alexa

دیدنی های چابهار ، سفر به بهشت ایران را آغاز کن!

دیدنی های چابهار ، سفر به بهشت ایران را آغاز کن!

دیدنی های چابهار ، سفر به بهشت ایران را آغاز کن!

دیدنی های چابهار آنقدر تو را به فکر فرو می‌برد که قطعاً به عظمت خدا بیشتر فکر خواهید کرد. چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است که به آب‌های آزاد دسترسی دارد. اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید قطعاً اطلاعات دقیق در خصوص بهترین دیدنی های چابهار می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

در نقشه‌ای که در انتهای مقاله قرار داده‌ایم می‌توانید تمامی مکان های دیدنی شهر چابهار را مشاهده کنید و همچنین می‌توانید برای رفتن به این مکان‌ها با توجه به محل قرار گیری آن‌ها در نقشه، بهترین برنامه‌ریزی را در سفرتان انجام دهید. با توریست اپ در این ماجراجویی همراه باشید.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

بهترین دیدنی های چابهار

در این بخش قصد داریم بهترین دیدنی های چابهار را معرفی کنیم. حال چرا می گوییم بهترین؟ در واقع عموم افرادی که به دیدن جابهار می‌روند از دیدن این جاذبه‌های گردشگری غافل نمی‌شوند بنابراین ما نیز دسته بندی انجام داده‌ایم تا بتوانیم تفکیک خوبی در خصوص دیدنی های چابهار ارائه دهیم. بهترین جاهای دیدنی را میتوانید در نقشه با رنگ آبی مشاهده کنید.

کوه‌های مینیاتوری (Miniature mountains)

کوه‌های مینیاتوری

یکی از زیباترین دیدنی های چابهار کوه‌های مینیاتوری است. در واقع اگر شما یک کوهنورد باشید و یا به کوهنوردی علاقمند باشید از دیدن این فضای حیرت آور بسیار لذت خواهید برد. این کوه‌ها از منطقه گچو تا خلیج گواتر کشیده شده است به نوعی زمین شناسان را فکر فرو می‌برد. پیشنهاد می‌کنیم صبح زود را برای دیدن این منطقه اختصاص دهید تا لذت خاصی برای شما فراهم شود.

جاذبه های گردشگری چابهار

تالاب لیپار (Lipar wetland)

تالاب لیپار

تالاب لیپار که آن را به تالاب صورتی می‌شناسند، محشر چابهار است. این تالاب از زیبایی‌های طبیعی در این کشور محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این تالار در ۱۵ کیلومتری چابهار قرار دارد. در این منطقه می‌توانید از دیدن پرندگان زیبا لذت ببرید و همینطور با سبک زندگی آنها آشنا شوید.

نقاط دیدنی چابهار

غار مسیتی (massidy Cave)

غار مسیتی

از دیگر  دیدنی های چابهار می‌توان به اشاره کرد. این غار در ۵ کیلومتری شمالی چابهار قرار دارد و به طور کلی به دو بخش طبیعی و مصنوعی تقسیم شده است. اولین غار طبیعی است و صورت خاصی طراحی شده است که نیم دایره به نظر می‌رسد درون این غار تراشکاری‌های خاصی صورت گرفته است. در واقع در غار لایه‌های بر روی هم قرار گرفته دیده می‌شود که به نوبه خود دارای فضایی بسیار جذاب و خاص است.

به شما پیشنهاد می‌کنیم در روز اول سفر خود بازدید از قلعه پیروز گت را از یاد نبرید. این قلعه دقیقاً در مرکز چابهار قرار دارد به دوران اشکانیان باز می‌گردد.

زیباترین نقاط گردشگری چابهار

زیباترین دیدنی های چابهار

زیباترین جاهای دیدنی را میتوانید در نقشه با رنگ سبز مشاهده کنید.

گل افشان (golafshan)

گل افشان

اگر اهل هیجان باشید گل افشان چابهار قطعاً انتخابی ارزشمند برای شما محسوب می‌شود. این منطقه در نزدیکی کنارک قرار دارد. کوه‌های گل افشان دارای ارتفاع ۱۰۰ متری هستند و به شکل خاصی طراحی شده‌اند. اگر قصد دارید از این کوه‌ها بالا روید باید فصلی را برای سفر انتخاب کنید که بارندگی کمتر باشد. وقتی به بالاترین نقطه کوه رسیدید به فضایی می‌رسید که با گل پوشیده شده است. گل‌ها در این بخش شروع به ترکیدن می‌کنند و فضای بسیار عالی فراهم می‌سازد. در این کوه‌ها به طور کلی تپه‌های کم ارتفاع نیز وجود دارد.

توریستی ترین مکان های چابهار

رودخانه باهوکلات (Bauchalkat River)

رودخانه باهوکلات

از دیگر دیدنی های چابهار می‌توان به رودخانه باهوکلات اشاره کرد. این رودخانه زیارتگاه اصلی تمساح بوده است. بازدید از این فضا برای استراحت پس از صرف ناهار بی نظیر است.

معروف ترین جاهای دیدنی های چابهار

بندر گواتر (Gowater port)

بندر گواتر

اگر قصد بازدید از دیدنی های چابهار را دارید بندر گواتر را از یاد نبرید. این بند آخرین نقطه مرزی در جابهار محسوب می‌شود با وجود قدیمی بودن هنوز هم یکی از زیباترین دیدنی های چابهار محسوب می‌شود. بندر گواتر در مجاورت جنگل‌های حرا قرار دارد و بازدید از آن نیاز به یک دوربین عکاسی و اندکی ذوق دارد.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

کلبه غواصی چابهار (Diving cottage)

کلبه غواصی چابهار

وقتش رسیده کمی تفریح کنیم. کلبه غواصی از دیدنی های ارزان چابهار محسوب می‌شود. این کلبه در واقع اولین مدرسه غواصی در این شهر محسوب می‌شود. استانداردهای بالایی برایان در نظر گرفته شده است و از نظر امنیت در وضعیت بسیار عالی قرار دارد.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

مشهورترین دیدنی های چابهار

مشهور ترین جاهای دیدنی را میتوانید در نقشه با رنگ آبی مشاهده کنید.

اسکله رمین (Ramin Pier )

اسکله رمین

از دیدنی های بسیار مشهور در چابهار محسوب می‌شود. این اسکله به طور کلی در دهستان کمبل قرار دارد و در مرکز چابهار قرار گرفته است. اسکله رمین به دو بخش تیس و رمین تقسیم شده است. در این اسکله می‌توانید به تماشای کشتی‌ها بپردازید و از قایق‌های صیادی که برای شما فراهم شده است استفاده کنید. صید انواع ماهی‌ها و همینطور شاه میگو در این بخش بسیار مشهور است.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

قلعه تیس (Castle tis)

قلعه تیس از دیدنی های چابهار

در بین لیست دیدنی های چابهار قلعه تیس و یا قلعه پرتغالی‌ها بسیار مشهور و خاص طراحی شده است. این قلعه دارای بیش از ۲ هزار سال قدمت است و دقیقاً در دهانه چابهار قرار دارد. این قلعه در ابعاد ۲۴ در ۹۵ متر طراحی شده است و از آجر و سنگ و گچ برای ساخت آن استفاده شده است. در این قلعه شاهد هشتی بزرگ و همینطور اتاق‌های اختصاصی هستیم. در طول سال زمین شناسان زیادی به بازدید این قلعه می‌آیند. طراحی این قلعه مانند کاروانسراهای شاه عباسی بوده است.

حال که از قلعه تیس دیدن کردید چه خوب است که سری به غارهای سه گانه تیس بزنید. این غارها در روستای باستانی تیس قرار دارد. این غار به شکل گنبد طراحی شده است و فضای داخلی آن بسیار خنک و خاص است. خطوطی که بر روی دیوارهای این غار زده شده است خطوط هندی می‌باشد. دیدنی های چابهار هر کدام ارزش خاص خود را دارند که قطعاً برای شما نیز بسیار ارزشمند خواهد بود.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

مهم‌ترین دیدنی های چابهار

مهم ترین جاهای دیدنی را میتوانید در نقشه با رنگ قرمز مشاهده کنید.

ساحل صخره‌ای (Rocky beach )

ساحل صخره‌ای

چابهار از گزینه‌های بسیار زیبا در این شهر محسوب می‌شود که نام دیگران دریای بزرگ است. این فضا تفرجگاهی برای مردم چابهار محسوب می‌شود. در واقع اگر در بخش مشخصی از این فضا بنشینید و به تماشای موج‌هایی که به صخره‌ها برخورد می‌کند بپردازید قطعاً لذت خواهید بود. ارتفاع موج‌ها به ۱۵ متر می‌رسد و البه در فصل مرداد به وزش بادهای موسمی نیز ترکیب شده و بسیار شگفت انگیز است.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

درخت مکرزن (Makersen tree )

درخت مکرزن

چابهار مشهور به انجیر معابد است و به نوبه خود دارای فضای زیبایی است. بازدید از دیدنی های چابهار بدون بررسی این درخت قطعاً کامل نخواهد بود. اصل این گیاه از بخش هند است اما در چابهار نیز رویش می‌کند. درخت دارای برگ‌هایی پهن و بسیار خاص است. شاخه‌های آن پایین آمده اند و بین شن‌ها فرو رفته‌اند. شک نکنید بازدید از دیدنی های چابهار تجربه‌ای تکرار نشدنی برای شما خواهد بود.

بهترین جاهای دیدنی های چابهار

ساحل مکران (Makran coast)

ساحل مکران

از حیث تاریخی یکی از مهم‌ترین دیدنی های چابهار محسوب می‌شود این ساحل در طول دریای عمان کشیده شده است. زیبایی‌های خاص و همینطور جاذبه‌های گردشگری که در این ساحل وجود دارد شما را در فکر فرو می‌برد. این فضا از نظر موقعیت استراتژیکی بسیار خاص و ویژه است. این ساحل دارای پیشینه طولانی است و به طور کلی نظرهای مختلف در خصوص شرایط پیدایش آن وجود دارد.

سواحل دیدنی چابهار

بازارهای محلی چابهار

بازارهای محلی چابهار

اگر زمان کافی برای بازدید از دیدنی های چابهار دارید از دکه بازارهای چابهار غافل نشوید. این که بازارها از تاریخی‌ترین دیدنی های چابهار محسوب می‌شود که به طور کلی فضایی بسیار سنتی و خاص دارد. در واقع در گوشه و کنار خیابان‌ها شاهد دکه‌هایی زیبا هستید و دست فروش‌ها در این فضا انواع صنایع دستی را برای شما به ارمغان آورده‌اند. شما می‌توانید سوغاتی‌های زیبا و ارزان قیمت برای عزیزان خود خریداری نمایید و همینطور داروهای گیاهی بسیار خاصی نیز در این فضای وجود دارد.

قشنگ ترین جاهای دیدنی های چابهار

مقبره امامزاده غلام رسول

مقبره امامزاده غلام رسول از جاهای دیدنی چابهار

افرادی که علاقمند به فضای مذهبی هستند می‌توانند سری به مقبره امامزاده غلام رسول در چابهار بزنند. این مقبره در ۵ کیلومتری چابهار قرار دارد و به نوعی فضای بسیار عالی برای مسلمانان است. در نظر داشته باشید که دور تا دور این مقبره درختانی زیبا قرار دارد ک به نوعی در سکوته محض قرار گرده‌اند و فضایی بسیار آرام و دلنشین برای شما فراهم می‌سازد. در نظر داشته باشید که دیوارهای این مقبره سفید رنگ است از معماری‌های خااصی برای آن استفاده است. هر کدام از انواع دیدنی های چابهار با هدف خاصی شکل گرفته‌اند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *