alexa خوشمزه ترین غذاهای دنیا ، چه ویژگی‌هایی دارند؟ - توریست اپ
logo

خوشمزه ترین غذاهای دنیا ، چه ویژگی‌هایی دارند؟

خوشمزه ترین غذاهای دنیا ، چه ویژگی‌هایی دارند؟

خوشمزه ترین غذاهای دنیا ، چه ویژگی‌هایی دارند؟

یکی از نیازها، لذت‌ها و تفریحات آدمی، میل کردن انواع غذاهایی است که روزانه می‌خورد و یا در لیست غذاهایی قرار می‌دهد که عاشق آنهاست و بارها تمایل دارد آنها را امتحان کند. جالب است بدانید، خوشمزه ترین غذاهای دنیا از نگاه بسیاری از مردمی که مسافرت می‌کنند، بررسی و ارائه شده است و توریست اپ در این مقاله این بررسی‌ها را جسته است.

تعدادی از این غذاهای خوشمزه را به راحتی می‌توانید در خانه تهیه کنید و در لیست وعده‌های غذایی خود نیز قرار دهید. اگر این چنین کردید، می‌توانید تجربیات خود را از میل کردن این غذاها چه در خانه و چه در سفر با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید. ما منتظریم!

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۱) ماسادوسا، پن‌کیکی جهانی

ماسادوسا از خوشمزه ترین غذاهای دنیا

ماسادوسا، نوعی پن‌کیک بسیار نازک است که با خمیر برنج و عدس سفید تهیه می‌شود و برای طعم‌دار شدن، از چاشنی‌های مختلف استفاده می‌شود.  ماسادوسا را می‌توان در دسته غذاهای هندی است و بیشتر در زمان صرف صبحانه سرو می‌شود. یکی از مزایای مهم این پن‌کیک، مقوی بودن و انرژی زا بودن آن است و برای شروع یک روز شلوغ می‌تواند عالی باشد.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۲) پائلا، ارمغان دریا

پائلا یکی از بهترین غذاهای خوشمزه دنیا

در بین غذاهای اسپانیایی، غذایی به نام پائلا وجود دارد که مجموعه‌ای از ترکیبات مانند برنج، مواد دریایی و سبزیجات است و تقریبا بسیاری از گردشگران خارجی این غذا را در سواحل سن‌سباستین امتحان می‌کنند. مواد دریایی آن می‌تواند صدف، میگو، و یا ماهی‌های مختلف باشد. انواعی از چاشنی‌ها را به آن می‌افزایند تا طعم آن بی‌نظیر شود.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۳) سالادی جهانی به نام سام تام

سالاد سام تام از خومزه ترین غذاهای دنیا

سیر، فلفل و گوجه‌های گیلاسی را با هم ترکیب می‌کنند تا سالادی را تهیه کنند که در لیست پیش‌غذا و یا غذاهای معروف تایلند قرار می‌گیرد و در عین حال توانسته در لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا نیز جا باز کند. سالاد سام تام را گاهی مواقع به سبک هندی‌ها با انبه نیز تهیه می‌کنند که ممکن است به ذائقه هر فردی خوش نیاید. اما میگو و بادام زمینی نیز از دیگر مخلفات این سالاد است.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۳) پلوی مرغ

 پلوی مرغ از بهترین غذاهای دنیا

یکی از غذاهای ملی سنگاپور، پلویی است که با مرغ طبخ می‌شود و به پلوی مرغ سنگاپوری مشهور است. این غذای بسیار خوش‌طعم را با روغن فراوان، تکه تکه‌های مرغ، سس سوی و زنجبیل تهیه می‌کنند و در لیست غذاهای اصلی قرار می‌دهند. این غذا را در رستوران‌های معروف و مطمئن سنگاپور خواهید یافت.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۴) پوتاین، غذایی از سرزمین رویاها

پوتاین از خوشمزه ترین غذاهای دنیا

کانادا را برای رفاه اقتصادی و زندگی مرفه مردمان آن می‌شناسیم، همان دیاری که علاقمندان زیادی برای مهاجرت نیز دارد و ما از مهاجرت به کانادا، تاکنون بسیار سخن گفته‌ایم، اما در این مقاله، به سراغ غذایی رفته‌ایم که کانادا را از جنبه دیگری نیز در دنیا مشهور ساخته است و آن غذایی به نام پوتاین است.

پوتاین را با سیب‌زمینی سرخ شده تهیه کرده و به روی آن پنیرهای ویژه‌ای می‌افزایند که با شیر ترش شده به دست می‌آید. در نهایت، آب گوشت پخته شده را به آن می‌افزایند تا طعم آن بهتر شود. دیگر غذاهای این سرزمین را در مقاله “غذاهای کانادا” خواهید یافت.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۵) تاکو، نان مکزیکی ویژه

تاکو وشمزه ترین غذای دنیا

در لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا، می‌توان نانی را معرفی کرد که از سرزمین مکزیکی‌‌های شاد و دوست‌داشتنی است. تاکنون این نان، چندین دوره در لیست بهترین غذاهای دنیا قرار گرفته است. در تهیه این نان، گوشت مرغ، سبزیجات معطر و همینطور سس سالسا استفاده می‌شود و عده‌ای از افراد علاقمنداند تاکو را با سس آووکادو میل نمایند. همچنین سرو این نان به همراه نوشیدنی‌های مکزیکی، خاطره خوبی از غذاهای مکزیکی در ذهن شما ایجاد خواهد کرد.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۶) توفو در آسیای شرقی

توفو از خوشمزه ترین غذاهای دنیا است

در میان مردمان آسیای شرقی غذایی رایج است به نام توفو که از شیر تخمیر شده، چندین نوع سبزی و گوشت تهیه می‌شود. گوشت استفاده شده می‌تواند از انواعی از ماهی‌ها و یا میگوها باشد. در نوع اصلی این غذا، حتی شاخه‌های بامبو نیز در غذا استفاده می‌شود.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۷) مارزیپان

مارزیپان از خوشمزه ترین غذاهای دنیاست

مارزیپان نیز در لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا قرار دارد و افراد زیادی که به آلمان مسافرت می‌کنند، در کنار جاذبه‌ها و جاهای دیدنی آلمان، به سراغ این شیرینی خوشمزه می‌روند. نام دیگر این غذا خمیر بادام است که از ترکیب پودر بادام با شکر تهیه می‌شود. از این غذا در داخل شکلات و همینطور انواع شیرینی‌های فرانسوی نیز استفاده می‌شود. حتی این شیرینی را می‌توانید به عنوان سوغاتی آلمان نیز با خود به ارمغان بیاورید.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۸) تست فرانسوی با ملیت کره‌ای

یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا تست فرانسوی است

تست فرانسوی یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای دنیاست که مردمان هنگ‌کنگ، آن را تهیه می‌کنند. در تهیه این غذا، دو نان تست، به همراه کره بادام زمینی، شربت و تخم‌مرغ سرخ شده استفاده می‌کنند.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۹) هوموس

هوموس یک غذای خوشمزه در دنیا محسوب می شود

که به صورت حمص نیز نوشته می‌شود در واقع از ارده نخود تهیه شده است و از دسته غذاهای عربی مدیترانه‌ای محسوب می‌شود. این غذا در سینی‌های خاصی سرو می‌شود و عموماً به همراه کباب و یا کوفته و فلافل خورده می‌شود.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۱۰) خرچنگ تند

خرچنگ تند از خوشمزه ترین غذاهای دنیا محسوب می شود

اگر می‌خواهید خوشمزه ترین غذاهای دنیا را به درستی بشناسید از خرچنگ‌های تند سنگاپور نباید غافل شوید. این غذا دارای ادویه‌های تندی بوده که بر روی خرچنگ سرخ شده ریخته شده‌اند و طعم آنها بسیار لذیذ هستند.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۱۱) چیپس و ماهی

 چیپس و ماهی یک غذای خوشمزه

این غذا به نوعی در لیست غذاهای خوش طعم انگلیسی‌ها قرار دارد و از بریتانیا سرچشمه گرفته است. چیپس و ماهی در فست فودهای این کشور بسیار دیده می‌شود و عموماً فیله‌های سرخ شده ماهی به صورت قطعه قطعه هستند.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۱۲) آنکیمو

آنکیمو از بهترین غذاهای دنیا

افرادی که علاقمند به غذاهای دریایی هستند قطعاً از خوردن آنکیمو بسیار لذت می‌برند. در نظر داشته باشید که آنکیمو در لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا و البته خوشمزه‌جات ژاپن محسوب می‌شود و از جگر یک نوع ماهی درست شده است. برای طبخ این غذا در ابتدا جگر با نمک ساییده می‌شود و با استفاده از یک نوشیدنی محلی جگر ساییده شده شسته می‌شود. پس از آن باید رگ‌ها درآورده شود و بخار پز شود.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

۱۳) ژامبون پارما

ژامبون پارما خوشمزه ترین غذای دنیا

این ژامبون از انواع غذاهای محبوب کشور ایتالیا است و زمان زیادی برای طبخ آن نیاز است. در واقع ژامبون به صورت ورقه‌های نازک در می‌آید و به صورت ورقه‌ای سرو می‌شود. این غذا در لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا بسیار پررنگ جلوه می‌دهد. در واقع اسپرینگ رول از مشهورترین غذاهای ویتنام است و از رول‌های نیمه شفاف برای تهیه آن استفاده می‌شود. مواد اصلی این غذا گوشت، میگو و همینطور خرچنگ خرد شده است که البته برای مزه بهتره آن از سبزیجات فراوانی برای آن استفاده می‌شود. بارها دیده شده است که این غذا با کاهو و یا نعنا سرو می‌شود.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

در بین خوشمزه ترین غذاهای دنیا هر یک دارای ترکیبات خاص بوده و شاید به ذائقه عده‌ای خوش نیاید. در نظر داشته باشید که رتبه بندی که برای خوشمزه ترین غذاهای دنیا وجود دارد بر اساس کیفیت و میزان رضایت جامعه آماری مختلفی است.

منابع: edition.cnn.com/ www.travelchannel.com/www.projectinspo.com/


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *