alexa جاهای دیدنی چک و پراگ ، مملو از تاریخ و فرهنگ غنی - توریست اپ
logo

جاهای دیدنی چک و پراگ ، مملو از تاریخ و فرهنگ غنی

جاهای دیدنی چک و پراگ ، مملو از تاریخ و فرهنگ غنی

جاهای دیدنی چک و پراگ ، مملو از تاریخ و فرهنگ غنی

جمهوری چک یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین کشورها بوده و به قدری کوچک است که می‌توانید با یک‌چشم به هم زدن همه جای آن را دیده و لذت ببرید. گفتنی است که در این کشور یک شبکه ریلی قرار داشته که تمام شهر و روستای چک را به هم وصل می‌کند و قیمتی ارزان و مقرون‌به‌صرفه دارد. پراگ پایتخت جمهوری چک پوشیده از مناظر و طبیعت باشکوه است که تا چشم کار می‌کند تاریخچه، فرهنگ زیبا و غنی این کشور را برایتان تداعی خواهد کرد. اکنون توریست اپ ۱۰ مورد از پربازدید‌ترین جاهای دیدنی چک و پراگ را جمع‌آوری کرده و در اختیار شما قرار داده است.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ

پراگ (Prague)

جاهای دیدنی پراگ در چک

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری چک بوده که دارای بافتی تاریخی و باستانی است. این شهر دارای بزرگ‌ترین پل‌ها، دروازه،کلیسا، بناهای تاریخی، موزه و پارک‌ها است. این شهر زیبا دارای خیابان‌های سنگ‌فرش شده بوده که می‌توانید به گشت‌وگذار در سطح شهر بپردازید.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ


قلعه پراگ (Prague Castle)

قلعه پراگ

یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری شهر پراگ بوده که در اصل این قلعه مرکز برگزاری مراسم‌های دولتی و مجالس است. این ساختمان عظیم‌الجثه به سبک گوتیک ساخته‌شده که بارها مورد بازسازی قرارگرفته است. این بنا جزء بزرگ‌ترین قلعه‌های جهان بوده که حدود ۷۰۰۰۰ مترمربع وسعت دارد. اطراف این قلعه محوطه‌ای چراغانی وجود دارد که می‌توانید اوقات خوبی را در آنجا گذرانده و در آنجا قدم بزنید.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ


میدان قدیمی شهر پراگ (Old Town Square)

میدان قدیمی شهر پراگ

یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین میدان‌های شهر پراگ که به سبک معماری چندین قرن پیش‌ساخته شده است.اطراف این میدان را چندین کلیسا،ساختمان و بناهای زیبا احاطه کرده که یکی از زیباترین میدان‌ها اروپا محسوب می‌شود.شما می‌توانید برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت دریکی از رستوران‌ها و کافه‌های آنجا قهوه و چای میل کنید.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ

کلیسای ویتوس (St. Vitus Cathedral)

کلیسای ویتوس از جاهای دیدنی پراگ و چک

این کلیسا یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری پراگ و نماد شهر پراگ بوده که دارای دو مناره است که در دوطرفه بنا قرارگرفته و هرکدام از آن‌ها دارای ارتفاعی بلند و غول‌پیکر است. این کلیسا دارای مجسمه‌ای از عیسی مسیح بوده و در محراب آن نقاشی‌های قرار داشته که قدمت آن‌ها به سال ۱۳۴۴ برمی‌گردد و لازم به ذکر که ساخت آن به مدت ۵۲۵ سال طول کشیده است.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ

پل چارلز (Charles Bridge)

یکی از جاهای دیدنی چک پل چارلز در پراگ است

این دومین نماد شهر پراگ بوده که سالیانه گردشگران متعددی را به سمت خود جذب کرده است. این پل به دستور چارلز چهارم در سال ۱۳۵۷ ساخته‌شده و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این پل رستوران و کافه‌های تراس دار است که در هوای آزاد می‌توانید نهایت لذت را تجربه کنید.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ


خانه رقص (The Dancing House)

خانه رقص از جاهای دیدنی پراگ پایتخت چک است

پراگ شهری است که به‌عنوان سبک معماری خاص خود شناخته‌شده که در اکثر بنا و ساختمان‌هایش سبک گوتیک را به‌کاربرده است.خانه رقص یکی از ساختمان‌های این شهر است که به سبکی جدید و امروزی در کنار ساختمان‌های قدیمی ساخته‌شده است. این ساختمان در نزدیکی رودخانه ولتاوا و خیابان رسلوا قرار دارد که می‌توانید از تفریح چندمنظوره لذت ببرید.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ


باغ‌وحش پراگ (Prague Zoo)

باغ‌وحش پراگ از جاهای دیدنی در چک

یکی از قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های دنیا که در سال ۱۹۳۱ ساخته‌شده است. این باغ‌وحش در شهر پراگ واقع بوده که انواع حیوانات در آن نگهداری می‌شود. اگر به همراه کودک خود سفرکرده‌اید و می‌خواهید مکانی جذاب و هیجان‌انگیز را به او نشان دهید باغ‌وحش پراگ بهترین مکان است.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ


ساعت نجومی (Astronomical clock)

ساعت نجومی پراگ

این ساعت در میدان شهر قدیمی پراگ قرار داشته که یک اختریاب قدیمی است. این ساعت سومین ساعت قدیمی در جهان است که ششصد سال است بازسازی و تعمیر می‌شود. این مجسمه به سبک گوتیک ساخته‌شده که هرکسی باید حداقل یک‌بار آن را ببیند.بر روی آن آدمک‌هایی قرار دارد که بر روی آن راه می‌روند.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ

جزیره کامپا (Kampa Island)

جزیره کامپا از جاهای دیدنی چک و پراگ

جزیره‌ای زیبا و هیجان‌انگیز که در نزدیکی رودخانه ولتوا قرار دارد. این جزیره دارای موزه،پارک،مجسمه‌های بزرگ،کافه و رستوران بوده که می‌توانید یک روز کامل را در آنجا تفریح کنید. حتی در این مکان هتل و ویلاهای متنوع وجود داشته که برای اقامت چندروزه هم مناسب خواهد بود.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ

مرکز علمی ویدا (VIDA! science center)

مرکز علمی ویدا از جاهای دیدنی چک و پراگ در توریست اپ

اگر به شهر بورنو سفر کردید به مرکز علمی و تحقیقاتی ویدا سر بزنید. این مرکز برای کودکان و نوجوانان ساخته‌شده که می‌توانند در آنجا استعدادیابی کرده و مهارت‌های زیادی در خصوص علوم و دانش را آموزش ببینند.

جاهای دیدنی چک و پراگ – جاهای دیدنی پراگ


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *