alexa

اتفاقات عجیب و جالبی که در کشور چین رخ می دهد

اتفاقات عجیب و جالبی که در کشور چین رخ می دهد

اتفاقات عجیب و جالبی که در کشور چین رخ می دهد

مردم چین دارای سنت های زیاد و همچنین عادات هایی هستند که تنها مخصوص به مردم این کشور است. مردم چین با اراده ترین مردم جهان هستند، و رتبه اقتصادی این کشور در بالاترین رتبه های جهانی قرار دارد. اما در این کشور رخدادهایی به وقوع می پیوندد که برای مردم دیگر کشورهای جهان به راحتی قابل درک نیست. فقط یک مورد از آن این است که ترافیکی، که بیش از ۱۱ روز طول کشید در کشور این مردم با اراده رخ داده است.

لینک های مرتبط
    حقایق و دانستنی های جالب در مورد قوانین کشور ژاپن
    بهترین جاهای دیدنی کوالالامپور، شهر فرهنگ های گوناگون+نظرات مسافران
    جاهای دیدنی اندونزی ، سرزمین آتشفشانها و جزایر ناشناخته
    جاهای دیدنی سنگاپور ،کوچکترین کشور جنوب شرق آسیا

با این احتساب، تورهای زیادی به کشور چین وجود دارند که می توانید به آن سفر کنید و با عجایب این کشور آشنا شوید. توریست اپ در این مقاله، به سراغ اعجاب های جالبی از کشور چین رفته و دوست دارد آنها را با شما به اشتراک بگذارد. اگر مایل بودید، می توانید اطلاعات خود را با ما در میان بگذارید.

دانستنی های چین چیست

فروش خانه مساوی است با طلاق

دانستنی های چین

در چین، افرادی که همسر اختیار کرده اند و به صورت قانونی زن و شوهر نامیده می شوند، موظفند که ۲۰ درصد از سود فروش واحد مسکونی خود را به حساب خزانه دولت واریز کنند. اما از آنجا که چینی ها در تقلب و کپی کاری در جهان سرآمد هستند، برای فرار از این مالیات ابتدا طلاق می گیرند و سپس خانه خود را می فروشند به همین راحتی!

دانستنی های چین  و حقایق

سرانه جمعیت

دانستنی های چین

در میان کشورهای پر جمعیت در دنیا، چین و هند در رتبه های ابتدایی قرار دارند، اما چین سرآمد آنهاست؛ به عبارتی دیگر، از هر ۵ نفر در دنیا، یک نفر چینی است.

حقایق و دانستنی های چین

آلودگی هوا

دانستنی های چین

آلودگی فقط مختص تهران بزرگ نیست، در برخی از شهرهای چین، آلودگی هوا بسیار زیاد و به عبارتی برابر با مصرف ۲۱ نخ سیگار برای هر فرد است. به گفته خود چشم بادامی‌ها، محیط زیست و آب و هوا در این کشور فدای صنعت شده است، تا این کشور به عنوان دومین اقتصاد جهان خودنمایی کند.

تک فرزندی، دانستنی های چین

تک فرزندی و پسر دوستی

دانستنی های چین

با توجه به فرهنگ مردسالاری و قانون تک فرزندی که در کشور چین حکمفرماست. زنان چینی تنها حق داشتن یک فرزند را دارند. به همین دلیل سالانه، ۱ میلیون مادر جنین دخترشان را از بین می برند تا نوزاد پسر بدنیا بیاورند.

ترافیک از دانستنی های چین

ترافیک یازده روزه

دانستنی های چین

این ابر ترافیک چین در شهر شانگهای با طولی حدود ۲۴۰ کیلومتر و به مدت زمان یازده روز به طول انجامید تا مسئولین و مردم توانستند راهی برای خلاص شدن از آن بیابند و در این بین شمع اقتصادی چینی های به خودشان نیز رحم نکرد و مردم محلی اجناس و خوراکی ها را به دو برابر قیمت به افراد گرفتار در ترافیک فروختند.

طبیعت از دانستنی های چین

غارنشینی

دانستنی های چین

دومین قدرت اقتصادی چرا باید ۳۰ میلیون غارنشین داشته باشد؟! عددی که در این کشور پیشرفته خیلی عجیب و غریب است، و با توجه به زندگی در قرن بیست و یکم این مسئله حیرت آور است. بله، حدود ۳۰ میلیون چینی غار نشین در غار زندگی میکنند که البته سه درصد جمعیت کل را تشکیل می دهند  و عجیبتر از آن تولد نوزادان معلول هر ۳۰ ثانیه یک بار است. به نظر می رسد کشور پهناور و دومین اقتصاد جهان همه چیز را فدای پول کرده است.

حیوانات از دانستنی های چین

آقای جیرجیرک

دانستنی های چین

در این کشور آسیایی، فرم دیگری از مبارزه حیوانات وجود دارد. البته شاید اگر دقیق تر بگوییم مبارزه حشرات طرفداران خاص خود را دارد. بله جنگ جیرجیرک ها در این کشور با حضور پرشور تماشاگران بسیاری بگذار می شود و ساعتها وقت و هزینه صرف تغذیه و آموزش این جیرجیرکها می شود. قیمت یک جیرجیرک قهرمان حتی تا ۱۰.۰۰۰ یوان نیز می رسد که در مقام مقایسه با سه درصد غارنشین این هزینه ها کمی عجیب به نظر می رسد.

جمعیت و دانستنی های چین

قاشق و چنگال چینی

دانستنی های چین

غذا خوردن با چوب های غذاخوری یا چاپستیک، تنها مختص چینی ها نیست و مردم ژاپن نیز به همین روش غذا می خورند، اما جالب چینی ها در سال ۴۵ میلیارد چوب غذاخوری را دور می ریزند. این آمار با توجه به جمعیت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی این کشور، به ازای هر نفر چینی سالانه حدود ۴۰ عدد چوب غذا می شود. یعنی چینی ها هر ۹ روز یکبار چوب غذاخوری خود را دور می اندازند و اقدام به خرید چوب جدید می کنند.

شهر و دانستنی های چین

شهر ارواح یا بهشت چین

دانستنی های چین

کمتر از ده هزار نفر در شهری از چین که منبع استخراج زغال سنگ است، زندگی می کنند که کمترین سکنه را نسبت به مساحتش دارد. جالب اینجاست که کلیه امکانات رفاهی برای سکنه و اهالی شهر تامین است، اما دلیل این که افراد بسیار اندکی در این شهر زندگی می کنند هنوز مشخص نشده است .

محیط زیست و دانستنی های چین

آب ناسالم

دانستنی های چین

هفتصد میلیون از جمعیت دومین غول اقتصادی جهان از آب آلوده استفاده می کنند که به دلیل بالا بودن جمعیت و عدم نظارت کافی بر روی آب رودخانه ها و منابع زیر زمینی این اتفاق افتاده است.

سوسک و دانستنی های چین

سود فراوان پرورش سوسک

دانستنی های چین

یک دلار سرمایه گذاری در پرورش سوسک ده دلار بازگشت به همراه خواهد داشت. در گذشته برای هر کیلو سوسک خشک شده چهار دلار و پس از بالا رفتن تقاضا به دلیل مصارف پزشکی این حشره چندش آور قیمت هر کیلو آن به چهل دلار رسیده است.

خودکشی از دانستنی های چین

خودکشی کارمندان

دانستنی های چین

تور حفاظت از خودکشی کارمندان جز لاینفک ساختمان های بلند مرتبه اداری در کشور می باشند؛ به دلیل فشار روانی زیاد و حجم بالای کار و همچنین سختی های زندگی در چین خودکشی کارمندان هر روز بیشتر شد و دولت به دلیل بازتاب بسیار بد این موضوع در جامعه بر روی ساختمان های اداری تور حفاظت از خودکشی نصب کرده است.

خودسوزی و دانستنی های چین

خود سوزی

دانستنی های چین

یکی دیگر از روش ها برای کسانی که موفق به پرش از ارتفاع نشده اند، خودسوزی است که جهت جلوگیری از این مسئله نیز واحد های آتش نشانی در تمامی مناطق شلوغ دیده می شوند و علاوه بر آن ماموران باید هر لحظه در دسترس هستند.

خرافات و دانستنی های چین

خرافات و ازدواج با ارواح

دانستنی های چین

شغل دزدی از قبرستان در این کشور بسیار پر درآمد است؛ به خصوص وقتی که پای افراد خرافاتی در میان باشد. دزدان قبرستان در چین بقایای مردگان را به افرادی که می خواهند با ارواح ازدواج کنند می فروشند. برای جلوگیری از نشر این مسئله و از آنجا که زمین برای دفن بسیار گران است، دولت سوزاندن و یا انداختن مرده‌ها در دریاها را قانونی اعلام کرده است

طلاها و دانستنی های چین

یشم جواهر برتر از طلا

دانستنی های چین

چشم بادامی ها به یشم بیشتر از طلا علاقه دارند و معتقدند که یشم برای آن ها خوش یمن است. به همین خاطر در سوغاتی های چین نیز به وفور می توانید این سنگ را در شکل های مختلف بیابید.

اگر به چین سفر می کنید، به راستی لازم است، تا حدی به زبان آنها آشنا شوید؛ پس با دانلود نرم افزار توریست اپ، تا حد زیادی می توانید به زبان چینی صحبت کنید و زبان آنها را متوجه شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *