alexa زمان فستیوال خرید استانبول، باکو، بانکوک، مالزی و دبی - توریست اپ
logo

زمان فستیوال خرید استانبول، باکو، بانکوک، مالزی و دبی

زمان فستیوال خرید استانبول، باکو، بانکوک، مالزی و دبی

زمان فستیوال خرید استانبول، باکو، بانکوک، مالزی و دبی

احتمالاً تا امروز اسم بعضی از فستیوال‌های خرید در جای جای دنیا به گوشتان خورده باشد، اگر هم تا به حال نشنیده‌اید ما در این مطلب قصد داریم چند مورد از معروف‌ترین آنها که شرایطشان برای استفاده‌ی علاقمندان ایرانی هم مناسب است را به شما معرفی کنیم. این جشنواره‌های خرید یا همان ” فستیوال خرید ” به خاطر تخفیف‌های چشمگیری که در آنها رایج است به بهشت خریداران هم معروف شده‌اند.

لینک های مرتبط
    لوکس ترین و بهترین هتل های استانبول و ترکیه
    نکاتی متفاوت از بهترین هتل های دبی
    آشنایی با چند مورد از بهترین هتل های مالزی
    هتل های مشهور تایلند – پوکت

معمولاً این نوع رویدادها در شهرهای گردشگرپذیر ترتیب داده می‌شوند تا توریست‌ها به خرید هر چه بیشتر تشویق شوند، البته برگزاری این نوع فستیوال‌ها به طور متقابل به جذب گردشگران بیشتر نیز کمک می‌کند؛ از همین رو دولت‌ها همواره سعی دارند تسهیلات بیشتری فراهم کنند تا با بالاتر بردن جذابیت رویدادشان بتوانند با رویدادهای مشابه در کشورهای دیگر رقابت کنند و در نهایت منجر شود سرمایه خارجی بیشتری به چرخه اقتصادشان سرازیر شود.

این جشنواره‌ها عمدتاً به شکل سالانه و در فصل‌های خاصی برگزار می‌شوند و هر کدام حدود یکی دو ماهی در جریان هستند. البته بعضی از آنها نیز سالی دو بار و معمولاً تحت عناوینی مثل فستیوال تابستانی و فستیوال زمستانی برگزار می‌شوند هرچند برخی دیگر از این نوع رویدادها هم هستند که در فصل‌های بهار و پاییز ترتیب داده می‌شوند، بنابراین در هر فصلی که تصمیم به خرید در این جشنواره‌ها گرفتید احتمالا یکی از آنها را در کشورهای مختلف خواهید یافت که با تخفیفات عجیب برای وسوسه کردن شما تلاش می‌کنند. برای آشنایی با پنج مورد از محبوب‌ترین آنها بین مشتریان ایرانی (فستیوال خرید استانبول، باکو، کوالالامپور، دبی و بانکوک) در ادامه با وبلاگ توریست اپ همراه باشید.

فصل حراج در باکو | فستیوال خرید باکو ۲۰۱۹

فستیوال خرید باکو (Baku Shopping Festival)

فستیوال خرید باکو

کشور آذربایجان چند سالی است که در جهت جذب توریست و سرمایه خارجی از خود تلاش مضاعفی را در سطح بین‌المللی نشان می‌دهد. به نظر می‌آید این کشور با برگزاری فستیوال های مختلف در باکو و بزرگ سعی در جلب توجه جهانی را دارد؛ از برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک اروپا و اجرای رقابت‌های یوروویژن گرفته تا نمایشگاه‌های صنایع گاز و گردشگری از این دست تلاش‌ها هستند.

در راستای همین اقدامات به تصمیم الهام علی‌اف (رییس جمهور آذربایجان) از سال ۲۰۱۶ میلادی فستیوال خرید باکو راه‌اندازی شد و پس از دوره اول هر سال دو بار در فصول بهار و پاییز در پایتخت این کشور برقرار می‌شود. هدف اصلی جشنواره خرید باکو که با پشتیبانی جدی دولت نیز همراه است بیشتر تشویق گردشگران منطقه به خصوص توریست‌های ایرانی، روس، ترک و عرب برای سفر به آذربایجان و خرج کردن پول‌شان در این کشور است.

معافیت مالیاتی (تکس فری) ویژه این فستیوال باعث شده فروشندگان توان بیشتری برای دادن تخفیف‌های نجومی داشته باشند و همین عامل منجر به استقبال چشمگیر مسافران و حتی شهروندان آذربایجانی و رونق دو چندان این بازار شده است. در فستیوال خرید باکو تقریباً همه چیز، آن هم تحت برندهای معروف جهانی پیدا می‌شود؛ از لوازم الکترونیکی و دیجیتال گرفته تا لوازم آرایشی و پوشاک، همه و همه را در این جشنواره می‌شود با هجده تا هشتاد درصد تخفیف خریداری کرد!

زمان فستیوال خرید باکو

زمان فستیوال خرید باکو

همانطور که اشاره شد فستیوال خرید باکو هر سال در دو نوبت برگزار می‌شود؛ فستیوال بهاری باکو از حدود اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت (اواخر آپریل) به مدت تقریباً یک ماه در جریان است که معمولاً تا خرداد (اواخر می) به درازا می‌کشد. اما چراغ فستیوال پاییزی باکو که آن هم حدود یک ماه به طول می‌انجامد از اواخر مهر (اواسط اکتبر) تا اواخر آبان (اواسط نوامبر) روشن است. گفتنی است در این رویداد در بیش از چهارصد تا از مراکز خرید باکو و فروشگاه مشارکت دارند.

فصل حراج در بانکوک | فستیوال خرید بانکوک ۲۰۱۹

فستیوال خرید بانکوک (Amazing Thailand Grand Sales)

فستیوال خرید بانکوک (Amazing Thailand Grand Sales)

جشنواره خرید تایلند یا به عبارتی “فروش بزرگ تایلند شگفت‌انگیز” در واقع یک فستیوال تابستانی دو ماهه است که هر سال از اواخر خرداد (۱۵ ژوئن) تا اواخر مرداد (۱۵ آگوست) در شهر بانکوک برگزار می‌شود؛ پس با هر انگیزه‌ای که به تایلند می‌روید اگر سفرتان را در دو ماه اول تابستان انجام بدهید شاید بتوانید با یک تیر چند نشان بیشتر بزنید؛ فروشگاه‌های این فستیوال که تعدادشان از چهارصد هم گذشته است در طول این رویداد اجناس خود را با تخفیفات ۱۰ تا ۸۰ درصد ارائه می‌کنند.

فستیوال خرید بانکوک

لوازم الکتریکی، پوشاک و جواهرات اجناس محوری فستیوال خرید تایلند را تشکیل می‌دهند. هرچند در این بازار دو ماهه از مغازه‌ها، غرفه‌ها و واحدهای تجاری کوچک تا مراکز خرید بزرگ سهیم هستند اما محله‌ای از بانکوک به نام «سیام» مرکز این جشنواره شگفت‌انگیز به حساب می‌آید. مسئولین تایلند و شهر بانکوک توانسته‌اند با اندیشیدن تمهیدات لازم هماهنگی خوبی را بین عناصر مختلف دخیل در صنعت گردشگری ایجاد کنند؛ از آژانس‌ها و اقامتگاه‌ها بگیرید تا خود مراکز خرید تایلند و فروشگاه‌ها موفق شده‌اند تحت یک طرح جامع رونق چشمگیری برای جشنواره خرید تایلند به بار بیاورند.

فصل حراج در کوالالامپور| فستیوال خرید کوالالامپور ۲۰۱۹

 

فستیوال خرید کوالالامپور (۱Malaysia Mega Sale)

فستیوال خرید کوالالامپور (1Malaysia Mega Sale)

فستیوال خرید مالزی یا در واقع «فروش انبوه مالزی» یکی از سه جشنواره خرید سالانه این کشور به شمار می‌رود؛ دو رویداد مشابه دیگر، یکی تحت عنوان «حراج جایزه بزرگ مالزی» هر سال در ماه مارس برگزار می‌شود و دیگری در پایان سال است که «حراج بزرگ آخر سال مالزی» نام دارد. اما جشنواره خرید مالزی که بیش از دو ماه به طول می‌انجامد با مشارکت بیش از هشت هزار و پانصد فروشگاه و مرکز خرید عظیم‌ترین رویداد خرید و فروش مالزی است که همه ساله از اواخر خرداد (اواسط ژوئن) تا اوایل شهریور (اواخر آگوست) در شهر کوالالامپور برپا می‌شود.

فستیوال خرید کوالالامپور

هرچند در فستیوال خرید مالزی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می‌شود اما بهترین بازار برای خرید وسایل الکترونیکی است چرا که خود این کشور در این صنعت بسیار فعال و مطرح است. با این حال همانطور که اشاره شد در این جشنواره‌ها انواع اجناس عرضه می‌شوند؛ حتی برندهای مهم جهانی نیز آنجا حضور دارند. اگر دنبال نام‌هایی مثل زارا، دبنهامز، ورساچه و اگنر هستید یکی از بهنرین نقاط، مرکز خرید لات تن (Lot 10) است که با مراکز خرید متعددش تنوعی عجیب را پیش روی مشتریان می‌گذارد.

فصل حراج در استانبول | فستیوال خرید استانبول ۲۰۱۹

 

فستیوال خرید استانبول (Istanbul Shopping Fest)

فستیوال خرید استانبول (Istanbul Shopping Fest)

در این جشنواره هفت ساله که از سال ۲۰۱۱ به دنیا آمده است بیش از صد و بیست مرکز خرید استانبول در آن مشارکت دارند. فستیوال خرید استانبول هرچند تاریخ برگزاری متغیری دارد اما تا به حال معمولاً از اواسط خرداد (اوایل ژوئن) تا اوایل تیر (آخر ژوئن) برپا بوده است. در روزهای جشنواره خرید استانبول، این شهر ترکیه شاهد اجرای برنامه‌های جانبی زیادی برای شهروندان و گردشگران است؛ از رویدادهای فرهنگی-هنری و سرگرم کننده گرفته تا قرعه‌کشی‌های وسوسه انگیز، همه و همه استانبول را تبدیل به شهری به مراتب زنده‌تر از روزها و شب‌های دیگر سال می‌کند چرا که در این ایام برخی از فروشگاه‌ها نیز در کنار مراکز دیگر به طور شبانه روزی باز و فعال هستند. جالب است بدانید که همزمان با فستیوال خرید استانبول، بلیت بسیاری از اماکن گردشگری و تفریحی استانبول به صورت نیم بها به فروش می‌رسند.

فصل حراج در دبی | فستیوال خرید دبی ۲۰۱۹

 

فستیوال خرید دبی (Dubai Shopping Festival)

فستیوال خرید دبی (Dubai Shopping Festival)

فستیوال خرید دبی یا همان DSF یکی از قدیمی‌ترین رویدادها در نوع خودش است؛ این جشنواره که بیست و دو سال سن دارد از سال ۱۹۹۶ میلادی در دبی به راه افتاده و حالا سالی دو بار در فصل‌های تابستان و زمستان برگزار می‌شود. این فستیوال همانطور که اشاره شد یک بار تابستان‌ها بر پا می‌شود که بیشتر روی نوجوانان و سرگرمی تمرکز دارد، یک بار هم زمستان هر سال به مدت بیشتر از یک ماه از اوایل دی (اواخر دسامبر) تا اواسط بهمن (اوایل فوریه) در جریان است.

فستیوال خرید دبی

گفتنی است که جشنواره خرید دبی که بین اعراب به شب‌های دبی نیز معروف است نه تنها بیش از شش هزار فروشگاه و تعداد بی شماری مراکز خرید دبی را مشغول خود می‌کند، بلکه در حاشیه آن تعداد زیادی برنامه‌های فرهنگی و تفریحی از کنسرت‌های بزرگ گرفته تا رقص‌ها و موسیقی محلی برگزار می‌شود.

 

در این مقاله سعی کردیم چند مورد از موفق‌ترین فستیوال‌های خرید را که در عین حال مخاطب ایرانی برای سفر به آن‌ها نسبت به دیگر کشورها راحت‌تر است را معرفی و بررسی کنیم. شما با دانلود و نصب اپلیکیشن توریست اپ می‌توانید از بهترین تورها به این مقاصد به صورت کاملاً رایگان مطلع شوید و حتی با جستجوی همیشگی در آن از تورهای ارزان قیمت لحظه آخری بهره ببرید.

اگر می خواهید در مورد جاذبه های گردشگری جهان بدانید می توانید اپلیکیشن توریست اپ را دانلود کرده و قبل از سفر به مقاصد مختلف اطلاعات کافی کسب کنید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *