alexa شهرهای اتریش
logo

زیباترین شهرهای اتریش

زیباترین شهرهای اتریش

زیباترین شهرهای اتریش

اتریش کشوری با شکوه در دامنه رشته کوه آلپ که در میان جاذبه‌های طبیعی و خدادادی فوق العاده محصور شده است. در این کشور کوچک می‌توانید شهرهای اتریش را با ترکیب‌های متفاوت و با زیبایی‌های گوناگون مشاهده کنید.

لینک های مرتبط
    لیغذاهای اتریشی ، از دامپلینگ چینی تا دونر کباب ترکیه‌ای
    سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت
    مهاجرت به اتریش ، گزینه‌ای عالی برای زندگی جدید
    مراکز خرید اتریش ، از دونازنتروم تا جی دبلیو ال

مناظر طبیعی زیبا در کنار سبک معماری کهن باروک جلوهای صد چندان به این شهرها داده است. کلیساها ، قلعه‌ها و بناهای قدیمی در اکثر شهرهای اتریش، نشان از تاریخ غنی این کشور دارد. در جای جای شهرهای اتریش ترکیب دلپذیر نوگرایی و سنت به چشم می‌خورد. رستورانها و بارهای جدید و پر جنب و جوش در دل خیابان‌هایی که هنوز هم با سنگ‌فرشهای قدیمی پوشیده شده‌اند، نمونه‌ای از این ترکیب خارق العاده است. در این سفر زیبا، با توریست اپ همراه باشید

زیباترین شهرهای اتریش

۱) فلدکیرچ (Feldkirch)

زیباترین شهرهای اتریش

فلدکیرچ یکی از زیباترین شهرهای اتریش است که حتما باید آن را از نزدیک دید. این شهر توریستی در دره ی رهین (Rhein) در مرز سوئیس و لیختن اشتاین قرار گرفته است. تپه هایی با شیب ملایم و زیبا این شهر را احاطه کرده اند. جنگلها و تاکستانهای سرسبز، فلدکیرچ را به یکی از زیباترین شهرهای اتریش تبدیل کرده است.

در این شهر بر روی یکی از تپه ها قلعه ای قدیمی مربوط به قرن سیزدهم میلادی وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شود. قلعه ای کهن که همچون جواهر بر روی تپه می درخشد . کوچه های مرموز و پیچ در پیچ این قلعه با سنگ‌فرشهای قدیمی قرون وسطی را در نظر هر بیننده ای تداعی می‌کند. بسیاری از بازدیدکنندگان این شهر کوچک را به کشور همسایه لیختن اشتاین و یا شهر اینسبروک در نزدیکی آن ترجیح می‌دهند. برای دیدن هر آنچه از این شهر به شما پیشنهاد دادیم یک نیم روز کافی است.

بهترین شهرهای اتریش

۲) برگنتس (Bregenz)

بهترین شهرهای اتریش

برگنتس همچون نگینی در سواحل دریاچهی کنستانس می‌درخشد. دریاچه آبی رنگ و شفاف کنستانس از یکسو و کوه استوار پی فایندر (Pfander) که به طرز چشمگیری پشت شهر قرار گرفته است، از سویی دیگر این شهر را متمایز کرده است. غروب آفتاب در این شهر همچون تابلوی نقاشی زیباست.

در سمت راست این شهر می‌توانید آلمان را ببینید و در افق این شهر و در سمت چپ کشور سوئیس قرار دارد. یکی از تفریحات دلنشین این شهر قدم زدن در طول ساحل دریاچه است. همچنین هنر و معماری فوق العاده‌ای در شهر برگنتس به چشم میخورد که برای هر بازدید کننده‌ای مهیج است. از جمله تفریحات برگنتس پیاده روی در مسیرهای کوه پی فایندر، شنا کردن در دریاچه و یا قایق سواری می‌باشد. بهترین زمان برای بازدید از برگنتس زمانی است که جشنوارهای این شهر برگزار می‌شود. در طول این جشنواره یک استیج بر روی دریاچه ساخته می‌شود و شما می‌توانید در زیر نور ستارگان شاهد اجرای یک اپرای گوش نواز باشید.

معروف ترین شهرهای اتریش

۳) اشتایر (Steyr)

معروف ترین شهرهای اتریش

اشتایر، یکی از زیباترین شهرهای اتریش است که تاریخی کهن دارد. در این شهر دو رودخانه انز و اشتایر به هم می‌پیوندند. تا چشم کار می‌کند در این شهر می‌توان برج های بلند با سبک باروک و خیابانهای مخروطی دوست داشتنی را مشاهده نمود . مرکز اصلی این شهر ترکیبی از سبکهای معماری مختلف است. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین جاذبه‌های اشتایر یک ساختمان دل فریب با سبک گوتیک است که تاریخ ساخت آن به قرن سیزدهم میلادی باز میگردد. از دیگر مناطق دیدنی این شهر دو قلعه باستانی و پارک ملی کالکالپن (Kalkalpen) در نزدیکی اشتایر است. همه این جاذبه‌ها، اشتایر را به مکانی آرام برای گذران وقت تبدیل کرده است.

کوچک ترین شهرهای اتریش

۴) کریمز اند دردونا (Krems an der Donau)

زیباترین شهرهای اتریش

نام این شهر بنابر گفته ساکنانش به خاطر موقعیت جغرافیایی آن است. کریمز درست در ابتدای دره واشو (Wachau) در نقطه‌ای که دو رودخانه کریمز و دانوب به هم میرسند قرار دارد. یک شهر زیبا که مملو از تاکستان می‌باشد. مرکز تاریخی این شهر با خیابانها، کلیساهای قدیمی و موزه‌های دیدنی بسیاری مزین شده است. اوج شلوغی این شهر در ماه‌های تابستان است. یک تجربه متفاوت و دوست داشتنی در کریمز قدم زدن در کناره رودخانه زیبای دانوب است که حس تازگی و طراوت را در هر بیننده‌ای برمی‌انگیزد.

 شهرهای اتریش برای مسافرت

۵) ویلاش (Villach)

زیباترین شهرهای اتریش

اگرچه ویلاش یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای اتریش است که قدمت آن به دوران روم باستان باز می‌گردد، اما آثار باستانی و بناهای قدیمی چندانی به جز آثار چند قلعه خرابه در آن دیده نمی‌شود. زیرا متاسفانه این شهر در خلال جنگ جهانی دوم چندین مرتبه بمباران شد. نکته مثبت در مورد شهر ویلاش موقعیت جغرافیایی آن است. بسیاری از توریستها از ویلاش به عنوان یک پایگاه برای دسترسی به شهرهای دیگر استفاده می‌کنند. ضمن اینکه مرز ایتالیا خیلی به این شهر نزدیک است. البته دریاچه چشم نواز فاکرسی (Faaker See) و نیز پیست اسکی در کوه گرلیتزن (Gerlitzen) و بسیاری از چشم انداز های زیبای شهر ویلاش را نباید نادیده گرفت.

شهرهای اتریش برای بازدید

۶) لینز ( Linz )

زیباترین شهرهای اتریش

لینز شهری خارق العاده در حاشیه رودخانه‌ دانوب است. این شهر آمیخته‌ای از تکنولوژی و تاریخ است. این شهر قدیمی مملو از معماری های باروک و موزه‌های منحصر به فرد است. لینز را می‌توان مرز بین هنر مدرن و کلاسیک دانست. شهری که هنر و فرهنگ در آن شکوفا می‌شود. این شهر پر جنب و جوش و پویا ضمن حرکت به سمت جلو و استفاده از تکنولوژی روز دنیا ساختار سنتی خود را نیز حفظ کرده است.

شهرهای اتریش کدامند

۷) کلاگنفورت (Klagenfurt)

زیباترین شهرهای اتریش

دیدار از کلاگنفورت پیشنهادی است که نباید رد کنید. جمعیت دانشجویان در کلاگنفورت به نسبت قابل توجهی بالا است؛ به همین علت نشاط و پویایی زیادی در این شهر دیده می‌شود. عمده  شهرت کلاگنفورت به خاطر بنای یادبود لیندوارم (Lindwurm) است که یک روستایی را در حال کشتن اژدها نشان میدهد.

در ورودی شهر منطقه زیبا و پر سر و صدای یوروپارک پذیرای گردشگران می‌باشد. این منطقه سرسبز به خصوص در فصل تابستان یک میعادگاه ساحلی لذت بخش برای مسافران است. همچنین از کلاگنفورت می‌توان به راحتی به دریاچه  وردرسی (Worthersee) و یا شهرهای اطراف سفر نمود.

زیباترین شهرهای اتریش را بیابیم

۸) آیزن اشتاد (Eisenstadt)

زیباترین شهرهای اتریش

بسیاری آیزن اشتاد را به عنوان زادگاه و خانه موسیقیدان معروف قرن هجدهم یعنی ژوزف هایدن می‌شناسند. اما در اصل این شهر چیزی فراتر از آن است. این شهر مهم با وجود مساحت کم مرکز ایالت بورگنلند (Burgenland) در کشور اتریش است. نزدیکی این شهر به وین تردد به آن را راحت کرده است. این شهر زیبا و باشکوه نیز به علت موزه‌ها، قلعه‌های باروک و منطقه یهودی نشین بسیار زیبایی که دارد از موقعیت ممتازی برخوردار است. در خیابان اصلی این شهر کافه‌ها، رستوران ها و بوتیکهای زیادی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. همچنین می‌توانید در حومه شهر نیز از تاکستانهای سرسبز دیدن کنید.

از شهرهای اتریش چه می دانید

۹) گراز (Graz)

زیباترین شهرهای اتریش

گراز دومین شهر بزرگ اتریش است. قدمت گراز نیز به رم باستان باز می گردد. گراز نقش عظیمی در دفاع از اروپا در مقابل حمله عثمانی داشته است. شهری گرانبها که مقصدی سرگرم کننده برای سفر است. این شهر به لطف جمعیت دانشجویی بالایی که دارد در صحنه‌های هنری و تفریحات شبانه بسیار فعال است. این شهر دارای دو بافت قدیمی و مدرن است که هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. قدم زدن در قسمت قدیمی و دیدن قلعه‌های باستانی تا رسیدن به میدان اصلی و زیبای شهر و یا ساختمان های مدرن، کافه‌ها و بارهای شیک و امروزی که در جای جای گراز دیده می‌شوند؛ همه و همه از جذابیتهای این شهر منحصر به فرد است.

زیباترین و بهترین شهرهای اتریش

۱۰) اینسبروک (Innsbruck)

زیباترین شهرهای اتریش

اینسبروک توسط کوه‌های بلند و دره‌های آلپ احاطه شده است. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اتریش است و به دلیل کوهستانی بودن مکانی عالی برای اسکی می‌باشد. پیستهای اسکی درجه‌ یک این شهر سبب می‌شود بسیاری از گردشگران به محض ورود به سمت اسکی و لذت بردن از این ورزش مهیج هدایت شوند. این درحالی است که اینسبروک در گذشته محل دادگاه امپریالیستی ماکسی میلیان بوده و یک کلیسای قدیمی و مجلل نیز در این شهر وجود دارد. این شهر باشکوه یک نمایش خیره کننده از کوه‌های بی نظیر آلپ ، مسیرهای پیاده روی و مناظر بکر را برای مسافران ارائه میدهد.

زیباترین و معروف ترین شهرهای اتریش

۱۱) سالزبورگ (Salzburg)

زیباترین شهرهای اتریش

سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش است. سالزبورگ نیز یک شهر با چشم‌انداز های بکر و کم نظیر کوهستانی است. این شهر پر زرق و برق همچون یک پری مسحور کننده است. همچنین خانه منتسب به موسیقیدان بزرگ موتزارت در این شهر قرار دارد. معماری‌های باشکوه در هر سطحی در سالزبورگ به چشم می‌خورد. از قلعه‌های قدیمی تا ساختمانهای شیک امروزی. سالزبورگ دارای تعداد زیادی رستوران، بار و مرکز تفریحی برای رفاه حال گردشگران می‌باشد.

زیباترین شهرهای اتریش زیبا

۱۲) وین

زیباترین شهرهای اتریش

وین، پایتخت امپراطوری پیشین هاسبورگ است. وین نیز یکی از زیباترین شهرهای اتریش است، شهری با ساختمان‌های امپریالیستی و کاخ‌های با شکوه که قدرت و ثروت پادشاهان سابق را به رخ می‌کشد. وین در حال حاضر نیز پایتخت کشور اتریش است.

در این شهر افسانه‌ای ترکیب متمایز از سبک‌های معماری دیده می‌شود: از خانه اپرا گرفته تا کاخها، کلیساها و موزه‌ها. از وین به عنوان شهر موسیقی یاد می‌شود. نام وین با نام موسیقیدانهای بزرگی همچون موتزارت، بتهوون و شوبرت گره خورده است. نام این هنرمندان بزرگ در جای جای شهر وین به چشم میخورد. حتی می توانید در تورهایی که به از خانه موتزارت بازدید دارند، نیز شرکت کنید.

در واقع در وین بسیاری از جلوه‌های فرهنگی و هنری برای بازدیدکنندگان فراهم است. به علاوه در این شهر موزه‌های فوق العاده و کاخ‌های با عظمتی وجود دارد که ارزش دیدن دارند. همچنین تعداد زیادی رستوران، بار، مراکز خرید و هتل در وین وجود دارد.

نکته پایانی

شهرهای اتریش و زیبایی های آن

اگر فرصت سفر و بازدید از شهرهای اتریش، نصیبتان شد، به زبان آلمانی باید تا حدی آشنایی داشته باشید تا بتوانید با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و در خرید سوغاتی دچار مشکل نشوید. البته بسیاری از مردم اتریش، به زبان انگلیسی مسلط هستند. اما در هر حال می‌توانید با دانلود نرم افزار توریست اپ، به راحتی به زبان‌های آلمانی و یا انگلیسی با طرف مقابل خود ارتباط برقرار کنید.
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *