alexa راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی 2018|توریست اپ
logo

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

اگر به قصد جام جهانی و یا تفریح و گردش و حتی کار و تحصیل به کشور روسیه سفر می کنید، آگاهی از شرایط حمل و نقل روسیه به میزان زیادی می تواند به شما در صرفه جویی زمان، و هزینه ها کمک کند. از طرف دیگر در حمل و نقل عمومی، بیشتر و راحت تر می توان با فرهنگ و روحیات کشورهای دیگر آشنا شد. از آنجا که در زمان جام جهانی ۲۰۱۸، حجم گردشگران به این کشور بسیار بیشتر خواهد شد، آگاهی از روش های حمل و نقل آسان روسیه ، می تواند به شما کمک زیادی کند، از همین رو ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا انواع سیستم های حمل و نقل روسیه را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین برای آگاهی از این موضوع، می توانید با ما همسفر شوید

 

مترو در روسیه

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۲)

بهترین روش حمل و نقل در مسکو، جابجا شدن به کمک مترو است. در حقیقت، سریع ترین و متداول ترین نوع حمل و نقل در شهر، استفاده از مترو است. اولین خط مترو در روسیه، در سال ۱۹۳۵ راه اندازی شد و امروزه تعداد خطوط آن به ۱۲ خط و ۱۸۵ ایستگاه مترو رسیده است. علاوه بر آن، ایستگاه های مترو روسیه در بین گردشگران به طراحی های زیبا و هنرمندانه مشهوراند.

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

 

نشان اختصاری ایستگاه های مترو در روسیه، با حرف اختصاری M، نشان داده می شود.

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۳)

برای استفاده از مترو باید ابتدا بتوانید بلیط تهیه کنید که تمام باجه های موجود در ایستگاه های مترو، بلیط مترو ارائه می دهند.

قیمت بلیط ها کاملا به تعداد ایستگاه هایی است که سوار شده اید. شما می توانید بلیط تک سفره را به قیمت ۲۸ روبل، دو سفره، ۵۶ روبل، ۵ سفره، ۱۳۵ روبل، ۱۰ سفره، ۲۵۶ روبل، ۲۰ سفره، ۵۲۰ روبل،  و ۶۰ سفره، ۱۲۴۵ روبل به دست بیاورید.

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

 

  برای استفاده از بلیط های مترو، باید آنها را در مقابل دستگاه هایی که دارای دایره زرد رنگی هستند، بگذارید، تا بتوانید از گیت های مخصوص رد شوید.

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۴)

در طول سفر و گردش در مسکو ، حتما با خود یک نقشه به همراه داشته باشید. البته این روزها به لطف گوگل مپ و داشتن یک اینترنت همراه، می توانید همواره یک نقشه آنلاین و به روز داشته باشید.

تمام ایستگاه های مترو در ساعت ۵٫۳۰ صبح باز می شوند و یک نیمه شب برای تعمیر و نگهداری بسته می شوند. البته توصیه می شود در ساعات اوج ترافیک، یعنی ساعات ۷ تا ۹ صبح و ۶ تا ۸ بعدازظهر، کمتر از مترو استفاده کنید، چرا که ساعات بسیار پرترافیک و شلوغ است.

از آنجایی که تعداد قطارهای مترو، زیاد است، جدول زمانی برای رسیدن به ایستگاه های مترو، وجود ندارد.

تا کنون هیچ نشانه ای از کلمات انگلیسی که نام ایستگاه ها و جهات را نشان بدهد، وجود نداشت، اما به دلیل جام جهانی، این موضوع بهبود خواهد یافت.

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

 

اگر در مورد ایستگاه ها سوالی داشتید، می توانید سوالات خود را در ستون های اضطراری که در مرکز هر ایستگاه تعبیه کردند، بپرسید.

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۵)

علاوه بر آن زمانی که وارد ایستگاه های مترو می شوید، می توانید طراحی های زیبا، مجسمه ها و لوسترهای پر زرق و برق را مشاهده کنید.

راه های آسان و کم هزینه حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

 

در اینجا نقشه کلی متروهای شهر روسیه نیز آورده شده است

اتوبوس ها و تریلرها (اتوبوس های برقی)

اگرچه مترو مشهورترین نوع حمل و نقل در مسکو است، اما روش های دیگری نیز برای حمل و نقل وجود دارد. برای مثال، شما می توانید با استفاده از تریلرها و اتوبوس ها، نیز درون شهر مسافرت کنید.

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۶)

هر خیابان بزرگی در شهر، حداقل دارای یک مسیر ویژه اتوبوس است. این اتوبوس ها و تریلرها از ساعت ۵٫۳۰ صبح تا ۱ بعدازظهر در شهر تردد می کنند.

 

برای تهیه بلیط های اتوبوس می توانید از کیوسک هایی که در کنار ایستگاه های اتوبوس و یا داخل اتوبوس ها تعبیه شده است، استفاده کنید. یک بلیط یک طرفه، در اینجا نیز، ۲۸ روبل است. اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، از کیوسک ها برای تهیه بلیط استفاده کنید که قیمت بلیط ها، ۲۵ روبل است. حتی به این طریق می توانید چند کارت بلیط تهیه کنید.

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره روسیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 

در هر اتوبوس، یک سیستم نرده گردان وجود دارد

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۷)

که با ارائه بلیط اجازه ورود به داخل اتوبوس را خواهید داشت. وقتی بلیط را در جلو دستگاه قرار بدهید، نور سبز اعتبار بلیط شما را اعلام خواهد کرد و به این ترتیب می توانید وارد اتوبوس شوید. بعضی از ایستگاه های اتوبوس، هم به خاطر موقعیت مکانی که دارند، در بیشتر مواقع شلوغ و پر ازدحام هستند.

حمل و نقل روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ | حمل و نقل روسیه | حمل و نقل مسکو

 

برنامه زمانی و حرکتی اتوبوس در کنار هر ایستگاه اتوبوس قرار دارد.

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۸)

نشانه های تیره- زرد به معنای ایستگاه های اتوبوس هستند و نشانه های سفید، خبر از ایستگاه های تریلرها می دهد. اگر نشانه ای زرد و سفید است، به معنای توقف گاه هر دو نوع تریلرها و اتوبوس ها است.

اگر قسط پیاده شدن از اتوبوس را داشته باشید، نشانه توقف  (stop) را که روی ستون های اتوبوس تعبیه شده است، فشار می دهید تا راننده بتواند در جایگاه مناسب توقف کند. در این اتوبوس ها از درب جلو وارد می شوید  و در هنگام پیاده شدن، از درب عقب پیاده شوید.

 

تاکسی های روسی به نام “مارشروتکا (Marshrutka)”

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۹)

این نوع حمل و نقل، نوع ویژه ای بین اتومبیل شخصی و اتوبوس است.

در این اتومبیل ها، شما نیازی به پرداخت بلیط نیستید، اما باید هزینه را به صورت دستی به راننده پرداخت کنید.

ایستگاه مشخصی وجود ندارد و شما باید در هر مکانی که قصد پیاده شدن دارید، به راننده اطلاعا کنید. در واقع این نوع حمل و نقل، مانند ون هایی است که ما نیز در شهرهای بزرگی مانند تهران می بینیم. قیمت این اتومبیل ها نسبت به تاکسی ها ارزان تر است، اما باید بدانید که هیچ کدام از رانندگان مارشروتکا، به انگلیسی صحبت نمی کنند.

این اتومبیل ها معمولا از تریلرها و اتوبوس ها سریعتر حرکت می کنند و درهر جایی که شما نیازداشته باشید، توقف می کنید. در حقیقت ساخت و استفاده از حمل و نقل مارشروتکا، به ساخت اتومبیل های GAZ، توسط همین کمپانی بر می گردد که توانست اتومبیل هایی با تعداد ۱۲ سرنشین را تولید کند.

حمل-و-نقل-روسیه-توریست-اپ (۱۰)

اما در حال حاضر، این اتومبیل ها به مدل های مرسدس اسپرینتر و فورد تغییر یافته اند. این اتومبیل های جدید می تواند مسافران بیشتری را با ایمنی بیشتر حمل کند.

قیمت استفاده از این اتومبیل ها بسته به مسیری که شما طی خواهید کرد، متفاوت و بین ۲۰ تا ۳۰ روبل است.

 

در این مقاله ما تلاش کردیم، سه مورد از مهمترین روش های حمل و نقل در روسیه را مورد بررسی قرار دهیم. بدون شک استفاده از این روش های حمل و نقل می تواند تاثیر بسزایی در صرفه جویی زمانی و مالی برای شما داشته باشد. علاوه بر آن تلاش شد تا نقشه کلی مترو کشور روسیه در این مقاله آورده شود. توریست اپ از دریافت نظرات و تجربیات شما در این سفر، استقبال می کند.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *