alexa

حقوق مسافران چیست؟ قبل از هرچیز حق دارید بدانید!

حقوق مسافران چیست؟ قبل از هرچیز حق دارید بدانید!

حقوق مسافران چیست؟ قبل از هرچیز حق دارید بدانید!

این مقاله را می‌خواهیم با چند پرسش و پاسخ بدیهی آغاز کنیم؛ آیا تا به حال سفر کرده‌اید؟ پاسخ چه کسی به این پرسش منفی است!؟ به جرات می‌شود گفت هیچکس. حالا آیا تا به حال هواپیما، قطار یا اتوبوسی که قرار بود شما را به مقصد برساند دچار تاخیر نشده است؟ آیا بارتان در آنها آسیب ندیده یا گم نشده است؟ شاید با همان قطعیت جواب اول باز هم بشود به این پرسش‌ها جواب مثبت داد و از درستی آن نیز مطمئن بود. تا اینجا این مقدمات را چیدیم که به سوال‌های اصلی و محوری این مطلب برسیم؛ آیا مسافران در ازای بلیتی که تهیه می‌کنند از حق و حقوقی برخوردار می‌شوند و اگر جواب مثبت بود حقوق مسافران چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا پایان از وبلاگ توریست اپ پیاده نشوید.

چارچوب حقوق مسافر

همانطور که احتمالاً خودتان هم حدس زده‌اید جواب سوال بالا مثبت است و مسافرانی که بلیت تهیه کرده‌اند دارای حق و حقوقی می‌شوند که تحت شرایطی می‌توانند از آنها استفاده کنند. این حقوق کم و بیش در اغلب کشورها مرزها و چارچوب یکسانی دارند اما با این حال در جزییات و کیفیت ارائه خدمات بسته به کشور، شرکت، نوع بلیت و همچنین وسیله نقلیه می‌توانند تفاوت‌هایی هم با یکدیگر داشته باشند.

شرایط کلی مسئولیت شرکت‌های مسافربری

شرکت های مسافربری

هر کدام از این شرکت‌ها فارغ از اینکه در بستر جاده‌ای، هوایی، ریلی یا دریایی خدمت رسانی می‌کنند در قبال بلیتی که به افراد می‌فروشند مسئولیت‌هایی دارند که در بیشتر کشورها ملزم شده‌اند این وظایف را روی برگه‌ی بلیت درج کنند، این الزام جنبه شفاف‌سازی دارد و در جهت حمایت از حقوق مصرف کننده است. به طور کلی مسافران از سه وجه صاحب حقوقی هستند:

پیش از سفر

منظور از حقوق مسافر پیش از سفر بیشتر معطوف است به لغو یا تاخیر در شروع حرکت که طبق کنوانسیون‌ها و پروتکل‌های بین‌المللی در اغلب کشورها تا نیم ساعت تاخیر را عادی تلقی می‌کنند و افراد در قبال این مدت نمی‌توانند ادعایی داشته باشند.

اما داستان از جایی شروع می‌شود که تاخیر بیش از حد مجاز باشد؛ اکثر کشورها با دسته بندی تاخیرها بر اساس مدت‌شان و همچنین با در نظر گرفتن مسافت و طول سفر حقوقی را برای مسافران در نظر گرفته‌اند که شرکت فروشنده بلیت موظف است آن‌ها را تامین کند، در غیر این صورت حق شکایت برای مسافر محفوظ است.

این حقوق می‌تواند از یک نوشیدنی تا تهیه بلیت جایگزین، اقامتگاهی برای استراحت و یا حتی پرداخت غرامت به مسافر را شامل شود.

البته غرامت را معمولاً در قبال لغو سفر پیش‌بینی کرده‌اند که آن هم بر اثر سوانح طبیعی، وضعیت جوی یا شرایط فوق‌العاده‌ای نباشد که در اختیار شرکت‌های مسافربری نیستند،

لغو یا تاخیر در سفر بر اثر چنین شرایطی شامل غرامت و جریمه مضاعف نخواهند شد. فروش بلیت به قیمت یکسان بدون توجه به ملیت از دیگر حقوق پیش از سفر است.

در حین سفر

در صورتی که شما محدودیت جسمی و حرکتی داشته باشید باید مطابق مقررات مربوط به افراد توانخواه به شما خدمات ارائه شود.

البته مسافران بیمار مشمول این خدمات نیستند و برای آنها مقررات ویژه بیمار در نظر گرفته شده که حق دارند آن‌ها را از خدمه طلب کنند.

اما اگر در هیچکدام از این گروه‌ها قرار نمی‌گیرید باز هم بسته به طول سفر دارای حقوقی مثل دریافت نوشیدنی و شیرینی هستید. رسیدن به مقصد مندرج در بلیت اساسی‌ترین حق مسافر در این بخش است.

پس از سفر

سفر-خودرو-۷۴۰x405

فرض کنید به مقصد رسیده‌اید ولی با تاخیر یا اینکه بارتان کم شده و یا به کلی گم شده است یا چمدان و ساک‌تان آسیب دیده و یا اصلاً نه،

همه چیز صحیح و کامل است اما تحویل آنها به شما با تاخیر بیش از حد صورت گرفته است. در تمام این موارد بسته به آیین‌نامه‌ی موجود شما حقوقی دارید

که بر اساس مدت زمان تاخیر، میزان آسیب بارتان و یا خسارتی که خودتان متحمل شده‌اید دسته‌بندی ‌می‌شوند و برای هر کدام تعهداتی به جهت جبران پیش‌بینی شده است.

 

در این مطلب تلاش کردیم شما را با کلیات حقوق مسافران در سراسر دنیا آشنا کنیم. در کشور ما هم قوانین و مقرراتی برای تامین و حفظ حقوق مسافران وضع شده‌اند

که افراد با آگاهی از آنها می‌توانند کیفیت سفرشان را بالاتر ببرند.

«آیین‌نامه حقوق مسافر» در حوزه سفر هوایی و «منشور حقوق مسافر» در بخش سفر جاده‌ای از جمله قواعدی هستند برای مسافران در ایران در نظر گرفته شده‌اند.

منبع
isna rmto eghtesadonline eghtesadonline farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *