alexa ۱۰ تا از زیباترین شهرهای اروپا - توریست اپ
logo

۱۰ تا از زیباترین شهرهای اروپا

۱۰ تا از زیباترین شهرهای اروپا

۱۰ تا از زیباترین شهرهای اروپا

اروپا دارای شهرهای بزرگ و بسیار زیبا می باشد از این رو سفر به اروپا بدون دیدن شهرهای زیبای آن تکمیل نمی شود. هرچند پاریس و رم بسیار زیبا و خیره کننده می باشند اما این قاره دارای شهرهای زیاد دیگری نیز می باشد که دارای جذابیت فوق العاده شگفت انگیزی هستند. در این مقاله قصد داریم زیباترین شهرهای اروپا را برای گردشگران که اروپا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند معرفی کنیم.

یکی از رویاهایی که ممکن است بین افراد زیادی مشترک باشد رویای سفر به شهرهای دیدنی و معروف جهان مثل پاریس، لندن، پراگ، ونیز و رم می باشد. هرچند باید خاطر نشان کنیم در اروپا شهرهای زیبا و جاذبه های گردشگری فراوانی قرار گرفته اند. برخی از شهرهای زیبای اروپا ممکن است در مقایسه با شهرهای بزرگ و معروف جهان دارای مسیر عبور و مرور سخت باشد، البته از آنجا که مسیرهای دسترسی به این نقاط اتوبوس و خط آهن می باشند سفر به این شهرها ممکن است کم هزینه باشد. اگر قصد دیدن زیباترین شهرهای اروپا را دارید برای آشنایی با آن ها تا انتهای مقاله همراه توریست اپ باشید.

زیباترین شهرهای اروپا

۱) ونیز

ونیز یکی از زیباترین شهرهای اروپا می باشد

یکی از زیباترین شهرهای اروپا و همچنین ایتالیا ونیز می باشد، این شهر که مجموعه ای از جزایر کوچک است، به دلیل جذابیت های منحصر به فرد خودش سالانه گردشگران زیادی را به خصوص در فصل تابستان به خود جذب می کند. ساخته شدن این شهر روی آب به جذابیت های خیره کننده این شهر افزوده است، یکی دیگر از دلایل زیبایی این شهر، معماری موزه ها و کلیساهای باشکوه این شهر است و دیدن آنها در تمامی فصل های سال سفر ممکن است.

 

۲) رم

زیباترین شهر اروپا رم

رم یکی دیگر از زیباترین شهرهای ایتالیا و اروپا می باشد. وجود ساختمان های تاریخی در این شهر بر زیبایی آن افزوده است و باعث جذب گردشگران زیادی به این شهر شده است. این شهر شباهت بسیار زیادی به صحنه تئاتر دارد. رستوران ها و کافه های متعدد و زیبای آن نیز به جذابیت این شهر افزوده است، جاذبه های گردشگری در این شهر به قدری زیاد است که گاهی امکان دارد فرصت بازدید از تمامی جاذبه های آن برای شما پیش نیاید. همچنین مکان های باستانی، کلیساهای قدیمی، نقاشی های ارزشمند و برج پیزا از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آیند.

 

۳) فلورانس در ایتالیا

فلورانس در ایتالیا

یکی از هنری ترین و زیباترین شهرهای اروپا فلورانس می باشد که باعث جذب هنرمندان زیادی مثل لئوناردو داوینچی به این شهر شده است. نمایشگاه های هنری و معماری بسیار زیادی در این شهر وجود دارند. رستوران های منحصر به فردی در این شهر وجود دارند. در سده های میانه این شهر کانون مالی و بازرگانی اروپا بوده و همچنین در آن زمان به عنوان ثروتمندترین شهر اروپا به حساب می آمده است. همچنین این شهر زمانی خاستگاه رنسانس ایتالیایی بوده است.

 

۴) بارسلونا

بارسلونا

دومین شهر بزرگ در اسپانیا پس از مادرید و بهترین بندر این کشور بارسلونا است. در این شهر موزه ای باشکوه وجود دارد که معماری به سبک های مختلف مثل گوتیک را به نمایش گذاشته است. موزه ها و کلیساهای مختلفی در کنار ساختمان های رنگارنگ این شهر وجود دارند و سفر به این شهر را برای شما جذاب می سازند. در هفت ساحل زیبای این شهر شما می توانید آفتاب بگیرید. رستوران های این شهر در تمام اروپا منحصر به فرد هستند و غذاهای آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است. فضای ورزشی، علمی، هنری و فرهنگی این شهر می توانند سفر شما به این شهر را لذت بخش کنند.

 

۵) دوبروونیک در کرواسی

دوبروونیک در کرواسی

یکی از باشکوه ترین و زیباترین شهرهای اروپا و کرواسی، دوبروونیک می باشد، نام این شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای کرواسی سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این شهر در زمان های دور پایتخت راگوسا بوده است. گردشگران زیادی تنها برای تفریح به این شهر مسافرت می کنند. با پیاده روی در این شهر در کنار کلیساهای آن با معماری فوق العاده تصور خواهید کرد که در قرون وسطی زندگی می کنید. از دیگر جذابیت های این شهر ساحل های زیبا، دریای خوش رنگ و غذاهای دریایی دل انگیز می باشند.

 

۶) استانبول

استانبول

یکی از قدیمی ترین و زیباترین شهرهای اروپا و حتی جهان استانبول می باشد که در کشور ترکیه و در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است. این شهر توسط تنگه بوسفور به دو قسمت تقسیم شده است و وجود مناره ها و گنبدهای مساجد باعث شده است این شهر نمای تاریخی زیبایی پیدا کند.

 

۷) لندن توریستی ترین شهر دنیا

لندن توریستی ترین شهر دنیا

این شهر به عنوان یکی از توریستی ترین شهرهای جهان شناخته شده است که سالانه گردشگران زیادی برای کار و تفریح به این شهر سفر می کنند. موزه بریتانیا، موزه تاریخ طبیعی لندن، نگارخانه ملی، موزه مادام توسو، برج لندن، موزه علم و موزه ویکتوریا از جاذبه های گردشگری این شهر می باشند. رستوران ها و کافه های موجود در این شهر زیبا نیز منحصر به فرد می باشند.

 

۸) برلین آلمان

برلین آلمان

طبیعت زیبای این شهر و آب هوای مطبوع آن در تابستان باعث شده است این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اروپا و کشور آلمان شناخته شود. این شهر پس از سقوط معروف ترین شهر جهان به یکی از مقاصد اصلی گردشگران تبدیل شده است و همین امر سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

 

۹) بروژ در بلژیک

بروژ در بلژیک

پس از طی مسافتی یک ساعته با قطار می توان از بروکسل به یکی از زیباترین شهرهای اروپا یعنی بروژ رسید. این شهر در بخش شمال غربی بلژیک قرار گرفته است. به دلیل وجود کانال های آبی مختلف در این شهر آن به ونیز شمال مشهور شده است. از عواملی که باعث شده است این شهر به یکی از شگفت انگیزترین شهرهای بلژیک تبدیل شود می توان به دکه های سیب زمینی سرخ کرده، ساختمان های تاریخی مرکز شهر، شکلات فروشی ها و خیابان هایی که از روی کانال آب عبور می کنند اشاره کرد. این شهر کوچک توریستی و بسیار زیبا دارای معماری مجلل و فضای باورنکردنی می باشد.

 

۱۰) مالمو در سوئد

مالمو در سوئد

با سفری کوتاه مدت و ارزان قیمت یک ساعته می توان از کپنهاگ به سومین شهر بزرگ در سوئد، مالمو رسید. افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت نموده اند و همین امر است که باعث شده است سفر به این شهر با خاطره ای خوب همراه باشد. همچنین می توانید در این شهر غذاهای مختلف را تجربه کنید. یکی از مزیت های سفر به مالمو بازدید از میدان اصلی شهر می باشد که در مجاورت با ایستگاه قطار و اتوبوس قرار گرفته است. همچنین در سفر به این شهر بازدید از کلیسای سنت پری و کانال های مرکز شهر را از دست ندهید تا بتوانید سبک زندگی سوئدی را تجربه کنید.

 

همانطور که در این مقاله مطالعه نمودید اروپا دارای شهرهای بسیار زیادی است و همچنین بسیاری از این شهرها به عنوان زیباترین شهرها در اروپا شناخته می شوند. شما در این مقاله توانستید تا با بسیاری از شهرهای اروپایی آشنا شوید. در این مقاله سعی شد تا زیباترین شهرهای اروپا را به شما معرفی کنیم و همچنین دلایل زیبایی این شهرها را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

توریست اپ امیدوار است که این مقاله بتواند راهنمای خوبی برای افرادی که قصد سفر به اروپا را دارند باشد و با استفاده از آن بتوانید ابتدا مقصد سفر خود را با توجه به علایق خود انتخاب کرده و پس از جمع آوری بودجه مورد نیاز و بستن چمدان بتوانید به راحتی سفر خود را آغاز کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *