alexa جاهای دیدنی باتومی و بهشت قفقاز را بشناسید - توریست اپ
logo

جاهای دیدنی باتومی، بهشت قفقاز

جاهای دیدنی باتومی، بهشت قفقاز

جاهای دیدنی باتومی، بهشت قفقاز

وقتی به گرجستان سفر کردم، بازدید از جاهای دیدنی باتومی را در اولویت قرار دهم. باتومی پایتخت کشور گرجستان یکی از زیباترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم پارک‌ها، قلعه‌ها و همینطور فضاهای تاریخی و تفریحی دیدنی این شهر را مورد بازدید قرار دهیم. برای بازدید از بهترین جاذبه‌های دیدنی باتومی زمان خود را به طور دقیق تنظیم نمایید.

لینک های مرتبط
    سوغات گرجستان ؛وسایلی که باید با خود به یادگار بیاورید

    ۱۰ تا از لذیذترین غذاهای گرجستان که باید امتحان کنید

    موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

    مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

هر یک از بخش‌های این شهر برای شما جذاب خواهد بود.بنابراین برای راحتی شما و تصمیم گیری مناسب جهت سفر به شهر زیبای باتومی چند مورد از زیباترین و مشهورترین مکان های دیدنی آن را معرفی کردیم تا بتوانید قبل از سفر بهترین مکان را انتخاب کنید. در بین این موارد قلعه گونیو از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مسافران و گردشگران متعددی برای بازدید از آن به باتومی می روند. در نتیجه با توریست اپ همراه باشید.

جاهای دیدنی باتومی | جاهای دیدنی باتومی با عکس | جاهای دیدنی باتومی در شب | آدرس جاهای دیدنی باتومی | اماکن دیدنی باتومی گرجستان | جاهای دیدنی باتومی با قیمت

پارک ششم می

پارک ششم می

پارک ششم می یکی از پارک‌های بسیار زیبا در شهر باتومی است این پایتخت دارای یک دریاچه بسیار زیبا است. این پارک‌ها بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. ستون‌های ورودی این پارک به سبک یونانی طراحی شده است و یک تندیس بسیار زیبا به یاد فادیکو گوگیتیدزه که اولین خلبان زن در جنگ جهانی دوم محسوب شده است در این پارک واقع شده است. در مرکز این پارک یک دریاچه بیضی شکل قرار دارد که نام آن نوری جلی است که البته به افسانه‌ای تلخ متصل شده است. در زمان‌های قدیم پسر بچه‌ای در این دریاچه می افتد و البته برخی از افراد معتقد هستند که این موضوع افسانه‌ای ساخته ذهن است.

این پارک دارای باغ وحش زیبایی است که در اواخر دهه ۱۹۳۰ تأسیس شده است. همینطور در سال ۲۰۰۶ این باغ وحش به صورت مجدد مدلسازی شد. این باغ وحش یک زیستگاه بسیار عالی برای گونه‌های جانوری متفاوت محسوب می‌شود. بازدید از اسب‌های زیبا و خرگوش‌های بازیگوش در این باغ وحش برای نوجوانان بسیار لذت بخش است. ورود به بخش باغ وحش و شهربازی آن نیاز به خرید بلیط دارد که برای کودکان کمتر از ۱۲ سال اجازه ورود به باغ وحش داده نشده است.

عشق و حال درباتومی | ساحل باتومی | بهترین مکان های دیدنی شهر باتومی | دیدنی های باتومی | پایتخت تابستانی گرجستان | جاذبه های معروف باتومی

برج الفبای باتومی

جاهای دیدنی باتومی

برج باتومی دارای ارتفاع ۱۴۵ متر بوده و بلندترین ساختمان در گرجستان محسوب می‌شود. این بنا قدمت ۵ هزار ساله دارد و مشهور به برج الفبا است. طراحی این برج بی نظیر است و یک معمار حرفه‌ای آن را طراحی شده است. طراحی این برج به صورت مارپیچ بوده و از فضای دو بعدی در طراحی استفاده شده است که شبیه به DNA بدن انسان است. بدنه این برج آلومینیومی است و ۳۳ حرف الفبای گرجی به شکل مارپیچ دو سوی بر روی این برج دیده می‌شود. در بین هر حرف فضای خالی دیده می‌شود. در بالای این برج می‌توانید به کل شهر تسلط داشته باشید. این برج دارای رستوران‌های بسیار مدرن برای مهمانان است. برج دارای آسانسور بوده و یکی از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی باتومی محسوب می‌شود. در بازدید از بخش‌های مشخصی از این برج باید بلیط تهیه نمایید که قیمت تعیین شده برای هر بلیط در فصل‌های مختلف سال متغیر است.

باتومی عکس | باتومی دختر | باتومی+دیسکو | تور باتومی | باتومی تور | باتومی بهتره یا تفلیس | هزینه سفر به باتومی | مشهورترین مکان های دیدنی باتومی

بنای یادبود مده آ باتومی

بنای یادبود مده آ باتومی

در بین انواع جاذبه‌های دیدنی باتومی این بنا که مجسمه‌ای بسیار زیبا است یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. این بنای یادبود توسط فردی به نام داویت خامالادزه طراحی شده است. این بنا در میدان اروپای باتومی که به نوبه خود یکی از زیباترین میدان‌های شهر و بهترین جاذبه‌های دیدنی باتومی نیز محسوب می‌شود قرار گرفته است و طراحی و ساخت آن به سال ۲۰۰۷ باز می‌گردد. این مجسمه سمبلی از شاهزاده اساطیر یونانی محسوب می‌شود. داستان‌های یونانی که در این خصوص وجود دارد بسیار جذاب است. این مجسمه دخترکی را نشان می دهد که پشم زرین در دست دارد. این داستان بسیار ناراحت کننده است و نشان از فضای عاشقی بین یاسون و مده آ زنی یونانی است. در بازدید از این مجسمه چه خوب است دوربین عکاسی با خود به همراه داشته باشید. این مجسمه از ترکیب رنگ آبی و طلایی ساخته شده است و بسیار زیبا طراحی شده است.

راه های سفر به گرجستان | بهترین جاذبه های دیدنی گرجستان | بهترین جاذبه های گردشگری باتومی | باتومی را بهتر بشناسید | چگونه به باتومی سفر کنیم

موزه هنرهای آجارا

موزه هنرهای آجارا

این موزه برای هنردوستان یک انتخاب بسیار عالی محسوب می‌شود. موزه هنر آجارا دارای نقاشی‌های زیبا از قرن نوزدهم و هفدهم است. در این موزه می‌توانید آثار هنر زیبای هنرمند بزرگ Pirosmani را تماشا کنید. موزه هنرهای آجارا در دو طبقه طراحی شده است و معماری زیبا و خاص آن در ذهن‌ها خاطره می شوند. این موزه در سال ۱۹۹۸ در شهر باتومی شروع به فعالیت نمود. آثار گرافیکی زیبا، مجسمه و نقاشی‌ها و همینطور هنرهای تزیینی هنرمندان گرجی در این موزه هنوز هم برای خارجیان در معرض عموم قرار گرفته است. پس از بازدید از فضای داخلی این موزه می توانید در رستوران‌ها و همینطور کافی شاپ های آن خودتان را دعوت به صرف غذاهای خوش طعم گرجی کرده و همینطور قهوه‌های ناب این منطقه را تأسیس نمایید. این موزه در خیابان گرگیلادز شماره ۸ در شهر باتومی قرار دارد و یکی از مهمترین جاذبه‌های دیدنی باتومی محسوب می‌شود. برای ورود به این موزه نیاز به پرداخت هزینه به عنوان خرید بلیط دارید اما در برخی از زمان‌های سال هزینه‌های موجود بسیار کاهش می‌یابد و شامل طرح‌های تخفیف توریستی می‌شود.

مسجد اورتا جامع

مسجد اورتا جامع

این مسجد نیز در لیست یکی از بهترین جاذبه‌های دیدنی باتومی قرار دارد. این مسجد در خیابان کوتایسی قرار دارد. این مسجد با معماری سنتی و مدرنیته تلفیق شده است و یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی باتومی محسوب می‌شود. نمای بیرونی این مسجد با رنگ‌های صورتی، سبز و آبی طراحی شده است. بر روی دیوارهای این مسجد از کتیبه‌های آبی استفاده شده است و به طور کلی یکی از جاذبه‌های تاریخی بسیار عالی است. این مسجد دارای نقش‌های برجسته رنگی بر سر در خود بوده و از درب‌های چوبی بسیار عالی در طراحی آن استفاده شده است. در بخش دیگر این مسجد شاهد فضای ساده و زیبای ترکیبی هستیم، این طراحی در کمتر مسجدی دیده می‌شود. بازدید از مسجد اورتا جامع بوتامی برای تاریخ دوستان یک گزینه بسیار عالی خواهد بود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد این مسجد یکی از بهترین سازه‌های تاریخی گرجستان است. در بازدید از این مسجد می‌توانید غروب آفتاب را انتخاب کنید نمای سنگ‌های رنگی بیرونی آن بسیار دل انگیز خواهد بود. برای بازدید از این مکان نیاز به پرداخت هزینه ندارید اما ندارید اما باید پوشش مناسبی داشته باشید.

سفر به باتومی | سفر به باتومی با ماشین | سفر باتومی زمینی | مکان های دیدنی باتومی را بهتر بشناسید باتومی را بشناسید | به باتومی سفر کنید

چشمه‌های رقص باتومی

جاهای دیدنی باتومی - گرجستان

دلمان نیامد در لیست مهمترین جاذبه‌های دیدنی باتومی صحبت از چشمه‌های رقص باتومی نکنیم. چشمه‌های رقص در سال ۲۰۰۹ در این شهر ساخته شده است و یک طراح فرانسوی این فضا را پیشنهاد داده است. سبک طراحی این چشمه بسیار خاص است. لامپ‌های کوچک و رنگی که برای این چشمه‌ها در نظر گرفته شده است بسیار زیبا و خاص هستند اینطور که مشخص شده است در این چشمه ها از موزیک های پاپ، کلاسیک و راک استفاده می‌شود که با یک تکنولوژی جدید به سبکی عجیب با حرکات آب همخوانی دارند. بازدید از این مکان در تاریکی‌های شب بسیار لذت بخش است و یکی از ارزانترین جاذبه‌های دیدنی باتومی محسوب می‌شود. شما می‌توانید در کنار این حوضچه زیبا بنشینید از موسیقی ملایم لذت ببرید و از بستنی‌های خوش طعم محلی که توسط دستفروش های مهربان به فروش می‌رسد لذت ببرید. این مکان برای سفرهای خانوادگی یک گزینه بسیار عالی است. در این فضا در فصل بهار جشنواره و فستیوال‌های خیابانی زیادی نیز برگزار می‌شود و این که مشخص شده است یکی از بهترین مکان‌های دیدنی به شمار می‌آید. جاهای دیدنی باتومی می‌تواند برای کسانی که قصد دارند با تکنولوژی های ساخت جدید در این کشور آشنا شوند یک انتخاب ویژه محسوب می‌شود.

تفریحات باتومی | مشهورترین جاهای دیدنی باتومی | باتومی | شهر باتومی | باتومی یا تفلیس | بهترین دیدنی های باتومی | برج الفبای باتومی

قلعه گونیو

قلعه گونیو - گرجستان و باتومی

قلعه گونیو یکی از قدیمی ترین جاهای دیدنی باتومی محسوب می شود که قدمت آن به قرن دوم پس از میلاد باز می گردد. این قلعه در دهکده باتومی قرار دارد. موزه آثار باستانی در قلعه گونیو یکی از موزه های باستان شناسی بسیار زیبا محسوب می شود و یک گزینه بسیار عالی برای تاریخ دوستان است. سیستم های آبرسانی این موزه بسیار جالب است.

اگر می خواهید در مورد جاذبه های گردشگری جهان بدانید می توانید اپلیکیشن توریست اپ را دانلود کرده و قبل از سفر به مقاصد مختلف اطلاعات کافی کسب کنید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *