alexa جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد | توریست اپ.
logo

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد

ترکیه، یکی از زیباترین کشورهای دنیا است، یکی از بهترین مکان هایی که حداقل باید یکبار در طول عمرتان به آنجا سفر کنید و تجربیات زیبا و جدیدی برای خود خلق کنید، کشوری که انواع جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری را برای همه سلیقه ها با خود دارد. کشوری که در عین آن که فرهنگ آسیایی خود را حفظ کرده، به دلیل نزدیکی به اروپا، دروازه ورود به اروپا نیز محسوب می شود. اما جالب است بدانید این کشور پر از زیبایی، خواهان و علاقمندان بسیاری از ایران نیز دارد و از همین روست که ما در این مقاله تلاش کرده ایم به ترکیه سفر کرده تا مهمترین مکان ها و جاذبه های گردشگری  و جاهای دیدنی ترکیه استانبول را بررسی کنیم. اگر شما نیز مانند ما، علاقمند آشنایی با مکان های دیدنی استانبول ترکیه هستید، در این مقاله همراه مان باشید.

 

استانبول (Istanbul)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۳) استانبول (Istanbul)

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه و جهان است. استانبول تنها شهری است که در بین دو قاره قرار دارد و همین موضوع به جذابیت آن می افزاید و آن را به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می کند. استانبول به خاطر تفریحات شبانه، معماری خیره کننده، مکان های تاریخی، رستوران ها و بارهای زیبایش از معروفیت زیادی برخوردار است. اگر به این شهر سفر کنید، بدون اغراق متوجه خواهید شد که برای تماشای همه این مکان های زیبا و تفریحی،‌ بیش از چند روز تا حداقل یک هفته زمان نیاز دارید.

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد


موزه یا مسجد ایا صوفیه (AyaSofya)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۴) موزه یا مسجد ایا صوفیه (AyaSofya)

این موزه یکی از ارزشمندترین مکان های دیدنی ترکیه به حساب می آید. در اصل این مکان، کلیسای بسیار بزرگی بوده که بعدها به موزه تغییر کاربری داده است. معماری موزه ایا صوفیه به قدری زیبا و خیره کننده است که گردشگران زیادی همه ساله از آن دیدن می کنند و می توانند ساعت های زیادی صرف دیدن معماری، نقش نگاره ها، تابلوها و اشیای گران قیمت آن بکنند، به طوری که زمانی که از این موزه بیرون می آیند، به فردی پر از آرامش و پر انرژی تبدیل شده اند.

اگر قصد دیدن مکانی به زیبایی ایا صوفیه را دارید، به مسجد آبی هم حتما سر بزنید،‌ مسجدی که رنگ گنبد آن آبی است،‌ اما در ساخت آن از جواهر استفاده شده و معماری زیبایی دارد، آنچنان که شما را در این اندیشه غرق می کند که انسان های روزگاران قدیم چه خوش ذوق و خوش سلیقه بوده اند.


پاموکاله (Pamukkale)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۶) پاموکاله (Pamukkale)

مکانی سورئال و دیدنی به نام پاموکاله که به قلعه پنبه ای معروف است، و در بخش غربی ترکیه قرار گرفته است. این مکان از صخره های بلند و پشت سر هم کاملا سفید تشکیل شده و آب آن دارای میزان کلسیم بالایی است. وقتی به این مکان پا میگذارید، چشم اندازی وسیع و آبشارگون و غرق سفیدی را مشاهده می کنید که چشم های شما را می نوازد. علاوه بر آن می توانید از چاله های آب گرم آن برای خواص درمانی و آرام سازی بدن استفاده کنید و به این ترتیب،‌ جسم خود را غرق در آرامش و لذت بکنید. در چنین لحظاتی است که خوشبختی را با تمام وجود تجربه خواهید کرد. علاوه بر آن، می توانید در این مکان، عکس های بسیار زیبایی نیز ثبت کنید.

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد


کاپادوکیه (Cappadocia)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۸) کاپادوکیه (Cappadocia)

کاپادوکیه،‌به شهر بادبادک ها و بالن ها معروف است؛ شهری که بی شباهت به روستایی بسیار زیبا و پوشیده از تپه ها و صخره های خوشرنگ است که گذر زمان به صورت ویژه ای آنها را تراش داده است. علاوه بر آن در این شهر،‌هتل های بسیار زیبا به سبک سنتی و غار مانند طراحی شده که تمام اشیا آن سنتی و از دوران قدیم به جا مانده است. اگر عاشق سنت و تاریخ هستید، حتما به این شهر سری بزنید. پیشنهاد می کنیم با پای پیاده تمام شهر را طی کنید و از تصاویر فوق العاده ای که طبیعت و مردم خلق کرده اند، ‌لذت ببرید. در نهایت بالن های کاپادونیه را علی رغم هزینه نه چندان کم،‌امتحان کنید و به تماشای آبی بیکران آسمان و زمین های پوشیده از زیبایی طبیعی خداوند بروید.

اما فراموش نکنید که یکی از نوشیدنی های خوشمزه و منحصر به فرد این شهر،‌چای های ویژه این شهر است که می توانید به عنوان سوغاتی نیز، آن را به شهر و دیار خود ببرید.


کوش آداسی (Kuşadası)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۹) کوش آداسی (Kuşadası)

یکی از شهرهای ساحلی ترکیه که برای تفریحات ساحلی اش بسیار معروف است، کوش آداسی است. این شهر در بخش غربی ترکیه واقع شده و در استان آیدین قرار دارد. این مکان به دلیل شباهتش به شکل پرنده، به کوش آداسی معروف است، چرا که کوش در زبان ترکی به معنای پرنده است. اگر مشتاق تفریحات آبی و آفتاب درخشان این شهر هستید، برای رفتن به این شهر و وقت گذراندن در آن، زمان بگذارید. اگر در نهایت، تفریحات ساحلی شما را سیراب کرد، ما به شما بازدید از جاذبه های تاریخی این شهر،‌ یعنی اِفِسوس، دیدِما، میلِتوس و پِراینه را پیشنهاد می کنیم.

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد


 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره ترکیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 

خیابان استقلال و میدان تقسیم (İstiklalCaddesi and Taksim)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۱۰) خیابان استقلال و میدان تقسیم (İstiklalCaddesi and Taksim)

اگر به استانبول سفر کنید و خیابان استقلال و تکسیم را نبینید، مثل این است که در پاریس باشید و به شانزلیزه سر نزنید. معروفیت این خیابان به دلیل وجود مغازه ها، رستوران ها، کافه تریاها، سینماها، گالری های هنری و آثار تاریخی است که دراین منطقه قرارگرفته است. در طول خیابان استقلال یک تراموای قدیمی در حال حرکت است که مسیر ۳ کیلومتر از میدان تکسیم تا انتهای خیابان استقلال را طی می کند.


اسکودار (Uskudar)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۱۱) اسکودار (Uskudar)

اسکودار یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبولاست که در قسمت آسیایی این شهر قرار دارد. شما می توانید از میان شلوغی ها وارد آب های آسیا شوید. گفتنی است که لنج از کنار برج دختر (KizKulesi) می گذرد که بر جزیره کوچکی حدود ۲۰۰ متری ساحل جای گرفته است. این مکان در شب زیبایی خیره کننده ای دارد.

جاهای دیدنی ترکیه ، کشوری که حتما باید به آن سفر کرد


کاخ دلما بهچه (Dolmabahce Palace)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۱۲) کاخ دلما بهچه (Dolmabahce Palace)

این کاخ یکی از باشکوه ترین جاهای دیدنی استانبول است. لوکس، باشکوه و زیبا تنها تعداد کمی از صفت هایی است که برای توصیف کاخ دلما بهچه به کار برده می شود و حتی با کاخ ورسای قابل مقایسه است. کاخ دلما بهچه، در قرن ۱۹ با ۱۴ تن ورقه طلا ساخته شد، این کاخ پر زرق و برق ترین کاخ ترکیه است که آمیخته‌ای از معماری سنتی عثمانی و سبک های اروپایی نئوکلاسیک، باروک و روکو است.


قونیه (Konya)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۱۴) قونیه (Konya)

قسمت کوچکی در منطقه جنوبی آنکارا که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، قونیه است. در این مکان هر ساله از ۱۰ تا ۱۷ دسامبر مراسمی به عنوان “سماع عاشقانه دراویش” برگزار می شود که مربوط به حضرت مولانا است. استاد مولانا، از نظر بسیاری از مسلمانان جهان، به عنوان یک قدیس و یا عارفی بزرگ شناخته می شود. عارفان معتقدند که اتحاد با خدا تنها از طریق رقص عرفانی محقق می شود و آن را نوعی تکریم و احترام برای استاد مولانا بر می شمارند. در این مراسم نوعی رقص معنوی به همراه موسیقی به نمایش در می آید که از تمام دنیا برای دیدن نمایش به این مکان می روند. این مراسم در مکان های مختلف کنیا برگزار می شود.

جاهای دیدنی ترکیه | جاهای دیدنی استانبول | جاهای دیدنی ترکیه استانبول

مارماریس (Marmaris)

جاهای-دیدنی-ترکیه-توریست-اپ (۱۵) مارماریس (Marmaris)

شهر ساحلی در جنوب غربی ترکیه که هنوز در بین ایرانیان شناخته نشده است، اما طرفداران خود را دارد. این شهر ساحلی دارای بندرگاه های متعدد، میدان معروف آتا ترک، پارک آبی آکوا دریم، تور جیپ سافاری، تور کشتی و جزیره گردیو … است و به اندازه استانبول جذاب و شگفت انگیز است. برای دیدن و تجربه مکان های خاص و منحصربه فرد، مارماریس را پیشنهاد می کنیم.


 

ما در این مقاله تلاش کردیم، مهمترین شهرهای ترکیه که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی هستند را بررسی کنیم. اما برای کشور بزرگی مانند ترکیه، و وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی که تجربیات گرانقدری برای انسان فراهم می کنند، باید مقالات بیشتری را تهیه کرد. اما توریست اپ در این میان و در راستای فراهم کردن تجربیات شما دوستداران سفر و گردشگری، از نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما در طول سفر به ترکیه استقبال می کند. شما در ادامه می توانید تجربیات خود را را با ما و دیگر خوانندگان توریست اپ در میان بگذارید

منبع: www.planetware.com , www.traveltriangle.com

/


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3
دیدگاه

  1. کیدخت فداکار گفت:

    پاموکاله چقدرررررررر جای قشنگیه!!!

  2. Learndigital گفت:

    Thanks for an insightful post.These tips are really helpful. Thanks a lot.Keep it up.Keep blogging.!!