alexa جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته|توریست اپ
logo

جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته

جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته

جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته

احتمالا همگی ما در دنیای اینترنت و از طریق عکس ها و مانند آن با انواعی از تصاویر زیبای طبیعت و مکان های مختلف (مانند: جاهای دیدنی اندونزی) روبرو شده ایم. و همواره از فواید سفر آشنا هستید و همیشه مناظر بکر همواره این سوال را در ذهن ما ایجاد کرده است که:

آیا نباید قبل از آنکه فرصت زندگی را از دست بدهم، این مکان های ارزشمند، زیبا و شگفت انگیز را از نزدیک ببینم؟

اگر با این سوال مواجه شده اید، باید بگوییم یکی از مکان هایی که همچنان و با وجود تخریب های انسانی، ارزش واقعی دیدن دارد، اندونزی است. کشور اندونزی، در واقع مجموع الجزایزی با ۱۸ هزار و ۱۱۰ جزیره است که در ۶۰۰۰ جزیره آن، انسان ها ساکن شده اند و دیدن جاهای دیدنی اندونزی واقعا لذت بخش است.

این کشور به سرزمین آتشفشان ها معروف است، چرا که دارای ۴۰۰ کوه آتشفشانی  و ۱۰ آتشفشان فعال است. شعاری که خود مردم اندونزی به کشورشان می دهند، “اندونزی شگفت انگیز” است که به واقع می تواند درست باشد. یکی از جزایر آن به نام گینه نو، دومین جزیره بزرگ جهان، به تنهایی دارای تعداد زیادی گونه های مختلف عجیب و منحصر به فرد است که در هیچ کجای جهان یافت نمی شود.

جنگل های حاره ای اندونزی از لحاظ وسعت، دومین جنگل های جهان بعد از برزیل را تشکیل می دهند و با همان سرعت به طور تقریبی، قطع شده اند و از بین رفته اند. اما همچنان مناطقی از این جنگل ها، چشم و روح شما را مسحور خواهند کرد.

از همین رو در این مقاله تلاش کرده ایم به اندونزی برویم و از مکان ها و جاهای دیدنی اندونزی بازدید کنیم. بنابراین اگر مشتاق این سفر هستید، می توانید با ما همراه باشید.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۲۵

چگونه در بین ۱۸ هزار جزیره گم نشویم؟

با اینکه تعداد زیادی از جزایر موجود در کشور اندونزی در زیر آب قرار گرفته است، برای خود اندونزیایی ها هم گشت و گذار در بین این همه جزیره گیج کننده است.

بنابراین تقسیم بندی استانی و شهری بر اساس مجموعه جزایر کنار هم صورت گرفته است که جزیره های بزرگ تر به عنوان استان در نظر گرفته شده اند.

سوماترا، کالیمانتان، جاوه، بالی، سولاوسی، نوسا تنگارا، مالوکو و پاپوئا اسامی استان های این کشور هستند که هر کدام در بردارنده تعدادی از جزایر هستند.

 

 • سوماترا دارای ۱۰ جزیره است و فیل، کرگدن و ببر، حیوانات بومی این منطقه هستند. در این استان می توان یکنواختی فرهنگی در قومیت های اصلی مانند باتاک، مالای و مینانگ و قومیت کوچک تر منتاوی و کوبو را مشاهده کرد.
 • کالیمانتان، که به بخش های غربی، مرکزی، شرقی، جنوبی و شمالی تقسیم می شود، سومین جزیره بزرگ جهان و دارای جنگل های ناشناخته و رودخانه های خروشان است و به خانه اورانگوتان ها معروف است و می توان آن را بهشتی برای ماجراجویان توصیف کرد.

جاوه، شامل جاوای غربی، مرکزی و شرقی و جاکارتا است. قلب کشور محسوب می شود و دارای شهرهای بزرگی مانند جاکارتا به عنوان پایتخت است و مردم زیادی در این جزیره نه چندان بزرگ زندگی می کنند.

 • بالی، مشهورترین بخش اندونزی و مقصد اصلی گردشگری است. بالی تلفیقی از فرهنگ، سواحل افسانه ای، نواحی مرتفع تماشایی و زندگی آبی منحصربه فرد است و چندین سال است که بین مسافران جهانی مشهور شده است.
 • سولاوسی، شال بخش غربی و شرقی است. این جزیره با شکل عجیب و غریب خود دارای تنوعی از جوامع، چشم اندازهای تماشایی، فرهنگ توراجا، فون و فلور غنی، و مکان جهانی برای غواصی است.
 • نوسا تنگارا، شامل بخش غربی و شرقی، دارای انواع گروه های قومیتی، زبانی و مذهبی است و سوسمار کومودو، به عنوان اژدهای این جزیره شناخته می شود.
 • پاپوئا که در نیمه غربی آن گینه نو قرار دارد، کوه ها، جنگل ها و باتلاق هایی عظیم دارد و حتی به یک بخش غیر قابل نفوذ بیابانی منتهی می شود.

چه جاهایی از اندونزی را حتما باید دید؟

دره بالیِم (Baliem Valley): پیاده روی فوق العاده به سرزمین قبیله های لانی، دانی و یالی در پاپوئای دور.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ

دره بالیم یا دره بزرگ، در ارتفاعات غربی گینه نو واقع شده اند و بیشتر مردمان آن از قبیله دانی هستند.

برای اولین بار در سال ۱۹۳۸ و توسط آرچبالد، جانورشناس معروف شناخته شد.

مردمان دره بالیم، کشاورزانی بسیار خبره هستند و همچنان به شیوه باستانی و اجدادشان (انسان های اولیه) زندگی می‌کنند. به نحوی که پوشش آنها از شاخ و برگ گیاهان است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۳

اگر به این منطقه سفر کنید، گویی به تاریخ سفر کرده‌اید و می‌توانید به نحوی اجداد گذشته‌تان را مشاهده کنید. علاوه بر آن مناظر کوهستانی، رودهای خروشان، و دهکده‌های قومی قبیله‌ای از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه و اندونزی به شمار می‌روند.


 

بوروبودور (Borobudur): یکی از بزرگترین معابد بودایی در جهان که در بخش مرکزی استان جاوه قرار گرفته است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۵

معبد بودایی ماهایانا مربوط به قرن ۹ام در ماگلانگ، جاوه مرکزی، اندونزی و بزرگ ترین معبد بودایی در جهان است.

این معبد دارای ۹ پلتفرم، شش مربع و سه دایره است که بالای گنبد مرکزی قرار گرفته اند. این معبد با ۲۶۷۲ تابلو برجسته و ۵۰۴ مجسمه بودا تزیین شده است. گنبد مرکزی با ۷۲ مجسمه بودا احاطه می شود و هر کدام درون یک گنبد حفره دار نشسته اند. این معبد در قرن ۱۹ام و در طول سلطنت سایلندرا دیناستی ساخته شد که طراحی و معماری بودایی‌های جاوایی را دارد که تلفیقی از آیین بومی اندونزیایی و مفهوم بودایی نیروانا (Nirvana) است. این معبد تاثیری از هنر گوپتا است که منعکس کننده تاثیر هندو بر این ناحیه است، با این وجود هنر و عناصر اندونزیایی و بومی نیز در آن فراوان است. این بنای تاریخی، زیارتگاهی برای بودای بزرگ و مکانی برای آیین های بودایی بوده است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۴

سفر زیارتی در بخش اول این معبد آغاز می‌شود و به سمت اطراف معبد ادامه می‌یابد. این معبد دارای سه سطح سمبولیک از کیهان‌شناسی است: کامادهاتو (جهان عشق)، روپادهاتو (جهان اشکال) و آروپادهاتو (جهان بی‌فکری) که توسط راهنمای معبد به طور کامل توضیح داده می‌شود.

بازسازی این معبد بین ۱۹۷۵ و ۱۹۸۲ توسط دولت اندونزی و یونسکو انجام گرفت و به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد.


 

پارک بین المللی برمبو-تنگر-سمرو (Bromo-Tengger-Semeru National Park): تعدادی از ترسناک‌ترین مناظر آتشفشانی در روی سیاره و یکی از بهترین مکان‌ها در جهان برای طلوع آفتاب است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۶

این پارک در جاوه شرقی واقع شده است. تنها منطقه محافظت شده‌ای است که دارای دریای شنی است و دارای چهار آتشفشان مخروطی است. بلندترین کوه‌ها در جاوه مانند کوه سیمرو و چهار دریاچه و ۵۰ رودخانه در آن یافت می‌شود.

سیمرو یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های اندونزی است. مخروطی سوختن برومو در دریایی از شن و ماسه‌های آتشفشانی منظره ترسناکی به این منطقه می‌دهد.بیشتر مردمان این کشور، از قومیت‌های هندو هستند و از همین نظر شبیه مردم بالی هستند و آثاری از امپراطوری ماجاپاهیت را در این منطقه می‌توان مشاهده کرد.


 

بوناکن (Bunaken): یکی از بهترین مقاصد برای غواصی در جاهای دیدنی اندونزی است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۷

بوناکن جزیره ای به وسعت ۸ کیلومتر مربع و بخشی از پارک بین المللی دریایی بوناکن است. در شمالی‌ترین نقطه از جزیره سولاوسی قرار دارد. غواصی در این منطقه، بازدیدکنندگان زیادی به خود جذب می‌کند.

آب های پارک بین المللی بوناکن بیش از ۱۵۶۶ متر در حوزه مانادو عمق دارد و دامنه دمایی آن بین ۲۷ تا ۲۹ درجه سانتیگراد است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۸

آب‌های این منطقه تنوع وسیعی از مرجان‌ها، ماهی‌ها، خارپوستان و اسفنج‌ها را دارد و علاوه بر آن دارای ۷ تا ۸ گونه از حلزون های غول پیکر است که فقط در این منطقه وجود دارند. تعداد گونه‌های مرجانی در این منطقه، ۷ برابر گونه‌های مرجانی هاوایی است و بیش از ۷۰% همه گونه‌های معروف ماهی‌های بخش غربی اندونزی که مربوط به اقیانوس آرام است، در این منطقه یافت می‌شود.

اگر مشتاق دیدن دنیای زیر آب و جانوران دریایی هستید، پارک بین‌المللی بوناکن، تجربه شگفت‌انگیزی برای شما خواهد بود.


 

پارک بین المللی کرینسی سبلات (Kerinci Seblat National Park): ببرها، فیل ها، گل‌های بسیار بزرگ با شکل‌های عجیب و غریب، در این گستره وسیع جنگلی سوماترا قرار دارد.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۰

پارک بین‌المللی کرینسی سبلات، بزرگ‌ترین پارک‌ملی در جزیره سوماترا است و خود به چهار محدود سوماترای غربی، جامبای، بنگلولو و سوماترای جنوبی تقسیم می‌شود.

این پارک خانه و اقامتگاه انواع متنوعی از جانوران (فون) و گیاهان (فلور) است. بیش از ۴ هزار گونه گیاهی تا امروز در این پارک شناسایی شده است که جالب توجه‌ترین آن گل‌های بسیار بزرگ رافلسیا آرنولدی و گیاهانی با بزرگ‌ترین بخش گل به نام تیتان آروم است.

ببر سوماترایی در این پارک قرار دارد و تخمین زده می‌شود که بیش از ۱۶۵ ببر در این منطقه محافظت‌شده زندگی می‌کنند. این بدین معنی است که تعداد ببرها در این منطقه بیش از تعداد ببرها در نپال و چین است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۹

علاوه بر آن این پارک اقامتگاهی برای انواع بزرگ دیگری از گربه سانان مانند پلنگ ها، گربه مرمری و گربه طلایی آسیایی است.

تاپیرهای مالایی، فیل های سوماترایی و خرس‌های آفتاب مالایی در این منطقه زندگی می‌کنند و در سال ۲۰۰۸، این منطقه به عنوان منطقه حفاظت شده بین‌المللی در نظر گرفته شد.

بیش از ۳۷۰ گونه پرنده منحصربه‌فرد و زیبا مانند مرغان بهشتی در این پارک پرواز می‌کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید به اندازه تمام عمرتان، حیوانات عجیب و دست نیافتنی ببینید، به این منطقه سری بزنید و شگفت‌زده شوید.


 

پارک بین‌المللی کومودو: خانه‌ای برای اژدهای کومودو و یک اکوسیستم دریایی عظیم و مهم

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۱

این پارک در محدوده شرقی و غربی نوسا تنگارا قرار گرفته است. این پارک دارای سه جزیره بزرگ‌تر کومودو، پادار و رینکا و ۲۶ جزیره کوچک‌تر است. این پارک در سال ۱۹۸۰ و برای حمایت از اژدهای کومودو که به عنوان بزرگ‌ترین سوسمار دنیا شناخته می‌شود، ساخته شد. طول این سوسمار به بیش از ۳ متر می رسد. این پارک به عنوان میراث‌جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است.

بازدید‌کنندگان با تجربه راهنمای تور برای دیدن این بزمجه های شگفت‌انگیز و گاهی ترسناک می‌روند. البته این پارک می‌تواند یکی از مقاصد غواصی هم باشد.


 

دریاچه توبا: بزرگ ترین دریاچه آتشفشانی در جهان

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۳

بزرگ‌ترین دریاچه طبیعی کالدرا و آتشفشانی است. بیش از ۱۰۰ کیلومتر وسعت دارد و عمق آن ۵۰۵ متر است و در بخش میانی شمالی جزیره سوماترا واقع شده است.

این منطقه در طی ۲۵ میلیون سال گذشته بزرگ‌ترین انفجار آتشفشانی را داشته است. آزمایش‌هایی که در این منطقه انجام شده‌اند حاکی از آنند که تعدادی از ساکنین این مکان از این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

این جزیره، می تواند برای آبتنی، استراحت و دیدن گاه‌به‌گاه نمونه‌های جانوری شگفت‌انگیز، جالب توجه باشد.


 

بالی: این جزیره تا حدی از دیگر جزایر اطراف خود کوچک تر است و در غربی ترین بخش جزایر لسر سوندا واقع شده است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۴

بسیاری از مردمان هندویی در این منطقه زندگی می کنند و بیش از ۸۰% اقتصاد اندونزی وابسته به این جزیره است.

مردمان این جزیره در حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد با مردمانی از آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه پر شد و از لحاظ فرهنگی تلفیقی از مردمان اندونزیایی، مالزیایی، فیلیپینی و اقیانوسیه بوده است.

ابزارآلات سنگی مربوط به انسان‌های اولیه در روستای ککیک در بخش غربی این جزیره قابل مشاهده است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۵

برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ در این جزیره برای گردشگران ساخته شد و به صورت تدریجی انواعی از جاذبه‌های تفریحی، انواع بازارها و سواحل مناسب برای شنا و غواصی در این جزیره ساخته شد.

اگر حتی فرصت رفتن به همه ناطق جاهای دیدنی اندونزی را نداشته باشید، با گشت‌و‌گذار در این منطقه می‌توانید فرهنگ و کشور اندونزی را بشناسید.


 

تانا توروجا- ناحیه‌ای مرتفع از جنوب سولاوسی مشهور برای مراسم خاکسپاری فوق‌العاده عظیم.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۶

این ناحیه مردمان جنوب سولاوسی را در خود جای داده است. مردمانی بومی که بیشترشان مسیحی و تا حدی مسلمان هستند. توروجا به معنای “مردمان سرزمین ارتفاعات” است، چرا که این منطقه دارای کوه های بلند و وسیع است. انواع سازه های ساخته شده در دل کوه، انواع قبرستان های به یادگار مانده از گذشته های دور، زمین های کشاورزی که به شکل آبشار مانند ساخته شده اند، برای بازدید بسیار جالب توجه هستند.


 

تاناه لات. این مکان سازه بزرگ سنگی است که در بخش ساحلی جزیره بالی قرار گرفته است. تاناه لات معبد زیارتی هندوها است و علاوه بر مکان ویژه گردشگری، برای عکاسی بسیار مناسب است.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۸

معبد تاناه لات به معنای “سرزمینی در دریاست” و ریشه بالیایی دارد.

این صخره صاحلی در طول سالیان دراز و در اثر انباشت رسوبات ساحلی شکل گرفته است و جز جاهای دیدنی اندونزی می باشد.

ادعا می شود این معبد در قرن ۱۶ام و توسط دانگ هیانگ نیارتا ساخته شده است. او در طول سفرش به سواحل جنوبی این بخش سنگی از جزیره را یافت و تصمیم گرفت با ماهیگران آنجا زیارتگاهی صخره ای بسازند. این معبد در قرن های مختلف، به عنوان یکی از اسطوره های بالیایی بوده و خدای اصلی معبد، دوا بارونا یا باهاترا سگارا، خدای دریا و یا قدرت دریا است که امروزه نیز در این معبد پرستش می شود. این معبد یکی از ۷ معبد دریایی در اطراف ساحل بالیایی است. هر معبدی در تیر رس معبد دیگر قرار گرفته است تا شکلی زنجیروار در طول ساحل غربی-جنوبی ایجاد کند. این معبد به میزان زیادی از هندوئیسم تاثیر گرفته است.

در بخش پایه ای این معبد، مارهای دریایی زهردار برای نگهبانی از روح شیطانی و مزاحمان دیگر ساخته شده است و تمام معبد توسط ماری غول پیکر محافظت می شود.

در سال ۱۹۸۰ صورت سنگی این معبد شروع به فروریختن و تخریب کرد و در نتیجه دیگر داخل معبد امن نبود.

دولت ژاپن وامی به اندازه ۸۰۰ میلیارد روپیه به دولت اندونزی داد که برابر با ۱۳۰ میلیون دلار آمریکا بود تا از این معبد تاریخی و دیگر مکان های مهم موجود در بالی محافظت کند.

جاهای-دیدنی-اندونزی-توریست-اپ۱۹

در نتیجه، بالای یک سوم صخره های این معبد به صورت هوشمندانه ای با صخره های مصنوعی پنهان شدند.

این ناحیه به میزان زیادی تجاری سازی شده است و هر بازدید کننده داخلی برای بازدید از این معبد باید ۳۰ هزار روپیه پرداخت کند که این میزان برای افراد خارجی به ۶۰ هزار روپیه ارتقا می یابد که مبلغ بالایی می باشد ؛ اما میتوانید با ترفند هایی هزینه های سفر تان را کاهش دهید.

و همچنین برای رسیدن به قلعه، بازدیدکنندگان باید از یک سری مغازه های سوغاتی بالیایی که در هر سمت مسیر دریا قرار دارد، عبور کنند. و رستوران هایی نیز در اینجا تعبیه شده است.

به این ترتیب، ما تلاش کردیم از هر کدام از استان های اندونزی، منطقه ای را برای بازدید انتخاب کنیم که نه تنها ارزش دیدن دارند، بلکه تجربه های بسیار ارزشمندی از انواع انسان ها، جانوران و گیاهان در اختیار شما می گذارند. شما می توانید این تجربه های ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

توجه: دیگر نیازی به یادگیری زبان های مختلف جهان در سفر نیست، تنها کافیست اپلیکیشن توریست اپ را از اینجا دریافت کرده تا به راحتی به همه زبان های دنیا در سفرتان مسلط شوید.

منبع: wikitravel.org

/

جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته

جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته

جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته

جاهای دیدنی اندونزی / جاهای دیدنی اندونزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4
دیدگاه

 1. عطا. کا گفت:

  من رشتم زیست شناسی بوده و با استادم که اهل استرالیا است، اما پروژه هاش تو اندونزیه، به اندونزی سفر کردم (وقتی دانشجوی دکترا بودم و فرصت مطالعاتی داشتم تو استرالیا). اندونزی، واقعا معرکه است. اونقد که هر چی تو جنگلاش مثل ما که زیست شناسید، بگردید، دیگه فک نکنید که به بهشت نیازی داشته باشید. کی فکر میکنه، ۱۸ هزارتا جزیره میتونه کنار هم به وجود اومده باشه.
  ممنون از مطلب خوبتون

 2. عالیه گفت:

  کاش در مورد بعضی جاها بیشتر توضیح داده بودید. مثلا تانا توروجا. من زیاد ازش سردرنیاوردم.

 3. محسن نامی گفت:

  به نظرم دیدن اژدهای کومودو کافیه تا بکوبی بری اندونزی. شبیه به دایناسورهاست. خدا حفظش کنه. خخخخ

 4. هایده گفت:

  من فکر نمیکنم بشه با تورهای مرسوم، به دیدن این قبایل بدوی رفت؟ تا اونجایی که من میدونم، بیشتر تورها فقط به بالی سفر می کنن.