alexa حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ | 15 حقیقت آلمان | توریست اپ
logo

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۱۵ حقیقت جالب از آلمان

رتبه کشور آلمان از لحاظ جذب گردشگر در دنیا، هفتم است و باید مطمئن باشید که چیزهای زیادی در این کشور وجود دارد که می‌توان دید، شنید و کشف کرد. پس جای شگفتی نیست که مردم زیادی دوستدار دیدار و گردش در آلمان باشند. اصلا فرقی نمیکند که برای استراحت، گشت و گذار و یا خریدهای خوب در ایام کریسمس پا به این کشور گذاشته باشید، در نهایت شما مقصود خود را با لذت و تجربه‌هایی فراوان به پایان خواهید برد. اما اگر هنوز در مرحله جستجو هستید، و یا مایلید قبل از بستن کوله بار سفر به آلمان، نکات مهمی از این کشور، کوله‌بار سفرتان را پربارتر کند، با ما در این اکتشاف حقایق جالب آلمان همراه باشید.

در مقالات قبلی اطلاعات گسترده تری از این کشور جذاب به دست آوردیم که با مطالعه این مقالات تحقیق کاملی از کشور آلمان به دست می آورید:

  1. سوغات آلمان
  2. غذاهای آلمانی
  3. جاذبه های گردشگری آلمان
  4. مراکز خرید آلمان

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۱- آلمان پرجمعیت ترین کشور در اروپا

آلمان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود. تقریبا حدود ۲۳۱ نفر در هر کیلومتر مربع این سرزمین زندگی می‌کنند و جمعیت فعلی آلمان حدود ۸۱ میلیون نفر است.

آلمان پرجمعیت ترین کشور در اروپا - حقایق جالب آلمان

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۲- کشوری سرسبز و پوشیده از درخت

یک سوم از آلمان با جنگل و درختستان پوشیده شده است. علی‌رغم تراکم جمعیتی که در این کشور وجود دارد، بخش مناسبی از کشور آلمان با درختان متنوع پوشیده شده است و مناظر تماشایی را به وجود آورده است. اگر دوستدار قدم زدن و اکتشاف مناطق جنگلی هستید، باید نکته جالبی را بدانید:

- کشوری سرسبز و پوشیده از درخت - حقایق جالب آلمان

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

داستان‌هایی به نام جادوگر گریم در آلمان معروف هستند که پایه همگی این داستان‌ها متعلق به جنگلی، به نام جنگل سیاه در آلمان است.  این داستان‌ها که در داستان‌های کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرند، توسط برادران گریم به نام‌های جاکوب و ویهلم و در ۲۰ دسامبر ۱۸۱۲ انتشار یافت. اولین مجموعه آن دارای ۸۶ داستان بود و در سال ۱۸۵۷ که هفتمین ویرایش آن چاپ شد، ۲۱۱ داستان را در خود جای داده بود.

جنگل سیاه آلمان - حقایق جالب آلمان

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۳- وسعت شهر برلین

برلین نه بار بزرگتر از پاریس است و دارای پل‌های بیشتری از ونیز است. اگر به قرن ۱۳ام میلادی سفر کنیم، با شهر قدیمی از برلین روبرو می شویم که دارای وسعت ۸۹۱٫۸ کیلومتر مربعی بوده و دارای تعداد زیادی خانه و ۱۶۵۰ پل بوده است.

شهر برلین - حقایق جالب آلمان

 حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۴- در آلمان معنی عبارت “من شهروند برلین هستم” چیست؟

در سخنرانی معروف جان اف کندی، اصطلاح مرموزی به کار برده شد: Ich bin ein Berliner، او با این سخن، خودش را به شیشه نوشیدنی تشبیه کرده است! در حقیقت معنی این جمله “من شهروند برلین هستم” است، اما Berliner نوعی از نوشیدنی‌ها را شامل می‌شود که در برلین تولید می‌شود و این شوخی بوده که مردم آلمانی با این سخن جان اف کندی دارند.

Ich bin ein Berliner - حقایق جالب آلمان

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۵- پایتخت های آلمان در طول زمان

پایتخت آلمان، تاکنون، هفت‌بار تغییر کرده است. آخن (Aachen) (در طول امپراطوری کارولینگیان) تا رگنسبورگ (Regensburg)، فرانکفورت (Frankfurt)، نورمبرگ (Nuremberg)، برلین (Berlin)، ویمار (Weimar) (به طور غیررسمی، در طول ناآرامی‌های برلین)، بن (Bonn) (و شرق برلین)، انواع شهرهایی بوده که پایتخت آلمان در دوره‌های مختلف بوده و از سال ۱۹۹۰ تاکنون، برلین بر مسند پایتخت آلمان نشسته است.

پایتخت آلمان - حقایق جالب آلمان

حقایق جالب آلمان ، از جنگل سیاه تا متفکران بزرگ

۶- آلمان سرزمین شاعران و متفکران

آلمان را سرزمین شاعران و متفکران می‌نامند. تاکنون، ۱۳ نویسنده از آلمان، برنده جایزه نوبل شده‌اند و بسیاری از آنها مانند فردریک شیلر (Friedrich Schiller)، T.A، هافمن (Hoffmann)، گونتر گراس (Gunter Grass) و ماریا استونا (Maria Stona)، در جهان معروف هستند.

آلمان سرزمین شاعران و متفکران - حقایق جالب آلمان

 

۷- مصرف آبجو در آلمان چقدر است؟

آلمانی‌ها رتبه دوم را در مصرف آب‌جو دارند. درست بعد از جمهوری چک، آلمانی‌ها معروف به استفاده مداوم از طلای مایع یا همان آب‌جو هستند. اما مردم باواریان‌، آب‌جو را به عنوان یک غذای پایه‌ای در نظر می‌گیرند و سالانه به طور متوسط، حدود ۱۵۰ لیتر مصرف آب‌جو آنهاست.

مصرف آبجو در آلمان حقایق جالب آلمان

 

۸- طولانی ترین کلمه در زبان آلمانی

طولانی‌ترین کلمه موجود در زبان آلمانی Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft است. کلمه‌ای در مهندسی موتورهای الکتریکی کشتی‌های بخار که در سال ۲۰۱۴، از واژگان آلمانی حذف گردید.

طولانی ترین کلمه در زبان آلمانی

۹-  تیم فوتبال آلمان

تیم فوتبال آلمان، دومین رتبه را در بین تیم‌های موفق جهان دارد. آلمانی‌ها، تیم فوتبال قوی دارند و تاکنون توانسته‌اند در جام جهانی، چهار بار قهرمان دنیا شوند و در رقابت‌های اروپا، سه بار جام قهرمانی را به دست‌ آورده‌اند.

تیم فوتبال آلمان

 

۱۰- اولین کتاب چاپی در جهان

اولین کتاب چاپی در جهان، مربوط به انجیل یوحنا گوتنبرگ و در آلمان بوده است.  این کتاب اول بار در ۲۳ فوریه در مانیز و در سال ۱۴۵۵ چاپ شد.

اولین کتاب چاپی در جهان

 

۱۱- تغییر زمان برای ذخیره انرژی برای اولین بار در آلمان اتفاق افتاد

آلمان اولین کشوری استکه برای ذخیره انرژی، زمان (Daylight saving time) را تغییر داد. DST، به عنوان زمان تابستانی شناخته می‌شود و اول بار در سال ۱۹۱۶ و در میانه جنگ جهانی اول، برای حفظ ذخیره انرژی این برنامه اجرا شد و هم‌اکنون در بسیاری از کشورها این روش اجرا می‌شود.

Daylight saving time

 

۱۲- فانتای آلمانی دومین برند جهانی و نوشیدنی معروف

فانتا، در نتیجه جنگ جهانی دوم در آلمان تاسیس شد. در آن زمان، به خاطر تحریم تجاری که مانع از ورود نوشابه کوکاکولا می‌شد، رئیس کوکا‌کولا در آلمان تصمیم گرفت تا محصول داخلی را به جای این محصول تولید کند. برای تهیه این محصول جدید، از مواد باقیمانده قابل استفاده مانند سیب استفاده شد. به این ترتیب، امروزه، فانتا به عنوان دومین برند جهانی بعد از شرکت کوکا‌کالا شناخته می‌شود و دومین نوشیدنی معروف در بیرون از ایالت متحده نیز هست.

تقریبا حدود ۱۳۰ میلیون بطری از فانتا در دنیا به صورت روزانه، به مصرف می رسد.

فانتای آلمانی

 

۱۳- دومین فرودگاه وقت شناس و بزرگ دنیا

مونیخ دومین فرودگاه بزرگ دنیا از لحاظ وقت شناسی است. شهر مونیخ آلمان دارای فرودگاه بزرگی است که به وقت شناسی پروازهایش معروف است. اگر در این طبقه‌بندی، بزرگ‌بودن را خارج کنیم، به توکیو می‌رسیم؛ فرودگاهی که بر طبق اطلاعات OAG، از جهت دقیق بودن در رتبه اول قرار دارد.

دومین فرودگاه وقت شناس و بزرگ دنیا - حقایق جالب آلمان

 

۱۴-  بزرگ‌ترین تولید‌کننده اتومبیل در جهان

آلمان بزرگ‌ترین تولید‌کننده اتومبیل در جهان است. در سال ۲۰۱۵، حدود ۶ میلیون اتومبیل در این کشور فروخته شد. VW’s Golf، یکی از بهترین فروشندگان اتومبیل در همه زمان‌ها بوده است. در سال ۲۰۱۶، بالاترین برندهایی که دارای بیشترین فروش بودند، فولکس‌واگن (Volkswagen)، آ‌اودی (Audi)، مرسدس و  BMW بود.  مهم‌ترین خودروهای ساخت آلمان در طول تاریخ را بشناسید.

 بزرگ‌ترین تولید‌کننده اتومبیل در جهان -حقایق جالب آلمان

 

۱۵- آلمان دارای چه فعالیت ها و مکان های فرهنگی است؟

آلمان بیش از هر کشور دیگری دارای فعالیت و مکان فرهنگی است. طبق آماری که در سال ۲۰۱۳ از این کشور تهیه شد، بیش از ۶۲۰۰ موزه، ۸۲۰ سالن تئاتر، ۱۳۰ سالن ارکستر حرفه‌ای و ۸۸۰۰ کتابخانه در این کشور وجود دارد و جالب است بدانید که مردم در این کشور بیشتر از آنکه به تماشای مسابقات فوتبال بروند، به بازدید از نمایشگاه‌ها و موزه‌های آلمان می‌روند.

نمایشگاه‌ها و موزه‌های آلمان - حقایق جالب آلمان

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *