alexa جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانه ای آمریکای شمالی (اپلیکیشن گردشگری توریست اپ)
logo

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانه ای آمریکای شمالی

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانه ای آمریکای شمالی

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانه ای آمریکای شمالی

اگر توانایی مسافرت به این کشور که جزو قاره آمریکای شمالی است را دارید، باید بگوییم بسیار خوش اقبال هستید .تجربه نابی را تجربه خواهید کرد و زیبایی‌های محصور کننده‌ای را به چشم خواهید دید. توریست اپ تلاش میکند تجربه زیباتری از این سفر برای شما فراهم کند، بنابراین تلاش کرده مجموعه ای از جاهای دیدنی کوبا را گردآوری کند. با ما همراه شوید و نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

جاذبه های گردشگری کوبا

کوبا کشوری جزیره ای در دریای کارائیب با سواحل سفید شکری است و دارای مناطق زیاد کشت تنباکو است که نقش اساسی در تولید سیگارهای افسانه ای کوبا دارند. پایتخت این کشور، هاوانا، دارای عمارتهای رنگی و نقاشی شده، اتومبیل های به جا مانده از دهه ۱۹۵۰ و معماری اسپانیایی- استعماری از قرن ۱۶ام است. موسیقی سالسا نقش مهمی در رقص مردمان و جشن های آنها دارد و به راستی مردمانی با خوی نرم و مهربان هستند.

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

هاوانا (Havana)

هاوانا پایتخت کشور کوبا، شهری عجیب و قدیمی است. معماری استعماری اسپانیایی در قلب هاوانا، هاوانای باستانی (old Havana) را به وجود آورده است که از قرن ۱۶ام به جای مانده است.

ماشین های آمریکایی که در خیابان های شهر حرکت میکنند و گروه های موسیقی rumba، نقش مهمی در رنگارنگ ساختن و هنری کردن شهر دارند، به ویژه این موضوع را در کوچه Callejón de Hamel خواهید یافت که کوچه رنگارنگ و هنری و پر از ساختمان های هنری، نقاشی های دیواری و برنامه های فرهنگی آفریقایی-کوبایی است. رقص سالسا که در کلاب ها و مجالس رقص کوبا به وجود آمده است ،در کلاب مشهور تروپیکانا(Tropicana) اجرا میشود .

سنترو هابانا (Centro Habana)، یکی از مناطق شهر هاوانا ،با وجود داشتن موزه ملی هنرها، هنر کوبا را به نمایش میگذارد.

هاوانا قدیمی

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

هاوانا قدیمی (Old Havana)

هاوانای باستانی و یا قدیمی، در مرکز شهر هاوانا قرار دارد و یکی از ۱۵ منطقه هاوانا است. به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است و دارای قلعه های تاریخی، موزه ها و بقایای زیبای ساختمان ها ،است. بهتر است این منطقه را با پای پیاده به کشف و جستجو بپرداید. در این منطقه با گردشگران بسیاری مواجه خواهید شد. قدم زدن در خیابان، گپ زدن با مردم محلی، شنیدن آوای موسیقی Rumba riff، و نوشیدن قهوه، همه کارهایی است که میتوانید انجام دهید. از مهم‌ترین مکان‌هایی که در هاوانای باستانی خواهید دید ،قلعه Castillo de la  ،Plaza Vieja ،Plaza de Armas ،de San CristobalReal Fuerza و موزه de la Ciudad است که به موزه شهر هم معروف است که بازتابی از معماری پرجنب و جوش شهری هستند.

هاوای قدیمی

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

مالکون (The Malecón)

مالکون، جادهای گسترده و سدی دریایی است که به اندازه ۸ کیلومتر در طول ساحل هاوانا امتداد یافته است .این خیابان شش لاینی، دارای فضای پیاده‌روی وسیع، و سدی است که هاوانا را از اقیانوس جدا کرده است و به عنوان نشانه و نماد بیچون و چرای شهر شناخته میشود. اما در این منطقه مجذوب چه خواهید شد؟

این مکان میتواند جایگاهی برای نشستن و رویاپردازی برای شما فراهم کند. همچنین الهامات موسیقیدانها، نقاشها، عکاسان و شاعران را فراهم میکند. در فاصله بین قلعه La Punta تا دهانه رودخانه Almendares، که پنج مایل است، میتوانید انواع جاذبه های گردشگری را مشاهده کنید .

تعدادی از جاذبه هایی که در مالکون خواهید یافت، در اینجا اینجا اشاره شده است:

  • پیاده روی ۸ کیلومتری در طول مالکون و عکسبرداری از ساختمان ها و پارک ها گذراندن شب و استفاده از مواهب زندگی شبانه در خیابان ۲۳ام
  • انداختن عکس سلفی با خانه نورانی مورو (Morro Lighthouse) که قلعه ای با همین نام است.
  • بازدید از بنای یادبود قربانیان کشتی ایالات متحده آمریکا
  • بازدید از هتل ریورا (Riviera Hotel) تماشای غروب در کناره دیواره سد دریایی

مالکون

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

قلعه سه پادشاه مورو  (Castillo de los Tres Reyes del Morro)

این قلعه ،نقش حمایتی در ناحیه ورود به حوزه هاوانا بوده است که در سال ۱۵۸۹ ساخت آن به پایان رسید. این قلعه توسط مهندسی ایتالیایی به نام ژوان باتیستا آنتونلی و توسط برده ها ساخته میشد و سنگ های آن در طول دهه ها و به صورت خشت تهیه می‌شد. اما به دلیل مشکلات اقتصادی دولتمردان کوبا و تناقضات و اختلافات با آنتونلی، ساخت این قلعه به مدت ۳۰ سال طول کشید. کف آن چند ضلعی است و با سنگ های مرتفع تهیه شده است .

بخش فانوس دریایی این قلعه به خاطر تخریب ها و آسیب هایی که دیده بود، چندین بار بازسازی شده است و در قرن ۱۹ میلادی، فانوس دیگری جایگزین آن شده است. تماشای این منظره از ارتفاعات بالای شهر بسیار چشم نواز است.

قلعه سه پادشاه مورو

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

ساختمان ملی کاپیتال (El Capitolio)

ساختمان ملی کاپیتال در هاوانا ،به عنوان سازمان دولتی تا زمان انقلاب کوبا ،سال ۱۹۵۹، بود و هم اکنون به عنوان آکادمی علوم کوبا شناخته میشود .طراحی آن در مشابهت با ساختمان کاپیتال آمریکا ساخته شده است ،گرچه به طور کامل شبیه آن نیست. ساخت آن در سال ۱۹۲۹ تکمیل شد و به عنوان بلندترین ساختمان در هاوانا تا دهه ۱۹۵۰ شناخته میشد. معمار این بنا ،Eugenio Rayneri که مهندس معماری در ایالت متحده آمریکا بود، این بنا را با الهام از معبد خدایان در پاریس ،Panthéon، ساخته است. گنبد این بنا در ایالت متحده ساخته شد و سپس به کوبا وارد شد .

ساختمان ملی کاپیتال

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

خیابان دل پرادو (Paseo del Prado)

دقیقا با همین نام، خیابانی در مادرید نیز وجود دارد، اما خیابان دل پرادو در کوبا داستان دیگری دارد و در حقیقت تقسیم کننده سنترو هابانا از هاوانای باستانی است .جریان ساخت این خیابان مشهور به این قرار است:

در سال ۱۷۷۲، دون فلیپ فانسدویلا خیابانی را طراحی کرد و در سال ۱۹۲۵، معمار فرانسوی به نام نیکلاس فورستیر، آن را با نیکمتهای مرمری و درختان متعدد باز طراحی کرد .در طول این خیابان ،هتل‌های مهم، سینماها، تئاترها و عمارت‌های تقلید شده از مادرید، پاریس و ونیز ساخته شده است .این خیابان، اولین خیابان سنگفرش شده در هاوانا است .پیاده‌روی خیابان با درخت‌ها و نیمکت‌ها احاطه شده است .

خیابان دل پرادو

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

ساختمان اپرا د لا هابانا (Gran Teatro de La Habana)

معنای این واژه، “تئاتر بزرگ آلیسیا آلونسو هاوانا”ست که در خیابان پاسو دل پرادو و در ساختمان معروف مرکز گالیسین که به عنوان مرکز اجتماعی مهاجران گالیسیایی شناخته میشود، قرار دارد .این تئاتر مرکز باله ملی کوبا و محل برگزاری فستیوالهای بین‌المللی باله در هاوانا است. دارای سالن کنسرت، اتاق کنفرانس، و پرده سینما و گالری‌های هنری و سالن‌های تمرین رقص هست .

ساختمان اپرا د لا هابانا

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

روستای فاستر (Fusterlandia)

کوبا، دارای سنت های هنری غنی است که در هرجایی میتوان از  نقاشی‌های دیوارنما تا قطعات هنری واقع در موزه ملی de Bellas Artes آن را مشاهده کرد. یکی از معروف‌ترین مکان‌ها برای یافتن هنر مدرن کوبا، سرزمین فاستر نامیده میشود. سرزمین فاستر، نام مستعاری از Jaimanitas است که شهر کوچکی در کنار دریاست و در بخش غربی هاوانا قرار دارد. در Jaimanitas ، هنرمندی به نام خوزه فاستر محله خلاقانه‌ای را به وجود آورد و نام آن را Casa de Fuster نام نهاد تا از دیگر بخش‌های آن جدا باشد .در حقیقت او در سال ۱۹۷۵، خانه خود را در این منطقه با استفاده از قطعات موزاییک، به یک موزه هنری تبدیل کرد. او خود میگوید: من تلاش کردم تا رویای خود را خلق کنم. همسایه‌ها از اینکار او بسیار استقبال کردند و از فاستر خواستند تا این پروژه را در سایر بخش‌های این شهر کوچک ادامه دهد . مردم این منطقه وی را پیکاسو کارائیب می نامند.

روستای فاستر کوبا

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

سواحل شرقی کوبا (Playas del Este)

سواحل شرقی، مربوط به نوار ساحلی ۱۸کیلومتری میشود که در شرق Habana Vieja امتداد یافته است. استراحتگاه‌هایی که در این ساحل قرار دارند، مجلل نیستند و میتوان در آنجا عمارت‌های به جا مانده از دوران شوروی را نیز یافت. اما این مکان برای افرادی که موافق مدرنیته نیستند و دوستدار بررسی سنت‌ها و رفتارهای مردمان کوبایی‌ها هستند ،ساحل شرقی سرشار از هوای تازه است.

سواحل شرقی کوبا

 

خیابان میرامار (Miramar)

میرامار، یک منطقه مسکونی از منطقه پلایا و واقع شده در شهر هاوانا است. بسیاری از سفارتخانه‌ها مانند سفارتخانه روسی در میرامار، به ویژه در خیابان ۵۰ام(Quinta Avenida) قرار دارند. قبل از انقلاب کوبا ،در این منطقه اقامتگاه‌های فراوان مربوط به افراد ثروتمند دیگر کشورها مانند امریکا ساخته شده بود که هنوز هم بقایای آنها موجود است و به ضبط دولت درآمده است. همچنین تعدادی از هتل های مدرن مانند هتل ملیا هاوانا و مدرسه بین المللی کوبا نیز در این مکان واقع شده است .

چند مورد از مواردی را که در خیابان ۵۰ام خواهید یافت:

  • Reloj de Quinta Avenida: ساعت بزرگی که در سال ۱۹۲۴ در این مکان نصب شده است .
  • موزه وزارت کشور (Museo del Ministerio del interior)

جاهای دیدنی کوبا ، کشور افسانهای آمریکای شمالی

کوبا را با همه شگفتی‌ها و جاذبه‌های گردشگری‌اش، روح مردمان شاد و پر جنب و جوش، و در نهایت فقری که در بیشتر مناطق آن ریشه دوانده است، دریابید و تجربیات گرانقدر خود را نیز با توریست اپ به اشتراک بگذارید؛ توریست اپ از همه ماجراجوییهای شما استقبال میکند. در این میان اگر دوستدار آشنایی با مردمان این کشور و ارتباط مستقیم با آنها هستید، اپلیکیشن توریست اپ، بسیار کمک کننده خواهد بود .

خیابان میرامار


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *