alexa

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت دوم

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت دوم

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت دوم

از جاهای دیدنی اسپانیا که باید به آنها را دید، والنسیا (Valencia)، مادرید (Madrid) پایتخت کشور اسپانیا، جزایر قناری و بالئاریک، گراندا (Granda)، و بارسلونا (Barcelona) است و در این مقاله تلاش شد، نگاهی کلی از این شهرها ارائه شود.

همچنین برای توضیحات کامل تر می توانید قسمت اول مقاله ی جاهای دیدنی اسپانیا را بخوانید

 

والنسیا را فراموش نکنید

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ

یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای اسپانیا، که در بخش شرقی کشور قرار گرفته است، والنسیا است. بعد از هدایت رودخانه توریا (Turia River) به این شهر، توسعه زیادی در این شهر اتفاق داد و چشم اندازهای زیبا و بناهای تفریحی و فرهنگی با عظمتی ایجاد شد، به طوری که امروزه این شهر را به عنوان شهر هنر و علوم اسپانیا یاد می کنند.

تعدادی از ساختمان های مشهور این شهر، موزه علم، افلاک نما و آکواریوم ها هستند که با معماری مدرنی ساخته شده اند و رنگ آمیزی های به کار رفته در ساختمان آنها خیره کننده است. علاوه بر آن در این مکان ها می توانید بر اطلاعات علمی خود نیز بیفزایید.

در ماه مارس هر سال، والنسیا میزبان فستیوال های فالاش (Falles به اسپانیایی فالاش خوانده می شود) است که در یکی از شهرهای والنسیا به نام سنت جوزف بر گزار می شود.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۳

این فستیوال ها به نوعی جشن محسوب می شوند و آثار و مجسمه های دست ساز که در ابعاد و به رنگ های مختلف ساخته می شوند، مورد نمایش قرار می گیرند و در پایان هفته بهترین تصاویر و مجسمه ها انتخاب می شوند و در نهایت همه مجسمه های ساخته شده در آتش ریخته می شوند و جشن تا پاسی از شب ادامه دارد.

 

چه جاهای دیگری را در والنسیا ببینیم؟

 

قلعه های تاریخی Barrio del Carmen:

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۴

این شهر هزار ساله به دو سبک اسلامی و مسیحی ساخته شده و رشد کرده است. به این شهر بروید و در میان خیابان های پر پیچ و خم آن که یادگاری از قرون وسطا هستند، پیاده روی کنید و با نوع هنر و تفکر آن زمان آشنا شوید.

از بین قلعه ها، و دروازه ها و برج های ساخته شده تاریخی عبور کنید و از نقاشی های با شکوه کلیسای سن نیکولاس و همینطور نقاشی های خیابانی آن لذت ببرید و عکاسی کنید.

 

به سواحل مارینای والنسیا بروید:

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۶

یکی از چشم اندازهای مهم شهر والنسیا نه تنها به علت وضعیت ساحلی، بلکه به خاطر ساختمان های ساخته شده منحصر به فرد آن است. ساختمان هایی که قدمت آنها به قرن ۱۹ام باز می گردد. اما این بخش ساحلی تا حد زیادی مدرن و پیشرفته شده است.

اگر به دنبال طبیعت بکر ساحلی هستید، پارک طبیعی آلبوفرا را فراموش نکنید.

اما علاوه بر ساحل و طبیعت، انواع رستوران ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی می تواند تجربیات لذت بخش شما را کامل کند.

 

پایتخت کشور اسپانیا، مادرید شب زنده دار

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۸

بزرگترین شهر و پایتخت کشور اسپانیا، مادرید به زندگی و حس و حال خوب شبانه اش معروف است، به طوری که هر زمان از شب، شما می توانید انواع فعالیت های جالب و سرگرم کننده را در این شهر بیابید. علاوه بر آن، این شهر مجموعه ای از قومیت های مختلف انسانی است و از همین رو، یکی از رنگارنگ ترین شهرهای اروپایی در این زمینه محسوب می شود. کاخ سلطنتی واقع شده در مرکز شهر که محل اقامت پادشاه اسپانیا است، یکی از مراکز اصلی جذب گردشگر محسوب می شود.

اما قلب شهر مادرید، Puerta del Sol، میدان بزرگی است که انواع اجراهای خیابانی، تجمعات مهم و البته فستیوال ها در آن اجرا می شود.

 

دیگر جاهای دیدنی مادرید

موزه رینا سوفیا (Museo Reina Sofia):

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۱

این موزه در سال ۱۹۹۲ توسط ملکه سوفیا افتتاح شد و تلفیقی از هنر مدرن و قدیمی است. این بنا، ابتدا به عنوان بیمارستان فعالیت می کرد و از سال ۲۰۰۵ با معماری جین نووال فرانسوی، ساختار یک موزه را یافت. این موزه مکانی است که انواع کارهای هنری هنرمندان اسپانیایی مانند پابلو پیکاسو و سالوادور دالی به نمایش گذاشته شده است.

 

پارک رتیرو (Retiro Park):

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۰

این پارک با مساحت ۳۵۰ هکتاری معروف به پارک بوئن رتیرو است، چرا که سازنده پارک بوده است. پارک رتیرو در سال ۱۵۰۰ به عنوان صومعه ساخته شد و بعدها با نقل مکان فیلیپ دوم به مادرید، به عنوان پارک سلطنتی او در نظر گرفته شد. این منطقه از سال ۱۸۶۸ به فضای عمومی تبدیل شده است و مکان زیبا و آرامش بخشی برای گردشگران و برای قایق سواری و گشت و گذار در میان درخت های کهنسال آن است. علاوه بر آن، تعداد زیادی از خانه های زیبا و چشم نواز  و مناسب برای عکاسی به سبک هنر و معماری اروپایی قدیم، در این پارک وجود دارد.

 

جزایر اسپانیا چه شگفتی هایی دارند؟

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۲

جزایر اسپانیا بین کشورهای اروپا معروف است و بزرگترین آنها، مجموعه جزایر بالئاریک و قناری هستند. در شرق اسپانیا، چهار جزیره اصلی مجموعه جزایر بالئاریک (ایبیزا (Ibiza)، فورمنترا (Formentera)، مالورکا (Mallorca) و منورکا (Menorca)) قرار دارند که دارای ویژگی هایی هستند که مجزا و متفاوت از سایر بخش های اسپانیا است. مالورکا بزرگترین و معروفترین جزیره بالئاریک است، در حالی که ایبیزا به مقصد تفریح و جشن ها معروف است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۳

جزایر قناری، در سواحل جنوبی مراکش در دریای آتلانتیک واقع شده است. این جزایر هم برای سواحل زیبا، آب و هوای معتدل، و جاذبه های طبیعی ویژه مانند تپه های ماسپالوما (Maspalomas) در جزیره گرن کاناریا (Gran Canaria) و اتشفشان تیده (Teide) در جزیره تنریفا (Tenerife) معروف است. اروپایی ها، جزایر قناری را به عنوان بهشت کوچکی یاد می کنند و یکی از مقاصد اصلی گردشگران اروپایی محسوب می شود.

 

گراندا (Granda) کجاست

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۴

گراندا در دامنه کوهای سیریا نوادا (Sierra Nevada) و در جنوب اسپانیا واقع شده است و مجموعه ای از فرهنگ های قدیمی، زندگی پرجنب و جوش شبانه و جاذبه های تماشایی مانند آلهامبرا را در گنجانده است. آلهامبرا (Alhambra) با شهرت جهانی، اوج هنر موریشی و تاریخ آندولس را به تصویر می کشد.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۵

مجموعه قرون وسطایی گراندا یکی از بزرگترین مناظر معماری اروپا است و همه ساله بازدیدکنندگان زیادی را به آلهامبرا فرا می خواند. علاوه بر همه این معماری ها، باغ های سرسبز، و آبشارها و برکه هایش، تجربه بسیار لذت بخشی برایتان فراهم خواهد آورد.

 

بارسلونای تماشایی

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۶

شمالی ترین شهر اسپانیا، بارسلونا یکی از معروفترین مقاصد گردشگری است، چرا که هر انتظاری که یک توریست نیاز داشته باشد، در این شهر براورده می شود. بناهای تاریخی، زندگی پرتحرک شبانه، فرهنگ های گوناگون در این شهر فراوان است.

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۷

معماری منحصر به فرد بارسلونا مربوط به کارهای معماری اسپانیایی به نام آنتونی گودی است و از جمله کارهای او، کاسا باتلو (Casa Batllo) و کلیسای مشهور ساگرادا فمیلیا (Sagrada Familia) است. هر دو این ساختمان های فوق العاده تلفیقی از طراحی های مسحور کننده، مجسمه ها و رنگ های متنوع هستند. فعالیت های مشهوری که می توان در بارسلونا انجام داد، قدم زدن در خیابان La Ramla است، خیابانی که با انبوهی از درختان کهنسال زینت بخشیده شده است. اما سواحل بارسلونا و تفریحات آبی آن نیز بسیار مشهورند.

 

چرا به خیابان لارامبلز برویم؟

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۸

گردشگرانی که به این خیابان قدم می گذارند، آرزو می کنند این خیابان هیچ انتهایی نداشته باشد. این خیابان با میدان کاتالونیا شروع می شود و در کنار بنای تاریخی کلومبوس پایان می یابد. خیابانی پر از رنگ و تصاویر، خانه های زیبا و مراکز خرید که می توانید به راحتی یک روز از طول اقامت خود را به این خیابان اختصاص دهید.

 

چرا به اسپانیا، کشور ماتادورها می گوییم؟

جاهای-دیدنی-اسپانیا-توریست-اپ۱۹

یکی از مشهورترین سنت های اسپانیا، گاوبازی است، به طوری که به عنوان یکی از نمادهای اسپانیا مطرح می شود.

البته این سنت، نه تنها در اسپانیا، بلکه در کشورهای پرتغال، فرانسه و در بخش هایی از آمریکای لاتین نیز دیده می شود. با اینحال، اسپانیا، طولانی ترین فصل برگزاری گاوبازی را در بین همه کشورها دارد و بزرگترین گاوبازی ها در این کشور رخ میدهد.
منشا پیدایش گاوبازی به دوران ماقبل تاریخ باز می گردد؛ گاوها در دوران ماقبل تاریخ، نقش مهمی در جشن های مذهبی قبایل ایبری داشتند )قبایل ایبری، یکی از قبایل اصلی کشور اسپانیا است( و بعدها یونانیان و رومی ها گاوبازی را به عنوان پدیده ای نمایشی مورد استفاده قرار دادند. در ابتدا افراد نشسته بر اسب ها، با گاوهای خشمگین نر جنگ را آغاز می کردند،اما در قرن ۰۱ ام، افراد با پای پیاده شروع به جنگ با گاوها کردند و به این ترتیب، گاوبازی از آن زمان بسیار معروف شد و تا امروز نیز ادامه دارد.

به افرادی که در این نمایش گاوبازی شرکت می کنند، ماتادور گفته می شود و باید در چندین مرحله با گاوهای مختلفی جنگ را انجام دهند.
گاوبازی همه ساله در روزهای ۸ام تا ۰۱ ژوئن در شهر پامبلونای اسپانیا ) Pamplona ( برگزار می شود و مردم زیادی از شهرهای مختلف اسپانیا در میدان های مخصوص گاوبازی گرد هم می آورد.

سخن پایانی

مسلما اگر به اسپانیا سفر کرده باشید و یا اگر قصد سفر به اسپانیا در طول تعطیلات عید داشته باشید، با مکان ها و جاذبههایی آشنا خواهید شد که در این دو مقاله مجال اشاره به آنها نبود. بنابراین مایه بسی خوشحالی خواهد بود اگر بتوانید تجربیات خود را از این مکان های جدید با ما به اشتراک بگذارید.

علاوه بر آن، اگر در برقراری ارتباط با مردم بسیار خونگرم و شوخ طبع اسپانیا، با مشکل مواجه شدید، می توانید با اپلیکیشن توریست اپ به راحتی ارتباط برقرار کنید و حتی زبان زیبای اسپانیایی را یاد بگیرید.

/

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول

۱۰ جای دیدنی اسپانیا، کشور ماتادورها – قسمت اول
جاهای دیدنی اسپانیا / جاهای دیدنی اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4
دیدگاه

 1. محمدرضا گفت:

  من تقریبا ۵ سال پیش به اسپانیا سفر کردم. من خودم کشورایی که طبیعت بکر داشته باشن رو، ترجیح میدم. اما اسپانیا انقدر زیبا و شگفت انگیزه که بعد از ۱۵ روز مسافرت، یک غم بزرگ تو دلم مونده بود که چرا نتونستم همه جا رو ببینم. متن شما من رو دوباره برد به خاطره های اون دوران. ممنونم

 2. عاشق سفر گفت:

  متنتون خوب بود، گرچه میشه خیلی بیشتر در مورد هر کدوم از منطقه ها توضیح داد. اما من از گاوبازیشون خیلی بدم میاد. چرا ما آدما فکر می کنیم با موجودات دیگه هر جور دلمون خواست، صحبت کنیم؟؟؟!!

 3. سعید گفت:

  به نظرم در سفر به اسپانیا، داشتن یک مترجم واقعا لازم باشه. چون زبان اسپانیایی اصلا به گوش ما آشنا نیست.

 4. یاسر فهیم گفت:

  به نظرم وقتی از اسپانیا می نویسید، باید یک جایگاه ویژه ای برای باشگاه های فوتبالش اختصاص می دادید.