alexa سفر به کانادا
logo

قبل سفر به کانادا ، هوشمندانه عمل کنید

قبل سفر به کانادا ، هوشمندانه عمل کنید

قبل سفر به کانادا ، هوشمندانه عمل کنید

اگر بخواهیم این مقاله را با یک سوال مهم آغاز کنیم، باید به سراغ این پرسش مهم برویم: تا به حال به فکر سفر به کانادا و یا حتی مهاجرت به این کشور افتاده‌اید؟ آیا این کشور را به عنوان یکی از برترین کشورها از جهت زیبایی‌های طبیعی می‌دانید؟

لینک های مرتبط
    امتیازبندی مهاجرت به کانادا چه بخش‌هایی دارد؟
    اگر درباره تحصیل در کانادا کنجکاوید، اطلاعات زیادی اینجاست
    چگونه ویزای کانادا بگیریم؟
    هر آنچه که در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن باید بدانید

اگر بخواهیم پاسخی برای همه این سوالات و از دید توریست اپ داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم، کانادا، کشوری در شمال قاره آمریکاست که از مواهب طبیعی ارزشمند بسیاری بهره می‌برد. قوانین زندگی سخت و محکی در آن پابرجاست و اقتصاد رو به رشد و توسعه یافته‌ای دارد. برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند، دانشگاه‌های کانادا می‌تواند گزینه مناسبی باشد و افراد جویای کار زیادی، تلاش می‌کنند به کانادا مهاجرت کنند. اما هر سفری، نیازمندی‌هایی دارد که آگاهی از آنها ضروری است و بخش مهمی از این آگاهی‌ها، مربوط به اطلاعات و دانستنی‌هایی عمومی از این کشور است. پس ما هم دنبال آنها رفته‌ایم و تعدادی از آنها را ارائه کرده‌ایم. با ما همراه شوید.


سفر به کانادا
نکات خواندنی درباره کانادا

دانستنی های سفر به کانادا

حیات وحش کانادا می‌تواند یکی از آن بی‌نظیرهای خداوند باشد؛ دومین کشور بزرگ در جهان است که مناظر زیبای آن بسیار شگفت انگیز است. در این کشور کوه‌ها و یخچال‌های بزرگ و دیدنی وجود دارد و خطوط ساحلی ناهمواری که فضایی بسیار دل‌انگیز ایجاد می‌کند. خانه‌های چوبی تا عمارت‌های مدرن، همگی جلوه‌های درخشانی از کانادا محسوب می‌شوند.

تنها کافی است چند روز در این کشور بمانید تا متوجه شوید فرهنگ کانادا طیف گسترده‌ای از ملیت‌های گوناگون بوده است. برای مثال تورنتو یکی از محله‌های بسیار جذاب در کشور کانادا است. در سفر به کانادا، بازدید از ساحل زیبای آنتاریو را جدی بگیرید. در واقع این ساحل دارای فضایی بسیار خاص و دل انگیز است. شما می‌توانید در پایتخت این کشور از موزه‌های تاریخی و هنری آن دیدن کنید و البته اسکی روی یخ در فصل زمستان هم توصیه می‌شود. آداب و رسوم مردم این کشور نیز بسیار عالی و بی‌نظیر است.

کشور کانادا به میزان ده درصد از آب‌های تجدید نشدنی جهان را ذخیره کرده است. یکی دیگر از دانستنی‌های کشور کانادا اختلاف زمانی بین شرق تا غرب این کشور است که در حدود ۵ ساعت و نیم فاصله زمانی دارد.

سفر به کانادا

امنیت در کانادا چطور است؟

دانستنی های سفر به کانادا

طبق آمارهای مختلف، امنیت کشور کانادا را بالا ارزیابی کرده‌اند، اما زمانی که در مراکز خرید این کشور هستید و یا در بازارهای شلوغ مشغول به تماشای ویترین می‌باشید، باید حواستان به کیف دستی‌های کوچک باشد. همیشه باید گذرنامه و تصویری از خودتان همراهتان باشد و این موضوع را در نظر بگیرید که در این کشور تماس با پلیس هزینه‌ای ندارد.

سفرهای جاده‌ای در شهرهای مختلف این کشور بسیار ایمن بوده و جاده سازی در کشور کانادا به خوبی اعمال شده است. در صورتی که مجوز رانندگی نداشته باشید، اجازه رانندگی به شما داده نمی‌شود و قطعاً گذرنامه شما ضبط خواهد شد. در نظر داشته باشید که شرایط رانندگی در زمستان‌ها در خیابان‌های کانادا کمی دشوار است.

یکی دیگر از دانستنی‌های کشور کانادا این است که در این کشور می‌توانید از اپ های مشاوره جاده‌ای استفاده نمایید و پیش از اینکه سفرهای شهری را آغاز نمایید، متوجه شوید که آیا حیوانات وحشی در این کشور دیده می‌شوند یا خیر. در صورتی که به سراغ پیاده روی و یا بازدید از حیات وحش می‌روید، مراقب باشید در این کشور حیوانات وحشی در خیابان‌ها دیده می‌شود و شاید بهتر باشد فردی به عنوان راهنما با شما همراه باشد.

سفر به کانادا

قوانین محلی و آداب و رسوم در کانادا

دانستنی های سفر به کانادا

قطعاً دانستن آداب و رسوم یک کشور از دیگر مسائل مهمی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که کانادا یک کشور قانون محور است؛ در این کشور هر کسی که از قوانین سرپیچی نماید، دچار مشکل خواهد شد. به عنوان مثال، مردم کانادا اصلاً علاقمند به بحث‌های طولانی نیستند و این موضوع در خرید بسیار دیده می شود. بنابراین در هنگام خرید سوغاتی های کانادا از چانه زدن برای کمتر کردن قیمت یک محصول پرهیز نمایید.

در نظر داشته باشید که شما پس از ورود به این کشور تنها ۱۴ روز زمان دارید که ورود خود را به اداره مربوطه اعلام نمایید. شما اجازه ارائه گوشت و محصولات لبنی به صورت صادراتی ندارید و باید به مقامات گمرکی توضیح دهید.

مردم این کشور به زبان‌های مختلفی صحبت می‌کنند اما به طور کلی طبق آماری که به دست ما رسیده است زبان انگلیسی و فرانسوی در این کشور بسیار بیشتر از سایر زبان‌ها است؛ ایالت کبک کانادا، یکی از ایالت‌های اصلی است که مردمان بومی آن به فرانسه صحبت می‌کنند. مردم کشور کانادا بسیار شاد هستند و به طور معمول و طبیعی لبخند به لب دارند و ناراحتی در این کشور بسیار کمتر دیده می‌شود. میزان بیکاری در این کشور ۲ درصد اعلام شده است که به نوبه خود یک رقم بسیار عالی محسوب می‌شود.  طول عمر مردم این کشور ۸۵ الی ۹۰ سال اعلام شده است.

چند فرهنگی بودن بخش جالب زندگی در کانادا است، در واقع فرقی نمی‌کند شما از چه فرهنگی باشید. در این کشور قطعاً به شما احترام گذاشته می‌شود. کانادایی‌ها مردمانی مهربان و صبور هستند و ادب و احترام برای این مردم بسیار مهم است. یکی از ویژگی‌های جالب در خصوص مردم کشور کانادا مسئولیت پذیر بودن افراد است که سبب شده است کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاتر اعمال شود. مردم این کشور برای خوش آمدگویی عادت به دست دادن دارند و به طور کلی با لبخند صحبت می‌کنند.

سفر به کانادا

سلامتی در کشور کانادا

دانستنی های سفر به کانادا

یکی دیگر از ویژگی‌های مورد توجه از کانادا اهمیتی است که آنها به سلامتی می‌دهندو  تا حدی تلاش می‌کنند آن را در غذاهای چند ملیتی خود نیز بگنجانند. افرادی که بیماری‌های خاصی دارند نمی‌توانند وارد کشور کانادا شوند و باید پیش از ورود اقدام به اخذ گواهی سلامت نماید. در واقع نیاز است که واکسیناسیون لازم را اعمال نموده و سپس اقدام به اخذ ویزا نمایید. در این کشور هزینه درمان‌های پزشکی زیاد است و بهتر است که افراد بیمار این کشور را برای سفر انتخاب نکنند.

سفر به کانادا

آداب و معاشرت در کشور کانادا

دانستنی های سفر به کانادا

در این کشور آداب غذا خوردن بسیار راحت بوده و تجملاتی در کار نیست. عموماً چنگال در دست چپ افراد و چاقو در دست راست قرار گرفته می‌شود. وقتی وارد کشور کانادا می‌شوید نیاز است که صبر کنید تا خدمتکار میز مناسب برای شما را فراهم کند. در کشور کانادا در پایان غذا بهتر است که مقداری غذا در ظرف باقی بماند!

سفر به کانادا

رفتارهای کانادایی

دانستنی های سفر به کانادا

بیشتر شیوه‌های رفتاری در کشور کانادا در قالب قانون نبوده و جنبه سنتی دارند. رعایت نظم در این کشور بسیار مهم است و در واقع بر هم زدن صف اصلاً کار صحیحی در این کشور نخواهد بود. البته نظم در کانادا، نمی‌تواند از نظم در ژاپن  پیشی بگیرد.

در کانادا، شما اجازه سیگار کشیدن در منازل شخصی را ندارید و برای این کار باید از میزبان اجازه بگیرید. قرار ملاقات در کانادا بسیار مهم است و دیر رسیدن و تأخیر اصلاً جالب نخواهد بود. در نظر داشته باشید که قیمتی که برای اقلام تعیین شده است، قطعی است و نباید چانه بزنید. در نظر داشته باشید که تعارف‌های افراطی در این کشور جایگاه مناسبی ندارد.

مونترال، دومین شهر بزرگ کشور کانادا بوده و عموم افراد در این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. در نظر داشته باشید که در این کشور، ۶ شهر دارای جمعیت بیش از ۱ میلیون نفری هستند.

 سفر به کانادا

شرایط جوی و جغرافیایی کشور کانادا

دانستنی های سفر به کانادا

تنوع آب و هوایی در کشور کانادا بسیار زیاد است، به طوری که زمستان‌های این کشور سرد و یخبندان بوده و تابستان‌های آن گرم است. بارها دیده شده که وسط یک روز تابستانی و گرم شاهد بارش باران بسیار طولانی هستیم. در نظر داشته باشید که آب و هوای گرم و همینطور بارندگی در کنار هم می‌تواند تجربه جالب و متفاوتی باشد.

در واقع در کشور کانادا شاهد هوای معتدل و مرطوب مدیترانه‌ای هستیم. به طوری که گرما و رطوبت در کارائیب زیاد است و همینطور سرما و یخبندان سیبری نیز بخشی از شرایط جوی این کشور محسوب می‌شود. بازدید از مناطق دیدنی و گردشگری در کشور کانادا، در فصل بهار در بهترین حالت خود قرار دارد، اما انتخاب خوبی برای افرادی است که به دنبال تفریحات زمستانی مانند اسکی هستند.

اگر اطلاعات بیشتری از کانادا دارید، می‌توانید با ما و دیگر خوانندگان توریست اپ در میان بگذارید و اگر مشتاق ارتباط بیشتر با مردم کانادا را دارید، می‌توانید با دانلود نرم‌افزار توریست اپ، به راحتی به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی صحبت کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *