alexa راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی 2018 | توریست اپ( مترجم همراه )
logo

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

روسیه یکی از بزرگترین کشورهای جهان امروز ماست، جایی که مکان های زیادی برای اکتشاف و کارهای زیادی برای انجام دادن دارد، به ویژه در سال ۲۰۱۸ که میزبان جام جهانی نیز هست، از همین رو سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ میتواند خیلی لذت بخش باشد.

بسیاری از مردم درباره روسیه به شکلی کلیشه ای قضاوت می کنند، به عنوان مثال انتظار دارند در حین اینکه در خیابان راه می روند، با خرس های گریزلی روبرو شوند و یا آنکه یک روز آفتابی و بدون برف را در آنجا نبیند، اما واقعیت چیز دیگری است. غذاهای روسی عالی است و روسیه پر از رستوران های مک دونالد و فروشگاه های زنجیره ای استار باکس آمریکایی است، و این در حالی است که تصور می شود روابط این دو کشور با همدیگر تیره است.

اما جدا از چنین واقعیت های کوچک و بزرگی، اگر قصد سفر به روسیه و به ویژه در ایام جام جهانی را دارید، باید با نکات مهمی در مورد روسیه آشنا شوید، نکاتی که به شما در برنامه ریزی بهتر برای این سفر، کمک خواهد کرد. بنابراین برای بررسی این نکات می توانید با توریست اپ در این مقاله همراه باشید.

 

سیریلیک (cyrillic)، زبان رازآلود روسیه

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۴)

بزرگترین رازی که هر گردشگر در روسیه با آن مواجه خواهد شد، زبان روسی است که به زبان سیریلیک معروف است. در حقیقت شما قادر نخواهید بود حتی یک کلمه از این زبان را متوجه شوید، چرا که الفبای این زبان کاملا به شکل متفاوتی نگاشته و تلفظ می شود.

البته راه هایی برای برقراری ارتباط وجود دارد، به عنوان مثال، شما می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. اما باید بدانید با اینکه مردم کشور روسیه همگی در کلاس های درس، زبان انگلیسی را یاد می گیرند، اما چندان نمی توانند به این زبان صحبت کنند. از طرفی شما باید بتوانید نام خیابان ها و ایستگاه های شهری را بخوانید که کمتر به زبان انگلیسی نیز نوشته شده است و این وجود چنین مشکلی را چند برابر می کند.

البته برای جام جهانی، مسلما تمهیدات مورد نیاز باید اندیشه شود، اما ما در اینجا برای اینکه کاملا ناآگاه و ناآشنا به این سفر نروید، توصیه های خوبی داریم

توصیه ما به شما: اگر شما زمان کافی برای یادگیری زبان روسی ندارید، حتما تلاش کنید تا کلمات و جملات ضروری را یاد بگیرید. این کلمات ضروری می تواند شامل کلمات و اصطلاحاتی در زمینه “ورود و خروج، رستوران، داروخانه و مانند آن” باشد.

شما می توانید کتابی که مجموعه ای از جملات ضروری زبان روسیه را دارد، خریداری کرده و در طول سفر هر زمان که نیاز شد، به آن مراجعه کنید.

اما ما یک پیشنهاد ویژه هم وجود دارد: نرم افزار “مترجم توریست اپ” را دانلود کنید و به صورت صوتی و یا متنی، و همزمان، زبان روسی را در مواقع مورد نیاز مورد استفاده قرار دهید.


حمل و نقل در روسیه را جدی بگیرید

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۱۱)

اگر ساکن تهران هستید، حتما با روزها و ساعات پرترافیک به خوبی آشنا هستید، اما باید بدانید شهر بزرگ مسکو، به عنوان پایتخت کشور روسیه، اوضاع بدتری نسبت به تهران دارد و ترافیک و به ویژه در ایام جام جهانی، بسیار سرسام آور خواهد بود. البته دیگر شهرهای روسیه، کمتر دچار این مشکل هستند. از طرفی، حمل و نقل عمومی روسیه می تواند وضعیت پیچیده تری برای گردشگران داشته باشد، چرا که به مکان های مختلف آشنا نیستند و از وضعیت ترافیک خبر چندانی ندارند.

در روسیه اگر به دنبال استفاده از خدمات تاکسی هستید، بهتر است مطالعه و آگاهی کاملی در این زمینه پیدا کنید، چرا که باید برای گرفتن تاکسی مراقب باشید.

توصیه ما به شما:

تلاش کنید در ساعات اوج ترافیک از اتومبیل استفاده نکنید و پیاده روی در این زمان ها، بسیار کمک کننده خواهد بود تا بتوانید شهر را نیز بهتر کشف کنید. سعی کنید در مورد حمل و نقل عمومی روسیه قبل از سفر به آنجا مطالعه کرده باشید تا بتوانید به طور صحیحی برنامه ریزی کنید. برای استفاده از خدمات تاکسی، به شدت توصیه می کنیم که از تاکسی های شرکتی استفاده کنید. هرگز سوار اتومبیل هایی که به صورت شخصی حمل و نقل می کنند، نشوید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که آنها می توانند گاهی اوقات از نشانه های مخصوص زرد تاکسی استفاده کنند تا ماشین خود را شبیه به نوع رسمی و شرکتی کنند و در ایستگاه قطار و یا فرودگاه منتظر شما باشند. هیچ ضمانتی برای ایمن بودن وجود ندارد و رانندگان ممکن است بخواهند از افراد خارجی پول بیشتری بگیرند. بهترین راه این است که تاکسی را به صورت تلفنی سفارش دهید_ در روسیه شرکت های تاکسی رانی وجود دارد که دارای اپراتورهایی هستند که به انگلیسی صحبت می کنند. برای مثال یکی از این شرکت ها، کوماندیر است (Komandir)، و شماره تلفن آن ۹۸۸۸۸۸۸ است


پول رایجی که باید به همراه داشته باشید

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۱۰)

بسیار مهم است که بدانید پول رایج روسیه، روبل است. شما می توانید هر نوع ارزی را با خود به همراه بیاورید (ترجیحا، دلار آمریکا و یا یورو اروپا را با خود به همراه بیاوید) و در کشورروسیه آن را به ارز روسیه تغییر دهید.

توصیه ما به شما: کارت های اعتباری در همه جا پذیرفته نیستند، بنابراین بهتر است تا همواره مقداری پول با خود به همراه داشته باشید. پول ها را در بانک تعویض کنید. بزرگترین بانک در روسیه اسبربانک (Сбербанк) است که دارای هزاران شعبه در شهرهای مختلف روسیه است و رنگ این برند بانک، به رنگ سبز است.


آب و هوای روسیه

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۹)

آب و هوای روسیه بسیار متغیر است، به طوری که شما می توانید روزهای بارانی را در زمستان و روزهای برفی را در بهار تجربه کنید. حتی ساکنان این کشور نیز نمیتوانند آب و هوا را به درستی پیش بینی کنند


غذاهای روسیه، خوردنی های خوشمزه

سفر-به-روسیه-توریست-اپ

شما می توانید تعداد زیادی از کافه ها و رستوران های مختلف را در روسیه شامل فروشگاه های زنجیره غذایی آمریکایی را بیابید. انواع غذاها به ویژه در شهرهای بزرگ مانند موسکو و سنت پتزربورگ وجود دارد و تعدادی از انواع آنها شامل غذاهای ژاپنی، مکزیکی، ایتالیایی، و غیره است. علاوه بر آن، مکان های مختلفی برای خوردن غذاهای سنتی روسیه وجود دارد.

توصیه ما به شما: غذاهای فست فود را امتحان نکنید. برای اینکه بتوانید با فرهنگ روسیه آشنا شوید، غذاها و نوشیدنی های ملی روسیه را امتحان کنید. چندین زنجیره متعدد از کافه های ارزان، مانند “یولکی-پالکی Yolki-Palki” (Ёлки-Палки)، مو-مو “Moo-M00″، وجود دارد که می توانید انواع سالادهای سنتی روسی مانند وینگرت، سوپ ها (borsch, okroshka)، بلینی (blini) که نوعی پنکک روسی است، پلمنی (pelmeni)، کتلتی (kotlety) و نوشیدنی های مشهور مانند کیواس (kvass)، و کیسال (kisel) را تجربه کنید. در این کافه ها می توانید از وعده های غذایی دارای گوشت هم لذت ببرید. “یولکی- پالکی”، یکی از مشهورترین مکان ها برای خوردن هر چیزی است که همه شما می توانید بخورید.


صف را رعایت کنید

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۸)

مردم روسیه در صف ایستادن تا حدی بی صبر هستند. همیشه افرادی وجود دارند که سعی می کنند در میان ازدحام جمعیت، از صف فرارکنند، اما همیشه مردم با آنها برخورد می کنند و سر آنها داد می زنند.  اما در مترو انتظار نداشته باشید که مردم صف ایستاده باشند.

توصیه ما به شما: از این وضعیت روسی ها، تعجب نکنید. مردم به ویژه در مترو، کاملا در نزدیکی هم قرار می گیرند و هیچ فضای خالی ایجاد نمی کنند. بنابراین، سعی کنید همواره صبر خود را حفظ کنید.


پیاده به تماشای شهر بروید

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۷)

روسیه دارای نقاط تماشایی مانند کرملین، گالری ترتیاکو و مانند آن است. مناطق بسیاری وجود دارند که ارزش دیدن دارند، اما توریست ها از آن خبری ندارند.

توصیه ما به شما: چندین مکان جذاب که در دفترچه راهنمای گردشگری وجود ندارد را بررسی کنید. برای مثال، مسکو دارای چندین موزه نامعمول مانند موزه وودکا، موزه اسباب بازی های روسی، موزه چکمه ها، موزه مجسمه های یخی که در همه سال باز است، موزه مبلمان، موزه مترو مسکو، موزه “چراغ های مسکو” و بسیاری دیگر از موارد، که حتی خود مردم مسکو از آن بی خبرند، وجود دارد که می توانید به آنجا سری بزنید.

اگر هوا مناسب باشد، سعی کنید پیاده روی کنید تا با جو شهر نیز آشنا شوید. تلاش کنید تا مجسمه های پنهان شده در پارک ها، بلوارها و خیابان ها را مشاهده کنید.

تلاش کنید با فرهنگ روسیه آشنا شوید و چیزهای جدید را کشف کنید، در حالی که خیابان ها را پیاده سیر می کنید، تجربه بهتری خواهید داشت.


 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره روسیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 

هزینه ها را مدیریت کنید

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۶)

هزینه ها در مسکو گران است و زمانی که به عنوان خارجی وارد شوید، قیمت آن بیشتر هم خواهد بود. متاسفانه، تعدادی از موزه ها هنوزهم قیمت بلیط ها را برای افراد محلی و گردشگر جداگانه محاسبه می کنند.

توصیه ما به شما: معمولا قیمت های مختلفی برای مکان های معروف مانند گالری تریتیاکو، موزه پوشکین هنرهای زیبا، و مانند آن وجود دارد و شما می توانید با پرداخت قیمت های کمتر، موزه های کوچک تر و کمتر معروف را مشاهده و بازدید کنید. برای مثال، موزه S. A. Esenin، موزه معروف و منحصر به فرد عروسک ها و دیگر موارد می تواند بسیار جالب باشد.


ایمنی های لازم

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۵)

بسیار مهم است که ایمنی خود را در طول این سفر حفظ کنید. افراد مجرم همانند دیگر کشورها، در این کشور نیز وجود دارند و در این میان، یک فرد خارجی می تواند به عنوان یک قربانی سهل الوصول در نظر گرفته شود، چرا که هیچ آشنایی با کشور ندارد.

توصیه ما به شما:  مدارک خود را به همراه داشته باشید و برای اینکار از انها عکس بگیرید و در گوشی موبایل خود ذخیره کنید. چرا که به همراه نداشتن مدارک می تواند توسط پلیس جریمه داشته باشد.

کیف خو را مرتب نگاه دارید، کارت اعتباری  و دیگر مدارک ارزشمند خود را در جای مطمئنی بگذارید. در مورد میزان پولی که به همراه دارید با دیگران صحبت نکنید و دو شماره را همراه خود داشته باشید: شماره پلیس ۰۲ و امبولانس ۰۳٫


آب و الکتریسیته در روسیه

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۱۲)

از شیرهای آب موجود در خانه ها و شهرها، هرگز برای نوشیدن استفاده نکنید. اینکار می تواند منجر به بروز بیماری شود.

علاوه بر آن در همه شهرهای روسیه، الکتریسیته جاری در شهر ۲۲۰ ولت بوده و پریزها دو شاخه ای و مطابق با استانداردهای اروپا است.

توصیه ما به شما: آب نوشیدنی را از شیر آب تهیه نکنید. اگر به آداپتور و سه شاخه نیاز دارید، با خود به همراه داشته باشید.


لباس مناسب بپوشید

سفر-به-روسیه-توریست-اپ (۲)

هر فردی که به روسیه می آید، فکر می کند روسیه در تمام اوقات سال سرد و یخ زده است، اما وقتی به فرودگاه می رسد، کاملا تعجب می کند. روسیه دارای زمستان های سرد است، اما تابستان ها، به ویژه در سن پترزبورگ به میزان غیر قابل باوری گرم و مرطوب، است. اگرچه آب و هوا از نظر پیش بینی سخت است، اما آگاهی کلی از آب و هوا می تواند به میزان غیر قابل باوری مفید باشد، به ویژه زمانی که شما در حال بررسی و برنامه ریزی هستید. اگر در طول زمستان به این کشور سفر می کنید، باید بدانید محافظت خودتان از رطوبت بسیار بیشتر از محافظت خودتان از سرما اهمیت دارد. برفها در شهرهای بزرگ، به راحتی و بعد از بارش، آب می شوند و زمین را گل آلود می کند.


 

در این مقاله مهمترین نکات قبل از سفر به روسیه اشاره شد. توریست اپ تلاش می کند تا تجربیات افراد را نیز در این زمینه در اختیار خوانندگان قرار دهد. بنابراین شما نیز می توانید تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

 

/

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

راهنمای سفر به روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸

سفر به روسیه | سفر به روسیه | سفر به روسیه مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3
دیدگاه

 1. نازنین رضایی گفت:

  خیلی مطلب جامع و کاملی بود ، ممنون

 2. Maryam گفت:

  مطالب بسیارمفیدی بود،فقط سوالی دارم !
  چطورمیتونم میزان پول نقدی ک همراه داریم به حداقل برسونیم ،وازچه سیستمی میتونیم استفاده کنیم که پولمون توی کارت باشه،درواقع نقدینگی کمترباشه!؟

  • تیم توریست اپ گفت:

   فقط در صورت داشتن کریدیت کارت یا دبیت کارت میتونید وجهتون رو توی کارت داشته باشید
   در غیر لین صورت فقط نقدی