alexa ۱۰ جاذبه معروف لارناکا در قبرس - توریست اپ
logo

لارناکا مقصدی جذاب و دیدنی برای سفر

لارناکا مقصدی جذاب و دیدنی برای سفر

لارناکا مقصدی جذاب و دیدنی برای سفر

جاهای دیدنی لارناکا : لارناکا، در میان شهرهای بزرگ کشور قبرس، سومین جایگاه را به خود اختصاص داده است.

شهری با ساحلی زیبا و رویایی که هر سال گردشگران بیشماری در قالب تورهای تفریحی به این مقصد رهسپار می شوند. لارناکا با برخورداری از طبیعت زیبا، آب و هوای مناسب و امکانات گردشگری باکیفیت نظیر هتل های مدرن و آشنایی با رسوم میهمان نوازی، یکی از گزینه های مناسب برای سپری کردن اوقات فراغت است.

در ادامه با توریست اپ همراه شوید تا با جاهای دیدنی لارناکا آشنا شویم.

لارناکا مقصدی جذاب و دیدنی برای سفر

جاهای دیدنی لارناکا:کلیسای سنت لازاروس(Saint Lazarus)

کلیسای سنت لازاروس یکی از با اهمیت ترین کلیساهای قبرس است. این کلیسا در لارناکا قرار دارد. نام این کلیسا از فردی گرفته شده که پس از مرگ، حضرت عیسی از نفس خود در او دمیده و به وی زندگی دوباره بخشیده است. این اعتقاد وجود دارد که سنت لازاروس از دوستان حضرت عیسی بوده است.

در این کلیسا موزه ای قرار دارد که لوازم و اشیاء مربوط به دوره بیزانس را به نمایش گذاشته است.

تکیه حالا سلطان (Hala Sultan Tekke Mosque)

این مسجد تاریخی در ۳ کیلومتری غرب لارنکا نزدیک دریاچه نمک است. پس از استقرار ارتش عرب در لارنکا، حلا سلطان عمه پیامبر در اینجا به خاک سپرده شده است. این مکان در سال ۲۰۰۲ بازسازی شده و کاوش های باستان شناسی نشانه هایی از زمان نوسنگی در اینجا یافته است. این مسجد زیارتگاه مسلمانان قبر است و یکی از مهمترین مکان های مقدس عبادت برای مسلمانان بعد از مکه و مدینه است.

قلعه لارناکا (larnaca castle)

قلعه لارناکا ابتدا در قرون وسطی ساخته شده و سپس در زمان حکومت عثمانی به شکل فعلی آن درآمده است. پس از پایان حکومت عثمانی در قبرس، بریتانیا قلعه را به زندانی تبدیل کرد و سالها مورد استفاده قرار داد. اتاق غربی طبقه پایین برای اعدام زندانیان مورد استفاده قرار می گرفت.

جاهای دیدنی لارناکا - قلعه لارناکا (larnaca castle)

قنات کامارس

قنات کامارس یکی از مظاهر نبوغ عثمانی ها در ساخت گنبد و ستون است. این قنات در سال ۱۷۴۷ ساخته شده و یکی از برجسته ترین بقایای تاریخی منطقه به شمار می رود. این قنات به مدت ۲۰۰ سال مورد استفاده قرار گرفت. آب آن از چندین چشمه و یک رودخانه تأمین می شد.

پیاده روی در طول مسیر این قنات، بازدید از چاه ها و آسیاب قدیمی در طول مسیر و لذت بردن از محیطی آرام با منظره ای از مراتع از ویژگی های بازدید از این مکان است. عکس های بسیار زیبایی در این مکان می توانید ثبت کنید.

جاهای دیدنی لارناکا: سواحل لارناکا

سواحل لارنکا از جذاب ترین مکان های دیدنی قبرس اروپایی هستند. این سواحل از ماه می مملو از مسافر می شوند. سه ساحل برتر لارنکا عبارتند از:

  • ساحل مکنزی که یکی از شیک ترین سواحل ماسه ای لارنکا است. رستوران و زمین بازی برای کودکان در نزدیک این ساحل وجود دارد. این ساحل به فرودگاه بسیار نزدیک است.
  • ساحل فینیکودز که ساحل شنی و زیبایی است که سایه بان های اجاره ای با قیمت مناسب و صندلی هایی برای آفتاب گرفتن در سرتاسر ساحل دارد. عمق آب تا فاصله زیادی، کم است. رستوران های زیادی در سراسر خیابان ساحل وجود دارد.
  • ساحل CTO: ساحل حفاظت شده و گسترده، تمیز، با موج هایی کوچک و رستوران های خوب. این ساحل نیز یکی از سواحل مورد علاقه مسافران است.

جاهای دیدنی لارناکا: صومعه استاورونی (Stavrovouni Monastery)

این صومعه در قرن چهارم توسط سنت هلنا، مادر امپراتور کنستانتین بزرگ، در بالای تپه سنگی قبرس ساخته شده است. این صومعه یک صومعه ارتدوکس یونانی برای مردان است. این صومعه مقررات سختگیرانه ای دارد. زنان مجاز به ورود به صومعه نیستند و فقط می توانند در ورودی صومعه شمع روشن کنند. استفاده از دوربین در این مکان مجاز نیست. مردان نیز باید از لباس مناسب استفاده کنند. این صومعه در ۲۵ کیلومتری غرب لارنکا قرار گرفته است.

جاهای دیدنی لارناکا - صومعه استاورونی (Stavrovouni Monastery)

روستای لفکارا (Lefkara)

روستایی ساخته شده از سنگ که به عنوان مرکز قلاب دوزی معروف است و در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این روستا در دامنه کوه ترودوس قرار گرفته است. امکان پرنده نگری در سه تالاب نزدیک لفکارا وجود دارد. فاصله آن از لارناکا ۳۰ کیلومتر است. معماری این روستا بسیار دیدنی و زیباست. کلیسای مایکل در این روستا قرار دارد.

جاهای دیدنی لارناکا - روستای لفکارا (Lefkara)

موزه Pierides

اشیاء نمایش داده شده از ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا قرن ۱۵ میلادی هستند. وسایل گرانبهایی همچون گلدان های قرمز برنز، ظروف سرامیکی قرون وسطی و ظروف رومی در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. مجسمه های مدرن یونانی و قبرسی نیز در حیاط این موزه قرار دارند. این موزه توسط خانواده پیریدز جمع آوری شده است. برخی از آثار آن از زمره برجسته ترین شواهد تمدن جزیره هستند.

دریاچه نمک لارناکا

دریاچه نمک شهر زیبای لارناکا از نظر بزرگی در میان سایر دریاچه نمک های قبرس در جایگاه دوم قرار دارد. مساحت آن در حدود Km2.2 است. در سال ۱۹۹۷ برای حفاظت از طبیعت و حیات وحش این موجود در آن، به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد. این دریاچه یکی از مهم ترین زیستگاه های پرندگان آبزی در اروپاست.

جاهای دیدنی لارناکا -دریاچه نمک لارناکا

دریاچه نمک لارناکاردر جنوب شرقی این شهر قرار دارد. در زبان محلی به این دریاچه آلیکی (Alyki) گفته می شود. به جز این دریاچه، سه تای دیگر نیز در لارناکا وجود دارد.در فصل زمستان این دریاچه پرآب است و زیستگاه پرندگان مهاجر به شمار می رود. هزاران فلامینگو، اردک وحشی و پرندگان ساحلی دیگر بین ماه های نوامبر تا مارس به آن مهاجرت می کنند. آرتمیا که ماهی دریای شور است خوراک اصلی فلامینگوها را تشکیل می دهد که در این دریاچه یافت می شود.از سایر جاذبه های این دریاچه به جز پرنده نگری، پیاده روی در مسیر دریاچه، برخورداری از طبیعت زیبا و آرام آن که بسیار برای پیاده روی و یوگا مناسب است. سایر تفریحات خانوادگی که می توان در لارناکا انجام داد عبارتند از لذت بازی و تفریح در انواع پارک های آن، بازدید پارک های حیوانات که در آن امکان شترسواری، الاغ سواری که یکی از جاذبه های توریستی لارناکا است (یک نوع الاغ بومی در این منطقه وجود دارد) و قایق سواری.

با نصب اپلیکیشن توریست اپ، اطلاعات لازم در خصوص تورهای مسافرتی، مناطق گردشگری و سایر اطلاعات مربوط به سفر را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *