alexa راهنمای سفر به اسپانیا ، سرزمین ماتادورها- مترجم صوتی توریست اپ
logo

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

امروز قصد داریم در خصوص راهنمای سفر به اسپانیا صحبت کنیم، اسپانیا کشوری زیبا با فرهنگ بسیار غنی است و تاریخ‌های پر فراز و نشیب آن در ذهن‌ها نقش بسته است. دیدنی‌های کشور اسپانیا به همراه کاخ‌های باشکوه آن هرگز از یاد نمی‌رود. تصاویری که در کنار کلیسای شگفت انگیز اسپانیا گرفته می‌شود بسیار زیبا و شگفت انگیز است.

اسپانیا کشوری با خواب نیمروزی است. تور اسپانیا یکی از تورهای بسیار پرطرفدار محسوب می‌شود. آرامش خاصی در کشور اسپانیا حاکم است که قطعاً شما را شگفت زده خواهد کرد. با توریست اپ در این مقاله همراه باشید.

راهنمای سفر به اسپانیا

مقدمه ای برای سفر به کشور اسپانیا

 سفر به کشور اسپانیا

کشور اسپانیا در واقع سرزمین هنر و معماری است. اگر به بقایای باستانی رویم این کشور دقت کنید به هزاران سال پیش خواهید رفت. معماری به کار رفته برای ساختمان‌های مختلف کشور اسپانیا به همراه هنرمندان بزرگ این کشور تنها بخشی از زیبایی‌های این کشور محسوب می‌شود. یکی از بخش‌های جدانشدنی در کشور اسپانیا جشن‌های محلی و موسیقی‌های شهری است.

رقص فلامنکو اسپانیایی

مگر می‌شود به اسپانیا سفر کرد اما رقص‌های فلامنکو که در فستیوال‌ها برگزار می‌شود را تماشا نکرد. لباس‌های رنگارنگ سنتی در این کشور شما را سر ذوق خواهد آورد. با داشتن راهنمای سفر به اسپانیا قطعاً بهترین لحظات را برای خود و خوانده خود پدید خواهد آورد. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و واحد پول این کشور یورو است.

آب و هوای اسپانیا

قطعاً یکی از موضوعات مهم پیش از سفر بررسی بهترین فصل برای بازدید از جاذبه‌های دیدنی کشور مقصد است به طوری که هم از نظر هزینه در وضعیت نرمال باشد و هم بتوانیم از رویدادهای فرهنگی و هنری لذت ببریم از طرفی نیز آب و هوا هم مناسب سفر باشد.

راهنمای سفر به اسپانیا

آب و هوای اسپانیا

بهترین فصل سفر به اسپانیا

آب و هوای اسپانیا به طور کلی دارای تنوع زیادی است و اگر به بخش‌های مختلف آن دقت نمایید متوجه خواهید شد که هر بخش از این کشور دارای جو مختلفی است. به طور کلی در این کشور ۱۳ نوع آب و هوا و اقلیم وجود دارد. در یکی از بخش‌های این کشور شاهد آب و هوای مدیترانه‌ای هستیم به طوری که تابستان‌های آن گرم و خشک بوده و زمستان‌های آن مرطوب است.

در بخش‌های شمالی این کشور شاهد آب و هوای اقیانوسی هستیم به طوری که زمستان‌های آن پر از برف است. در بخش جنوب شرقی اسپانیا آب و هوای نیمه خشک دیده می‌شود. پوشش گیاهی برای این بخش بسیار محدود است. در بخش شمال شرقی این کشور شاهد آب و هوای قاره‌ای هستیم.

فصل بهار بهترین فصل برای رزرو تور اسپانیا است، در واقع فصل پاییز و بهار به طور کلی از نظر هزینه بسیار عالی هستند و میزان گردشگر کمتری را به خود اختصاص می‌دهد. در این فصل‌ها نه خبری از سرمای زیاد است و نه خبری از گرمای طاقت فرسا.

راهنمای سفر به اسپانیا

مشاوره عمومی برای راهنمای سفر به اسپانیا

در اسپانیا لبخند بزن

برای سفر به این کشور و ثبت خاطرات خود بهتر است خوش اخلاق باشید و لبخند به لب داشته باشید. در نظر بگیرید که مردم این کشور به طور کلی از خشم و یا صدای بلند دوری می کنند. پیش از سفر چه خوب است راهنمای سفر به اسپانیا را بررسی کنیم.

راهنمای سفر به اسپانیا

زبان کشور اسپانیا

زبان کشور اسپانیا

مردم کشور اسپانیا در بخش های شمالی بیشتر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند این در حالی است که در بخش های جنوب شرقی این کشور مردم ترجیح می دهند که به زبان انگلیسی صحبت کنند و البته ارتباط مردم این کشور با گردشگران خارجی بسیار عالی است.

راهنمای سفر به اسپانیا

غذا در کشور اسپانیا

غذا در کشور اسپانیا

یکی از بخش‌های بسیار مهم در سفر تست غذاهای محلی کشور مقصد است که قطعاً زمان کمی برای آن است به این ترتیب چه خوب است که لیستی از غذاهای مشهور اسپانیا را داشته باشیم.

 

ترتیلا

ترتیلا از غذاهای اسپانیا

املت با سیب زمینی اسپانیایی یکی از غذاهای خوش طعم اسم دیگری که برای این غذا نهاده شده است ترتیلا است و از دسته غذاهای بسیار خوش طعم محسوب می‌شود. این غذا بسیار ساده و کلاسیک بوده و به نوعی املت ضخیم مشابه است. شما می‌توانید این غذا را به صورت قطعه قطعه سرو نمایید. عطر و طعمی که برای این غذا در نظر گرفته شده است بسیار خاص و بی نظیر است.

 

پائیا

پائیلا از خوشمزه ترین غذاهای اسپانیا

پائیا یکی از مشهورترین غذاهای کشور اسپانیا محسوب می‌شود. این غذا در لیست غذاهای محلی اسپانیا قرار دارد و به طور دقیق متعلق به شهر والنسیا است. طعم بی نظیر این غذا شما را شگفت زده می‌کند.

راهنمای سفر به اسپانیا

زیتون

زیتون

شاید با خود بگویید چطور ممکن است که زیتون در لیست غذاهای مشهور اسپانیا قرار دارد. اما زیتون‌های کشور اسپانیا از لذیذترین زیتون‌های سراسر دنیا محسوب می‌شود و سفر شما بدون تست زیتون قطعاً کامل نخواهد بود. در رستوران‌های این کشور عموماً در کنار غذا یک کاسه کوچک زیتون نیز سفارش داده می‌شود.

 

کاریادا

بناگوش گاو اسپانیایی

کاریادا یک نوع غذای آب دار در کشور اسپانیا است که برای تهیه آن از بناگوش گاو استفاده می‌شود و سس بسیار لذیذی دارد. این غذا اصیل بوده و در رستوران‌های بزرگ و مشهور این کشور سرو می‌شود و البته قیمت کمی بالایی دارد.

 

ماهی سرخ شده

ماهی سرخ شده

ماهی سرخ شده در این کشور طرفدار بسیار زیادی دارد، البته ماهی‌هایی که در کشور اسپانیا سرو می‌شود با آنچه تا به امروز خورده‌اید متفاوت است و طعم و مزه بسیار خاصی دارد. بافت ماهی‌ها بسیار ترد بوده و طعم آنها لذیذ است.

 

خوراک دم گاو

خوراک-دم-گاو

در کشور اسپانیا از زمان‌های قدیم گاوبازی بسیار شهرت دارد این موضوع باعث شده است که گاوها بر سر سفره‌ها دیده شوند! خوراک دم گاو یکی از لذیذترین غذاهایی است که در این کشور باید امتحان نمایید. عطر و طعم این غذا را شگفت زده می‌کند.

راهنمای سفر به اسپانیا

پول کشور اسپانیا

پول کشور اسپانیا

واحد پول این کشور یورو است و با توجه به اینکه به طور کلی بخش مهمی از سفر مربوط به هزینه‌های موجود است در این بخش سعی کردیم یک دسته بندی مشخص از هزینه‌هایی که در کشور اسپانیا برای شما برآورد می‌شود مشخص نماییم.

خبر خوب اینکه اقامتگاه‌ها در اسپانیا به نسبت کشورهای دیگر در اروپا ارزانتر است. اگر شما به دنبال اقامتی بسیار ارزان هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از هاستل ها استفاده نمایید که هزینه‌ای بین ۱۵ الی ۳۰ یورو برای هر شب دارد. اگر اتاق دو خوابه به صورت خصوصی می‌خواهید هزینه‌های شما از ۴۰ یورو آغاز می‌شود. در این هاستل ها وای فای رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد و عموماً صبحانه نیز رایگان است.

هزینه اقامت در هتل‌های ارزان در کشور اسپانیا از شبی ۵۰ یورو آغاز می‌شود و البته اتاق‌ها دو تخته می‌باشند. در صورتی که به صورت خانوادگی به این کشور سفر می‌کنید می‌توانید یک واحد اپارتمان اجاره نمایید که در حدود ۸۰ یورو هزینه در بر دارد.

راهنمای سفر به اسپانیا

ایمنی در کشور اسپانیا

ایمنی در کشور اسپانیا

در کشور اسپانیا به طور کلی رانندگی کمی خطرناک است و شاید بهتر باشد زمانی که از خیابان ها عبور می کنید دقت نمایید و صبور باشید. در این کشور در طول شب اگر علاقمند به گشت و گذار هستید بهتر است پول نقد به همراه نداشته باشید و مواظب کیف خود باشید. در مجموع کشور اسپانیا از نظر امنیت نمره ۸ از ۱۰ را دارد.

راهنمای سفر به اسپانیا

حمل و نقل در کشور اسپانیا

حمل و نقل در کشور اسپانیا

خوشبختانه در این کشور هزینه‌ای که برای بلیط اتوبوس‌های شهری و همینطور مترو در نظر گرفته می‌شود ارزان و مناسب بوده و در حدود ۱ الی ۳ یورو است. اگر به سراغ قطارهای پر سرعت بروید هزینه شما از ۵۰ یورو بسته به مسافت طی شده آغاز می‌شود.

راهنمای سفر به اسپانیا

جاذبه‌های گردشگری در کشور اسپانیا

حال به بخش بسیار مهم سفر یعنی بازدید از مکان‌های دیدنی کشور اسپانیا می‌پردازیم. قطعاً یکی از بخش‌های بسیار مهم رد سفر بازدید از مکان‌های دیدنی است به طوری که بتوانیم بهترین برنامه ریزی را برای زمان خود داشته باشیم.

راهنمای سفر به اسپانیا

کاخ الحمرا و ژنرالیف Generalife

کاخ الحمرا و ژنرالیف Generalife

بازدید از کاخ الحمرا و ژنرالیف Generalife قطعاً یکی از بخش‌های ضروری سفر شما محسوب می‌شود. در واقع با دیدن شاهکار معماری موریس نفس در سینه شما حبس خواهد شد. کاخ الحمرا یک کاخ سلطنتی بسیار زیبا است دارای معماری‌های ویژه‌ای می‌باشد. این کاخ یادگار زمان فرمانروایی مسلمانان در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. الحمرا یک مجموعه بزرگ است که از چندین بنا، دیوار و همینطور باغ و مسجد تشکیل شده است.

حکاکی های داخل کاخ الحمرا

در این مجموعه طراحی‌های بی نظیری دیده می‌شود. بر روی دیوار و ستون‌های این مجموع شاهد حکاکی‌های بی نظیر و فوق العاده هستیم. مجموعه الحمرا دارای محوطه سرسبز و زیبایی است و قطعاً خاطراتی برای شما ایجاد می‌کند که هرگز از یاد نمی‌رود.

راهنمای سفر به اسپانیا

کلیسای ساگرادا

کلیسای ساگرادا

اگر کشور اسپانیا را برای سفر انتخاب کرده‌اید و زمان کمی دارید بازدید از کلیسای ساگرادا را از یاد نبرید. آنتونی گائودی از معماران بسیار مشهوری است که آثار هنری آن در این کلیسا به چشم می‌خورد. ظاهر این کلیسا بسیار خاص است و یکی از جاذبه‌های بسیار زیبا در شهر بارسلون محسوب می‌شود. معماری این کلیسا غیر متعارف است هرگز نمونه مشابه آن را در جای دیگر تجربه نخواهید کرد.

راهنمای سفر به اسپانیا

موزه پرادو

موزه پرادو اسپانیا

موزه پرادو یکی از زیباترین دیدنی‌های کشور اسپانیا محسوب می‌شود و به طور کلی بازدید از آن بسیار لذت بخش است. در این منطقه آثار ارزشمند و دیدنی وجود دارد که به نوعی سبب شده است که یک گنجینه هنری بسیار ارزشمند در کشور اسپانیا محسوب شود. در این موزه آثار مهمی از هنرمندان قرن نوزدهم دیده می‌شود. موزه پرادو از بزرگترین مجموعه‌های هنری اسپانیا است. ۱۲ گالری در سال‌های اخیر به این موزه اضافه شده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی موزه پرادو دارای فضای دیدنی بسیار زیبا و خاص است.

راهنمای سفر به اسپانیا

کارهایی که در کشور اسپانیا باید انجام دهیم

فستیوال های خیابانی در اسپانیا

می دانیم که کشور اسپانیا مشهور به جشنواره‌های خیابانی و فستیوال‌های عمومی است و عموم افرادی که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارند ترجیح می‌دهند که فصلی را برای سفر انتخاب کنند که از دیدنی‌های این کشور نیز بهرمند شوند. در دو فصل بهار و تابستان بیشترین جشنواره‌ها در این کشور دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید این دو فصل را برای سفر انتخاب کنید از یاد نبرید که پیدا کردن اقامتگاه کمی دشوار است و بهتر است که سعی کنید رزرو خود را کمی زودتر انجام دهید.

  • · در رستوران‌ها در طول روز یک منو به عنوان منوی روزانه وجود دارد که قیمت ارزانتری دارد به این ترتیب با انتخاب منوی روزانه می‌توانید در هزینه خود صرفه جویی نمایید.
  • . به طور کلی هر کشوری را برای سفر انتخاب نمایید یک فصل شلوغ برای آن دیده می‌شود. کشور اسپانیا نیز در ماه‌های تابستانی به خصوص جولای و آگوست بسیار شلوغ می‌باشد. هزینه‌ها در این ماه‌ها بالاتر است. با وجود گرم بودن هوا ، با توجه به اینکه سفرهای خانوادگی اغلب می‌بایست به ورزش‌های آبی همراه باشد افراد ترجیح می‌دهند کشور اسپانیا را انتخاب نمایند.
  • · کوچ سرفینگ یکی از روش‌های بسیار عالی برای بازدید از زندگی اهالی این کشور است و هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.
  • · در سفر خود از کارت‌های گردشگری استفاده نمایید این کارت‌ها قابلیت شارژ داشته و با استفاده از آن‌ها می‌توانید از تخفیف‌های مهم در زمینه حمل و نقل و بازدید از مکان‌های دیدنی کشور اسپانیا استفاده نمایید.
راهنمای سفر به اسپانیا

فستیوال های اسپانیا

  • · فصل سفر خود را طوری انتخاب نمایید که حداقل از یکی از فستیوال‌های خیابانی دیدن کنید.
  • · در کشور اسپانیا بهتر است لبخند بزنید و خوش اخلاق باشید
  • · شما می‌توانید در این کشور از عکاسان حرفه‌ای که در پارک‌ها مشغول به فعالیت هستند کمک بگیرید تا از لحظات شیرین شما عکسبرداری نمایند.
  • · برای بازدید از مناطق دیدنی پرمخاطب این کشور روزهای آخر هفته را انتخاب نکنید.
  • · در کشور اسپانیا شرایط زندگی به صورتی است که شاید در ابتدا برایتان عجیب باشد اما اگر سعی کنید به جای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کمی در شهرها قدم بزنید قطعاً به زودی به شرایط وقف داده می‌شوید.
  • · از بازارچه‌های سنتی این کشور دیدن نمایید، این بازارچه‌ها بهترین مکان برای خرید سوغاتی محسوب می‌شود.

بازارهای سنتی در اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

رستوران های اسپانیا

قدیمی ترین رستوران اسپانیا

در این کشور رستوران های لوکس، متوسط و البته ارزان قیمت وجود دارد. افرادی که قصد دارند با کمترین هزینه غذا سرو کنند می‌توانند به سراغ ساندویچ‌های محلی در این کشور رفته در حدود ۴ الی ۸ یورو هزینه نماید. اگر بخواهید در رستوران غذا سرو کنید باید ۱۵ یورو پرداخت نمایید و اگر رستوران‌های لوکس را انتخاب نمایید هزینه غذای شما از ۳۰ یورو آغاز می‌شود. یکی از رستوران های گران قیمت در این کشور ASOP نام دارد که به نوعی غذاهای آن بسیار تند محسوب می شود.

طور کلی در کشور اسپانیا فست فودهای زیادی وجود دارد که مک دونالد را با قیمتی ارزان در حدود ۸ یورو عرضه می‌کنند. اگر زمان سفر شما در حدود یک هفته است می‌توانید خودتان مواد غذایی تهیه کرده و آشپزی کنید که در مجموع چیزی در حدود ۳۵ یورو برای یک هفته کفایت می‌کند.


مقالات مرتبط

۲۵ حقیقت دانستنی از اسپانیا و فوتبال آن که نمی‌دانستید

مهاجرت به اسپانیا ، سرزمین گاوبازان ماتادور

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت اول)

دانستنی های پرتغال و ۲۴ حقیقت جالب از کشور پرتغال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *