alexa مشهورترین جاهای دیدنی تفرش - توریست اپ
logo

مشهورترین جاهای دیدنی تفرش

مشهورترین جاهای دیدنی تفرش

مشهورترین جاهای دیدنی تفرش

هر یک از شهرهای استان مرکزی دیدنی‌های مخصوص به خود را دارند. عده‌ای فکر می‌کنند که اراک تنها شهر زیبای استان مرکزی محسوب می‌شود اما اگر شما را با بهترین جاهای دیدنی تفرش آشنا سازیم قطعاً نظرتان تغییر خواهد نمود.

لینک های مرتبط
  مکان های دیدنی کرمان
  جاهای دیدنی زنجان
  سفری دو روزه به جاهای دیدنی قم
  ارزان ترین مقاصد گردشگری در پاییز

 

توریست اپ در این مقاله قصد داریم در خصوص زیباترین جاهای دیدنی تفرش صحبت کند. این شهر دارای منابع غنی، هوای ملایم، زمین‌های حاصل خیز و همینطور موقعیت‌های طبیعی بی نظیری است که سبب شده است بسیاری از مردم به بازدید از این شهر مشتاق باشند.

بهترین جاهای دیدنی تفرش

غارهای زیبا در تفرش

غار علی خورنده از غارها و جاهای دیدنی تفرش

غار علی خورنده در فاصله سه کیلومتری جنوب غربی شهر تفرش قرار دارد، این غار در ارتفاعات کوه نقره کمر واقع شده است و مشهور به خشه است. برای رسیدن به این غار نیاز است که از روستای کوهین عبور نمایید و همینطور نیاز به گذر از دیواره‌ای به طور ۱۵ متر دارید. اگر دقت نمایید در سمت رسات این غار  چاهی به عمق ۵ متر وجود دارد که حمامک نامیده می‌شود.

غار امجک

غار امجک نیز در نزدیکی شهر تفرش بوده و یکی از زیباترین جاهای دیدنی تفرش محسوب می‌شود، این غار دارای دیواره‌های ۱۲ متری است که نیاز به ابزارهای کوهنوردی برای آن وجود دارد. دو دیواره به ارتفاع ۷ متر و همینطور دو متر برای ورود به این غار فراهم شده است. راهروی این غار پوشیده از گل فشنگ‌های زیبا است.

مهمترین جاهای دیدنی تفرش

چشمه‌های زیبا در تفرش

چشمه آب معدنی گراو تفرش

چشمه آب معدنی گراو: یکی از جاذبه‌های طبیعی و بسیار زیبا در تفرش محسوب شده که در بین دو دهکده طراران و کبوران قرار دارد. دسترسی به این چشمه بسیار آسان است.

نوع آبی که در گراو وجود دارد آب معدنی بی کربناته مخلوط است که در آن یون‌های سدیم و کلسیم به صورت ترکیب دیده می‌شود. این چشمه معروف بسیار مشابه با چشمه‌های کشور فرانسه از نظر ترکیبات بوده و یکی از زیباترین جاهای دیدنی تفرش محسوب می‌شود.

آب انبار بلور تفرش

آب انبار بلور از دیگر جاهای دیدنی تفرش محسوب می‌شود که در محله فم قرار دارد. این آب انبار مربوط به دوره قاجار است و طراحی آن بسیار زیبا و خاص محسوب می‌شود. در بخش وسط این آب انبار شاهد یک بادگیر هستیم به طوری که ۱۲ ستون داشته و ۲۰ گنبد را شامل می‌شود. بازدید از جاهای دیدنی تفرش در روزهای بهاری بسیار دل انگیز است.

چاه-دیوانه-تفرش

چاه دیوانه از زیباترین جاهای دیدنی تفرش است به طوری که بدون بازدید آن سفر شما کامل نمی‌شود. تنها یک چاه مانند چاه دیوانه است که در فرانسه قرار دارد.

زیباترین جاهای دیدنی تفرش

روستای طاد

روستای طاد

روستای طاد یکی از بهترین جاهای دیدنی تفرش محسوب می‌شود. این روستا چسبیده به تفرش است و در این باغ باغ‌های میوه زیاد دیده می‌شود که سبب شهرت آن شده است. قنات بسیار زیبایی در این روستا وجود دارد که به نوعی بسیار قبراق و سرحال است. این قنات دقیقاً در مرکز روستا قرار دارد و آب آن پس از ذخیره شدن سبب می‌شود برای آبیاری درختان و پرورش میوه‌ها استفاده می‌شود. این محیط برای رفع خستگی بی نظیر است.

بهترین جاهای دیدنی تفرش

روستای خانک تفرش

روستای خانک تفرش

روستای خانک در لیست بهترین مناطق گردشگری تفرش قرار دارد و به نوعی در ۳۰ کیلومتری این شهر واقع شده است. این روستا در ابتدا مانند یک کیک تولد قهوه‌ای رنگ به چشم می‌آید و در خاک این روستا از اکسید آهن استفاده شده است.در این منطقه آبشار خانک قرار دارد که به نوعی از جاذبه‌های دیدنی این روستا محسوب می‌شود و بسیار زیبا و خاص است.

بهترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی تفرش

امامزاده ابوالعلی مهدی

امامزاده ابوالعلی مهدی

افرادی که علاقمند سفر به سفرهای مذهبی هستند می‌توانند از امامزاده ابوالعلی دیدن نمایند. ساخت این بنا به دوران ایلخانی باز می‌گردد. البته هنوز هم بخشی از این امامزاده تکمیل نشده است. در محوطه این امامزاده یک درخت چنار کهن قرار دارد که بازدید از آن بسیار لذت بخش است. ورود این امامزاده یک در چوبی است که بر روی آن کنده کاری‌های زیبا صورت گرفته است.

بهترین جاهای دیدنی تفرش و جاذبه های گردشگری تفرش

مسجد جامع شش ناو تفرش

مسجد جامع شش ناو تفرش

این بنا به دوران سلجوقی باز می‌گردد و در مرکز شهر تفرش قرار دارد. بایدزد از این بنا بسیار ارزشمند است و سبب می‌شود که با فرهنگ مردم این کشور بیشتر آشنا شوید. اینطور که مشخص شده است این مسجد دارد ایوان، صحن و همینطور شبستان است.

این مسجد به صورت ۸ ضلعی طراحی شده است و بخش‌هایی از آن بلند بوده و به ۵ متر می‌رسد. بازدید از این مسجد سبب می‌شود تا بتوانید به طور دقیق با نوع فرهنگ مردم این شهر آشنا شوید. مسجد جامع شش ناو یکی از بهترین جاهای دیدنی تفرش محسوب می‌شود.

زیباترین جاهای دیدنی تفرش

منطقه شکار ممنوع بازرجان

منطقه شکار ممنوع بازرجان

این منطقه در بخش شمالی این شهر قرار دارد و بسیار دیدنی و جذاب است. دور تا دور منطقه شکار ممنوع شاهد تپه‌های ماهوردی، دره‌ای و همینطور رودخانه‌ای هستیم. بلندترین منطقه در این بخش توال بوده و پست‌ترین منطقه نیز رودخانه قره چای نام دارد که تنها ۱۳۰۰ متر ارتفاع دارد. آب و هوای این منطقه سرد و نیمه خشک است و موقعیت زیستگاهی بسیار عالی دارد. این منطقه از نظر پوشش گیاهی و جانوری بسیار عالی و بی نظیر است.

در این منطقه از نظر جغرافیایی انواع گونه‌های گیاهی، علفی، بوته‌ای و همینطور گیاهانی همچون شاتره، کاسنی و .. رشد می‌کند. بازدید از جاهای دیدنی تفرش مخصوص منطقه بازرجان باید به همراه یک راهنما باشد به طوری که بتواند مسیرهای امن از حیوانات وحشی را به شما معرفی نماید.

بهترین مکان های گردشگری تفرش

چهار طاقی بهاران

چهار طاقی بهاران

چهار طاقی بهاران مربوط به دوران قاجار است و در شهرستان تفرش قرار دارد و در لیست مهمترین جاهای دیدنی تفرش نیز قرار گرفته است. این روستا در سال ۱۳۸۶ در لیست آثار ملی ایران ثبت شده است. در روستای بهاران یک ساختمان به طراحی ۴ طاق موجود دارد که چهار سمت آن باز بوده و به صورت خاصی طراحی شده است.

در نظر داشته باشید که این گزینه به طور کلی دارای فضای تاریخی بسیار ارزشمندی است و تاریخ دانان سراسر ایران در سال‌های مختلف سعی می‌کنند از چهار طاقی بهاران دیدن نمایند. آب و هوای این منطقه بسیار عالی است به طوری که در فصل بهار زیبایی خاصی را به خود اختصاص می‌دهد.

از جاهای دیدنی تفرش توریست اپ

هر یک از جاهای دیدنی تفرش ارزش مخصوص به خود را دارد و در هر ۴ فصل سال بازدید از انواع جاهای دیدنی تفرش می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4
دیدگاه

 1. آقایی گفت:

  سلام به چه علت در مورد ارمگاه دکتر حسابی خدابیامرز سخنی نگفتید

 2. بهار گفت:

  چرا از دکتر حسابی صحبتی مشده در صورتیکه تفرش شهر دکتر حسابی و زادگاه ایشان می باشد