alexa زیباترین و معروف ترین شهرهای هلند - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

زیباترین و معروف ترین شهرهای هلند

زیباترین و معروف ترین شهرهای هلند

زیباترین و معروف ترین شهرهای هلند

هلند کشور گل‌های زیبا و شگفت انگیز، کشوری سراسر آرامش و هیچ چیز به جز حال خوب را به شما هدیه نخواهد کرد. امروز قصد داریم زیباترین شهرهای هلند را به طور دقیق بررسی کنیم، به این ترتیب سفر شما در وضعیت بسیار عالی قرار می‌گیرد و می‌توانید برنامه ریزی دقیق و اصولی به این کشور داشته باشید. هلند کشوری خارق العاده و مملو از ییلاقات سرسبز است. در این کشور سواحد خروشان و همینطور شهرهای قرون وسطایی بسیار خودنمایی می‌کند.

آب و هوای هلند بسیار شگفت انگیز بوده و آسمان خراش‌های بلند این کشور سبب شده است که بسیار از مسافران از سراسر دنیا را به سمت خود بکشاند. توریست اپ در این مقاله قصد دارد در خصوص مهم‌ترین شهرهای هلند که در واقع ویترینی از جذابیت آن محسوب می‌شود صحبت کنیم با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای هلند

آمستردام amsterdam

آمستردام amsterdam

پایتخت کشور هلند یکی از شگفت انگیز ترین شهرهای آن محسوب می‌شود که به نوبه خود محبوب‌ترین مقصد گردشگری در این کشور است. آمستردام مملو از مناظر تاریخی است و تضاد زیبایی که در معمری این شهر دیده می‌شود قطعاً شما را شگفت زده می‌کند. در شهر آمستردام کانال‌های مشهوری از قرن هفدهم در قلب شهر دیده می‌شود و از نظر زیبایی و تاریخی در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. این شهر به طور کلی دارای ساختار بسیار بلند و باریک است و نوع آراستگی آن آنقدر واضح است که قطعاً انتخاب بسیار عالی برای شما محسوب می‌شود. آمستردام یکی از مهم‌ترین شهرهای هلند محسوب می‌شود.

در شهر آمستردام بازدید از موزه امپراتوری رایکس می‌وزیم بسیار الزامی بوده و معماری این موزه به سبک گوتیک است. در نظر داشته باشید که کلیساهای قرن وسطایی در این شهر در وضعیت بسیار زیبایی قرار دارد.

زیباترین شهرهای هلند

بروک در واترلند broek In waterland

بروک در واترلند broek In waterland

منطقه‌ای از هلند که در واقع در سواحل غربی مارکرمیر قرار دارد بروک نام دارد که به طور دقیق در شهرداری واترلند قرار گرفته است. این شهر دارای دشت‌های بسیار مسطح و شگفت انگیز است، رودخانه‌های آن بسیار وسیع و همینطور کانال‌های زیبایی دارد. آب گذرهایی در شهر بروگ تعبیه شده است که حتماً از دید شما نیز بسیار زیبا و خاص محسوب می‌شود.

بروک از دسته روستاهای بسیار خوش منظره محسوب می‌شود و برای کسانی که دوستداران طبیعت هستند بهترین گزینه محسوب می‌شود. آرامش این بخش بسیار زیاد است اگر قصد دارید از زیباترین شهرهای هلند بازدید کنید و کمی استراحت کنید بازدید از بروک را در اولویت سفر خود قرار دهید.

اگر به خیابان‌های بروک نگاه کنید، خانه‌های هلندی به صورت رنگارنگ در کنار هم قرار گرفته‌اند، کلیسای زیبایی در این شهر وجود دارد که قدمت آن به قرن هفدهم باز می‌گردد و چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. در این شهر یک دریاچه بسیار بزرگ وجود دارد که برای پیک نیک‌های تابستانی و همینطور اسکی بر روی یخ در زمستان بسیار لذت بخش است.

جذاب ترین شهرهای هلند

دلفت delft

دلفت delft

قطعاً نام نقاش بزرگ هلندی “ورمیر” را شنیده‌اید. شهر دلفت ارتباط مستقیمی با این نقاش بزرگ دارد و به این ترتیب طراحی این شهر با سایر شهرهای هلند بسیار فرق دارد. به مرکز این شهر دقت نمایید ، ساختمان‌های گسترده‌ای دیده می‌شود که معماری به کار رفته برای آنها به صورت برجسته است.

در مرکز این شهر مرکز فرمانداری وجود دارد که سبک رنسانس ساخته شده است و همینطور کلیسای قرون وسزای اود کرک در این شهر که دارای برج ۷۵ متری است به طرز عجیبی خود نمایی می‌کند. اگر قصد دارید در فصل پاییز از شهرهای هلند دیده کنید قطعاً دلفت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما محسوب خواهد شد.

این شهر منزلگاه ده‌ها کانال زیبا است به طوری که قدمت آنها به سال ۱۴۳۲ باز می‌گردد. در نظر داشته باشید که خانه‌های جذاب و همینطور کافه‌های زیبا و نیلوفرهای آبی که بر روی سطح رودخانه این شهر دیده می‌شود بسیار زیبا و خاص هستند.

معروف ترین شهرهای هلند

گیتورون giethoorn

گیتورون giethoorn

گیتورون از کوچک‌ترین شهرهای هلند محسوب می‌شود و کانال‌های بی شمار و همینطور پل‌های زیبای آن بسیار در ذهن‌ها نقش بسته است. این شهر مشهور به ونیز هلند است. باورش کمی دشوار است اما رفت و آمد از این شهر از طریق آب بوده و هیچ جاده‌ای در آن دیده نمی‌شود.

این شهر دارای آرامش ذاتی است. در واقع در گوشه و کنارهای آن شاهد کلبه‌های کاه گلی هستیم که در دل باغ‌های کوچک و سرسبز قرار گرفته‌اند. شما در این شهر به سادگی با استفاده از قایق در کانال عبور کرده و می‌توانید در مسیرهای پیاده روی قدم بزنید. در نظر داشته باشید که در این شهر کافه‌های دنج بسیار زیبایی قرار گرفته است که در آن‌ها می‌توانید قهوه‌ای داغ و محلی سرو نمایید.

بهترین شهرهای هلند

لاهه the hague

لاهه the hague

لاهه در لیست مهمترین شهرهای هلند قرار دارد و به نوبه خود پایتخت سیاسی و اداری و قانونی این شه محسوب می‌شود. خیابان‌ها و ساختمان‌های این شهر بسیار زیبا طراحی شده‌اند و تاریخ این شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جذابیت و زیبایی این شهر بسیار خاص است به طوری که ترکیبی از معماری‌های قرون وسطی و همینطور سبک‌های مدرن در این شهر دیده می‌شود. لاهه مقر دولت هلند محسوب می‌شود و بازدید از کاخ های اصلی سلطنتی این شهر نیز بسیار لذت بخش است.

در بخش شمالی این شهر منطقه اسخیفنینگن وجود دارد و به طور کلی مجتمع ساحلی ثروتمندی محسوب می‌شود که فانوس‌های دریایی و همینطور ساحل‌های شنی آن بسیار مشهور است.

بهترین شهرهای هلند

هارلینگن harlingen

هارلینگن harlingen

از دیگر شهرهای هلند که رتبه بسیار بالایی در این کشور دارد هارلینگن است. این شهر در سواحل دریای وادن قرار دارد. هارلینگن شهر کوچکی است که صنعت ماهیگیری آن بسیار مشهور است. در این شهر کوچه‌های عجیب و غریبی وجود دارد و همینطور قایق‌ها بین شهرها رفت و آمد می‌کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم در بازدید از شهرهای هلند، معماری این شهر زیبا را به نوبه خود از یاد نبرید.این شهر دارای بندر دلفریبی است و مملو از قایق و کشتی است.

کانال‌های تاریخی و همینطور خانه‌های سنتی در این شهر بسیار دیدنی و خاص می‌باشد. در هارلینگن فانوس قدیمی هارلینگن وجود دارد که دارای برجسته‌ترین نمادهای شهری است. در نظر داشته باشید که در بین شهرهای هلند این شهر دارای تمایز خاصی است.

توریستی ترین شهرهای هلند

لیدن leiden

لیدن leiden

لیدن در لیست قدیمی‌ترین شهرهای هلند قرار دارد و مرکز اصلی فرهنگ این کشور است. در این شهر ساختمان‌های آجری و سنتی خاصی دیده می‌شود به طوری که در گوشه گوشه شهر شاهد ساختمان‌های مجذوب کننده‌ای هستیم نشان از معماری بی نظیر این شهر است.

فضاهای سرسبز بسیار فراوانی در این شهر دیده می‌شود و باغ گیاه شناسی هورتوس نیز در لیدن قرار دارد که از قدیمی‌ترین باغ‌های گیاه شناسی در جهان محسوب می‌شود. در بازدید از شهرهای هلند سعی کنید از پارک آهوی کوچک در شهر لیدن نیز دیده نمایید.

شهرهای هلند

ناردن naarden

ناردن naarden

این شهر یکی از مستحکم‌ترین شهرهای هلند محسوب می‌شود و قلعه‌های ستاره آن بسیار مشهور هستند. معماری ظاهری این شهر زبانزد افراد مختلفی است. در نظر داشته باشید که این شهر به صورت ۶ ستاره طراحی شده است و زمین‌های سرسبز محصور آن به سبک خاصی تعبیه شده‌اند.

کلیسای سنت ویتوس در این کشور متعلق به قرن چهاردهم بوده و دقیقاً در مرکز این شهر قرار دارد. آجرکاری‌های پیچیده‌ای در ساختمان‌های این شهر دیده شده که هنوز هم سبک سنتی خود را از دست نداده‌اند. حصارهای این شهر بسیار بامزه و سبز رنگ هستند. به طور کلی سقف ساختمان‌ها نوک تیز طراحی شده است. در بازدید از هر یک از شهرهای هلند بهتر است دوربین عکاسی خود را آماده کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *