alexa هیجان انگیزترین جاهای دیدنی بدروم - تویست اپ
logo

هیجان انگیزترین جاهای دیدنی بدروم

هیجان انگیزترین جاهای دیدنی بدروم

هیجان انگیزترین جاهای دیدنی بدروم

جاهای دیدنی بدروم : بدروم از شهرهای مهم کاریا در کشور ترکیه است که دارای پیشینه ای کهن و قدمتی تاریخی می باشد. این شهر کوچک در گذشته، جولانگاه و محل تاخت و تاز و اشغال گری حکومت هایی نظیر، مقدونیه، پرس ها و امپراطوری روم  بوده است.

شهر بدروم تا قبل از دهه ۱۹۴۰، یک روستای حاشیه ای و کوچک بوده است که مردمان آن مشغول ماهیگیری و اغلب در صنعت شیلات فعال بوده اند. این منطقه با تبدیل شدن به یکی از قطب های گردشگری، در حال حاضر شهر بدروم از توریست پذیرترین و بهترین مقاصد برای گردشگران از اقصی نقاط دنیا می باشد و با شهرهای بزرگ و مهمی همچون، استانبول، ازمیر، انتالیا و … رقابت می کند.

امروزه بدروم به سبب جذابیت های خاص خود، دارای صنعت گردشگری پر رونقی می باشد که سالانه توجه هزاران جهانگرد و گردشگر را به خود جلب نموده و میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان از دهها کشور دنیا و قاره های مختلف می باشد.

جذابیت های این شهر بیشتر مربوط به، خانه های سفید رنگ یکدست، شن زارهای بسیار ریز، سواحلی جادویی، بندرگاه ها، گنبد ها، کشتی های بزرگ تفریحی با تمامی امکانات و غیره می باشد؛ بنابراین قبل از تصمیم گیری برای سفر به این شهر زیبا، باید از نقاط دیدنی این شهر اطلاعاتی داشته باشید تا علاوه بر آگاهی و شناخت کامل از این شهر، سفری خاطره انگیز و شاد را تجربه نمایید.

هیجان انگیزترین جاهای دیدنی بدروم

در این مطلب، جاهای دیدنی این شهر به شرح زیر معرفی می گردند.

  • قلعه بدروم
  • موزه زیر آبی بدروم
  • میلاس بدروم
  • لاگینا بدروم
  • سواحل بدروم
  • خلیج Gokova بدروم
  • شهر قدیمی بدروم
  • دروازه میندوس بدروم
  • لنگر گاه های بدروم

جاهای دیدنی بدروم: قلعه بدروم

این قلعه باشکوه به دست شوالیه هوسپیتالر ساخته شده و مساحتی در حدود ۳۰۰۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده است. این قلعه دارای ۵ برج مجزا و بزرگ می باشد که به نامهای برج مار، فرانسوی، ایتالیایی، انگلیسی وآلمانی که تماماً سفید رنگ هستند، خوانده می شوند. این قلعه در قرن ۱۵ میلادی به سنت پیتر اهدا شده است؛ به همین دلیل با نام قلعه سنت پیتر شهرت جهانی یافته است..

جاهای دیدنی بدروم: موزه زیر آبی بدروم

زیبا ترین و اختصاصی ترین موزه در جهان، موزه زیر آبی و باستانی این شهر می باشد. این موزه به نوبه خود جزو بزرگترین و مهم ترین موزه های زیر آبی محسوب می گردد و دارای حفاری ها، مرداب هایی نظیر، شیطان دره سی، یاسی آوا و بندر سرچه و همچنین، قدیمی ترین کشتی های غرق شده و موزه آلبوم می باشد.

جاهای دیدنی بدروم:میلاس بدروم

مقبره ای کهن و زیبا که با فرش هایی سنتی و قدیمی تزئین گردیده و به نام میلاس باستانی شهرت یافته است. مجموعه این مقبره، دارای خانه هایی زیبا و کوچک با دکوراسیون چوبی و پنجره هایی مشبک، نمونه ای جذاب از معماری محلی را برای گردشگران و بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته است.

لاگینا بدروم

یکی از مراکز مهم کاریا در نزدیکی عبادتگاه Hekate ، منطقه لاگینا می باشد و متشکل از قلعه هایی تاریخی با ستونهایی کوچک و بزرگ، موزه ها و مساجد باشکوه پوشیده با سنگفرش و حفاری های کوچک و بزرگ می باشد. این منطقه شگفت انگیز از نظر آثار باستانی و تاریخی شهرت جهانی دارد.

سواحل بدروم

این شهر دارای سواحل بسیار زیبا و شناخته شده ای می باشد که سالیانه صدها گردشگر و بازدید کننده را به سوی خود می کشاند. از مهم ترین سواحل بدروم می توان به سواحل اکیارلار، ارتاکنت و کارا اینجیر اشاره نمود.

سواحل اکیارلار از جمله سواحلی زیبا می باشد که عمده شهرت آن، به سبب شن زار های ریز و نرم ساحلی است.

سواحل ارتاکنت، از وسیع ترین سواحل شنی و بسیار لذت بخش و آرام برای استراحت می باشد.

سواحل کارا اینجیر نیز جزو زیبا ترین سواحل بدروم می باشد که در نزدیکی خانه های محلی و روستایی واقع شده است. تماشای غروب در این سواحل، از بهترین تجارب سفر به این منطقه می باشد.

خلیج Gokova بدروم

این خلیج زیبا در این شهر، جزو شگفت انگیز ترین خلیج هایی است که دارای آب های نیمه شفاف و فیروزه ای می باشد. خط ساحلی این خلیج در برخی نواحی، به سبب پوشش گیاهی و جنگلی، به رنگ سبز جلوه می کند و در برخی نقاط، به رنگ فیروزه ای دیده می شود.

در غروب و نیمه شب، جلوه زیباتری از خلق رنگ هایی زیبا و مناظری باشکوه را به نمایش می گذارد. این ساحل شگفت انگیز که در تنگه بسفر واقع شده است، در اطراف خود دارای کاخ هایی مرمرین و زیبا، قلعه هایی سنگی، خانه های روستایی، دهکده های ماهیگیری، قایقرانی، کشتی سواری، لنگرگاه و غیره می باشد.

شهر قدیمی بدروم

این شهر قدیمی و زیبا، درست پشت قلعه این شهر یا همان قلعه سنت پیتر واقع شده است و مجموعه ای زیبا از کوچه های تنگ و باریک، درختان انگور، پوشش گیاهی قابل توجه، مناظر زیبا و چشم انداز هایی شگفت انگیز را در خود جای داده است.

این شهر قدیمی، شهری دست نخورده و باستانی می باشد که مورد توجه همزمان، مورخین، باستان شناسان و گردشگران است

دروازه میندوس بدروم

این دروازه قدیمی، دیواره تخریب شده قلعه این شهر است و مربوط به شهر تاریخی هالیکارناسوس می باشد. دروازه میندوس از یادگارهای حمله اسکندر کبیر به این منطقه است. هر چند پس از جنگ هایی سنگین، سپاه اسکندر دچار شکست گردید؛ اما تقریباً تمام قلعه بدروم توسط سپاهیان او از بین رفت.

لنگرگاه های بدروم

لنگرگاه های این شهر با آب های مدیترانه ای، ترکیبی شگفت انگیز از انواع قایق ها و کشتی ها در اندازه های گوناگون، جزیره های ریز و درشت، غارهای طبیعی، حفره های زیر آبی، سواحل شنی و غیره را در این منطقه به نمایش گذاشته است. شنا کردن، غواصی، قایق سواری و موج سواری نمونه هایی از جذابیت ها و تفریحات موجود در این لنگرگاه های زیبا می باشد.

برای سفر به شهر توریستی این شهر و کسب اطلاعات لازم از این شهر و شناخت بیشتر نقاط دیدنی و پتانسیل های گردشگری آن، می توانید با توریست اپ و مشاورین آنلاین و رایگان آن همراه شوید؛ تا سفری جذاب و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

نرم افزار مترجم همراه ویرا یکی از پیش نیازهای سفر به بدروم است. که با آن می توانید سریعتر و راحت تر با مخاطبین خارجی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *