alexa جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم - توریست اپ
logo

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

جاهای دیدنی همدان فرصت مناسبی برای گذراندن یک تعطیلات لذت بخش همراه خانواده و دوستان است. شهر همدان، فرهنگ و تمدن بسیار غنی و ارزشمندی را با خود به همراه دارد که شواهد این ادعا، آثار تاریخی و بناهای باستانی موجود در این منطقه

لینک های مرتبط
    معروف ترین سوغات همدان
    جاهای دیدنی ایران ، ثبت شده در یونسکو
    ۲۰تا از مهمترین مراکز خرید ایران
    دانستنی‌هایی از قوانین ایران

هستند. جاذبه‌های گردشگری همدان در ایام مختلف سال، پذیرای تعداد زیادی مسافر و گردشگر از سراسر جهان است. بسیاری از توریست‌های خارجی به دیدن از آثار باستانی شهر همدان علاقه مند هستند.

در شهرهای مختلف استان همدان می‌توان آثار باستانی و مکان‌های دیدنی را یافت که از یک نگاه خاص، جذاب و ارزشمند هستند. گردش در شهرهای این استان و خرید کردن در بازارهای محلی، هیجان خاصی برای همه مسافران دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با جاهای دیدنی همدان آشنا کنیم. برای گردش در همدان با توریست اپ همراه باشید.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۱- گنجنامه همدان

گنجنامه همدانیکی از جاهای دیدنی همدان است

یکی از جاهای دیدنی همدان، سنگ نوشته‌هایی است که بر فراز کوه الوند حک شده‌اند؛ این سنگ نوشته‌های تاریخی با نام گنجنامه همدان، یکی از زیباترین و با ارزش‌ترین ذخیره تاریخی این استان هستند که نمادی از دوران حکومت داریوش و خشایارشاه به شمار می‌روند. گذشته از ارزش فرهنگی و تاریخی گنجنامه همدان، مجموعه تفریحی که در نزدیکی این بنای باستانی ساخته شده است مکان بسیار مناسبی برای گردش و تفریح مسافران را فراهم می‌سازد. در سفر به همدان می‌توانید از ورزش‌های تفریحی در مجموعه تاریخی گنجنامه لذت ببرید و در رستوران‌های آن غذا میل کرده و سوغاتی‌های مخصوص همدان تهیه کنید.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۲- تپه تاریخی هگمتانه

 تپه تاریخی هگمتانه

کمتر کسی است که جاهای دیدنی همدان را بشناسد اما نامی از تپه هگمتانه نشنیده باشد. هگمتانه نام یک محل تاریخی و باستانی در شهر همدان است که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می‌گردد. در این مکان می‌توانید بقایای به جا مانده از کاخ‌ها و عمارت های حکومت پادشاهان را به خوبی مشاهده کنید. هگمتانه از نظر توریست‌های خارجی ارزش زیادی دارد و آثاری که از این مکان کشف شده‌اند، دوران گذشته را به طور کامل به تصویر می‌کشند. در سفر به همدان می‌توانید به سمت خیابان اکباتان حرکت کنید و از تماشای بنای تاریخی تپه هگمتانه لذت ببرید.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۳- دشت میشان

دشت میشان

اگر به ورزش‌های کوهنوردی، پیاده روی در طبیعت و بالارفتن از تپه‌های کم شیب علاقه مند هستید، بازدید از دشت وسیع، سرسبز و زیبای میشان در شهر همدان برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. دشت میشان یکی از جاهای دیدنی همدان است که در دامنه‌های کوه الوند قرار گرفته و یک مکان لذت بخش برای برپایی کمپ‌های گردشگری و طبیعت گردی است. این جاذبه گردشگری همدان در مسیر اثر تاریخی گنجنامه قرار گرفته است.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۴- غار علیصدر

غار علیصدر

یکی از جاهای دیدنی همدان که هر گردشگری در نگاه اول به بازدید از آن فکر می‌کند، غار علیصدر است. این غار زیبا با منظره‌های سنگی باشکوه و بی نظیر، مجموعه پر پیچ و خم از راه باریکه‌های آبی است که حرکت در مسیر آب، هیجان خاصی را در فضا ایجاد می‌کند قدمت این غار به میلیون‌ها سال پیش باز می‌گردد. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به همدان، بازدید از این غار را از دست ندهید.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۵- آرامگاه بوعلی سینا ، طبیب معروف

آرامگاه بوعلی سینا

همه ایرانیان با طبیب معروف ایرانی، حکیم ابوعلی سینا آشنا هستند. مقبره این حکیم دانشمند در شهر همدان قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی همدان به شمار می‌رود. فضای اطراف این آرامگاه به طرز بسیار زیبایی ساخته شده است. در قسمت جنوبی این مقبره، یک محل مخصوص نگهداری آثار تاریخی مربوط به سال‌های قبل از میلاد وجود دارد که دیدن آن‌ها برای بسیاری از گردشگران، جذاب است. در سفر به استان همدان پیشنهاد می کنیم از موزه ابو علی سینا نیز دیدن کنید.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۶- کلیسای پروتستان و کلیسای سنت گریگوری استپان در همدان

کلیسای پروتستان و کلیسای سنت گریگوری استپان در همدان

دو مورد از جاهای دیدنی همدان که از نظر تاریخی ارزش زیادی دارند، کلیسای پروتستان و کلیسای سنت گریگوری استپان هستند. کلیسای سنت گریگوری استپان به عنوان یادبودی از یک ارمنی به همین نام ساخته شده است و قدمت آن به حدود سال‌های ۱۶۰۰ میلادی باز می‌گردد. کلیسای پروتستان نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی همدان است و به عنوان موزه ارمنی‌ها مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد. این دو موزه نمادی از ورود ارامنه به این منطقه هستند.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۷- مجسمه شیر سنگی در همدان

مجسمه شیر سنگی در همدان

محوطه شیر سنگی یکی از جاهای دیدنی همدان است. این مجسمه، یادگاری از دوران اشکانیان در این منطقه است که داستان‌ها و افسانه‌های زیادی درباره آن نقل شده است. برخی از قسمت‌های این مجسمه دچار فرسایش شده است اما هنوز هم زیبایی خود را دارد. در سفر به همدان، بازدید از مجسمه تاریخی شیر سنگی را فراموش نکنید.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۸- آرامگاه بابا طاهر عریان، شاعر معروف

آرامگاه  بابا طاهر عریان

مقبره بابا طاهر عریان، یکی از جاهای دیدنی همدان است. بابا طاهر یکی از شعرای معروف قرن پنجم میلادی بوده است که دوران زندگی او با دوران حکومت شاه طغرل سلجوقی مقارن بوده است. آرامگاه این شاعر نامی در حال حاضر یکی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری همدان محسوب می‌شود. محوطه اطراف این مقبره نیز بسیار زیبا ساخته شده است تا مسافران بتوانند از دیدن آن لذت ببرند. معماری این بنا نیز بسیار جذاب و دیدنی است.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۹- گنبد علویان

گنبد علویان

یکی دیگر از جاهای دیدنی همدان که می‌توانید تاریخ مغول را در آنجا مشاهده کنید، گنبد علویان است. قدمت بنای این گنبد به قرن ۱۲ میلادی نسبت داده شده است و نماد کاملی از هنر هنرمندان ایلخانان مغول می‌باشد. آرامگاه خانوادگی علویان در سردابه این گنبد قرار دارد. اگر چه بسیاری از قسمت‌های این بنا از بین رفته است اما هنوز هم جذابیت خاص خود را دارد.

جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

۱۰- منظره کوهستانی الوند

منظره کوهستانی الوند

کوهستان الوند و دامنه‌های آن به عنوان یکی از جاهای دیدنی همدان در این منطقه خودنمایی می‌کنند. کوهنوردی، تپه نوردی، قدم زدن در سراشیبی‌های کوهستان، ورزش‌های برفی و عکاسی از چمنزارهای وسیع در کوهستان الوند، ذوق و هیجان گردشگران به بر می‌انگیزد. در این کوهستان می‌توانید از تماشای منظره‌های آبشارها، چشمه‌ها و رودهای باریک لذت ببرید.

یکی از نواحی معروف در کوهستان الوند، تخت نادر است؛ تخت نادر در حقیقت نام یکی از دشت‌های وسیع و هموار دامنه‌های الوند است که مساحتی حدود ۵/۱ هکتار را پوشش می‌دهد. این منطقه به عنوان جاذبه طبیعی گردشگری استان همدان، مکان مناسبی برای تجربه یک سفر هیجان انگیز به همدان می‌باشد. دیدن این منظره‌ها را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *