alexa با جاهای دیدنی شیراز آشنا شوید - اپلیکیشن توریست اپ
logo

جاهای دیدنی شیراز ، شهر بهار نارنج

جاهای دیدنی شیراز ، شهر بهار نارنج

جاهای دیدنی شیراز ، شهر بهار نارنج

شیراز، شهر عشق و باغ‌های دلگشا است. اگر قصد سفر به این شهر زیبا و خوش آب‌وهوا دارید، باید حداقل سه تا چهار روز زمان، صرف گشتن کنید. شهری که پر از مسجد و خانه‌های قدیمی است، که نمی‌توان از دید و بازدید تک‌تک مکان‌ها گذشت. محبوبیت شیراز منحصر به سعدی و حافظ نیست، بلکه همه شهر مانند یک آلبوم عکاسی در نقاط مختلف شهر می‌درخشند. اگر ماه اردیبهشت را برای سفر به شیراز انتخاب کنید، با خیابان‌های مملو از عطر نارنج، گل‌های رنگارنگ مواجه خواهید شد. این شهر در تمام بعدهای تاریخی، فرهنگی و طبیعت‌گردی بی‌نظیر است. در نتیجه با توریست اپ همراه باشید تا جاهای دیدنی شیراز ، شهر بهار نارنج را به شما معرفی کند.

جاهای دیدنی شیراز، شهر بهار نارنج

۱- حافظیه

حافظیه

بهترین جاهای دیدنی شیراز

اگر به شیراز می‌روید، یادتان نرود فالی به دیوان حافظ بزنید. معروف‌ترین و پرطرفدارترین مکان شیراز، حافظیه است. مگر می‌شود به زادگاه بزرگ‌ترین شاعر جهان نرفت! مکانی که در اطراف آن پر از گل‌های رنگارنگ، باغ‌های دلگشا و دل‌انگیزی دارد، که می‌توان ساعت‌ها در کنار آن پیاده‌روی کرد. خالی از لطف نیست که در کنار آرامگاه حافظ، غزلی از وی را خواند و لذت برد. این آرامگاه مربوط به سال ۱۳۱۵ می‌باشد و از دوره هخامنشی برجا مانده است. در آرامگاه حافظیه شیراز شما آرامش و سکوت را پیدا خواهید کرد و از لحظات لذت‌بخش بهره‌مند خواهید بود.

آدرس: شمال شهر شیراز، حدفاصل چهارراه حافظیه و چهارراه ادبیات

تلفن: ۲۲۸۴۵۵۲

ساعت بازدید: شش ماه اول از ساعت ۷:۳۰صبح الی ۲۲ و در شش ماه دوم سال از ۸ صبح الی ۲۱:۳۰


۲- سعدیه

 سعدیه

پربازدیدترین جاهای دیدنی شیراز

سعدی شاعر معروف قرن هفتم در روزهای آخر عمرش در این مکان گذرانده است و اکثر پندهای او تبدیل به ضرب‌المثل شده است. در سعدیه شما شاهد حوض‌های مستطیلی پر از ماهی خواهید بود. برای تجدید قوا و خستگی‌تان پس از گشت و گذر در باغ‌های گل‌های سرخ و دیدن از باغ دلگشا، کافیست به چای‌خانه زیر زمینی محوطه سر بزنید.

آدرس: شمال شرقی شیراز. بلوار بوستان

تلفن: ۷۳۰۱۳۰۰ ۰۷۱

ساعت بازدید: شش ماه اول از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۲۲ و در شش ماه دوم سال از ۸ صبح الی ۲۰:۳۰


۳- بازار وکیل

 بهترین بازارهای شیراز

بهترین جاهای دیدنی شیراز

خرید سوغات از گذشته از آداب سنتی ما ایرانی‌هاست، قدم به شیراز که بگذارید شاهد بازارهای متنوع و رنگارنگ خواهید بود که مکان عالی برای خرید سوغاتی است. یکی از این مکان‌ها بازار وکیل شیراز می‌باشد. در این بازار همه سوغاتی‌های شیراز را پیدا خواهید کرد.این بازار به دستور کریم‌خان زند ساخته‌شده و معماری آن برگرفته از بازار قیصریه لار و اصفهان است. علاوه بر خرید در بازار وکیل می‌توانید از جلوه‌های معماری و تاریخی آن لذت ببرید.

سوغاتی‌ها شامل:

– انواع دست بافته‌ها

– میناکاری

– عتقه جات

– عرقیات

– شیرینی‌های مشهور

آدرس: بعد از میدان شهرداری، شرق میدان شهدا

ساعت بازدید: ۸ صبح تا ۹ شب


۴- باغ ارم

 باغ ارم

با جاهای دیدنی شیراز آشنا شوید

البته که شیراز معروف بودنش را هم مدیون باغ‌هایش هم است. یکی از این باغ‌های معروف، باغ ارم است که در مرکز باغ حوض و همچنین کاخ قاجاری قرار دارد و ورود به آن برای عموم آزاد نیست. این باغ جزء باغ‌هایی است که در فهرست میراث جهانی یونیسکو ثبت‌شده است. در باغ ارم شیراز، درخت‌های سرو بلندی قرار دارد و جدا از آن پر از درختان میوه‌ای همچون، ازگیل، نارنج، خرمالو، گردو، زردآلو، بادام، سیب، به و گلابی است.

آدرس: بلوار ارم

شماره تماس: ۰۷۱۶۲۷۳۶۴۷

ساعت بازدید: از ۸ صبح الی ۲۲:۳۰ یکسره آماده پذیرایی از گردشگران است. در ایام تعطیل نیز این باغ باز می‌باشد.


۵- پاسارگاد

 پاسارگاد

پاسارگاد بهترین جاهای دیدنی شیراز

پاسارگاد نمونه‌ای از هنر و معماری سلطنتی هخامنشی است. مقبره‌ی کوروش یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پاسارگرد است که در ۵۰ کیلومتری تخت جمشید قرار دارد و تقریبا سالم مانده است.

آدرس: ۱۲۰ کیلومتری شیراز، سعادت شهر

شماره تماس: ۴۳۳۴۱۵۵۶

ساعات بازدید: از ۸٫۰۰ تا ۱۷٫۳۰


۶- ارگ کریم‌خان زند

 ارگ کریم خان زند

با مهمترین جاهای دیدنی شیراز آشنا شوید

مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بنای دوره زندیه، ارگ کریم‌خان می‌باشد. در قرن ۱۸ میلادی توسط کریم‌خان زند تاسیس شد. قدمت این ارگ از دوره وکیل الرعایا تا حال می‌باشد و هنوز هم جلوه‌ی خود را دارد. داخل ارگ مانند بیرون آن هم زیباست و پر از درخت‌های خوش قامت و زیبا است.

ساعت بازدید : از ۹ صبح تا ۱۰ شب


۷- تخت جمشید

 تخت جمشید

تخت جمشید را بهتر بشناسید

یکی از زیباترین جاهای دیدنی شیراز تخت جمشید است که در ایران باستان از شهرهای ایران بوده که در طی سالیان زیاد پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در امپراطوری هخامنشیان بوده است. قدرت و هنر ایران در تخت جمشید همیشه زبانزد همه بوده و این آثار عظیم نیز در سال ۱۹۷۹ نیز در یونیسکو به ثبت جهانی رسید. در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید بوده که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌ است و به مدت حدود ۲۰۰ سال آباد بوده‌ است.

آدرس: ۵۷ کیلومتری شمال شیراز در شهر مرودشت قرار دارد


 ۸- دروازه قرآن شیراز

 دروازه قران

بهترین و جالب ترین جاهای دیدنی شیراز

تنها دروازه به جا مانده از ۶ دروازه شهر شیراز در قدیم الایام، دروازه قرآن می‌باشد که در شمال شرقی این شهر قرارگرفته است. در بالای این دروازه قرآنی می‌گذاشتند تا مسافران به‌سلامتی از زیر آن عبور کنند و از آن پس اسم دروازه به دروازه قرآن تبدیل شد. این قرآن امروزه در موزه پارس شیراز نگهداری می‌شود.

آدرس:  شرقی شهر شیراز واقع در خروجی شیراز به سمت شهر مرودشت می‌باشد

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته


۹- مسجد نصیرالملک شیراز

 مسجد نصیر الملک شیراز

زیباترین مسجد ایران

این مسجد متعلق به دوره قاجار در شیراز بوده و دارای دو شبستان غربی و شرقی بوده است. دلیل محبوبیت و معروفیت این مسجد به خاطر کاشی‌کاری‌های زیبا و رنگارنگ، مقرنس‌کاری خاص و ترکیب رنگ‌های متفاوت است. همچنین با نام مسجد صورتی نیز شناخته‌شده است.

آدرس: جنوب خیابان لطفعلی‌خان زند، نزدیک شاه‌چراغ، کوچه نصیر الملک.


۱۰- مسجد وکیل

 مسجد وکیل

مسجد وکیل یا مسجد سلطانی جاهای دیدنی شیراز

اگر به بازار وکیل برای خرید سوغاتی رفتید، حتما به مسجد وکیل یا مسجد سلطانی هم سری بزنید که شاهد یکی از شاهکارهای معماری زندیه باشید. میناکاری و ترکیب رنگ‌های قرمز و سبز آنچنان شمارا به وجد می آورند که ممکن است ساعت‌ها میخکوب طرح‌های میناکاری شده روی دیوار باشید. مثل این می‌ماند که در کاخ لاجوردی ایستاده باشید.

آدرس: غرب بازار وکیل، انتهاى راسته شمشیرگرها

توریست اپ در این مطلب شما را با مهم‌ترین و معروف ترین مکان‌های دیدنی شیراز آشنا کرده تا در این سفر آسوده خاطر سفر کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *