alexa با جاهای دیدنی کاشان بیشتر آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

جاهای دیدنی کاشان ، شهر روشنی و گل

جاهای دیدنی کاشان ، شهر روشنی و گل

جاهای دیدنی کاشان ، شهر روشنی و گل

کاشان بی شک یکی از شهر های ایران است که هر ایرانی و غیر ایرانی باید آنجا را ببیند. این شهر در استان زیبا اصفهان واقع شده است

لینک های مرتبط
  مهاجرت از طریق پناهندگی و شرایط و انواع آن

  قلیان‌های عربی و خنجرهای امارات، سوغاتی‌های دبی

  راهنمای سفر به اصفهان نصف جهان

  جاهای دیدنی همدان را بیشتر بشناسیم

و همچون اصفهان از زیبایی و جاذبه های گردشگری برخوردار است. سالانه توریست های زیادی به این شهر میروند و از جاذبه ها، مکان های سنتی کهن ایران و مکان های توریستی آن دیدار میکنند. خانه های تاریخی کاشان در تابستان آن چنان خنک هستند که برای لحظاتی از آن همه گرما در امان هستید.

مکان های دیدنی کاشان تقریبا در نزدیکی هم قرار گرفته اند، بنابراین در یک سفر دو الی سه روزه نهایت لذت را از این شهر می توانید ببرید.با توریست اپ همراه باشید تا چند مورد از جاهای دیدنی کاشان را بررسی کنیم.

 

باغ فین کاشان Fin Garden

باغ فین کاشان Fin Garden

یکی از شاهکارترین مکان های کاشان مسلما باغ فین میباشد. یک نمونه تمام عیار از باغ های ایران است که با وجود آب و درخت یک شکوه خاصی به آن بخشیده است. این باغ در انتهای خیابان امیر کبیر واقع شده است و نسبت به بقیه شهر این منطقه از آب و هوای عالی برخوردار شده است و این مکان را به منطقه تافته جدابافته تبدیل کرده است.این مکان از لحاظ تاریخی، بسیار مهم و با ارزشمند بوده و در کتاب “تاریخ قم” از کهن ترین منابع تاریخی اسم برده است.این محوطه چشم نواز و زیبا از گذشته های خیلی دور تر مورد توجه پادشاهان قرار داشته و در بسیاری از دوران مانند ایلخانان نیز بازسازی گردیده است. باغ فین کاشان دارای قدیمی ترین درخت ها هستند که عمر خیلی از آنها به ۵۰۰ سال هم میرسد.

دسترسی به باغ فین از طریق خیابان امیرکبیر صورت می‌پذیرد وسایل نقلیه عمومی از جمله مینی ‌بوس و سواری از مرکز شهر کاشان این دسترسی را تامین می‌ کنند.

جاذبه های گردشگری ایران

حمام فین کاشان Fin Bathroom

حمام فین کاشان Fin Bathroom

در شهر کاشان دو حمام تاریخی وجود دارد که در ایران از معروف ترین ها هستند.حمام بزرگ (یا همان حمام سلطنتی که به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد)،حمام کوچک ( مناسب برای خدمتکاران ساخته شد).
در بخش خزینه‌ی حمام کوچک، ۷ کاشی به قدمت ۵۰۰ سال وجود دارد. حمام کوچک از حمام بزرگ قدیمی تر و از پیشینه ی کهن تری برخوردار است. این حمام در دوران حکومت صفویان ساخته شده است . قتل امیرکبیر، یکی از وقایع تلخ و مهم تاریخ و سیاسی ایران کهن در آنجا رخ داده است.

جاذبه های گردشگری کاشان

مسجد جامع کاشان Jama Masjid

مسجد جامع کاشان Jama Masjid

قدیمی ترین و کهن ترین بنای تاریخی در کاشان، به نام مسجد جامع این شهر است که قدمت این مسجد به دوران حکومت سلجوقیان برمیگردد. این مسجد در دوران های مختلف پادشاهی همچون “کریم خان زند” و ” عبدالرزاق خان” حاکم کاشان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. این مسجد با ارزش و زیبا را دختر مالک اشتر “صفیه خاتون” ساخته است. این فقط یک مسجد ساده نیست اگر به داخل آن بروید شاهد هنر خطاطی استادانی چون “عبدالکریم” و ” ابن محمد حسین محمد کاظم اصفهانی” می باشید که بر دیواره های مسجد کار شده است.

بهترین مکان های دیدنی کاشان و اصفهان

مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان Agha Bozorg Mosque

مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان Agha Bozorg Mosque

مسجد آقابزرگ کاشان یا همان مسجد و مدرسه آقابزرگ یکی از باشکوه ترین مساجد دوره قاجار در خیابان فاضل نراقی کاشان قرار گرفته است. یکی از باشکوه ترین مساجد در ادوار گذشته و ایران کهن است که با کمک مالی “«حاج محمدتقی خانبان»، احداث شده و در زمان سلطنت ” ناصرالدین شاه” به اتمام رسیده است.

گنبد این مسجد از معماری زیبا و چشم نوازی برخوردار شده است که در زمان خود از بهترین مکان های چشم نواز و کم نظیری بوده است. در این مسجد شما فقط گنبد زیبا را نمیبینید بلکه این عمارت شامل تزیینات زیبایی است که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاشی کاری
 • آجرکاری
 • کتیبه های نفیس گچی و کاشی
 • مقرنس کاری
 • خطاطی ثلث
 • نستعلیق و نقاشی

این مسجد مثل بعضی مکان های اصفهان می باشد که دیدن آن خالی از لطف نیست. حتما در سفر به کاشان به این مسجد سر بزنید.

با شهر زیبای کاشان آشنا شوید

خانه بروجردی ها  Borujerdi House

خانه بروجردی ها  Borujerdi House

البته که کاشان شهر تاریخی است و فقط معطوف به مساجد و باغ ها نیست. کاشان شهری تاریخی است که بیشتر معروف بودنش را مدیون خانه های تاریخی است که با معماری زیبا و شگفت انگیز به معماری جالب و منحصر بفردی تبدیل شده است.

خانه بروجردی ها یکی از زیباترین خانه های تاریخی در دوره قاجار ساخته شده است. از ویژگی ها این خانه کهن، بادگیر های هلالی شکل بر بام آن است که بام تالار و کلاه‌فرنگی قرار گرفته است. خانه بروجردی ها دارای دو حیاط اندرونی و بیرونی،راهرو، یک هشتی، حیاط های تابستان نشین و زمستان نشین، آشپزخانه، زیرزمینی بزرگ و حیاط های سرپوشیده است. این خانه روزگاری از محل های زندگی افراد اعیان نشین بوده است و حالا هر مسافری از هر شهری میتواند پا به این خانه بگذارد و شاهد دیوار ها پر نقش و نگار و رنگارنگ خواهید بود.

آدرس:برای رفتن به خانه بروجردی ها باید راه محله سلطان امیراحمد درخیابان علوی کاشان را در پیش گرفت.

مکان های جذاب و دیدنی کاشان

آتشکده نیاسر کاشان Fire Temple

آتشکده نیاسر کاشان Fire Temple

آتشکده نیاسر از دوران ساسانیان در ارتفاعات نیاسر کاشان قرار دارد که در گذشته های دور، به عنوان مکانی برای برگزاری آیین و رسوم خاص مورد استفاده قرار می گرفته است. این آتشکده چهار طاقی تاریخی توسط باستان شناس های در آثار قدیمی و نمونه های عظیم بناهای چهار طاقی ایران قرار گرفته است که به نام های ” چهار قاپو” و ” چهار دروازه” نیز شهرت دارد. خوشبختانه این آثار در مقایسه با آثار مشابه خود سالم تر مانده و خسارت و خرابی زیادی به آن وارد نشده است.

بهترین جاهای دیدنی کاشان

غار نیاسر  Niasar Cave

غار نیاسر  Niasar Cave

از دیگر مکان های شگفت انگیز شهر کاشان، غار بسیار زیبا و دیدنی نیاسر است که در نزدیکی روستای نیاسر قرار گرفته است. این غار به دلیل اینکه اثر دست بشر است معروف و شناخته شده میباشد و تمامی آن با دست کنده شده و احتمالا برای برگزاری مراسم مذهبی استفاده میشده است. قدمت این اثر زیبا و شگفت انگیز به ۲۰۰۰ سال قبل برمیگردد که یکی از جاذبه های محبوب در آن منطقه به شمار میرود. امروزه این مکان که به صورت تونل‌های سنگی پیچ‌درپیچ و تو در تو ساخته شده است.

مکان های شگفت انگیز شهر کاشان

خانه طباطبایی ها Tabayabei’s House

خانه طباطبایی ها Tabayabei’s House

این عمارت در محله سلطان میر احمد واقع شده و به دلیل حیاط دل انگیز و حوض بزرگ ان آدم را مجذوب خود میکند. خانه طباطبایی ها ۴۷۰۰ متر است و با ۴۰ اتاق، ۴ حیاط، ۴ سرداب (زیرزمین)، ۳ بادگیر و ۲ رشته قنات یکی از بی‌نظیرترین بناهای کاشان به شمار می‌رود.

اگر قصد دارید با کشور و شهرهای مختلف آشنا شوید می توانید با دانلود توریست اپ اطلاعات کافی از مقصد مورد علاقه‌تان را بدست آورید و به همراه توریست اپ با خیالی آسوده راهی سفر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *