alexa جاهای دیدنی ژاپن | جاهای دیدنی توکیو | تلاقی سنت با فوق مدرنیته - توریست اپ
logo

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

جاهای دیدنی ژاپن

ژاپن کشوری است جزیره ای، واقع شده در میانه اقیانوس آرام با مجموعه ای از شهرهای متراکم و پرجمعیت که همگی به فرهنگ و سنتی غنی، مشهورند. جاهای دیدنی ژاپن عبارتند از : نواع قصرهای امپراطوری، پارک های ملی کوهستانی و زیارتگاه ها و معابد، بخش جدایی‌ناپذیر این سنت هستند، در عین حالی که ژاپن یکی از مدرن ترین کشورهای جهان به شمار می آید، به طوری که یکی از پرسرعت ترین خطوط راه آهن با نام قطارهای شینکانسن که در زبان انگلیسی، به قطارهای گلوله ای معروفند، نواحی دور ژاپن را به همدیگر وصل می کند و این تنها بخش کوچکی از تکنولوژی قدرتمند این کشور است.

جاهای دیدنی توکیو - جاهای دیدنی ژاپن

 

پول رایج کشور ژاپن، ین می‌باشد و پایتخت آن شهر توکیو است. در سال ۲۰۱۶ و بر طبق آمارهای جهانی، دارای جمعیت ۱۲۷ میلیونی بوده است. همچنین Akihito، امپراطور کنونی این کشور است. توریست اپ، در این مقاله به سراغ این کشور زیبا رفته و تلاش کرده سنت و مدرنیته این کشور را به تصویر بکشد. اگر دوستدار آشنایی با کشور شکوفه های گیلاس هستید، با ما همراه باشید.

 

توکیو (Tokyo)

توکیو، پایتخت پرازدحام ژاپن، فوق مدرنیته را با سنت به هم آمیخته است؛ به طوری که چشم انداز آسمان خزاش های منور شده به نور نئون، در کنار معابد تاریخی قرار گرفته اند. زیارتگاه میجی شینتو (Meigi Shinto)، برای دروازه بزرگ و زیبا و جنگل‌هایی که آن را احاطه کرده است، معروف است. قصر امپراطوری آن در میان باغ های بزرگی می درخشد و موزه های بسیار شهر، نشان از اهمیت سنت، تاریخ و هنر این کشور، در میان مردمان ژاپن دارد؛ نمایش هایی از هنرهای کلاسیک (در موزه ملی توکیو) تا تئاترهای کابوکی (در موزه Edo-Tokyo)، تنها بخشی از انواع موزه های این کشور است.

جاهای دیدنی ژاپن - شهر توکیو پایتخت ژاپن

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

اگر به دنبال مراکز خرید معتبر و مدرن هستید، و دوستدار تهیه سوغاتی های زیبای ژاپن هستید، باید بدانید، در توکیو می-توایند آنها را بیابید و نکته پایانی از توکیو آنکه، این شهر به علت سطح تکنولوژی بسیار بالایش، جاذبه مهم گردشگری ژاپن محسوب می شود.

 

کاخ امپراطوری (The Imperial Palace)

یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی توکیو که اطراف آن را پارک، پل، دیوار و خندق‌های شگفت‌انگیز و زیبا تشکیل داده، کاخ امپراطوری است. تاریخ ساخت این کاخ، به قرن هفدهم میلادی بازمی‌گردد و در منطقه چیودای توکیو قرار دارد. این کاخ ویژه خاندان‌ سلطنتی ژاپن است و ساختمان های اداری مربوطه را در خود جای داده است.

جاهای دیدنی ژاپن - جاهای دیدنی توکیو - کاخ امپراطوری ژاپن

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

برج اسکای تری (The Tokyo Skytree)

اگر به توکیو سفر کنید، از جای جای این شهر، آسمان خراشی را خواهید دید که یکی از نمادهای مدرنیته این سرزمین محسوب می شود. برج اسکای تری را با الهام از برج ایفل فرانسه ساخته اند و در طراحی آن، از نورهایی استفاده شده که در شب، درخشش ویژه ای به این بنا می دهد. در این برج می‌توانید به بهترین رستوران و کافه‌ها بروید که غذاهای بی‌نظیری از مجموعه غذاهای ژاپن را طبخ می کنند. همچنین می‌توانید منظره‌ای زیبا به شکل پانوراما از شهر توکیو را بر فراز آن ببینید. این برج دارای کفی شیشه‌ای است و زمانی که در این برج قدم بزنید، هیجان شما را بیشتر خواهد شد.

جاهای دیدنی ژاپن - برج اسکای تری

 

پارک ملی شینجوکو گیوئن (Shinjuku Gyo-en)

یکی از زیباترین پارک‌های توکیو که اگر به آنجا بروید، با مردم محلی و فرهنگ ژاپنی آشنا خواهید شد. این پارک در زمان احداثش، محل اقامت خانواده Naito، در دوره ادو (Edo) بوده است و پس از آن، به باغی تحت مدیریت آژانس خانگی امپراطوری ژاپن درآمده است. در این پارک درختان عظیم‌الجثه‌ای وجود دارد که در فصل بهار و با شکوفه هایشان، زیبایی دوچندانی به باغ می دهند. همه آنچه از آرامش و زیبایی انتظار دارید، در این پارک از شما استقبال خواهند کرد.

جاهای دیدنی ژاپن - پارک ملی ژاپن - پارک ملی شینجوکو گیوئن

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

دیزنی لند (Tokyo Disneyland)

دیزنی لند ژاپن، اولین مکان تفریحی و گردشگری بود که بعد از دیزنی لند آمریکا در توکیو ساخته شد. این پارک با الهام از اصلی ترین پارک دیزنی لند فلوریدا و کالیفرنیا ساخته شده و انواع شخصیت های والت دیزنی را در این سرزمین تفریح و گردش خواهید یافت. یکی از مهمترین بخش های این پارک، کارناوال عروسکها و شخصیتهای کارتنی والت دیزنی است که با موسیقی زیبایی همراه است و در بین کودکان و حتی بزرگسالان نیز محبوب است.

جاهای دیدنی ژاپن - شدیزنی لند ژاپن

 

چهار راه شیبویا (Shibuya)

یکی از پر زرق و برق‌ترین خیابان‌های توکیو، چهار راه شیبویا است. خیابانی که مجموعه ای از فرهنگ خیابانی، مد و لباس ژاپن را به نمایش می گذارد. در این مکان، انواع رقص های ژاپنی را که توسط دختران و پسران ژاپنی اجرا می شود را مشاهده خواهید کرد. اما اگر مایلید وجه تسمیه این خیابان را بدانید، باید بگوییم به معنی “دره تنگ” است و دو مورد از شلوغترین ایستگاه ها در جهان، با نام های ایستگاه Shinjuku و Shibuya در این چهار راه قرار دارند.

جاهای دیدنی ژاپن - چهار راه شیبویا

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

کاماکورا (Kamakura)

کاماکورا، یکی از شهرهای ساحلی ژاپن و در بخش جنوبی توکیو واقع شده است. این شهر، در دوران قرون وسطی، مرکز سیاسی محسوب می شده و در دوران مدرن امروزش، به عنوان شهر اقامتگاهی برجسته با ده‌ها مجسمه های بودایی و زیارتگاه های مربوط به مذهب شینتو شناخته می شود. نشان این شهر، مجسمه بزرگ بودا است که از جنس برنز ساخته شده و ۱۳ متر ارتفاع دارد و بعد از سونامی قرن ۱۵ام، که تخریب های وسیعی را ایجاد کرد، هنوز هم پابرجا مانده است. ساحل Yuigahama در خلیج ساگامی، یکی دیگر از نقاط اصلی گردشگری این شهر است.

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

جزیره ایشیگاکی (Ishigaki)

جزیره ایشیگاکی، مرکز تجاری جزایر یائییاما (Yaeyama) محسوب می شود و در حوزه استانداری بخش جنوبی اوکیناوا قرار دارد. این جزیره برای سواحل و مکان های مناسب برای اسنورکلینگ، غواصی و موج‌سواری‌اش معروف است. دارای پارک ملی به نام Iriomote-Ishigaki است که در آن، مرجان های کمیاب آبی رنگی زیست می‌کنند. همچنین قله های اوموتو و دیگر قله ها، به زیبایی این جزیره افزوده اند. همچنین در شمالی ترین بخش هیراکوبو (Hirakubo)، یکی از مناطق این جزیره، رودخانه Fukido و زیستگاه جنگلی مانگرو قرار دارد.

جاهای دیدنی ژاپن - جزیره ایشیگاکی

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

هیروشیما (Hiroshima)

هیروشیما، شهر مدرنی در جزیره هونشو ژاپن است که به میزان زیادی در طول جنگ جهانی دوم توسط بمب اتمی ویران شد. امروزه، در این شهر پارکی را برای یادبود این واقعه رخداده در سال ۱۹۴۵ احداث کرده اند و آنچه در این پارک توجه شما را جلب خواهد کرد، خرابه های گنبد جنباکو (Genbaku)، یکی از اندک ساختمان های به جا مانده از آن دوران است. باغچه ژاپنی به نام Shukkei نیز بر زیبایی این جزیره افزوده است.

جاهای دیدنی ژاپن - جاهای دیدنی هیروشیما

جاهای دیدنی ژاپن ، تلاقی سنت با فوق مدرنیته

چرخ ‌و فلک تمپوزان (The Tempozan Ferris Wheel)

چرخ و فلک تمپوزان اوساکا در شهر اوزاکا قرار دارد و از مهمترین جاذبه های گردشگری آسیا به حساب می آید. ارتفاع این چرخ و فلک ۱۱۲ متر مربع و قطر آن، ۱۰۰ متر است و می‌توانید در عرض ۱۷ دقیقه، چشم اندازهای زیبایی از بندر و روستاهای این شهر را ببینید. اگر به اوزاکا رفتید، حتما از مکان  های دیدنی دیگر آن، مانند کوب پورت، تسوتنکاک، معبد شیتنوجی و قلعه اوزاکا دیدن کنید.

جاهای دیدنی ژاپن - چرخ ‌و فلک تمپوزان

 

در این مقاله، تنها بخش کوچکی از زیبایی های منحصربه فرد ژاپن به تصویر کشیده شد. ژاپن به راستی کشور زیبایی است، از آن کشورهایی که هر فردی که دوستدار سفر است، باید ببیند و تجربه کند. اگر به این سفر رفته اید و یا قصد دیدار این کشور را دارید، با ما از تجربه های نابتان سخن بگویید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *