alexa راهنمای سفر به دبی و امارات - ( اپلیکیشن جامع گردشگری توریست اپ )
logo

راهنمای سفر به دبی

راهنمای سفر به دبی

راهنمای سفر به دبی

تقریبا همه ایرانیان تمایل دارند تا حداقل یک بار به دبی این شهر جذاب و دیدنی سفر کنند. نکات مهم در سفر به دبی وجود دارد که دانستن آن ها می تواند سفرتان را لذت بخش کند. از طرفی برخی ترجیح می دهند تا قبل از سفر هزینه های سفر به دبی را تخمین بزنند تا به اندازه کافی پول همراه خود به این سفر ببرند. دانستن تجربیات سفر به دبی نیز خالی از لطف نیست و موجب افزایش تفریحات شما در سفر به این کشور می گردد. راهنمای سفر به دبی راهی برای افزایش دانش و آگاهی افراد درباره ی سفر به این شهر است تا بتوانند بهترین لحظات را برای خود ثبت کنند. با توریست اپ در این مقاله هیجان انگیز همراه باشید.

راهنمای سفر به دبی نکات مهم قبل از سفر به دبی

جغرافیا و موقعیت دبی در نقشه

موقعیت جغرافیای دبی

شهر دبی در کشور امارات متحده‌ی عربی قرار دارد که از یک طرف به خلیج همیشه فارس و از طرف دیگر به عمان ختم می شود. خور دبی این شهر را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. بخش شمالی بر دیره و بخش جنوبی بر دبی نامیده می شود. بنابراین ساحل بی نظیر این شهر یکی از مهم ترین جاذبه های دبی است و می توان در آن اوقات خوشی را گذراند.

جغرافیا و موقعیت شهر دبی در کشور امارات نشان از وجود بیابان های سوزان با شن های سفید دارد و این بدین معنی است که این کشور بسیار گرم است. اگر می خواهید تجربیات سفر به دبی را برای دوستانتان بازگو کنید، بهتر است به تپه های قرمز بیابان‌های این شهر رفته و یا مرجان ها و صدف‌های ساحل آن را تماشا کنید.

راهنمای سفر به دبی و امارات متحده

آب و هوای کشور

آب و هوای دبی

یکی از نکات مهم در سفر به دبی شناخت آب و هوای این شهر است. کشور امارات کشوری گرم با بیابان های وسیع است و به دلیل موازی بودن سطح شهر دبی با دریا، جزو گرم ترین شهر ها در جنوب خلیج فارس به شمار می رود. رطوبت و گرما باعث شده تا اغلب افراد آن را به عنوان تجربیات سفر به دبی بیان کنند زیرا گرمای طاقت فرسای این شهر با وجود وسایل تفریحی و لاکچری که فراهم شده، بسیار لذت بخش است.

راهنمای سفر به دبی و نکات دانستنی قبل از سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی

از آنجا که آب و هوای دبی بسیار گرم است بهتر است فصل زمستان برای برای سفر به این شهر انتخاب کرد. در ماه دسامبر تا ماه مارس که بارندگی های نسبتا خوبی وجود دارد، بهترین زمان سفر به دبی می باشد. در این زمان آب و هوا نیز به نسبت تابستان ملایم تر خواهد بود.

دانستنی های قبل از سفر به دبی

سرگرمی های رایگان و لاکچری

رقص چشمه دبی

از نکات مهم سفر به دبی آن است که می توان سرگرمی های رایگان در این کشور را انتخاب نمود. سواحل بی نظیر این کشور همواره پذیرای تعداد زیادی از توریست‌ها می باشد و می توان در این سواحل از مسابقه های دو سرعت شتر نیز دیدن کرد. همچنین در هنگام بازدید از بازار ها و مکان های دیدنی دبی در نزدیکی چشمه، رقص آب وجود دارد. فواره هایی که به شکل های گوناگون در آمده و صحنه ای تماشایی را رقم می زنند که دل کندن از آن سخت است.

از تجربیات سفر به دبی می توان به رقص آب اشاره کرد. همچنین در روز تولد یا ازدواج خود بهترین مکان که سرگرمی های رایگانی را در اختیار شما ارائه می دهد، پارک آبی آکواونچر است. این پارک به همراهان افراد نیز تخفیفات ویژه اعطا کرده که لحظات خوشی را در آن می توان سپری نمود. خیابان آلسرکال نیز یکی دیگر از سرگرمی های رایگانیست که در آن هنرمندان نمایشگاه های مختلفی را ایجاد می کنند و بدون صرف هزینه می توان از آن دیدن نمود.

پارک آبی دبی

اما هزینه های سفر به دبی از تفریحات لاکچری آن نشات می گیرد و هر کس متناسب با آنچه در نظر دارد می تواند از این تفریحات استفاده کند. از جمله این تفریحات می توان به پارک های آبی مختلف، آکواریوم و باغ وحش زیر آبی و یا مناطق تفریحی نمایش دلفین و فک اشاره کرد. انتخاب همه ی این مکان ها برای تفریح هزینه های سفر به دبی را افزایش می دهد و افرادی که محدودیت زمانی برای این کار دارند، می توانند جذاب ترین آن را انتخاب کنند.

مهمترین نکات سفر به دبی

هزینه حمل و نقل در دبی

تاکسی های دبی

از مهم ترین هزینه های سفر به دبی، هزینه حمل و نقل است. یکی از نکات مهم سفر به دبی استفاده از تاکسی های مجاز دولتی در فرودگاه است. این تاکسی ها بین ۲۰ تا ۲۵ درهم هزینه دارند. قبل از آنکه به سوی تاکسی ها حرکت کنید مطمئن شوید که هتل شما ترانسفر رایگان نداشته باشد زیرا در این صورت می توانید از هزینه های سفر به دبی خود بکاهید.

هزینه حمل و نقل دبی در تاکسی های درون شهری بسته به فاصله و مکانی که در آن قرار دارید تفاوت دارد و در خیابان های مهم شهر این نرخ بالا تر است. مترو و اتوبوس نیز یکی از روش های حمل و نقل می باشد و بسته به اینکه شما قصد رفتن به کجا را داشته باشید، هزینه حمل و نقل متفاوتی خواهند داشت. اگر قصد گشتن در شهر دبی را دارید بهتر است از اتوبوس استفاده کنید زیرا علاوه بر کاهش هزینه های سفر به دبی می توانید از جاذبه های مختلف این شهر لذت ببرید.

دانستنی های سفر دبی و هزینه های سفر

رستوران های معروف

رستوران دریایی دبی

دبی به عنوان یک شهر ساحلی رستوران های زیادی دارد که مسلما هزینه های سفر به دبی را رقم خواهد زد. اگر به دنبال غذا خوردن در ساحل با آرامش وصف نشدنی هستید، ویلا بیچ گزینه ی مناسبی خواهد بود. باراستی و شو چو نیز از رستوران های معروف دبی هستند و می توان از غذا های دریایی این رستوران ها لذت برد. کباب پالم و آمازانه نیز از دیگر رستوران های معروف شهر دبی هستند که در سواحل خلیج فارس بهترین لحظات را برای توریست‌ها فراهم می کند. استفاده از هر رستوران های مختلف در این شهر هزینه های سفر به دبی را تغییر می دهد و این یکی از نکات مهم در سفر به دبی می باشد.

نکات مهم در سفر دبی

فرودگاه های بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی

در دبی دو فرودگاه وجود دارد که پرواز های بسیاری از طریق این دو فرودگاه انجام می شود. فرودگاه بین المللی دبی مهم ترین فرودگاه در دبی است که تعداد پرواز های آن بسیار زیاد است. این فرودگاه از شلوغ ترین فرودگاه های دنیاست که از لحاظ کیفیت و خدمات رسانی در بالاترین رده بین سایر فرودگاه ها قرار می گیرد. دومین فرودگاه دبی، فرودگاه آل مکتوم است ک در منطقه آزاد این شهر قرار داشته و تقریبا جدید می باشد. این فرودگاه در رده نخست فرودگاه های جهان را از نظر تعداد مسافر و وسعت دارد. کیفیت خدمات مدرن این فرودگاه نیز بالاست.

تجربیات سفر به دبی و خاطرات سفر

قوانین گردشگری دبی

سفر به دبی دارای قوانین مختلفی است و نمی توان به راحتی هر کاری را در این کشور انجام داد. عدم همراهی مسافران برای ورود به دبی مشکلات فراوانی را برای آن ها ایجاد می کند و لذا باید قبل از سفر مهمترین نکات سفر به دبی را دانست. در هتل های دبی نیز این قوانین وجود دارد و هزینه های مختلفی را بابت خدمات رسانی از مسافران دریافت می کنند.

قوانین گردشگری دبی

تجربیات سفر به دبی نشان می دهد که این شهر به عنوان کشوری کوچک دارای جاذبه های فراوانیست و افرادی که برای سفر به این شهر آماده می شوند باید نکات فوق را پیش از سفر بدانند. این اطلاعات کمک می کند تا خاطرات خوبی را از سفر به دست آورند.

توجه: نیازی به یادگیری زبان مرسوم در دبی و دیگر کشورها در سفر نیست، تنها کافیست اپلیکیشن توریست اپ را از اینجادریافت کرده تا به راحتی به همه زبان های دنیا در سفرتان مسلط شوید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *