این شهر، همواره تحسین شما را برمی انگیزد؛ تلفیقی از معماری باستانی و باشکوه کلیساها، کنیسه ها و مساجد.
 • به مکانی برای عبادت بروید. اگر به یکی از مساجد باشکوه ساخته شده این شهر بروید، عظمت و زیبایی آن، شما را مبهوت خواهد کرد و می توانید ساعاتی را در سکوت و آرامش عجیب آن به نیایش و عبادت بپردازید.
 • موزه های این شهر را کشف کنید. علی رغم کوچک بودن شهر، موزه های فراوانی در این شهر وجود دارند. به عنوان مثال می توانید از موزه ارتش که مربوط به دوران آلکازار است، دیدن کنید

به کوردوبا (Cordoba) بروید

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۳)

کوردوبا در ناحیه آندولس و جنوب اسپانیا واقع شده است.

محله تاریخی کوردوبا، مجموعه ای از خیابان های باریک قرون وسطایی، و میدان ها است که همگی به دور یک جاذبه ستاره مانند به نام مزکوئیتا (Mezquita) گرد آمده اند.

مزکوئیتا ابتدا به عنوان مسجد ساخته شده بود و هم اکنون به کلیسایی با شکوه با حفظ معماری اصلی تبدیل شده است. ستون های این مسجد و یا کلیسا به رنگ قرمز سفید و به شیوه ای اسلامی ساخته شده اند و یاداوری کننده افتخارات  قرون وسطایی هم هستند. علاوه بر آن کوردوبا مرکز جهانی مطالعات فلسفه، پزشکی و ادبیات نیز بوده است.

این کلیسا-مسجد، یکی از مناطقی است که باید حتما ساعاتی در آن وقت بگذارید. در این مسجد، فیلم کوتاهی از چگونگی تشکیل  و گسترش این بنا در طی قرن ها وجود دارد که به نحو زیبایی تدوین شده است. در حقیقت معماری مسجد و کلیسا در اینجا با هم تلفیق شده است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۴)

جاهای دیدنی اسپانیا که در کوردوبا باید به آن سر بزنید

مدینا آزهارا (Medina Azhara): مدینه الزهرا، شهری باشکوه در دوره حکومت موریه بوده است که امروزه خرابه های زیبایی از آن در خارج از شهر کوردوبا باقی مانده است. این شهر با شکوه، بر پایه کوهی ساخته شده بود و توسط دیوارهایی احاطه می شده است و خانه سلطنتی خلیفه عبدالرحمان نیز در مرکز این شهر واقع شده بوده است. زمانی که به این شهر مخروبه می رسید، می توانید فیلم تهیه شده مریوط به این شهر را نیز مشاهده کنید و با تاریخ زندگی و مردمان این شهر به طور ملموسی آشنا شوید. این شهر مجموعه ای از قلعه ها، باغ ها، و مساجد بوده است و در طول جنگ های داخلی و در قرن ۱۱ام تخریب شد. برای بازدید از این شهر مخروبه حداقل به زمانی سه ساعته نیاز دارید.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۵)

 

به casa de Sefarad سری بزنید: این خانه قدیمی در مرکز بخش یهودی نشین شهر کوردوبا قرار دارد و خانه ای مربوط به قرن ۱۴ام است و به صورت شگفت انگیزی، تاکنون سالم باقی مانده است. امروزه این خانه، به نمایشگاهی برای انواع هنر موسیقی اسپانیایی و دیگر اثار هنری اسپانیا تبدیل شده است و به طرز زیبایی با انواع گل و گیاه تزیین شده است. این خانه به شکل خصوصی اداره می شود و بلیط ورودی آن هزینه کمی دربردارد.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ (۱۶)


سان سباستین (San Sebastian):

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ(۱۸)

یکی از جذابترین و پرطرفدارترین شهرهای اسپانیا ( جاهای دیدنی اسپانیا )، سن سباستین است که به گوهر ساحلی نیز معروف است.  در این شهر زیبای ساحلی می توانید انواع تفریحات آبی را با لذت فراوان تجربه کنید.

این شهر به انواع رستوران ها و غذاهایش نیز معروف است. معماری جذاب و دوست داشتنی پارک ها و میدان های شهر، به تنهایی می تواند پیاده روی شگفت انگیزی در شهر فراهم کند و از طرفی یکی از نشانه های تجاری کشور اسپانیا محسوب می شود. این شهر به عنوان هدیه عروسی به سن سباستین در سال ۱۲۶۵ اهدا شد و شهری برای انواع تجارت های دریایی بوده است.

در سن سباستین به چه جاهای دیدنی اسپانیا باید رفت

سواحل لاکانجا و اوندارتا: تعجب آور نیست که این شهر ساحلی، به سواحل زیبایش معروف باشد. سواحلی با شن های نرم و آب های فیروزه ای که برای غواصی و اسنورکلینگ، شنا، و حمام آفتاب بسیار مناسب است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ(۱۹)

 

سواحل زوریولا (Zurriola Beach): این ساحل بیشتر برای حمام آفتاب، موج سواری و آفتاب گرفتن مناسب است و بیشتر به عنوان ساحل زوج های جوان معروف شده است. علاوه بر ان(تفریحات جاهای دیدنی اسپانیا ) انواع کارگاه ها و دوره های آموزشی شنا و غواصی و تفریحات آبی در این منطقه برگزار می شود.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ(۲۰)

 

کلیسای جامع بوئن:این کلیسا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر سن سباستین است ( جاهای دیدنی اسپانیا ) که در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است و ۱۹۱۵ متر مربع مساحت دارد. معماری خیره کننده ای دارد و نوع نقاشی ها، پنجره ها و شیشه های استفاده شده در آن ویژه، زیبا و منحصر به فرد است

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ(۲۱)

 

سویل (Seville)

یکی از درخشان ترین و معروف ترین شهرهای اسپانیا، سویل، پایتخت جامعه مستقل آندولس است. بر طبق افسانه ها، این شهر، توسط هرکول قهرمان بنا نهاده شده است و از همین رو مجسمه او در بخش اصلی شهر دیده می شود.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ(۲۳)

مشهور است که کریستف کلمب در این شهر به خاک سپرده شده است. کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا بود و بعد از کشف قاره آمریکا توسط این فرد، سویل دوران طلایی خود را سپری کرد، چرا که به عنوان یکی از بنادر اصلی تجارت امپراطوری مطرح شد.

جاذبه های توریستی منحصر به فرد، فستیوال های زنده و پر نشاط، و انواع بناهای تاریخی این شهر را به یکی از بهترین مکان های دیدنی اسپانیا مبدل کرده است. بیشتر معماری این شهر، تلفیقی از دوران موریه و مدرن است.

 

 کلیسای سویل (Catedral de Sevilla): سانتاکروز باریو به عنوان یکی از مشهورترین مناطق به جا مانده از دوران قرون وسطی، قلعه آلکازار که در میراث هانی یونسکو به ثبت رسیده است، از مهم ترین بخش هایی است که در بازید از سویل، ارزش وقت گذراندن و تجربه کردن دارند و جز جاهای دیدنی اسپانیا است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ(۲۲)

اسپانیا شهرهای بسیار زیادی دارد که ارزش تماشا و بازدید و گردش و تفریح دارند. در مقاله بعدی( جاهای دیدنی اسپانیا ) تلاش شده است تا به ست شهرهایی برویم که با معماری و تفریحات مدرن، گردشگران زیادی به خود جذب می کند.

بنابراین می توانید ادامه مکان های دیدنی اسپانیا را در مقاله بعد دنبال کنید.

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول
جاهای دیدنی اسپانیا / جاهای دیدنی اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5
دیدگاه

 1. مهین الف گفت:

  چقد عکسهاتون رو دوست داشتم. دلم خواست برم اسپانیا. اما پول ندارم.

 2. محمد علی گفت:

  چقد کلیسا داره. کی دلش میخاد بره این همه کلیسا آخه؟!! کاش مثلا باغ وحشاشو می نوشتید و یا پارک هاشو

 3. فریبا حامدی گفت:

  قدم زدن در جاده های قرون وسطایی، احتمالا منو یاد فیلمای خارجی می اندازه که مربوط به اون دوران بوده و مردم خیلی کثیف و در اوضاع بدی زندگی می کردن

 4. ساجده گفت:

  لطفا در مورد هزینه های سفر به اسپانیا هم مطلب بگذارید. خیلی ممنون

 5. حمیدرضا گفت:

  واقعا مطالبتون پر محتوا و جالب است
  ممنون