alexa با راهنمای سفر به ارمنستان آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

راهنمای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

افرادی هستند که علاقمند سفر به کشورهای نزدیک به کشور خود هستند اگر شما نیز در این گروه قرار دارد می‌توانید سفر به کشور ارمنستان، کشور همسایه با ایران را انتخاب کنید. کشور ارمنستان دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است و به طور کلی دیدنی‌های این کشور بسیار شگفت انگیز است. طبیعت نفسگیر کشور ارمنستان هرگز از یادها پاک نمی‌شود و غذاهای لذیذ و سنتی آن نیز تا همیشه در زیر زبان حس خواهد شد. اگر قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید قطعا داشتن یک راهنمای سفر به کیفیت تصمیم و انتخاب شما بسیار کمک می‌کند.در این مقاله توریست اپ قصد دارد بهترین و مهمترین نکات سفر به ارمنستان را در اختیار شما قرار دهد.

کشور ارمنستان در یک نگاه

با ارمنستان آشنا شود

آثار تاریخی و یادبودهای باارزش کشور ارمنستان از بخش‌های مهم سفر محسوب می‌شود. در این کشور مجموعه‌ای بی نظیر از صومعه‌های قرون وسطی وجود دارد. در نظر داشته باشید که چشم اندازهای بسیار زیبایی در این کشور دیده می‌شود که به نوبه خود می‌تواند بسیار لذتبخش باشد. اما در سفر به کشور ارمنستان بازدید از جاذبه‌های گردشگری تنها بخشی از سفر است و فعالیت‌های تفریحی در این کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در کشور ارمنستان مسیرهای دوچرخه سواری و همینطور پیاده روی بسیار لذت بخشی وجود دارد. تعداد گردشگران کشور ارمنستان در سال ۲۰۱۸ با رشد ۲۱ درصد همراه بوده است.این کشور از نظر زمانی نیم ساعت از ایران عقب‌تر است. زبان رسمی در کشور ارمنستان ارمنی شرقی است و واحد پول این کشور نیز درام اعلام شده است.

با نکات سفر به ارمنستان آشنا شوید

آب و هوای کشور ارمنستان

آب و هوای ارمنستان

کشور ارمنستان دارای آب و هوای قاره‌ای است. این کشور از ماه ژوئن تا سپتامبر دارای تابستان‌های بسیار خشک بوده و به طور کلی میانگین دمای هوای این کشور بین ۲۲ الی ۳۶ درجه اعلام شده است. اگر فصل زمستان را برای سفر به کشور ارمنستان انتخاب می‌کنید از یاد نبرید که زمستان‌های این کشور سرد و برفی می باشد و دمای هوا در فصل زمستان در کشور ارمنستان بین ۵- الی ۱۰- اعلام شده است. فصل پاییز کشور ارمنستان طولانی بوده و بهار کوتاهی دارد. زیباترین فصل برای سفر به کشور ارمنستان فصل پاییز است زیبا جنگل‌ها هزار رنگ بوده و بسیار گرم و زیبا می‌باشند.میزان بارش در دشت‌های خشک در این کشور در حدود ۲۵۰ میلی متر اعلام شده است و برای بخش‌های مرطوب به ۸۰۰ میلی متر نیز می‌رسد. میزان بارش باران در طول سال ۵۰۰ میلی متر است. ماه‌های مارس تا ژوئن در این کشور میزان بارش زیاد است. همینطور ماه‌های اکتبر و نوامبر نیز با شدت بارندگی همراه هستیم.

جالبترین نکات سفر به ارمنستان

بهترین فصل سفر به کشور ارمنستان

آب و هوای ارمنستان

برای سفر به کشور ارمنستان باید زمانی انتخاب شود که به شما بیشتر خوش بگذرد. در واقع یکی از مهمترین بخش‌های سفر زمان مناسب است. برای انتخاب بهترین فصل سفر باید دقت زیادی بر روی آب و هوا صورت بگیرد. بهترین فصل سفر به ارمنستان بین ماه‌های مه تا اکتبر اعلام شده است. یکی از دلایلی که این ماه‌ها انتخاب شده است هوای ملایم است و میزان بارندگی در این کشور نیز بسیار کمتر است. البته در این ماه‌ها فرزندان شما می‌توانند از فضای تفریحی بیشتری استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که به طور کلی بین ماه مه تا اکتبر طبیعت این کشور بسیار زیبا و خاص بوده و فضایی دل انگیز در کشور حاکم است.

راهنمای سفر به ارمنستان

هزینه‌های سفر به کشور ارمنستان

هزینه اقامت

هزینه زندگی در ازمنستان

اگر شما قصد دارید هزینه سفر خود را به طور چشمگیری کاهش دهید می‌توانید به سراغ هاستل ها بروید. هاستل ها در کشور ارمنستان با هزینه بین ۱۱ الی ۵۰ دلار همراه هستند کیفیت این محل اقامتی متوسط بوده و نباید انتظار بالایی از آن داشته باشید.در صورتی که بخواهید هتل رزرو نمایید با توجه به کیفیت هتل انتخابی هزینه‌های شما متغیر خواهد بود. به عنوان مثال اگر هتل ۵ ستاره در کشور ارمنستان را انتخاب کنید قطعا هزینه شما بیش از ۴۵۰ دلار است ، این در حالی است که هزینه هتل ۴ ستاره در این کشور نهایت ۲۰۰ دلار بوده و هتل‌های دو و سه ستاره در کشور ارمنستان دارای هزینه‌ای بین ۵۰ الی ۷۰ دلار می‌باشند. در کشور ارمنستان هتل‌های یک ستاره با کیفیتی بهتر از هاستل نیز وجود دارد که هزینه آنها کمتر از ۵۰ دلار برآورد شده است.

امکانات و نکات سفر به ارمنستان

هزینه غذا

در صورتی که یک رستوران ارزان را برای صرف غذا انتخاب نمایید در حدود ۶ دلار هزینه برای شما خواهد داشت. حال اگر رستورانی متوسط انتخاب شود باید بیش از ۲۰ دلار هزینه کنید .در نظر داشته باشید افرادی که دوست دارند خودشان آشپزی کنند می‌توانند مواد غذایی برای یک هفته را تهیه کرده که در حدود ۴۰ دلار می‌شود.

هزینه حمل و نقل

کوچه و خیابان های ارمنستان

در این کشور هزینه‌ای که برای تاکسی پرداخت می‌کنید به نسبت هزینه بلیط اتوبوس و همینطور قطارهای شهری در حدود ۳ درصد گرانتر اعلام شده است.

جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

جاذبه‌های گردشگری در کشور ارمنستان

آبشار جرموک jermuk

آبشارهای زیبا ایروان

در بین بهترین جاذبه‌های دیدنی کشور ارمنستان ، بازدید از آبشار جرموک در اولویت قرار دارد.این آبشار از چشمه‌های آب گرم نشأت می‌گیرد و به طور کلی آبی که از آن عبور می‌کند آب معدنی است. آبشار جرموک در شهری هم نام با خود قرار دارد. این آبشار ۶۸ متری است. شهر جرموک به نوبه خود یکی از بهترین دیدنی‌های کشور ارمنستان است به طوری که طبیعت کوهستانی و جنگلی آن بسیار دیدنی و خاص است.

آبشار Qasakh

آبشارهای زیبا ارمنستان

آبشار قسخ یک آبشار ۷۰ متری بسیار زیبا بوده که به دو بخش تقسیم شده است. این آبشار در لیست بلندترین آبشارهای ارمنستان قرار دارد. در جلوی آبشار یک صومعه قرار دارد که مربوط به قرن پنجم است.

آبشار shaki

بهترین آبشارهای ارمنستان

بازدید از آبشار شکی را در اولویت سفر خود قرار دهید. جاذبه طبیعی این آبشار بسیار بهت انگیز است. این آبشار در شمال شهر کوچک سیسیان قرار دارد و ارتفاعی در حدود ۱۸ متر را به خود اختصاص داده است. شدت آب این آبشار بسیار زیاد است. افرادی که علاقمند به جاذبه‌های طبیعی هستند بازدید از این آبشار شگفت انگیز را هرگز از دست نخواهند داد.

غار archer

غار ارمنستان

اگر اهل ماجراجویی هستید بازدید از غار طولانی آرچر را از دست ندهید و غار آرچر عمیق‌ترین غار کشور ارمنستان محسوب می‌شود. این غار دارای ۳ کیلومتر طول و ۱۴۵ متر عمق است. عده‌ای این غار را ” غار خرس” می‌نامند. در واقع در این غار تعداد زیادی استخوان خرس یافت شده است. به طور کلی درون غار هیچ بخش نورانی وجود ندارد و حتی با استفاده از یک راهنماگر نیز مسیر سخت و پیچیده‌ای را در پیش خواهید داشت. درون غاز اشکال زیبا و جالبی دیده می‌شود که قطعا نظر شما را جلب خواهند نمود. در نظر داشته باشید که درون این غار یک سری گذرگاه‌های باریک دیده می‌شود که به نوعی به هم مرتبط هستند.

دره گارنی garni

این دره در بخش شرقی ایروان قرار دارد و به طور کلی در ۲۳ کیلومتری این دره قرار گرفته است. در این مکان یک معبد دیده می‌شود که به قرن اول میلادی باز می‌گردد. اگر به دیوارهای این معبد نگاه کنید ستون‌هایی می‌بینید که به صورت خاصی در کنار هم قرار گرفته‌اند، عده‌ای این معبد را ” سمفونی سنگ‌ها” نام نهاده‌اند. این معبد برای دورانی است که نیایش خورشید در بین مردم حاکم بوده است.

مجموعه غار آرنی arena

آرنی زیباترین مکان های ارمنستان

این مجموعه غار متعلق به عصر مس سنگی است و به طور کلی بین ۴۰۰۰ الی ۵۰۰۰ سال پیش یک مکان مسکونی بوده است. بازدید از این جاذبه دیدنی کشور ارمنستان خالی از لطف نیست. این مجموعه به طور دقیق در نزدیکی روستای آرنی قرار دارد و در جنوب کشور ارمنستان واقع شده است. اینطور که تاریخ نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۰ قدیمی‌ترین کفش چرمی دنیا در این مجموعه یافت شد.

تپه قلعه اربونی Erebuni

Erebuni بهترین مکان های دیدنی ارمنستان

این تپه توسط پادشاه اورارتو در قرن اول قبل از میلاد ساخته شده است و به نوعی در زمان‌های مختلف مجموعه نظامی بوده است و به معنی قلعه خون می‌باشد. اهمیت سیاسی این قلعه بسیار زیاد است و به طور کلی بقایای به جا مانده از معبد سوسی است.

صومعه tato

تاتو صومعه ارمنستان

صومعه تاتو یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور ارمنستان محسوب می‌شود. نام دیگری که برای این صومعه در نظر گرفته شده است مجموعه کلیسای تاتو است. این صومعه مربوط به قرن نهم میلادی می‌باشد و در بخش ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار دارد. این صومعه از سه کلیسا تشکیل شده است که عبارت است از : کلیسای بوغوس پطرس، کلیسای مریم مقدس، کلیسای گریگور مقدس.در سال ۱۹۹۵ میلادی این مجموعه در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و دارای شهرت بسیار زیادی است.

غذاهای لذیذ ارمنستان

شکم گردی در کشور ارمنستان

وقتی به یک کشور جدید سفر می‌کنید بهتر است به سراغ غذاهای محلی آن بروید. غذاهای مشهور کشور ارمنستان در تمام جهان شهرت دارد. برخی از مهمترین غذاهای رایج در کشور ارمنستان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هریسه

بهترین غذاهای ارمنستان

این غذا به صورت پوره‌ای تهیه می‌شود و برای طبخ آن از بلغور گندم به همراه گوشت به صورت ترکیبی استفاده شده و زمان طبخ آن کمی طولانی است. شکل ظاهری این غذا مانند حلیم است و از غذاهای ملی کشور ارمنستان محسوب می‌شود. گوشت به کار رفته در این غذا عموماً گوشت بره و یا گوشت مرغ است. در زمان‌های قدیم از هریسه در جشن‌ها بسیار استفاده می‌شد.

کله پاچه

کله پاچه خوشمزه ترین غذای ارمنستان

البته نامی که ارمنی‌ها بر روی کله پاچه گذاشته‌اند ” خاش ” است. این غذا به طور کلی از دسته غذاهای دیرپز محسوب می‌شود و مراحل پخت آن طولانی و کمی دشوار است. استفاده از این غذا عموماً برای وعده صبحانه بسیار دیده می‌شود و در فصل زمستان طرفدار زیادی دارد. آب این غذا در ابتدا خالی سرو می‌شود و با استفاده از سیر و آبلیمو طعم دار می‌شود.

دلمه

دلمه بهترین غذای ارمنستان

دلمه از دیگر غذاهای بسیار محبوب در کشور ارمنستان است. این غذا با ذائقه ایرانی‌ها بسیار آشنا بوده و به طور کلی از گوشت چرخ شده درست می‌شود که در برگ انگور رول شده است. محتویات دیگری که در این غذا ریخته می‌شود کدو، بادمجان، برنج و همینطور سبزیجات متنوع مانند گشنیز و جعفری است.

لحم عجین

لحم عجین غذایی دوست داشتنی

این غذا در لیست غذاهای عربی قرار دارد و به نوعی به معنی “ گوشت و خمیر ” است. برای تهیه این غذا از خمیرهای گرد و نازکی استفاده می‌شود که روی آن گوشت چرخ کرده و سبزیجات خرد شده مانند گوجه فرنگی و جعفری وجود دارد. البته روی آن لیموی تازه ریخته می‌شود و به طور دقیق رول شده و با ترشی و یا دوغ میل می‌شود.

تبوله

سالادهای ارمنستان

تبوله از دسته سالادهای عربی محسوب می‌شود که از گوجه، خیار و جعفری ریز شده تهیه شده است و به طور کلی برای تهیه آن از سیر و روغن زیتون نیز استفاده می‌شود. طعم این سالاد کمی شور است.

 


نکات مهم سفر به کشور ارمنستان

۱-همیشه مقداری ارز با خود به همراه داشته باشید. کشور ارمنستان دارای مراکز فروش ارز می‌باشد اما انجام حساب کتاب‌های ارزی بسیار خسته کننده بوده و سفر شما را خراب خواهد کرد.

۲-به قوانین ارمنستان احترام بگذارید، در این کشور صحبت با صدای بلند و همینطور پرخاشگری یک نوع بی ادبی محسوب می‌شود.

۳-بهتر است که تعدادی از کلمات کلیدی کاربردی زبان ارمنی را یاد بگیرید، به این ترتیب ارتباط با مردم این کشور برای شما بسیار آسان‌تر می‌شود.

۴-برای اینکه هزینه شما کمتر شود از اتوبوس، مینی بوس و یا خصوص حمل و نقل زیرزمینی استفاده نمایید. این خطوط دارای سرعت بالایی هستند بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

۵-تاکسی‌های کشور ارمنستان هزینه بالایی را برای شما تعیین می‌کنند بهتر است تا مجبور نشدید از تاکسی استفاده نکنید.

۶- چراغ‌های عابر پیاده در کشور ارمنستان نقش مهمی ایفا می‌کنند. خیابان‌های این کشور پر از ماشین و اتوبوس هستند و به طور کلی چراغ‌های عابر پیاده در زمان عبور باید مهم شمرده شود.

۷-از یاد نبرید پولی که در رستوران‌ها می‌دهید شامل مالیات و دستمزد می‌شود بنابراین نیازی نیست که به پیشخدمت‌ها هزینه‌ای اضافی پرداخت نمایید.

۸-در کشور ارمنستان بهتر است ادب را رعایت کنید، از یاد نبرید که فروشندگان در این کشور عموما حساب خوبی بر روی مسافران باز می‌کنند بنابراین بهتر است قاطع رفتار کنید.

۹-از فروشگاه‌های ایروان دیدن کنید، محصولات ایروان قیمت ارزان و کیفیت خوبی دارند و بهترین گزینه برای سوغاتی محسوب می‌شود. در این فروشگاه حیوان خانگی نیز به فروش می‌رسد.

۱۰-روزهای تعطیل عموما روزهای شلوغ محسوب می‌شود چه خوب است بیشتر به کیف پولتان توجه کنید.

در این مقاله توریست اپ بهترین و جالبترین نکات سفر به ارمنستان را به شما ارائه داده تا بتوانید قبل از سفر به کشور ارمنستان اطلاعات کافی کسب کنید.

 


مقالات مرتبط