alexa نکات و راهنمای سفر به گرجستان - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

راهنمای سفر به گرجستان و موقعیت استراتژیک گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان و موقعیت استراتژیک گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان و موقعیت استراتژیک گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان یکی از کارآمدترین راهنماهای شما برای سفر به گرجستان است. گرجستان یکی از کشورهای منطقه قفقاز و آسیای مرکزی است که گردشگری این کشور به سرعت در حال رشد و توسعه است. هر ساله گردشگران زیادی و به خصوص از ایران به این کشور مسافرت می‌کنند تا از جاذبه‌های گردشگری آن بهره‌مند شوند.

شما می‌توانید به کشور گرجستان سفر کنید و از زیبایی‌های طبیعی آن بهره‌مند شوید. کشور گرجستان به لحاظ فرهنگی اشتراکات فرهنگی زیادی با ایران دارد. سفر به کشور گرجستان یک سفر رویایی است که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد. روستاهای زیبا و بکری که تا به حال آن‌ها را مشاهده نکرده‌اید. بسیاری از ایرانیان مقیم گرجستان تورهای مسافرتی را به این کشور ترتیب می‌دهند تا ایرانیان داخل کشور بتوانند از زیبایی طبیعی این کشور بهره‌مند شوند.مردم گرجستان مهربان و خونگرم هستند و با گردشگران با مهربانی برخورد می‌کنند. مردم گرجستان با همه گردشگران با مهربانی و خونگرمی رفتار می‌کنند.حال توریست اپ در این مقاله شما را با جالبترین دانستنی های کشور گرجستان آشنا خواهد کرد.

 

تفلیس و راهنمای سفر گرجستان

مردم گرجستان

بزرگترین شهر گرجستان تفلیس است. این شهر در دو طرف رودی قرار دارد. چشمه‌های آبگرم تفلیس بسیار مشهور است و به همین دلیل هرساله گردشگران بسیاری به این شهر مسافرت می‌کنند. این شهر دو منطقه شرق و غرب جهان را به پیوند می‌دهد. امروزه موقعیت آن به‌گونه‌ای است که انرژی جهان از این شهر به سایر شهرهای جهان مبادله می‌شود و بزرگترین مبادلات تجاری هم در این شهر صورت می‌گیرد.

نکات و دانستنی های کشور گرجستان

آب و هوای گرجستان

آب و هوای گرجستان

شهر بندری باتومی در جنوب شرقی گرجستان واقع‌شده و حتی برخی مواقع به آن پایتخت دوم گرجستان هم می‌گویند. یک شهر گرم و پرباران است ولی گرمی و پربارانی آن هرگز مثل شهرهای استوایی نخواهد شد.

 بهترین و جالبترین نکات سفر به گرجستان

مجسمه مادر

مجسمه غول پیکر مادر در تفلیس

بیشتر شهرهای کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق این‌چنین مجسمه‌ای را در شهرهای خود دارند. این مجسمه بیانگر دوستی با کشورهای دوست و دشمنی با کشورهای دشمن گرجستان است. مجسمه مادر با یک‌کاسه آب و یک شمشیر به‌عنوان یک مجسمه نمادین شناخته می‌شود.

جالبترین نکات سفر به گرجستان

شهر سنگی اوپلیستیخه

مکانی جذاب و ساخت هشده از سنگ در گرجستان

اوپلیستیخه شهر سنگی یکی از بناهای تاریخی گرجستان به شمار می‌رود. این شهر سنگی نزد مردم گرجی به معنای معبد خدایان است. بسیاری از بناهای تاریخی مثل سیاهچال، کارگاه شراب سازی و دیگر سازه‌های قرون وسطایی را می‌توان در این مکان ملاحظه کرد.

با نکات سفر به گرجستان آشنا شوید

صبحانه گرجی

صبحانه گرجی

صبحانه کشور گرجستان را نمی‌توان در کشورهای مجاور آن و حتی در کل جهان پیدا کرد. در شهر تفلیس مکان‌هایی برای صرف صبحانه گرجی مدنظر قرار گرفته است. البته بخاطر داشته باشید که هتل‌های گرجی این چنین صبحانه‌ای را سرو نمی‌کنند. اگر به فرض هم صبحانه گرجی سرو شود فقط در هتل‌های چهار یا پنج ستاره این کار صورت می‌گیرد. حتی برخی هتل‌های گردشگران با صبحانه گرجی و سایر غذاهای بومی گرجستان شگفت‌زده می‌کنند. به طور مثال شما در رستوران فابریکا می‌توانید انواع غذاهایی مثل کاچاپوری، لوبیانی، کیک موز، بریچ بهشتی را میل کنید و البته این‌چنین بریچی در هیچ جای تفلیس یافت نمی‌شود.

نکات و دانستنی سفر به گرجستان

رستوران کیکلیتو

بهترین رستوران های گرجستان

رستوران کیلکلیتو در مرکز تفلیس واقع است. در این رستوران انواع غذاها از تخم‌مرغ گرفته تا دسر و انواع غذاهای گرجی سرو می‌شود. این رستوران تا ۸ شب نیز پذیرای گردشگران و مردم گرجستان است. این باغ رستوران می‌تواند محل ملاقات خیلی خوبی با دوستان قدیمی و جدید باشد.

حتی در این رستوران یک درخت با قدمت ۱۰۰ ساله وجود دارد که رنگ و بویی تازه را به رستوران بخشیده و باعث شده که رستوران حال و هوای دیگری داشته باشد. همه غذاهایی که شما در این رستوران سفارش می‌دهید به‌طور یقین خوشمزه است و شما مزه آن‌ها را هرگز فراموش نخواهید کرد. شما می‌توانید صبحانه گرجی را در این رستوران سفارش دهید و مطمئن باشید که با بهترین کیفیت برای شما سرو خواهد شد.

جاذبه های گردشگری تفلیس و گرجستان

هتل‌های گرجستان

 بهترین هتل های تفلیس

در کشور گرجستان، شیک‌ترین و لوکس‌ترین هتل‌ها جای گرفته‌اند و این به خاطر این است که این کشور هرساله پذیرای گردشگران بسیاری است و به همین دلیل دولت گرجستان درصدد برآمده که هتل‌های شیک و لوکس و ۵ ستاره‌ای را در این کشور با کمک سرمایه‌گذاران خارجی تاسیس کند.

راهنمای سفر به گرجستان و تفلیس

مردم گرجستان و راهنمای سفر گرجستان

رقاص گرجستانی

مردم گرجستان خیلی خونگرم هستند و شما به محض ورود به این کشور این قضیه را متوجه خواهید شد. البته در کشور گرجستان طوایف و گروه‌های قومی مختلفی هم زندگی می‌کنند.

نکات و راهنمای سفر به گرجستان

فضای رستورانی شهر

بهترین رستوران های گرجستان و فشای آن

در بسیاری از شهرهای گرجستان به‌خصوص شهرهای بزرگ یک فضای رستورانی حاکم است بدین معنی که بیشتر رستوران‌ها و کافه‌ها، میز و صندلی‌های خود را در خیابان‌های سنگفرش شده می‌چینند و گردشگران نیز در این‌ چنین محیط‌هایی از نوشیدنی‌ها و غذاهای رستورانی بهره‌مند می‌شوند و همین عامل به جذابیت شهرهای گرجستان چندین برابر افزوده است و باعث شده که صنعت توریسم کشور به کمک صنعت رو به رشد خدمات در این کشور، سوددهی بسیار زیادی را برای دولت گرجستان به ارمغان بیاورد.

بهترین مکان های دیدنی گرجستان

چشمه‌های آبگرم و راهنمای سفر گرجستان

شهر بورجومی مهم‌ترین شهری است که در آن چشمه‌های آبگرم به فراوانی وجود دارد و بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها بیشتر به دلیل استقبال گرم گردشگران از این چشمه‌های آبگرم در این شهر تاسیس شده‌اند تا به گردشگران خدمت‌رسانی کنند. گردشگران از غذاهای گرجی و عربی استفاده می‌کنند و لذت صرف غذا در کنار استخر چشمه‌های آبگرم دو برابر می‌شود و باعث می‌شود که برای سال‌های بعد نیز دوباره از چشمه‌های آبگرم گرجستان دیدن کنند.

بهترین و جالبترین نکات سفر به گرجستان

امنیت

امنیت در گرجستان

کشور گرجستان یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه قفقاز است. گردشگران از امنیت بسیار زیادی برخوردارند و پلیس گرجستان با همه قدرت با همه اشرار و تبه‌کاران مقابله می‌کند.

توریست اپ برای آشنایی بیشتر شما و پیشبرد مطالب خود بهترین نکات و دانستنی های کشور گرجستان را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید خاطره ای خوش از این سفر را تجربه کنید.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *