alexa جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ | توریست اپ
logo

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

کشور مصر را به مصر باستانی، رودخانه نیل، داستان موسی و فرعون، اهرام سه گانه و عجایب مرموز جهان می‌شناسیم. کشوری در شمال شرقی قاره پهناور آفریقا، با مردمانی که دین رسمی بیشتر آنها، اسلام است و امروزه اگرچه مانند تاریخ اعجاب انگیز و شگفت‌آورش، معروف و مشهور نیست و پیشرفت چندانی در آن حاصل نشده است، اما از جهت گردشگری و بازدید از بناهای به جا مانده از دوران فراعنه و انسان‌های نخستین، آروزی هر جهانگردی است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید و یا در حال تدارک مقدمات سفر برای یک کشور پر از رمز و راز هستید، می‌توانید مصر را نیز در گزینه‌های خود جای دهید. توریست اپ در این مقاله ( جاهای دیدنی مصر ) تلاش کرده است، به این کشور باستانی، سفر کند و با جاذبه‌های گردشگری آن آشنا شود. اگر شما نیز مشتاق سفر به مصر هستید، با ما همراه شوید.

 

قاهره (Cairo)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ

پایتخت کشور مصر، شهر بزرگ قاهره است که در کنار رودخانه رود نیل، رود تاریخی که داستان‌های زیادی به خود دیده است، قرار دارد. قاهره، بزرگترین شهر جهان عرب و خاورمیانه است و جمعیت زیادی دارد و به عنوان مرکز اصلی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مصر شناخته می‌شود. در این شهر با بناهای قدیمی و تاریخی مصر باستان روبه رو خواهید شد.

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

 

اهرام جیزه (Giza pyramid complex)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۲)

یکی از عجایب هفتگانه جهان، به نام اهرام جیزه در کشور تاریخی مصر قرار دارد. مدت‌های طولانی است که این اهرام در یونسکو و به عنوان آثار جهانی ثبت شده‌ است. اهرامی پر از راز و شگفتی‌های تمدن‌های چهار هزار ساله که با وجود اکتشافات فراوانی که در آن انجام شده است، هنوز هم رازهای مگوی فراوانی دارد. با سفر به مصر و پا گذاشتن در اهرام جیزه، تاریخ را با همه وسعت و شگفتی‌اش درک خواهید کرد و حس عظیمی از احترام به گذشتگان و نبوغ آنها خواهید یافت.

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

 

موزه بزرگ مصر (Grand Egyptian Museum)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۳)

در سفر به قاهره، موزه ای وجود دارد که بسیاری از کشفیات باستان شناسی مصر را در خود جای داده است و اگر به این مکان نروید، گردش شما در قاهره کامل نخواهد شد. اگر می‌خواهید به اهمیت این موزه پی ببرید، باید بدانید، این موزه سالانه ۵ میلیون بازدید کننده دارد. به عنوان مثال، در این موزه، می‌توانید با انواع مجسمه‌ها و ماسک‌های متعلق به توتانکانامون و پادشاهان مصری آشنا شوید.

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

 

میدان تحریر (Tahrir Square)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۴)

اگر قصد دارید با فرهنگ و تمدن مردم باستانی مصر آشنا شوید به میدان تحریر بروید. این میدان یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های گردشگری قاهره است که برای راحتی گردشگران، در اطراف آن کافه، رستوران و مراکز خرید نیز بنا کرده‌اند. همچنین در زمان‌های مختلف در وسط این میدان، جشن و مراسم باستانی مصری انجام می شود که با تماشای آنها، از نزدیک و بسیار به یاد ماندنی‌تر، با فرهنگ و تمدن باستانی مصر آشنا خواهید شد.

در قاهره، مسجد معروفی نیز به نام مسجد محمد وجود دارد که بخش دیگری از هنر مصری‌ها را به نمایش گذاشته است.

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

 

غردقه (Hurghada)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۵)

دهکده‌ای کوچک و شگفت انگیز که بیشتر برای تفریحات آبی و ماهیگیری به آنجا می روند و در طول دریای سرخ قرار گرفته است. در این مکان انوع رستوران، هتل، هاستل، کافه و تفریحات شبانه را می‌توانید بیابید. الداهار (El Dahar)، یک خانه سنتی مصری است که به کافه‌ تغییر کاربردی داده است و یکی از آن کافه‌هایی است که بازدید از آن، خاطره خوشایندی را برای شما رقم خواهد زد.

جاهای دیدنی مصر ،سرزمین خدایان و رازهایی به وسعت تاریخ

 

اقصر (Luxor)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۶)

اقصر، شهری در ناحیه شرقی رود نیل و در بخش جنوبی مصر است. این شهر، پایتخت فراعنه در قرون ۱۱ تا ۱۶ ام پیش از میلاد بوده است. امروزه در این شهر می‌توانید دو باقیمانده از این دوران پادشاهی را بیابید: معبد معروف اقصر و معبد کارناک. مقبره‌های سلطنتی پادشاهان و ملکه نیز در بخش غربی رودخانه نیل واقع شده است.

جاهای دیدنی مصر | جاذبه های گردشگری مصر | دیدنی های مصر | جاهای دیدنی قاهره | جاذبه های گردشگری کشور مصر | جاذبه های مصر | دیدنی های قاهره | اهرام مصر اماکن تاریخی مصر | مکانهای دیدنی مصر | مناطق دیدنی مصر | اماکن دیدنی مصر | جاهای دیدنی کویر مصر

 

دهب (Dahab)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۷)

دهب، شهری کوچک در جنوب شرقی شبه جزیره سینا و در مصر است و به طور تقریبی در ۸۰ کیلومتری شرم الشیخ قرار گرفته است. دهب در واقع منطقه‌ای بکر و زیبا است و برای موج سواری، غواصی، صخره نوردی و دیگر تفریحات هیجان انگیز، موقعیتی عالی دارد.

 

فانوس اسکندریه (Lighthouse of Alexandria)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۸)

فانوس اسکندریه که به فوروس اسکندریه نیز معروف است، فانوس دریایی بوده که در دوران سلطنت پتولومایک‌ها، و دوران شاهی پطروس دوم ساخته شد و به طور تقریبی دارای ۱۰۰ متر ارتفاع است. فانوس اسکندریه، در محدوده دریای مدیترانه واقع شده است و امروزه، بیشتر مرکز اقتصادی و تجاری مصر محسوب می‌شود. یکی از دلایلی که بسیاری از گردشگران برای تماشای این فانوس زیبا می‌روند، وجود آتش روشن بر فراز ان است تا شب هنگام راهنمایی برای ملوانان باشد.

 

ستون پومپی (Pompey’s Pillar)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۹)

ستون پومپی، ستونی رومی و مربوط به دوران اسکندر است که در جشن‌ها و پیروزی‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گرفته است. نوع بزرگ‌تر اینها در بیرون از پایتخت امپراطوری روم و در قسطنطنیه قرار داشته است. ستون پومپی حدود ۲۰ متر ارتفاع دارد.  در اطراف این ستون مجسمه‌ای عظیم الجثه شبیه به شیری انسان‌نما قرار گرفته است و بر جاذبه‌ی این مکان افزوده است.

 

آسوان (Aswan)

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۱۰)

آسوان نیز، شهری بنا شده در کنار رود بزرگ نیل و در بخش جنوبی مصر، دارای موقعیتی استراتژیک و دروازه تجاری از زمان مصر باستان بوده است. این شهر شامل مکان‌های باستان‌شناسی مانند مجموعه معبد فیلی، و جزایر آجیلکیا (Agilkia island) در نزدیکی سد آسوان است. بقایای به جا مانده از مجموعه فیلی، معبد ایسیس است که مربوط به قرن چهارم پیش از میلاد است. همچنین در جزیره الفانتین (Elephantine island)، معبد Khnum قرار دارد که به خاندان پادشاهی نسل سوم باز می‌گردد. علاوه بر این، به علت بنا شدن این شهر در کنار رود، می‌توانید از تفریحات آبی نیز استفاده کنید.

 

جاهای دیدنی مصر-توریست اپ (۱۱)

اگر به مصر سفر می‌کنید، شتر سواری، و گشت و گذار در یکی از قدیمی‌ترین و پهناورترین بیابان‌های جهان را نیز تجربه کنید. تورهای مختلفی در کشور مصر وجود دارند که می‌توانند به شما لذت سواری با شتر، قدم زدن در شن‌های بیابان و گرم شدن در زیر اشعه‌های داغ آفتاب مصر را هدیه کنند.

دوستان عزیز توریست‌ اپ، شما نیز می‌توانید تجربیات، دیده‌ها و شنیده‌های خود را از سفر به مصر در انتهای این مطلب، اضافه کنید تا این مقاله پربارتر شود و خوانندگان از تجربیات شما بهره بیشتری ببرند.


مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *