alexa جاهای دیدنی رامسر را بهتر بشناسید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

جاهای دیدنی رامسر

جاهای دیدنی رامسر

جاهای دیدنی رامسر

یکی از زیباترین شهرهای شمالی که در بخش غربی مازندران واقع شده است رامسر می باشد. در این شهر جاهای دیدنی

لینک های مرتبط
    از اولین آژانس مسافرتی تا حقوق و انواعشان

    جزیره های پوکت و تایلند

    کندوان خارق العاده ترین جاذبه گردشگری تبریز

    حقایق و دانستنی در مورد موزه لوور

و طبیعت بسیار زیبایی وجود دارد که سالانه باعث جذب میلیون ها گردشگر به این منطقه می شود. این منطقه ییلاقی شمال کشور دارای جاذبه های تاریخی نیز می باشد. این شهر در مجاورت دریا و جنگل واقع شده است، همین امر به زیبایی این منطقه افزوده است. این منطقه دارای آب و هوای بسیار عالی است و عمده محصولاتی که در این منطقه پرورش می یابند برنج، مرکبات و چای می باشد. در این مقاله توریست اپ قصد دارد تا برترین جاهای دیدنی رامسر را به شما معرفی کند.

در شهر رامسر که یکی از غربی ترین شهرهای استان مازندران می باشد و در بین شهرهای تنکابن و رودسر واقع شده است آبشار، آب سرد و گرم معدنی، بوستان جنگلی، غار، چشمه، دریاچه، آثار تاریخی و باستانی، مراکز تفریحی و اقامتی وجود دارند. نزدیک بودن کوه، دریا و جنگل به این منطقه باعث شده است این شهر به یکی از قطب های گردشگری در کشور تبدیل شود. اگر در سفر بعدی خود قصد دارید به این شهر سفر کنید تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی مختصر در رابطه با جاهای دیدنی رامسر به دست آورید.

 

بوستان جنگلی صفارود

جاهای دیدنی رامسر

یکی از برترین جاهای دیدنی رامسر بوستان جنگلی صفارود می باشد. این بوستان شگفت انگیز در فاصله نه کیلومتری از روستای جواهرده واقع شده است. رودخانه، آب های معدنی و جنگل بسیار زیبا موجود در این منطقه از جاذبه های گردشگری این بوستان جنگلی می باشد. این بوستان در هر فصل دارای زیبایی منحصر به فرد است اما به شما توصیه می کنیم اگر قصد دارید به این شهر سفر کنید برنامه خود را برای اول فصل پاییز بچینید. این منطقه یکی از مکان های گردشگری رامسر می باشد که در سفر به این شهر نباید بازدید از این محله را از دست بدهید.

جاهای دیدنی رامسر

روستای جواهرده

جاهای دیدنی رامسر

یکی از زیباترین جاهای دیدنی رامسر روستای جواهرده می باشد. سالانه گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند. مسیر رسیدن به روستا قطعاً یکی از زیباترین راه هایی است که ممکن است طی کرده باشید. جنگل های سرسبز و آبشارهای شگفت انگیز از مکان های دیدنی این روستا می باشد.

با سفر به این منطقه از دیدن دیگر جاذبه های گردشگری موجود در این منطقه نهایت لذت را خواهید برد. این منطقه یکی از مناطق تاریخی شهر رامسر است که جنگل های موجود در این منطقه نیمی از سال از برف پوشیده شده است و هوای آن در فصل تابستان بسیار مناسب می باشد. این منطقه به عنوان یکی از مناطق رویایی، نگین فیروزه کوه های البرز و شاهکار طبیعت شناخته شده است. ارتفاع این منطقه از سطح دریا حدود ۲ هزار متر است و فاصله آن از دریای خزر بسیار کم می باشد.

جاهای دیدنی رامسر

قلعه مارکوه

قلعه مارکو

یکی دیگر از جاهای دیدنی رامسر قلعه مارکوه است. این منطقه از سلسله کوه های البرز به شما می آید که در فاصله ۶ کیلومتری ساحل و مسیر ارتباطی بین تنکابن به رامسر قرار گرفته است. وسعت این منطقه در رامسر حدود ۶۰۰ هزار متر مربع می باشد و انواع درختچه ها، درختان انجیلی، بلوط، شمشاد و ازگیل در این منطقه قرار گرفته اند. ارتفاع این منطقه از سطح دریا نیز حدود ۵۰۰ متر است. در بخش جنوبی این منطقه حدود ۳۴۰ پله وجود دارد که کار صعود را برای کوهنوردان ساده ساخته است.

جاهای دیدنی رامسر

کاخ موزه رامسر

جاهای دیدنی رامسر

یکی از زیباترین جاهای دیدنی رامسر موزه تماشاگه خزر می باشد. این موزه توسط رضاشاه بنا شده است که در زمان گذشته کاخ شاه در رامسر بوده است. این کاخ برای استراحت خانواده شاه ساخته شده بود. از طرح های معماری آلمانی-ایرانی در ساخت این کاخ استفاده شده است. هر چند از ساخت این کاخ سال های بسیار زیادی می گذرد اما همچنان شگفت انگیز و دیدنی است. این موزه در خیابان رجایی شهر رامسر قرار دارد. پس از انقلاب این کاخ شاه به موزه تبدیل شده است. مجسمه های بسیار زیبا که کار هنرمندان معروف ایرانی می باشد در این موزه به چشم می آیند.

جاهای دیدنی رامسر

تله کابین رامسر

جاهای دیدنی رامسر

تله کابین رامسر یک مجتمع رفاهی تفریحی می باشد که در سال ۱۳۸۷ در این شهر تأسیس شده است. این مجتمع تفریحی در ۵ کیلومتری بخش غربی رامسر و ۱۰۳ کیلومتری شهر سرسبز رشت واقع شده است. برای این مجتمع تجاری دو در ورودی تعبیه شده است. ورودی بخش شمالی این شهر محل ورود هم استانی های مازندرانی می باشد و ورودی بخش جنوبی آن برای مسافران است که از گیلان وارد مازندران می شوند. سرعت این تله کابین چیزی حدود ۳ متر بر ثانیه است، به طوری که مسیر ۲۰۰ متری را در طول مدت ۱۲ دقیقه و تا حدود ارتفاع ۷۰۰ متر بالا می رود.

جاهای دیدنی رامسر

گرسماسر

جاهای دیدنی رامسر

در مسیر رامسر به شهر منطقه کتالم مسیری فوق العاده شگفت انگیز و زیبا وجود دارد که اگر بخواهید تا انتهای آن را با اتومبیل شخصی خود طی کنید به یکی از مناطق ییلاقی باشکوه و زیبا در رامسر می رسید، این منطقه گرسماسر نام دارد. این منطقه در مسیر کوهنوردان که قصد فتح قله سماموس با ۳۶۰۰ متر ارتفاع را دارند قرار گرفته اند.

جاهای دیدنی رامسر

دالخانی رامسر

جاهای دیدنی رامسر

جنگل دالخانی یکی از جاهای دیدنی رامسر می باشد که در یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهر قرار گرفته است. این جنگل از سطح زمین دارای ارتفاع زیادی است و از آنجا که درختان بلندی در این منطقه قرار گرفته اند باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه شده است. این جنگل امروزه به بهشت جنگل ها معروف شده است. در مسیر خود به رامسر حتماً این جنگل زیبا را خواهید دید.

جاهای دیدنی رامسر

آب گرم های معدنی

جاهای دیدنی رامسر

در شهر رامسر جاهای دیدنی بسیار زیادی وجود دارند که برخی از آن ها دارای خواص دارویی می باشند، این جاذبه های گردشگری همان آب گرم های معدنی هستند. در این شهر آب گرم های معدنی بسیاری وجود دارند که تمامی آن ها دارای خواص درمانی عالی می باشند، از این رو سفر به این منطقه می تواند برای گردشگران فرصت عالی محسوب شود.

آب گرم های معدنی رامسر در دو نقطه مختلف این شهر واقع شده اند. برخی از آب گرم های معدنی به مادر شاه معروف هستند که در نزدیکی هتل و در مسیر کاخ موزه واقع شده اند. گروه دوم آب گرم های معدنی در منطقه سادات شهر رامسر واقع شده اند. از جمله آب گرم های معدنی گروه دوم می توان به کش و سنگ بنه و اشکرگرما اشاره کرد.

جاهای دیدنی رامسر

روستای ییلاقی جنت رودبار

جاهای دیدنی رامسر

با ادامه دادن مسیر جنگل دالخانی به چند روستای ییلاقی زیبا و شگفت انگیز خواهید رسید. مرتفع ترین روستا در این منطقه روستای جنت رودبار می باشد. این منطقه می تواند برای افرادی که به کوهنوردی، صخره نوردی و روستاگردی علاقه دارند گزینه مناسبی می باشد.

جاهای دیدنی رامسر

باغ ایرانی

جاهای دیدنی رامسر

یکی از جاهای دیدنی رامسر باغ ایرانی می باشد. این باغ در لیست ده باغ زیبا در سراسر ایران قرار گرفته است. همچنین این باغ به ثبت ملی رسیده است. نیمکت های زیبا و شگفت انگیزی در سراسر این باغ برای استراحت تعبیه شده اند. شما می توانید با رفتن به این باغ زیبا از فضای سبز آن نیز استفاده کنید. وسعت این باغ به ۳۳ هکتار می رسد. از این رو می توانید ساعت ها به گردش و پیاده روی در این باغ مشغول شوید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *