alexa 10 تا از بهترین جاهای دیدنی عراق | توریست اپ ( مترجم صوتی همراه )
logo

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

در این مقاله ( جاهای دیدنی عراق ) سراغ کشور همسایه، عراق، رفته‌ایم، کشوری که بارها مورد حمله و جنگ قرار گرفته و هم‌اکنون نیز اگرچه وضعیت چندان خوبی ندارد، اما به مدد وجود بارگاه امامان، رونق خود را حفظ کرده است. اگر به عراق سفر می‌کنید، باید بدانید، تنها مکان‌های زیارتی نیستند که مورد توجه‌اند. با توریست اپ همراه این سفر باشید.

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

بغداد (Baghdad)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ

پایتخت کشور عراق، شهر عراق است و دارای چندین مکان زیارتی است. این شهر دارای انواع بناها، مساجد، باغ وحش و موزه عظیم است که این شهر را علاوه بر مکانی زیارتی به جایی توریستی نیز تبدیل کرده است.

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

حرم کاظمین (Al-Kadhimiya Mosque)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۲)

این حرم در بغداد واقع شده و یکی از مهمترین مکان‌های زیارتی برای شیعیان است. معماری و هنر نهفته در این مکان، زیبایی چشمگیر و نفسگیری را به آن بخشیده که به وضوح قابل مشاهده است. حرم مطهر دارای دو گنبد طلایی است و هر ساله تعداد زیادی گردشگر و زائر برای دیدن به آنجا می‌روند.

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

نصب الشهید (Al-Shaheed Monument)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۵)

نصب‌الشهید، یکی دیگر از بناهای مهم شهر بغداد اسا که به خاطر یادبود سربازان عراقی کشته شده در جنگ بین عراق و ایران ساخته شده است. این بنا شبیه به گنبد نصف‌شده‌ای است که در کرانه رود دجله و در نزدیک کانال ارتش قرار دارد. بازدید از این مکان برای عموم آزاد است، به همین دلیل سالیانه توریست‌های زیادی برای بازدید به آنجا می‌روند.

۱۰ تا از بهترین جاهای دیدنی عراق

کلیسای ارامنه (Armenian Church)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۷)

مهمترین کلیسای بغداد که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود کشانده است، کلیسای ارامنه است. این کلیسا از معماری گوتیک و منحصر به فردی ساخته شده و جزء مکان های مهم بغداد محسوب می‌شود.

 

طاق کسری (Taq Kasra)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۸)

این مکان در جنوب شرقی بغداد کنونی قرار دارد. ارتفاع این طاق به ۳۷ متر می‌رسد و بر بالای آن زمانی دیواری قرار داشت که در برخی حملات تخریب و غارت شد. بعد از مدتی این مکان به عبادتگاه تبدیل شد و اکنون به یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری عراق تبدیل شده است و گردشگران متعددی به آنجا سفر می‌کنند.

 

موزه ملی عراق (National Museum of Iraq)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۹)

مهمترین موزه کشور عراق که آثار ارزشمندی را در آنجا نگهداری می‌کنند، موزه ملی عراق است. این موزه، توسط مسافر و نویسنده بریتانیایی ساخته شد و مدتی قبل از مرگ وی افتتاح شد. در سال ۲۰۰۳ در طول جنگ‌های عراق تعداد زیادی از آثارهای آن به سرقت رفت، اما با تلاش‌‌های بین‌المللی، برخی از آن آثار مجددا به موزه بازگشت. با رفتن به این موزه شما با تمدن بین‌النهرین آشنا خواهید شد.

بهترین جاهای دیدنی عراق | جاهای دیدنی عراق | جاهای دیدنی بغداد | مکان های زیارتی عراق | جاهای زیارتی عراق | عراق | بغداد | سامرا | جاذبه های گردشگری بغداد | جاهای دیدنی نجف | جاهای دیدنی کاظمین | جاهای دیدنی و زیارتی عراق | مکانهای دیدنی عراق | مناطق دیدنی عراق | uvhr | fynhn

پارک الزاورا (Al-Zawraa Park)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۱۰)

یکی از قدیمی‌ترین پارک‌ها و باغ وحش‌های بغداد که در بین محلیان و گردشگران بسیار محبوب است، پارک الزاورا است. این پارک شامل تعداد زیادی وسایل بازی و ترن هوایی است و همچنین دارای باغ وحشی است که حیوانات مختلف نظیر پلنگ و شیر در آنجا نگهداری می‌شوند.

 

حرم امام علی (ع) (Imam Ali Mosque)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۱۱)

دیگر مکان زیارتی کشور عراق حرم امام علی است که در شهر نجف واقع است. این حرم از باشکوه‌ترین مکان‌های عراق است و حتی مورد توجه توریست‌ها هم قرار گرفته است. حرم امام علی شامل چهار در،۵  ایوان، یک صحن بزرگ، یک روضه و ضریح است که معماری به جا مانده از دوران صفویه حس و حال خوبی به آن ‌بخشیده است. اکنون اطراف این مکان صحن‌هایی در حال ساخت و گسترش‌اند.

 

حرم امام حسین (ع) (Imam Husayn Shrine)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۱۲)

یکی از مقدس‌ترین مکان‌ها برای شیعیان که در کربلا واقع است، حرم امام حسین است که نه تنها شیعیان به او ارادت ویژه‌ای دارند، بلکه هر انسانی که تا حدی با این شخصیت آشنا باشد، ارادت ویژ‌ه‌ای به ایشان پیدا می‌کند. در این حرم، امام حسین (ع) نوه حضرت محمد (ص) به خاک سپرده شده است. این مکان آخرین بار توسط تجار و معدن‌داران ایرانی در سال ۱۳۸۹ تعمیرات اساسی شد و به جای ستون‌های چوبی، ایوان طلا و ستون‌های مرمر در آنجا قرار گرفت.

 

حرم عسکریین (Al-Askari Shrine)

جاهای دیدنی عراق-توریست اپ (۱۳)

دیگر حرم کشور عراق که در شهر سامرا قرار دارد، حرم عسکرین است و در حمله به آنجا بخشی از آن تخریب شده است. آرامگاه علی بن محمد (ع)، حسن بن علی (ع)، نرجس خاتون، مادر حضرت مهدی(عج) و حکیمه خاتون نیز در این حرم قرار دارد.

 

www.en.tripadvisor.com.hk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *