alexa خدمات فرودگاهی رایگان
logo

خدمات فرودگاهی رایگان که جیب شما را نشانه نگرفته‌اند!

خدمات فرودگاهی رایگان که جیب شما را نشانه نگرفته‌اند!

خدمات فرودگاهی رایگان که جیب شما را نشانه نگرفته‌اند!

تصمیم گرفته‌اید سفر کنید تا ماجراجویی‌های جدیدی را تجربه کنید؛ باید برای یک موقعیت کاری، مسافت طولانی از محل اقامت خود دور شوید؛ مجبورید برای دیدار عزیزی، راه طولانی را طی کنید و در همه این موارد مجبور هستید برای ذخیره زمان و انرژی خود، بلیط هواپیما خرید کرده و با هواپیما نقل مکان کنید؟ اگر از شما بپرسیم در این میان، آیا از خدمات فرودگاهی رایگان، با خبر هستید؟ چه پاسخی خواهید داد؟

لینک های مرتبط
    اصطلاحات کاربردی در فرودگاه را یاد بگیریم
    ۱۰تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!
    ۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند
    هنگام رفتن به سفر خارجی به چه نکاتی توجه کنیم؟

آیا با وجود آنکه بلیط‌های هواپیما، تا حد زیادی گران هستند، می‌توان به خدمات فرودگاهی رایگانی اکتفا کرد که هزینه زیاد هواپیما را تاب‌آور کنند و یا لذت‌بخش کنند؟ در حقیقت، مسافرت‌های هوایی در سراسر دنیا بسیار افزایش یافته و همین موضوع سبب شده تا فرودگاه‌ها هم هر چه بیشتر تجهیز شوند تا بتوانند جوابگوی نیازهای پیشین و تازه‌ی مسافران باشند.

جالب است کمی به دهه‌های ابتدایی و وضعیت فرودگاه‌ها نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید در آن زمان، فرودگاه‌ها چیزی بیشتر از باند پرواز، سالن ترانزیت و انتظار مسافر و شاید یک یا دو ساختمان اداری دیگر نبود. اما با رونق روزافزون این صنعت، ساختار و فرم فرودگاه‎‌ها نیز کم و بیش دچار تغییراتی شد؛ امروزه اغلب فرودگاه‌ها از غرفه‌ها و فروشگاه‌های مختلفی پر شده که در آنها از روزنامه، غذا، سوغات و یادگاری را به راحتی می‌توانید بیابید و البته این تمام ماجرا نیست؛ چرا که امکانات متنوع دیگری نیز مثل انواع زمین بازی، حتی زمین گلف و چشمه آب معدنی هم در بعضی از آنها دیده می‌شود. معمولا این امکانات جذاب با هدف درآمدزایی مستقیم ایجاد شده‌اند و مسافران باید در قبال استفاده از آنها هزینه پرداخت کنند، اما خبر خوش اینکه تمام سرویس‌ها هم شامل هزینه نمی‌شوند چرا که هدف آنها درآمدزایی مستقیم نیست.

حال در این مقاله، توریست اپ به سراغ یافتن این خدمات رایگان رفته تا در طول سفرهای خود، به ویژه سفرهای خارج از ایران، از آنها بهره ببرید.

خدمات فرودگاهی رایگان

تورهای افتخاری

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

فرودگاهی مانند فرودگاه بین المللی زوریخ، تورهایی برای بازدید از ۱۰ جاذبه‌ی گردشگری این شهر ترتیب داده است که البته رایگان نیستند. اما برخی فرودگاه‌ها یا حتی خطوط هوایی دست به برگزاری تورهای رایگان برای مسافران خود زده اند که از آن جمله می شود به برخی ایرلاین های ترکیه که تورهای استانبول گردی رایگان دارند اشاره کرد؛ یا فرودگاه چانگی سنگاپور که تور بازدید از معبد هاپ را به صورت رایگان برقرار کرده است، این مکان یکی از نقاط بسیار تماشایی این شهر است. فرودگاه بین‌المللی سن‌دیه‌گو  در ایالت کالفرنیای آمریکا از دیگر فرودگاه‌هایی است تورهای رایگان برگزار می کند.

بهترین خدمات فرودگاهی رایگان

کمک‌های کوچک اما کلیدی

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

در بیشتر فرودگاه‌ها خدماتی خاص برای افرادی که دچار معلولیت هستند ارائه می شوند تا با سهولت بیشتری به امور خود بپردازند. در کنار این نوع امکانات، برخی فرودگاه‌ها خدماتی نیز برای دیگر افراد که الزاماً دچار معلولیت هم نیستند در نظر گرفته اند؛ به عنوان مثال در فرودگاه JFK یا همان جان اف کندی نیویورک به مسافران جوان یا کودکانی که تنها یا بدون سرپرست سفر می کنند و به زبان انگلیسی نیز آشنایی کافی ندارند، خدماتی در جهت تسهیل برقراری ارتباط ارائه می‌کنند؛ جالب است بدانید که چنین سرویسی در فرودگاه بین‌المللی زوریخ به ۱۷۰ زبان زنده دنیا در دسترس است.

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

امکانات ورزشی

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

بر اساس بررسی های صورت گرفته به نظر می رسد بین فرودگاه های جهان در ایجاد امکانات ورزشی، فرودگاه بین المللی سان‌فرانسیسکو پیشرو است. چرا که برای نخستین بار در این فرودگاه، سالنی مخصوص یوگا در نظر گرفته شد تا فضایی مناسب برای دویدن، پیاده‌روی، نرمش و انجام حرکات افزایش دهنده تمرکز در دل فرودگاه به وجود آید. جالب اینکه این ایده بلافاصله پس از پیاده‌سازی بیش از حد انتظار مورد استقبال مسافران قرار گرفت.

خدمات فرودگاهی رایگان کدامند

کمک به نگهداری حیوانات خانگی مضطرب

غالباً افراد مایلند همراه با حیوانات خانگی خود سفر کنند، به همین خاطر اغلب فرودگاه ها امکاناتی برای تسهیل این موضوع و در عین حال، حفظ هر چه بیشتر نظم و آرامش فرودگاه که ممکن است با حضور بعضی حیوانات مضطرب مخدوش شود، فراهم کرده‌اند. به عنوان مثال فرودگاه بین‌المللی میامی یکی از آنهاست که برای نگهداری تعداد محدودی سگ فضایی ایجاد کرده که مسافران می توانند در طول زمان انتظار از آنجا کمک بگیرند. در بیشتر فرودگاه های دیگر نیز به همین منظور فضایی باز را معمولا با استفاده از سیم توری محصور کرده اند.

خدمات فرودگاهی رایگان را بیابیم

باجه‌ی اسکایپ

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

فرودگاه تالین نخستین فرودگاهی است که از چند سال پیش با راه‌اندازی باجه های اسکایپ امکان برقراری تماس های ویدئویی مسافران را فراهم کرد. در این غرفه ها می شود از طریق مانیتور و هدست در یک فضای امن به طور رایگان با دیگران تماس اسکایپی برقرار کرد. در این باجه ها خدمات ارتباطی دیگری نیز ارائه می شوند که البته کاملاً رایگان نیستند.
هرچند دیگر، مسافران از طریق گوشی های خود هم به تماس ویدئویی اسکایپ دسترسی دارند اما این سرویس در فرودگاه ها رایج و رو به گسترش است و از همان ابتدا هم مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

خدمات فرودگاهی رایگان در ایران

امکان انجام برخی امور عقیدتی و آیینی

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

بیشتر فرودگاه ها فضایی آرام در خود دارند که معمولا برای انجام امور عقیدتی و مذهبی به کار گرفته می شوند. در این راستا فرودگاه شیکاگو تا جایی پیش رفته که حتی برای مسیحیان، اتاقک های اعتراف همراه با کشیش نیز در نظر گرفته است.

خدمات فرودگاهی رایگان بدون پول

ایستگاه هیدراتاسیون؛ محلی برای آبخوری و آبگیری

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

افراد زیادی به حفظ محیط زیست اهمیت زیادی می‌دهند، بنابراین در فرودگاه‌ها آبخوری هایی وجود دارد که می شود با استفاده از آن ها بطری های آب را مجدد پر کرد تا از خرید دوباره بطری آب پرهیز شده و به این ترتیب از مصرف بی‌رویه پلاستیک جلوگیری می‌شود. تا به سهم خودم از مصرف بی رویه مواد پلاستیکی جلوگیری کنم. در بعضی از فرودگاه‌ها مثل فرودگاه سان‌فرانسیسکو، به این نقاط «ایستگاه هیدراتاسیون» می گویند و طراحی شیرهای آنها به شکلی استکه به آسانی می شود بطری ها را پر کرد. البته آنطور که فهمیدم گویا این امکان در فرودگاه‌ها رایج یا حداقل روندی رو به رشد دارد.

خدمات فرودگاهی رایگان عالی اند

برچسب اقلام شکستنی

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

افراد برچسب اقلام شکستنی را از قبل با پرداخت هزینه تهیه می کنند، در حالیکه این از جمله خدماتی است که تقریباً تمام خطوط هوایی به صورت رایگان به مسافران خود ارائه می کنند. استفاده از این برچسب ها باعث نمی شود چمدان های شما کنترل نشوند اما وجود آنها منجر می شود تا با احتیاط بیشتری حمل شوند.

خدمات فرودگاهی رایگان جالب

برچسب چمدان‌ها

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

هرچند ممکن است برچسب ها آنقدر کم ارزش به نظر بیایند که افراد به خاطرش ذوق نکند، اما مسافران با تجربه خوب می دانند که به همراه داشتن چند برچسب اضافه چقدر می تواند کارگشا و مفید باشند. این برچسب ها را می شود به چمدان هایی که به بار ما اضافه شده اند چسباند تا به وقتش چمدان های خود را به آسانی شناسایی کنیم. این برچسب ها از طریق کانتر بلیت فرودگاه قابل دریافت است.

*اگر تمایل دارید درباره چمدانبستن بدانید، مقاله ما را درباره نحوه بستن مناسب چمدان برای پروازهای فرودگاهی بدانید*

خدمات فرودگاهی رایگان چیست

شارژ دستگاه‌های الکترونیکی

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

در هر فرودگاهی پریزهای برق زیادی وجود دارند، اما در ساعات شلوغ حتی آن همه پریز هم جوابگوی نیاز مسافران برای اتصال شارژرهایشان نیست. در چنین شرایطی می توانید از کارکنان ایرلاین ها خواهش کنید تا اجازه دهند از طریق لپ‌تاپ‌شان گوشی یا دستگاه های دیگرتان را شارژ کنید. این روش تضمین شده نیست، چرا که آنها مسئولیتی در قبال شارژ وسایل مسافران ندارند. اما در اکثر موارد با خوشرویی و برخوردی مودبانه و محبت آمیز می توانید از کمک و لطف آنها برخوردار شوید.

خدمات فرودگاهی رایگان در دنیا

همیشه می شود با بالا بردن دانش هزینه ها را کاهش داد؛ فرودگاه ها پر هستند از خدماتی که جیب شما را نشانه گرفته اند، اما با شناخت خدمات رایگان می توان هزینه های این بخش از سفر را به حداقل برسانید. توریست اپ در این مقاله، این خدمات را بررسی کرده بود، اما اگر اهل مسافرت با هواپیما هستید و خدمات رایگان دیگری دیده‌اید، می‌توانید با ما در میان بگذارید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *