alexa جاهای دیدنی مسکو ، پایتخت روسیه پهناور
logo

جاهای دیدنی مسکو ، پایتخت روسیه پهناور

جاهای دیدنی مسکو ، پایتخت روسیه پهناور

جاهای دیدنی مسکو ، پایتخت روسیه پهناور

تاکنون از جاهای دیدنی روسیه و به مناسبت جام جهانی ۲۰۱۷ و حضور ایران در این مسابقات، کشور روسیه را با موضوعات مختلف بررسی کرده‌ایم، اما کشور پهناور روسیه، با داشتن فقط ۹ ساعت مختلف در شهرهایش، نیاز به گشت و گذار و جستجوی بیشتر دارد. کشوری با زمستان‌های سخت و از همین‌رو زمین‌های اسکی فراوان تا کلیساهای بسیار مشهور و تاریخی و جاذبه‌های بسیار دیگر! از همین روست که در این مقاله به صورت اختصاصی، جاهای دیدنی مسکو ، جستجو شده است. توریست اپ تلاش می‌کند اطلاعات مناسبی از مکان‌های دیدنی شهرهای مختلف توریستی ارائه دهد. اگر شما نیز در این زمینه تجربه‌ای دارید و یا نظر و پیشنهادی که می‌‌تواند در این راستا کمک کننده باشد، با ما سخن بگویید.

جاهای دیدنی مسکو و روسیه

موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین (Pushkin)

موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین

یکی از زیباترین جاهای دیدنی مسکو ، موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین است. این موزه به نوبه خود در لیست مشهورترین موزه‌های روسیه قرار می‌گیرد و در آن آثار هنری بسیار مشهوری نگهداری می‌شود. اولین مجموعه نگهداری شده در این موزه، مجموعه هنر مدرن موزوروف است، بخش دوم، مجموعه‌‌های یونانی و رومی را به نمایش می‌گذارد که به دوران رنسانس برمی‌گردد. علاوه بر آن، دورتادور تمام فضا را مجسمه‌های رومی و یونانی مزین کرده‌اند.

بهترین جاهای دیدنی مسکو در روسیه

نگارخانه ترتیاکوف (Tretyakov Gallery)

نگارخانه ترتیاکوف

یکی دیگر از جاهای دیدنی مسکو ، نگارخانه ترتیاکوف است. این مجموعه نیز مهم‌ترین هنرهای روسی را در خود نگهداری می‌کند. از زمان ساخت و افتتاح این نگارخانه، بیش از ۱۵۰ سال می‌گذرد و در آن بیش از ۱۳۰ تابلوی نقاشی از هنرمندان روسی به نمایش گذاشته شده است. همچنین این گنجینه از نظر هنری و اجتماعی نیز جالب و بی نظیر است.

معروف ترین جاهای دیدنی مسکو

کاخ کرملین (Kremlin Palace)

کاخ کرملین

کاخ کرملین مسکو به عنوان رکن اصلی روسیه، یکی دیگر از جاهای دیدنی مسکو است که تقریبا هر گردشگری از آن بازدید می‌کند. این کاخ به صورت یک دژ نظامی ساخته شده است. بنای چوبی در این کاخ وجود دارد که ساخت آن به قرن ۱۲ میلادی باز می‌گردد. این کاخ تاکنون آتش‌سوزی‌های فراوانی را پشت سر گذاشته و دوباره بازسازی شده است.

بهترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی مسکو

پارک گورکی (Gorky Park)

پارک گورکی

یکی از زیباترین جاهای دیدنی مسکو ، پارک گورکی است. این پارک زیبا در سال ۱۹۲۸ بنا شده و به نوعی اولین پارک بزرگ و مجهز در شوروی بوده است. در حال حاضر این پارک دارای استادیوم ورزشی نیز هست و همینطور در آن زمین‌های باری و سالن‌های نمایشگاهی دایر شده است.

روسیه و جاهای دیدنی مسکو

تئاتر مالی (Maly Theatre)

تئاتر مالی

حتما به سراغ سالن تئاتر مالی این شهر بروید. این تئاتر در سال ۱۸۰۶ ساخته شده و فقط ۴۰ نمایشنامه از  ۵۴ اثر از الکساندر آستروفسکی در آن به نمایش درآمده است. بازدید از این تئاتر قطعاً برای شما بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

از بهترین جاهای دیدنی مسکو و روسیه

قبرستان نوودویچی مسکو

قبرستان نوودویچی مسکو

شاید در بین انواع جاهای دیدنی مسکو ، بازدید از یک قبرستان برای شما کمی عجیب باشد، اما این یک قبرستان معمولی نیست. این قبرستان درست در نزدیکی لوژنیکی قرار دارد و یکی از بناهای قدیمی شهر محسوب می‌شود. معماری به کار رفته در این قبرستان، سال‌های سال مورد توجه هنرمندان و معماران بوده است.

این قبرستان به جامانده از دوره‌ حکومت کمونیستی است و محلی برای دفن ثروتمندان محسوب می‌شده است. تا اینکه این محدودیت دفن، روز به روز کمتر شد و کم کم سیاستمداران، موسیقی‌دانان و هنرمندان نیز در آن دفن شدند. اگر وارد این قبرستان شوید، با صحنه جالبی روبرو خواهید شد: سرگذشت هر فرد دفن شده‌اس در کنار قبر آن حک شده و نشان می‌دهد او چه فردی بوده است.

پایتخت روسیه و جاهای دیدنی مسکو

کلیسای کولو منسکویه (Kolomenskoye Church)

کلیسای کولو منسکویه

از دیگر جاهای دیدنی مسکو می‌توان به کلیسای کولومنسکویه اشاره کرد. این کلیسا در زمان‌های گذشته ناحیه‌ای سلطنتی محسوب می‌شده و در جنوب شرق شهر مسکو قرار گرفته است. این منطقه بسیار وسیع و زیبا است و چشم‌اندازی بسیار شگفت‌انگیز به رودخانه مسکو دارد. امروزه این کلیسا به موزه تبدیل شده است.

نقاط گردشگری و جاهای دیدنی مسکو

ایستگاه متروی مسکو (Moscow metro station)

ایستگاه متروی مسکو

یکی از عجیب‌ترین و هنرمندانه‌ترین جاهای دیدنی مسکو ،ایستگاه‌های متروی شهری است که برای حمل و نقل عمومی مردم روسیه به کار می‌‌رود. طراحی ایستگاه‌ها و وجود انواع تابلوهای هنری، متروها را به موزه‌های هنری و تاریخی تبدیل کرده است؛ به طوری که مشتاق خواهید شد در هر ایستگاهی توقف کنید و فضای جالب آن ایستگاه را بازدید کنید. حمل و نقل زیرزمینی (مترو) در مسکو در سال ۱۹۳۵ شکل گرفته است و از اولین متروهای جهان به شمار می‌رود.

جذاب ترین جاهای دیدنی مسکو و روسیه

سیرک نیوکلین (New Calvin Circus)

سیرک نیوکلین

ایکی از تفریحات مردم جهان به ویژه در زمان‌های قدیم، رفتن به سیرک‌های مختلف و تماشای کارهای خارق‌العاده انسان‌ها و حیوانات بوده است. بکی از آن سیرک‌های قدیمی که هنوز در روسیه فعالیت می‌ند و طرفداران پرو پاقرص خود را دارد، سیرک نیوکلین است. تجربه رفتن به این سیرک و تماشای آن می‌تواند جالب و هیجان‌انگیز باشد، در عین حال، می‌ـوانید یکی از سرگرمی‌ها و تفریحات روسیه را نیز تجربه کرده باشید.

میدان های روسیه جاهای دیدنی مسکو

میدان سرخ (Red square)

میدان سرخ

یکی از نمادهای اصلی کشور روسیه، میدان سرخ است که به دور آن، بناهای مشهور زیادی مانند کاخ کرملین، آرامگاه و همینطور موزه‌های تاریخی دیده مس‌شود. فروشگاه‌ها و مراکز خرید مهم در کنار آن بنا شده که برندهای معتبر جهانی در آن عرضه می‌شود که می‌تواند چمدان سوغاتی‌های روسیه شما را کامل کند. همچنین در این منطقه می‌توانید نان محلی سفارش دهید و در کنار صندلی‌های خیابان و یا کافه‌ها بنشینید و مردم روسیه و فرهنگ و خخلقیات آنها را نظاره کنید.

کلیساهای معروف و جاهای دیدنی مسکو

کلیسای سنت باسیل (St. Basil’s Church)

کلیسای سنت باسیل

از دیگر جاهای دیدنی مسکو ، کلیسای سنت باسیل است. یکی از بناهای قدیمی که ساخت آن به ۱۶۰۰ میلادی برمی‌گردد. کلیسای اصلی، تثلیث نام دارد و به دور آن ۸ کلیسا قرار گرفته است. این بنا از سال ۱۹۹۰ وارد لیست میراث‌های جهانی یونسکو شده است. این بنا، یکی از بناهای باشکوهی خواهد بود که در مسکو خواهید یافت.

برترین جاهای دیدنی مسکو و روسیه

توریست اپ در این مقاله تلاش کرد مهم‌ترین جاهای دیدنی مسکو را بررسی کند. روسیه یکی از آن کشورهایی است که دارای ارتباطات سیاسی ئ تجاری زیادی با ماست و سفر به آن در فصول مختف می‌تواند جاذبه‌های مختلفی داشته باشد. اگر به این سفر رفته‌اید، بسیار از خواندن خاطرات و ماجراهای شما لذت خواهیم برد.

منبع: rusmania.com, likealocalguide.com expatica.com


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *